Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27incir.receli
06 Ağustos 2010 12:21  


Hazırlık okuyanların kademe ilerlemesi için sadece okula dilekçe vermesi yeterli mi?

Merhaba arkadaşlar.Lisede hazırlık okumuştum bunun için kademe ilerlemesi hakkı veriliyormuş.Başvuru için gerekenler nelerdir? Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.Şimdiden TEŞEKKÜRLER...

06 Ağustos 2010 12:35

efidan

hocam, okuduğunuz liseden, o lisede 4 yıl okuduğunuza dair müdür imzalı belge alıyorusunuz. Okula yazacağınız dilekçeyele birlikte ek olarak bunuda veriyorsunuz. Maaşta bir fark oluşmuyor. Ama hiç yoktan 1 kademe ilerliyorsun..

06 Ağustos 2010 12:41

modernmabuse
Kapalı

Devlet kanununun neresinde var böyle bir şey?

06 Ağustos 2010 12:43

ogretmen_nil

var hocam ben 1 kademe aldim lisede hazirlik okudugum icin..

06 Ağustos 2010 12:45

modernmabuse
Kapalı

Tamam ben de buldum zaten :)

b) Ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir.

36.madde

06 Ağustos 2010 13:01

hayalperestköylü

dilekçe ve diploma fotokopimi verdim geçen hafta 1 kademe aldm

06 Ağustos 2010 23:52

murattkucukk

sadece lise diplomasının fotokopisi yetiyo mu,valla ben ağrı da görev yapıyorum eski okulma gidip yazı alıp geri ağrı ya dönmem zor yaa,bi de bu işlem adaylık kaldırılınca yapılıyo dimi?

07 Ağustos 2010 00:32

since079

her zaman

07 Ağustos 2010 00:51

ebrucanguler

arkadaşım hiç acele etmene gerek yok ben okulu bitirdikten ve göreve başladıktan 5 sene sonra falan aldım.dilekçe yeterli oluyor.okul memuru halleder

07 Ağustos 2010 12:35

dark-lord

bizim sana sadece evet dememiz yeterli mi

07 Ağustos 2010 21:47

kayhank

Hazırlık okuduğun okula telefon et.Sana 1 yıl hazırlık okuduğuna dair belge gönderirler.Dilekçe de gnderebilirsin (isterlerse) O aldığın belgeyi de bir dilekçe ile okul müdürüne ver. Bir yıl kademeni alırsın.Ben aynen bu şekilde yapmıştım.

07 Ağustos 2010 21:48

Öğretmenlise60
Kapalı

diplomanda yazar kaç yıl okuduğun o liseyi

07 Ağustos 2010 22:24

Nihaly

Açıkçası çok ilginç bir hak.Kademe ilerlemesiyle lisede 4 yıl okumanın nasıl bir bağlantısı var anlamadım.Üniversitede 5 yıl okusa anlarım ama bu bana garip geldi.Yanlış anlamayın bu duruma karşı değilim de mantığını anlamadım.

07 Ağustos 2010 23:30

turkish_cowboy
Kapalı

peki üni de 5 yıl okuyanlar alabilir mi ama hazırlık değil bölümün kendisi 5 yılsa alabilir mi

07 Ağustos 2010 23:49

turkish_cowboy
Kapalı

acaba hazırlık okunmayan 5 yıllık bölümü bitirenler bir kademe alabiliyor mu bilgisi olan var mı

08 Ağustos 2010 09:37

mehmet yaran

malesef üniversitede okunan hazırlık için geçerli değil.

ilkokulda,ortaokulda veya lisede okumuşsanız geçerli.

saçma bi madde.universitedede geçerli olması gerekir.

ing öğretmeniyim hazırlık okudum,dilekçeyle başvuru yaptım,olumsuz yanıt aldım

:)

08 Ağustos 2010 12:10

turkish_cowboy
Kapalı

benim asıl sormak istediğim hazırlıksız beş yıllık bir bölüm okuduysak başvurabilir miyiz çünkü önceden böyle bişey duymuştum

08 Ağustos 2010 14:15

öğretmen99

Eğer bu 5 yıllık bölüm tezsiz yüksek lisans diploması veriyorsa evet alırsın.

08 Ağustos 2010 20:42

sınıfogrt

bunu yapabilmek için stajyerliğinin kalkması lazım değil mi????????

08 Ağustos 2010 21:04

öğretmen99

Evet stajyerlik kalkıncaya kadar 9/1, kalktığı an gerekli düzenlemeler yapılır.

09 Ağustos 2010 16:37

murattkucukk

bnm şubatta kalkacak o zaman yapcam inş!...lise diplomam limde onla olursa süper olur bi daha artvine kim gitcek okuldan yazı almak için

Toplam 26 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;