Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ya umutlarda biterse
09 Ağustos 2010 18:36  

Sorun ;Uyduda sinyal seviyesi %70 sinyal kalitesi %0

Bir süredir (1 aydır) kullanmadığım uydu alıcısında ;

sinyal seviyesi %70 sinyal kalitesi %0

Bunun nedeni ne olabilir ? kablo yada bağlantılarda sorun yok çünkü başka bir uydu alıcısı tv ile gayet normal çalışıyor mevcut kablolarla... LNB ayarlarını kontrol ettim ama maalesef hiçbir şekilde arama yapamıyorum türksatın otomatik kanal bulma frekansları 11962 V 3333 (Türksat3A) değerleri ile manuel aramadan şebeke aramayı da açık yapıyorum ama sanırım sorun ; sinyal kalitesi 0 bunu nasıl normal hale getirebilirim benzer sorunla karşılaşan var mı?

10 Ağustos 2010 01:18

UMAROV
Kapalı

Gestapom

www.ozmena.com türkiyenin bence en iyi sat. forumu. Burada "senova" nickli arkadaşa özel mesaj at.mutlaka yardımcı olacaktır kendisi.

10 Ağustos 2010 15:40

Gestapo

teşekkürler oraya bakayım.

11 Ağustos 2010 12:17

isikayhan
Kapalı

ozmena.com, turkeyforum.com'dan da mı iyi?

11 Ağustos 2010 19:04

permanganat42
Editor

;))

11 Ağustos 2010 19:56

UMAROV
Kapalı

"..türkiyenin bence en iyi sat. forumu"..demiştim. tf/dh forumlarında genel konulara(klima,tv,sat,pc,araba vs)da yer verilir..ozmena sadece sat üzerine başlıkların açıldığı spesifik bir forum. Anlamadıgım şu,burda amaç üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi ??

11 Ağustos 2010 20:10

isikayhan
Kapalı

bağcı üzümden anlamıyorsa müdahele şart :))

ozmena.com'daki "EĞİTİM & ÖĞRETİM" kısmında uydu yapımı mı öğretiliyor acaba :))

http://www.ozmena.com/egitim-amp-ogretim/

11 Ağustos 2010 20:42

UMAROV
Kapalı

Bugün ramazanın ilk günüydü.ilk iftarları yaptık çok şükür.Ve inş bir kaç sevap kazandık.Sevapları çabucak heba etmemek lazım :)

11 Ağustos 2010 20:47

Gestapo

Durun kavga etmeyin sakin pls :))) orada sordum cevabını aldım ...

11 Ağustos 2010 21:02

UMAROV
Kapalı

Gestapo selam sorunu çözdüğüne sevindim.:)

delirttiler beni akşam akşam.Hayır ortada bir sorun varsa bunun ne şekilde çözüldüğünün ne önemi var öyle değil mi!!Önemli olan sorunun çözüm bulmuş olması.Yanlış düşünen ben miyim acaba. Yok o site ondan iyimişte yok bu bundan iyimiş..:)

11 Ağustos 2010 21:07

isikayhan
Kapalı

yanlışı düzeltmek görevimizdir

tabbi anlayana ;)

24 Ekim 2010 15:32

turgay2010

selam arkadaslar benimde bir sorunum var.arkadas ev tasıdı uydu alındı benı aradı dedıkı turksat sıtesınden bak otomatık arama hanı yenı olan 11844mhz V 2222 3/4 olan soyledım ona oda yaptı neyse LNB bozukmus olmadı bende taratayım dedim ve tarattım sonra ise kanalların cogu var ama cnnturk tnt 24 tvnet kanald-avrupa atv-avrupa star-avrupa beyaztv gitti.sadece sinyali var kalite 0 konu başlığı gibi ama yok turksattaki TPleride sildim yeniden ekledim gelmedi.dayzek ayarlarıda doğru sonuçta show ntv haberturk vb çalışıyor anlamadım daha ne yapmalıyım ?? şimdiden tesekkurler

09 Kasım 2010 00:46

turgay2010

cevap yazan olmamıs ben cozumu cok kolay buldum.aynı model olan bır arkadsım vardı uydu ayarlarını ondan kopyaladım benımkıne yukledım sımdı hersey tamam ilig ve alakaya tesekkurler

Toplam 12 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;