Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
28 Temmuz 2012 18:05

Ben 30 yaşındayım evlenemedim peygamber efendimiz niye bir sürü evlenmiş?

Ben otuz yaşındayım 10 yıldır uğraşmama rağmen bir türlü evlenemedim. Haşa huzurdan peygamber efendimiz sanki daha aza kanaatkar gibi falan olmalıydı efendimizi niye bir sürü evlenmiş haksızlık değil mi acaba diye kendime sormadan ediyorum. Hatalıysam Allah affetsin. Bi de efendimiz en büyük kabileye yani sülaleye mensup iken ben niye köyün en fakir ailesine mensubum:) Bu biraz şaka ama mekkenin en ileri kureyş kabilesine mensupmuş ki hani şu zengin filmlerde konakları falan olan kalabalık aileler gibi falan geliyor bana bu durum.:)))

GönüllülerHareketi
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 18:07

bir ateistin ucuz tersten vurma taktiği

sen 25 yaşında 40 yaş birini tercih eder miydin

bekarrrr
Yasaklı
28 Temmuz 2012 18:09

Tövbe de arkadaş ne biçim konuşuyorsun ateist diye

GönüllülerHareketi
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 18:09

bunu söyleyen edepsiz

kalbinde iman kalır mı sanıyo

müminsen de tevbe et

bekarrrr
Yasaklı
28 Temmuz 2012 18:14

Bi de dinimiz neden hep vurun kırın yakın yıkın diyor bu anlayış yüzünden islam ülkelerinin hali ortada

snms_4242
Başbakan Müsteşarı
28 Temmuz 2012 18:14

bi ateist arkadaşım var, bana eğer 1400 sene önce ben doğsaydım belki ben olacaktım peygamber, haksızlık bu demişti:)

çok umut verici,parlak sorular!:)

bekarrrr
Yasaklı
28 Temmuz 2012 18:20

şu molla anlayışından bi vazgeçin bi hassas soru sorunca hemen sus diye kişinin ağzını kapatmak yerine kişilere açıklama yapılsa sadece kendim için demiyorum en azından kişinin aklındaki soru işareti gider

ilahiyat_99
Kapalı
28 Temmuz 2012 18:26

E kardeş gücün yetıyorsa sen de 4e kadar evlen o zman kım sana ne demiş ?

28 Temmuz 2012 18:29

sena bu kafayla köyün en salak kızı bile varmaz...

güldesteeeee
Kapalı
28 Temmuz 2012 18:45

ateşin mi var ne?

töbe töbeee

GönüllülerHareketi
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 19:10

kalbinde toz kadar iman olanda bile

Efendimize (SAV) e karşı belli bir saygısı vardır.

Hatta inanmayan bazı insaf ehli dahi bu saygıyı besler...

...........................

Mevzuu ilk önce, O pâk şahsiyete bakan yönüyle ele alalım. Her şeyden evvel bilinmelidir ki, O mübeccel Zât, yirmi beş yaşına kadar hiç evlenmedi. O sıcak memleketin hususî durumu da nazar-ı itibara alınacak olursa, bu kadar zaman iffetiyle yaşaması ve bunun da, dün ve bugün böylece kabul ve teslim edilmesi, O'nda iffetin esas olduğunu ve müthiş bir irade ve nefis hâkimiyeti bulunduğunu gösterir. Eğer bu hususta, küçük bir inhiraf bulunsaydı, dünkü ve bugünkü düşmanları, bunu cihana ilân etmekten bir an bile geri kalmayacaklardı. Hâlbuki eski ve yeni bütün hasımları, O'na hiç olmayacak şeyleri isnat ettikleri hâlde, bu istikamette bir şey söyleme cüretini gösterememişlerdir.

Peygamberimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) ilk izdivaçlarını, yirmi beş yaşlarında iken yaptılar. Bu izdivaç, Allah ve Resûlü katında çok yüce ve müstesna; fakat başından iki defa evlenme geçmiş kırk yaşındaki bir kadınla olmuştu. Bu mutlu yuva tam yirmi üç sene devam etmiş ve peygamberliğin sekizinci senesi kapanan bir perde gibi arkada acı bir hasret bırakarak sona ermişti. Bu defa Efendimiz (sallallâhu aleyhi ve sellem) yirmi beş yaşına kadar olduğu gibi, yine yapayalnız kalmıştı. Evet, aile, çoluk-çocuk her şeyiyle yirmi üç senelik bu mesut hayattan sonra, yeniden dört-beş sene bekâr olarak yaşamışlardı ki; yaşları da elli üçe ulaşmış bulunuyordu.

İşte, bütün izdivaçları da böyle izdivaca alâkanın azaldığı bu yaştan sonra başlar ve devam eder ki; sıcak bir memlekette elli beş yaşından sonra yapılan izdivaçta, beşerîlik ve şehevîlik görmek, ne insafla ne de iz'anla kat'iyen telif edilemez.

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
28 Temmuz 2012 19:13

hemen suçlayacağınıza cevp verseniz daha iyi olur...

mehrimet
Daire Başkanı
28 Temmuz 2012 20:46

Peygamber yanılmıyorsam 100 e yakın evlenmiş ve boşanmış..20 ye yakın cariyesi varmış..o peygamber biz ise basit bir günahkar cehennemlik insanlarız

GönüllülerHareketi
Genel Müdür
28 Temmuz 2012 21:22

sayar mısın isimlerini

gül-feşan
Müsteşar
28 Temmuz 2012 21:40

...

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler