Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan2706fatih06incir.receli
03 Ağustos 2010 12:59  

mehmetçik dersaneleri?

arkadaşlar bazı branş hocalarını mülakata aldılar.neden aldıklarını anlamış değilim hala.sonradan mehmetçik dersanelerine öğretmen seçtikleri için die bi ortak görüş var sanırsam.mehmetçik dersanelerine çıkarsak eğer kısa dönem mi yapılcak askerlik?gerçi bunun da bi mantığı olmaz zira ocak ta askerlik bitio ve öğrencilere vereceğimiz eğitim yarıda kesilio.hiçbir şey şeffaf olmadığını bir kere daha gördük bu arada:/

03 Ağustos 2010 13:11

che-chen

kimse net bir cevap veremez. ayın 10 unu bekleyin hocam. bahtınıza ne çıkarsa...

03 Ağustos 2010 13:15

wwwsavas

peki hocam mehmetçik dersanelerinde kısa dönemler mi çalışıo uzun dönemler mi :)

03 Ağustos 2010 13:20

che-chen

ben genelde kısa dönemler diye biliyorum. Askeri okullarda çalışacaklar astekler oluyor. dersanelere k. dönemler gidiyor. Ama ders veren astekleride biliyorum...

03 Ağustos 2010 13:26

öfffffffffff

öss hazırlık dershaneleri olduğu için temel branşlardaki öğretmenler buralarda yedek subay olarak öğretmenlik yapıyor. Kısa dönemler ise dönem dönem ihtiyaca göre buralarda hizmet yapıyor.Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

03 Ağustos 2010 13:33

nationalgeographic

ben geçen ağustos ayında(329.Dönem)askere gittim yedek subay olarak ve yeni bitirdim.

bizide mülakata almıştılar ve bana acemilikte istanbul-küçükyalı ikmal maliye okulu çıkmıştı.(400 kişiydik orada ve hepimiz mehmetçik dersanelerinde görevlendirildik)orda 18 gün acemilik eğitiminden sonra kura ile 68 tane mehmetçik dersaneseine 6 lı gruplar halinde(Tarih,Coğrafya,edebiyat,matematik,fizik,kimya)gönderiliyorsunuz.Bu dersanelerin çoğu doğu ve güneydoğu illerinde zaten.

Benim gibi şanslı olursanız ki ben hava kuvvetlerine bağlıydım(400 kişiden 6 sı havacı oluyor gerisi kara ve jandarma)kura çekmeden direk kütahyaya gidersiniz gerisi ise kura ile gönderliyor(bi de acemilkte 2 tane yazılı sınav bide atışlarda iyi derece yapıp ilk 40 a girersen kendi kuranı kendin seçiyorsun

İşin özeti bu arkadaşlar.eğer size de uzun dönem yedek subaylık olarak istanbul-küçükyalı çıkarsa mehmetçik dersanesine gidersiniz(tabi bu yıl herhangi bir değişiklik yapılıp başkayere alma durumu olmazsa.

Gittiğiniz yerde 6 tane yedek subay öğretmen yeterli olmuyor zaten ve takviye olarak kısa dönem öğretmen arkadaşlardan da alınıyor.Eğer kısa dönem çıkarsa sizlere gittiğiğniz usta birliğinde mehmetçik dersanesi varsa sizlerde soracaklardır dersane tecrüben varmı vs.gönüllü olun rahat edersiniz 5 ay boyunca.

Başka bilgi almak isterseniz burdsan yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.hepiniz için hayırlı olur inşallah

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon