Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polis
27 Temmuz 2010 01:25  

Geçici Mezuniyet Belgesi / Diploma

Arkadaşlar 9. dönem ASM'yi kazananlardanım.. daha önce de 9. dönem platformunda bu konuya değinilmişti ama sonra araştıralım denmişti. Okulumuza kayıt için 16 ağustosa kadar bazı evrakları hazır edeceğiz. Bunlar arasında "Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi" diye bir madde var.

Bazı arkadaşlar geçici mezuniyet belgesinin süresinin 2 yıl olduğunu söylüyorlar. Ben ve benim gibi 2007 ve öncesi mezunlar için bu belge şuan geçersiz mi oluyor? Diplomayı almak için üniversiteye gitmemiz gerekecek midir? Maddi yönden pek iç açıcı olmayan bir dönemde böyle bir masrafın çıkması benim gibi birçok arkadaşı sarsabilir.

16 ağustosta bütün evrakları hazır edip pomem müdürlüğüne verdiğimizde geçici mezuniyet belgesi geçersiz diye evrak eksikliğinden elenmek de istemiyorum. Daha önceki dönemlerde bu nasıl oldu bileniniz var mıdır? Veya bu işin gerçek yüzü nedir?

27 Temmuz 2010 01:30

ekfo
Yasaklı

Süresi yoktur.

27 Temmuz 2010 01:32

hayalmai

Allah razı olsun Ekfo.. bazı arkadşalar bu şekilde beyanlarda bulunmuştu.. şimdi ben de kendi belgemi tekrar kontrol ettim, üzerinde herhangi bi süre sınırlaması ile ilgili bir yazı yok..

teşekkür ederim cevabın için

31 Temmuz 2010 19:27

hayal_derem

devrelerim ben ünv. den diplomanın aslını almadım daha. acaba geçici mezuniyet belgesinin aslı olursa bi sıkıntı olurmu...bu konuda bilgisi olan varsa cevap yazsın lütfen...

01 Ağustos 2010 13:39

fencı

arkadaşlar geçici mezuniyet belgenizde şu tarihe kadar geçerli diye yzmıyorsa sorun olmazmış...benimde 2005 çıkışlı geçici mezuniyet belgem var diplomalara dağıtılana kadar ayzıyor tarih yok yani....

Toplam 4 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;