Editörler : crops35
21 Temmuz 2010 23:26

1 Ay Süreceğini Zannetmiyorum

çünkü kılavuzda 10 gün içinde itiraz edebilirsin denilmiş bakanlık ta itirazın sonucunu en geç 15 günde bildirmesi gerekli o yüzden tahminimce 10 gün sonra ayın 30 unda tahminimce açıklanır.yani 15 gün yazıyo diye 15. günü beklemeyebilirler.

Tundra
Kapalı
21 Temmuz 2010 23:39

Sizin yazdığınızdan da 10+15 anlaşılmıyor mu? Orada son söz olarak açıkça yazıyor, gayet net!

KÜR ŞAD
Şef
22 Temmuz 2010 00:24

ben köyöğretmenine katılıyorum. şöyle ki; kılavuzda sınav yapıldıktan bir ay sonra sonuçlar açıklanır gibi bir ibare vardı. ama illa 1 ay beklenecek diye bir kaide yok. zira gördüğümüz gibi puanlar 17 günde açıklandı. şimdi 10 günlük itiraz süresi yasal bir haktır. bu nedenle 10 gün içinde açıklama olmaz. ama mebin itirazları inceleme süresi "en çok" 15 gündür. 3 günde de itiraz incelemeleri bitebilir. Bu düşünceden hareketle ben de 1 ay beklemeyiz diye düşünüyorum. 15 20 gün sonra iş biter.

radikal52
Daire Başkanı
22 Temmuz 2010 09:08

ben kasım 2009 ada meb sınavına girdim ve memur oldum 22 kasım 2009 da sınav yapıldın ve 3 gün sonra sonuç açıkklandı.07 aralık 2009 a kadar şu evrakları tamamlayıp il milli eğitim müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir yazılı tebliğ geldi.benim girdiğim dönemde neden itiraz süresi yok yönetmelikte bir değişiklik de olmadı.sınavın yapıldığı tarihten itibaren 15 günlük süre verdiler bize mebe evrakları tamamlayıp başvurmak için.

hyperman
Genel Müdür
22 Temmuz 2010 09:41

04.07.2010 TARİHLİ

MEB ÖZÜRLÜ PERSONEL ALIM SINAVI

SINAV SONUÇ BİLGİLERİ

T.C. Kimlik No

Adı

Soyadı

Baba Adı

Doğum Tarihi

Sınav Gurubu

Memur

80.000

Sonuç

SINAVA GİRDİ

Not: Atama işlemi; Kılavuzda da belirtilen 10 günlük itiraz ve

15 günlük itirazların değerlendirilmesi süresinden sonra Personel Genel Müdürlüğü

tarafından yapılarak sonuçları http://personel.meb.gov.tr adresinden yayımlanacaktır.

Yeni Sorgu

© 2010 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI.Tüm hakları saklıdır.

Sorgu ekranında bile 10 + 15 gün sonra diyor. Neyi konuşuyorsunuz siz?

radikal52
Daire Başkanı
22 Temmuz 2010 10:06

25 gün sınav tarihinden itibaren olabilir mi?

radikal52
Daire Başkanı
22 Temmuz 2010 10:34

memursan 1250-1500 arasındasın

sevdallinka83
Kapalı
22 Temmuz 2010 10:41

ya arkadaşlar ve editör bey kafama bişey takılıyor.. bu 10 günlük itiraz süresinde torpil gibi bişeyler dönmez demi.. düşük puan alıp torpil bulanların puanlarını yükseltirlerse ve hakkımız yenerse diye çok korkuyorum biri beni rahatlatsın lütfen..

sevdallinka83
Kapalı
22 Temmuz 2010 10:47

teşekür ederim arkadaşım.. herkesin hakıyla kazanmasını diliyorum...

hyperman
Genel Müdür
22 Temmuz 2010 11:14

sonuçlar açıklandıktan sonra olur 25 gün.

sınav tarihinden itibaren olur mu ya allahaşkına!

hadi geri sayıma başlayın.

radikal52
Daire Başkanı
22 Temmuz 2010 11:43

bana 2009 da mebi kazandığımda tebliğgat sınav tarihi baz alarak geldi.22 kasımda sınav vardı 7 aralığa kadar başvurmanız gerekli atamanız için yazıyodu.hem de bir dolu evrak vardı tamamlanması gereken sadece 4 iş günü kadar sürem vardı tamamlamak için. bunların da ne yaptıkları belli değil

22 Temmuz 2010 22:42

22.11.2009 TARİHLİ

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PGY SINAVI

sizin girdiğiniz sınav bumuydu RADİKAL ARKADAŞIM

raco00
Daire Başkanı
23 Temmuz 2010 11:04

İlk 10 gün olayına kesinlikle kimse itiraz edemez.Ancak ikinci 15 gün bekleme olayı erken tamamlanabilir.Çünkü itiraz eden sayısı zaten belli bir oranda olacak.Belki 5 gün içinde tamamlanır,belki 2 gün belki de 10 gün bu nedenle,sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 10 gün kesin bekleyeceğiz.Ancak inceleme için 15 gün beklenmeyebilir.Bu Meb in kendine tanıdığı bir süredir.Erken bitirirseerken açıklar.Saygılar.

muhasebeci36
Aday Memur
23 Temmuz 2010 11:11

slm arkadaşlar sınava giren sayısı bellimi

türkiye genelinde kaç kişi sınava girdi acabaa

raco00
Daire Başkanı
23 Temmuz 2010 11:13

35-38 bin arası

hyperman
Genel Müdür
23 Temmuz 2010 13:32

Hepiniz boşuna konuştunuz, Ben demiştim ne olursa olsun 25 gün sonra açıklancak. buyrun:

http://personel.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=822&nereden=anasayfa

m.kursat.polat
Aday Memur
23 Temmuz 2010 15:34

Benim bu işden anladığımı anlatayım...(REsmi bilgi Değildir)

Meb Dediki 5000 Tane Personel alacam Bunun 1000 tanesi öğretmen 2000 memur 2000 taneside Hizmetli

Şartlara uyan tüm arkadaşlar Başvurularını başvuru süresi içersinde yaptı... yapılan başvurlar sonrasında meb başvuru sayıları hakkında sayısal bilgi yayınladı...

