Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : konserwatifkjhu
10 Ağustos 2010 11:24  

İzmir/Narlıdere İstihdam Okulu.

hocam burda askerlık nasıl ıstıhdam ne demek onu bıle bılmıyorum sımdı pıyademıyım ben

10 Ağustos 2010 11:41

metukartal

istihkam olmasın o :)

10 Ağustos 2010 11:46

tempus

öncelikle istihdam değil istihkam.İstihkam sınıfı orduda genel olarak köprü kurma,tünel kazma en önemlisi de mayın arama faaliyetlerini yapar.325.dönem narlıdere istihkam sınıfında askerliğini,yapmış birisi olarak Allah yardımcın olsun diyeyim.

belki piyade sınıfından olursan acemilikten sonra başka yere özellikle izmir çevresinde gidersin.burada da en rahat yerler askerlik şubeleridir.ama istihkamsan eğer narlıderede devam.ondan sonra düşeceğin yer önemli.inşallah lojistik desteğe düşmezsin.orası her türlü lanet tipin olduğu bir yer ve her tür nane bulunur.bir de muhafız olursan Allah kolaylık versin.günde on saat nöbet.

ondan sonra er eğitim taburu var.burada da en iyisi 3.bölüktü, ben ayrılırken.er eğitim bölüğünde acemi askerleri eğitiyorsunuz.o yüzden kendi acemiliğinizde iyi çalışın bir şeyler öğrenin.25 gün sonra onbaşı olup güneydoğuya gidecek acemi askerleri eğiteceksiniz.4.bölük komutanlarından dolyı biraz sıkıntılı bir yerdi.şimdi ne oldu bilmiyorum.1.ve 2. er eğitim bölüğü memleketin en döküntü tiplerinin acemilik eğitimi aldığı yerdir.yarıdan fazlası psikolojik sorunlu,madde bağımlısı, en iyisinin kolunda bir kaç dövme ve jilet izi vardır.siz de bunların eğitim çavuşu olacaksınız.mümkünse buralarda hastane çavuşu olmaya çalışın.en rahat askerlik bu arkadaşların ki.askerliği izmir asker hastanesine gide gele bitirirsiniz.hergün sivil olarak dışarıdasınız.

şimdilik bu kadar.başka sorunuz olursa yanıtlayabilirim.

10 Ağustos 2010 11:48

ziraat05

arkadaşım orada subay fazla zorlanmazsınız gibime geliyor

10 Ağustos 2010 11:50

tavuksuyu
Yasaklı

istihdam demek rahat askerlik demek, meyve suyundan buz, kadehinden portakallı şemsiyecik eksik olmayacak demek ama "istihdam" olduğuna eminsek tabi :)

10 Ağustos 2010 22:59

laylaylom23

hee yaw ıstıhkam yanlıs yazmısım...

benımkı istihkam okulu yazıyor pıyada felan yazmıyor ...gıderken telefon goturelımmı kac gunde bır ızın war

11 Ağustos 2010 00:13

nomercy_

bende 327. dönem asteğmen olarak iki cümle yazayım..siz 335 olarak 331 leri takip ediyosunuz 331 ler iki dönem öncesi yani 327 leri takip ediyordu kuralar bu sisteme göre devam eder..yani kısacası siz oradaki eğitimini tamamlayınca 331. dönem olarak dağıtımı yapılan asteğmenlerin boşalttıkları görev yerlerine gidersiniz. haliyle soracaksın kuralarda nereler var nereye gidecem burdan diye cevap veriyim.. bizim zamanımızda istihkam savaş takım komutanı olarak 40 kişiydik ve kabaca dağıtımlar şu şekildeydi ;

10 kişi izmir

10 kişi trakya

10 kişi kıbrıs

10 kişi doğu

ben diyarbakırda yaptım görevimi..

telefon mevzusuna gelince ilk giderken götürme tabiki ordaki ortama göre bikaç hafta sonra çok rahat sokarsın ama yakalanmaman lazım özel zula yerleri söylerim ben sana zamanla :))

izinlere gelince herhangi bir disiplin suçu işlemezsen veya hiçbi komutanla ters düşmezsen cumartesi ve pazar günleri izne çıkarsın her haftasonu..

sınıfın piyade felen değil istihkâm..

arkadaşım gidene kadar kafana takılan ne olursa cevaplayabilirim bu konularda bende zamanında çok yardım alacak birilerini aradım bulamadım şimdi elimden geleni yaparım..

11 Ağustos 2010 00:18

bruj

İzmirde yaşıyoruz ama Narlıdere'nin o tarafına eşim orda sınava girene kadar hiç gitmemiştim. Süper manzarası var valla.. :)

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon