Editörler : "eskiyara"Pangaea
27 Temmuz 2013 10:02

Çankırı hakkında

arkadşalar diyarbakırdan çankırıya tayiniim çıktı da. çankırıda kiralar nasıl, nasıl bir yer bilgisi olan?

deniz1791
Aday Memur
27 Temmuz 2013 10:17

Çok sıkıcı bir yer, havası çok kötüdür ayrıca. Ankara'ya yakın olması iyi :) Hayırlısı olsun ;)

27 Temmuz 2013 15:46

hadi yay yandık desene:)

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 17:37

Küçük güvenli bir şehir, çantanı kapıda bırak kimse almaz...sıkıcılık da görecelidir.

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 17:39

kiralar 350-700 arası değişiyor. iş çıkışı discoya gitmiceksen sıkıntı yok hocam sıkılmazsın..

deniz1791
Aday Memur
27 Temmuz 2013 18:46

Bu devirde disco mu kaldı yahu :) 80'lerde mi yaşıyoruz? Sıkıcılıktan kastım sosyal hayatın neredeyse sıfır olması. Bir konser, bir sergi, Gidilebilecek bir eğlence mekanı malesef yok denecek kadar az. Tabi Diyarbakır'dan sonra size oldukça rahat geleceğine eminim. Dediğim gibi tek artısı Ankara'ya yakınlığı. Haftasonları Ankara veya kuzeyde Bartın-Amasra'da geçirebilirsiniz. Kışın havası gerçekten çok kötü oluyor. Kullanılan yakıttan dolayı koyu bir sis tabakası var havada. Kentin merkezinde pek yeşillik yok. Halkı biraz tutucudur. Suç oranı en az illerden biri. O konuda Diyarbakır'dan çook çok farklıdır ;) Pazar masrafı biraz fazladır. İçanadolu kültürüne yakınsanız rahat edebilirsiniz ama Ege veya Akdeniz tarafındansanız bu kent sizi zorlayabilir.

Yiğit Türk
Memur
27 Temmuz 2013 18:57

çankırının neresi?

microp
Aday Memur
27 Temmuz 2013 22:49

allah yardım etsin

brhm
Memur
27 Temmuz 2013 23:05

Çankırıya bu aralar gelme geri dönmek istersin. :))))

brhm
Memur
27 Temmuz 2013 23:09

350- 700 arası mı ? :))) 400- 1300 arası dersek daha uygun olacaktır. :))

iceicebaby, 11 yıl önce

kiralar 350-700 arası değişiyor. iş çıkışı discoya gitmiceksen sıkıntı yok hocam sıkılmazsın..

cruxmurat
Şef
27 Temmuz 2013 23:14

Aynen cankırıda evler cok pahalıdır, baska bir sehirde 300 e tutacagın ev orada 1000-1500 civarı..Dedikleri gibi sosyal hayat yoktur ancak sessiz ve sakinlik isterseniz size gore..

brhm
Memur
27 Temmuz 2013 23:20

çankırı merkez mi sayın hocam? değerli hocam çankırı 75 bin nüfuslu henüz kendini gerçekleştirememiş küçük bir anadolu şehri. çok şey bekleme. kışın ılgaz dağında dilediğince kayak yapabilirsin. ankaraya 120 km. ankaraya çok sık gidilir. :) bu aralar kiralar son yılların zirvesinde. arkadaşın biri 350 den açılışı yapmış ama ben şuan 450 den aşağı kiralık daire bulabileceğini sanmam. ama düşüş yaşanması muhtemel. iki tane orta ölçekli alışveriş merkezi bulunmakta. şehirde dolmuş arama ama taksiye de binme. (çok para) yarım saatte bir nereye gittiği belli olmayan otobüsler var onları kullan. bana kalırsa heryere yürüyerek gidebilirsin. bunu gelince görürsün zaten. memleketin neresi bilmiyorum ama ankara,istanbul,karabük ve kastamonudan başka şehirlerarası otobüs yok. bu şehirler haricinde ankaradan aktarmalı gidebilirsin. ya da ankaradan hava yolunu kullanabilirsin.

terminal merkezde sayılır. şehir içi servise bin gel hocam. SAYGILAR..

**TUNA_0686**, 11 yıl önce

hadi yay yandık desene:)

27 Temmuz 2013 23:32

hangi okula atandınız?

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 23:37

şehri beğenmeyen doğunun ücra köşesine gitsin...

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 23:42

1300 ' ev falan yok hocam abartıolar varsa da öğretmene vermezler rahat ol.