1000 kişi öğretmenlik kadrosuna 979 Kişi müracaat etti

2000 kişilik memur kadrosuna 6079 başvuru yapıldı

2000 kişilik hizmetli kadrosuna 23917 başvuru yapıldı.

Not : Burda Öğretmen alımında başvuru sayısı alınacak kişi sayısından az olduğu için VE atama şartlarında herhangi bir bölüm, puan,branş vs (dikkat etti iseniz bölümde sadece öğretmen yazıyor Branşı göz önünde bulundurmamamışlar) sıralama söz konusu olmadığı için ... Atanma ihtimalleri %99 dur. Ama %1 lik ihtimalide aklınızdan çıkarmayın bence... (Diyelim ki Şahsımın ataması olmadı Ben meb itiraz ettiğimde bana atanmama sebeb olarak ne gösterecekler ... puan mı,il sıralamasımı,bölüm mü Hukuken bunların hiç biri uymaz çümkü şartlarda bunların hiç biri söz konusu değil, bence mazeret bulamazlar.)

Bu süreçte sınav tarihi sınav içeri ği belirlendi herkesin öğrenim göre sorular hazırlandı Gün oldu Sınav Yapıldı.

(04 temmuz 2010)

21 Temmuz Çarşamba Günü Klavuzda belirtildiği üzere Herkesin Almış olduğu puanlar Açıklandı ...

Öğretmenlik mevuzusunu kendimce yorumladım...

Memur ve hizmetli alımı Ortak yorumlayayım Anladığım kadar...

Başvuru sayısı Alınacak kişi Sayısından fazla olduğu için kesinlikle puan sıralaması önemli ... her iki bölümdede kişilerin ilk 2000 girmesi lazım... Aksi takdir de haksızlık olur... ilk 2000 e giren kişinin kendi tercih ettiği il içersinde de ayrı bi sıralama olur eğerki o ilin kontenjanında yer bulamaz ise puan sıralamasına göre ... tercihleri doğrultusunda diğer illelere kaydırılır, onlarda olmaz ise diğer illerde boş kalan mevkiye ataması yapılır... kesinlikle boşta kalmaz ilk 2000 kişinin içersine girmiş ise...

İşin Mantığı : Memur Ve Hizmetli kadrosunda...

Diyelim ben gaziantepten sınava girdim ilimizde atıyorum başvuru sayısı 250 Kişi... Sınava giren sayısı da 250 kişi. bu kişi sayısından 82 kişi ilk 2000 e girdi Bende bunlardan biriyim diyelim puanım 90 olsun ( bu demek yüksek puan aldı,2000 den sonrakileri geride bıraktı onlardan daha çalışkan demek)

Gazinatepten 82 kişi 2000 e girdi Fakat gaziantep ilinin ihityaç sayısı 65 kişi ... bu sefer ne yapılacak 82 kişi içerisinde yine sıralama yapılacak sıralamaya göre ilk 65 arkadaş Gazinatep ilinde göreve atanacak... geriye kalan 17 arakadaş,biride benim diyelim ikinci tercih sırasındaki il e kaydıralacaktır eğer ki tercih ettiği 5 ildede yer bulamamış ise en son tercih devreye girecek ... (yani TErcih ettiğiniz illerin dışında bi ile atanmak istermisinizi Seçeneği)

bu doğrultuda Boş olan il e Ataması Yapılacak... Yani o kişinin yeri kesinlikle hazır ... Sadece tercih ettiği il gelmeme ihtimali var...

Tüm alımlarda Bence En adil Şekil budur

Aksini Düşünen Arkadaşlara örnek : Diyelim ben 90 aldım, Başka ilden biri 80 aldı o kişinin ilinden başvuru talep olayı uyuşmuyor o iline atana biliyor benim ilimden başvuru sayısı fazla olduğundan atamam gelmiyor, girdiğimiz sınav aynı tarih aynı saat aynı sorular aynı ben çok çalışmışım puanimdan belli o benim kadar emek etmemiş sırf sayısal değerlerden dolayı o atanıyor ben atanmıyorum bu Sizce mantıklımı !!! Sizce Haksızlık yapılmış olmaz mı??...

Bunun olabilmesi için il başvuru sayısına göre soru hazırlanmalı hani başvuru sayısı çok olan yere zor , az olan yere kolay soru sorulmalı,mantıksız ama ancak böyle olmalı ...oda olmaz zZaten

Bunlar benim kendi fikrimdir ... Meb sayısal verilerinden yararlandım Fakat Resmi Felan Değildir ...

Bunların dışın da önemli olan Siyasi olaylarda Vardır Fakat, Sınava giren biri olarak pekte doğru olmaz konuşmam...

Herşeye Rağmen bu imkanı Bize sağlayan Değerli Devlet Büyüklerinden ALlah razı olsun Atalarına Rahmet...

Hiç olmasa Ne yapabiliyorduk bu zaman kadar...

Atanamayan arkadaşların hiç üzülmesine gerek yok ... Artık bu olayın arkadası Gelir ... gün olur Özürlü personel bulamazlar Kadro Vermeye Ben buna inanıyorum...

Halimize Binlerce Şükür

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi