Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : TalesinKomik.Retikulum
16 Ağustos 2010 20:04  

Askerliğe Elverişsiz Raporu Hakkında

Merhaba arkadaşlar! ben %85 sürekli engelliyim. arkadaşlar! geçen hafta askerlik şubeme gittim ve Konya asker hastahanesinden geçtiğimiz cuma günü bir yıllık erteleme aldım. ben bir daha kafam ağrımasını istemiyorum. askerlikten muhaf raporu için ne yapmalıyım? bu rapora itiraz etmemiz mi gerekir yoksa itiraz felan etmeden şubeden ayrı bir formla sevkettirmeli miyiz?

bir yıllık erteleme raporumu verdiğimde askerlik durum belgesi alsam ve aynı zamanda askerliğe elverişsiz raporu almak için gataya felan sevk istesem, bir sıkıntı olur mu acaba? böyle bir şey mümkün müdür?

daha açık bir ifadeyle: ben bu rapora itiraz etsem itirazım değerlendirilene kadar bir yıl askerlikle ilişkim olmadığına dair rapor verirler mi? atamalarda sanırım askerlik durum belgesi isteyecekler. askerlik durum belgesi alabilir miyim?

birde gatada işler ne kadar sürüyor çok uzun sürer mi? 15 20 gün felan. bir haftada biter mi işler?

bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun. yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekür ederim.

16 Ağustos 2010 20:18

antalya_1980

iyileşecek bir hastalık olursa erteleme verirler 1sene 1sene 1sene 3. kerede erteleme olmaz.alırsın raporunu çürüğe ayrılırsın.genelde kilo sorunu olana uygularlar.yada büyük derecede kırık vs

16 Ağustos 2010 20:39

sertaçakınım

benim bildiğim kadarı ile askeri raporlara itiraz yok orada rapor verirken söylüyorlar rapora itiraz hakkın yok diyorlar bende öyle oldu hatta rapora bende hem imza attırdılar hemde parmak bastırdılar bu yüzden itiraz hakkın yok benim bildiğim bu

17 Ağustos 2010 10:47

abdullah_23

arkadaşım bende askerlikten muafım yapacağın tek şey askerlik şubene gidip benim rahatsızlığım var hastaneye sevkimi istiyorum diyeceksin o kadar onlar sana gerekeni söylerler zaten seni sevk ederler ilhili yere Allah yardımcın olsun kardeşim bu arada yanlış hatırlamıyorsam 1 ayı filan bulur raporun gelmesi ama tam olarak hatırlamıyorum süresini

Toplam 3 mesaj