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 23:44

nasıl bir abartıdır...yuh... 300lük ev 1500müş sen nasıl hoca oldun yahu

cruxmurat, 11 yıl önce

Aynen cankırıda evler cok pahalıdır, baska bir sehirde 300 e tutacagın ev orada 1000-1500 civarı..Dedikleri gibi sosyal hayat yoktur ancak sessiz ve sakinlik isterseniz size gore..

öz_-nur
Aday Memur
27 Temmuz 2013 23:45

Ben Çankırılı ve 5 yılını doğuda geçirmiş bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim doğudan sonra Çankırı cennet gibi gelecektir.Çankırı güvenli,sakin,huzurlu bir şehirdir.Umarım sizin için hayırlısı olur.Ben İstabul'da yaşıyorum.Sosyal hayatın belki merkezi ama 3 kuruş öğretmen maaşıyla çokta sosyalleşilemiyor zaten..

brhm
Memur
27 Temmuz 2013 23:48

zaten gidiyor hocam o yüzden en fazla göç veren iller arasında. ankaranın pursaklar ilçesinin %80 i o yüzden çankırılı :)

memleket bizim de memleketimiz sahip çıkmanın yanında eleştirece de. saygı göster..

iceicebaby, 11 yıl önce

şehri beğenmeyen doğunun ücra köşesine gitsin...

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 23:52

pazar masrafı pahalıdır? hocam Çankırı tarım şehri ve her türlü sebze meyveyi organik ve ucuza alırsınız.Ankara ve çevre illere oradan gider ürünler...Disco derken mecaz anlamlıydı zaten..nasıl anlamadıysanız o da ayrı bi fiyasko...küçük şehirlerde taksimetere açılısı büyük şehirlere oranla 1 lira pahalıdır çünkü mesafe az ve insanlar para kazanamazlar.Çankırı'nın her yerine yürüyerek bile gidersiniz.Belediye başkanı pek çalışmaz Melih gökçek in sağ kolu denir kendisine ama melih gökçek oğlunu aday gösterirlerse 20 trilyonluk yatırım yapacaını söylemiş.Ankaraya yakınlığından dolayı çok gelişememiş.Ama şehrin içinde herşeyden en az 1 tane bulursun hocam.İnsanları saygılıdır. olumsuz dolduruşlarla önyargılı gıtmeyın.hayırlı uğurlu olsun.

deniz1791, 11 yıl önce

Bu devirde disco mu kaldı yahu :) 80'lerde mi yaşıyoruz? Sıkıcılıktan kastım sosyal hayatın neredeyse sıfır olması. Bir konser, bir sergi, Gidilebilecek bir eğlence mekanı malesef yok denecek kadar az. Tabi Diyarbakır'dan sonra size oldukça rahat geleceğine eminim. Dediğim gibi tek artısı Ankara'ya yakınlığı. Haftasonları Ankara veya kuzeyde Bartın-Amasra'da geçirebilirsiniz. Kışın havası gerçekten çok kötü oluyor. Kullanılan yakıttan dolayı koyu bir sis tabakası var havada. Kentin merkezinde pek yeşillik yok. Halkı biraz tutucudur. Suç oranı en az illerden biri. O konuda Diyarbakır'dan çook çok farklıdır ;) Pazar masrafı biraz fazladır. İçanadolu kültürüne yakınsanız rahat edebilirsiniz ama Ege veya Akdeniz tarafındansanız bu kent sizi zorlayabilir.

brhm
Memur
27 Temmuz 2013 23:53

hocam 1300 liralık evi merak ediyormusun? sana bi tane söyleyeyim. emniyet müdürlüğünün önündeki yeni yapılan binadaki 2+1 dairenin iki ay önce kirası 1200, 3+1 dairenin kirası 1300 liraydı. inanmıyorsan sen de sor. bunlar plaza felan değil. 3+1 daire. altında da çankırının meşhur marketi var bilirsiniz siz.

iceicebaby, 11 yıl önce

nasıl bir abartıdır...yuh... 300lük ev 1500müş sen nasıl hoca oldun yahu

iceicebaby
Şef
27 Temmuz 2013 23:54

hocam o zaman sen de git...bi eksik farketmez.o dediğin insanlar iş sıkıntısından dolayı göç etmek zorunda kalmış insanlardır.Doğudaki gibi isyan etmediklerinden şehir unutulmuştur.eleştiri ayrı şeydir kötüleme ayrı şeydir...emek vermeyenın eleştiriye de hakkı yoktur.

brhm, 11 yıl önce

zaten gidiyor hocam o yüzden en fazla göç veren iller arasında. ankaranın pursaklar ilçesinin %80 i o yüzden çankırılı :)

memleket bizim de memleketimiz sahip çıkmanın yanında eleştirece de. saygı göster..

Toplam 140 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi