Editörler : F16 Gökçen
06 Ocak 2011 10:07

Açıköğretimden Örgün Eğitime geçiş

Açık veya uzaktan öğretimden diğer açık ve uzaktan öğretim diploma programlarına yatay geçiş yapılabilir. Açık ve uzaktan öğretimden örgün öğretim programlarına geçiş yapılabilmesi için öğrencinin öğrenim görmekte olduğu programdaki genel not ortalamasının 100 üzerinden 80 veya üzeri olması veya kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanının, geçmek istediği üniversitenin diploma programının o yılki taban puanla eşit veya yüksek olması gerekir.

Diğer koşullar yatay geçiş yapılacak yükseköğretim kurumundan öğrenilmesi gerekmektedir.

Kaynak.Anadolu Üniversitesi resmi web sitesi

2ba..
Aday Memur
07 Ocak 2011 22:32

arkadaşlar ben aöfte işletme okuyorum. bu sene öss midir artık ismi neyse ona girmeyi düşünüyorum, kazanırsam adalet myo yazmayı düşünüyorum

sorum şu ben aöf okumaya devam ederken örgün öğretime kayıt olabilir miyim?

tifanea
Aday Memur
01 Nisan 2011 03:14

Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin.Çok önemli.

muratmanson
Aday Memur
15 Nisan 2011 22:54

Arkadaşlar ben 1.sınıf kamu ogrencısıyım seneye 2.sınıfta calısıp 3.sınıftan itibaren örgün okulda okumak istiyorum geçiş şartları varmış %80 gibi yürürlüğege girmiş fakat bu durum ne kadar gerçekçi gercekten her %80 gecen orgune gırıyormu ben dersaneye yazılıp yazın baslıcam calısmalara acaba orgune gecıs yapan hiç varmı birde atıyorum %100 oldu dıyelım cok basarılı oldum istanbuldaki (devlet)üniversiteleri kabul etmesi ne derece zor bilgilerimizi paylaşalım bu sayfada teşekkürler...:)

Cool.
Daire Başkanı
17 Nisan 2011 01:16

örgün öğretimde ne var acaba büyütmeyin bu kadar orada eğitim ismi var sadece

Cool.
Daire Başkanı
17 Nisan 2011 01:19

orada eğitim yok ismi var sadece :)(odtü boğaziçi hariç :)) orada çalışmadan da geçersin çünkü eğitim yok ama aöfte çalışmadan öğrenmeden geçemezsin çünkü burada eğitim var :)

GİZEMRAH
Aday Memur
19 Nisan 2011 19:37

aynen cool...size katılıyorum.ben de aof 4.sınıftayım(çeko)

örgün öğretimden arkadaşlarım gerçekten aöflileri çok takdir ediyor.çünkü onlar sınıf geçme veya ders geçmede bizden daha şanslılar.hocadan yardım isteyebiliyoruz dersten geçmek için diyorlar.diyelim 49la dersten kalıyor ama hoca biraz kanaat kullansa geçiyor.bizde öyle bir durum yok bilirsiniz ki...mecburen çalışıp hakkıyla geçiyoruz sınavdan.

GİZEMRAH
Aday Memur
19 Nisan 2011 19:41

2ba.. soru sormuşsunuz örgünde de okuyabilir miyim diye.evet okuyabilirsin.hiçbir problem olmaz yeter ki okumak iste...

tifanea
Aday Memur
21 Haziran 2011 01:27

açıköğretim T.D.E den örgüne geçmeyi düşünen arkadaşlar var mı??? yardım gerek :)

tifanea
Aday Memur
21 Haziran 2011 02:22

arkadaşlar yardım gerekli. geçiş yapmak istiyorum fakat belgeler nasıl toplanacak nereden alınacak hiç bir şey bilmiyorum. dilekçe olayı varmış? bilen var mı ya?

akademik_insan
Genel Müdür
21 Haziran 2011 09:00

ben sana yardımcı olayım hangi üni ye gecmek istiyorsun ??

cografyacım
Aday Memur
21 Haziran 2011 10:38

başka bir forumda rastlamıştım, bir bayan (geçen sene oluyor) 2. sınıfa geçiş yaptığını yazmış. google dan ararsan rastlarsın.

tifanea
Aday Memur
21 Haziran 2011 16:31

bulamadım ya.tamam sorularımı sorayım sana.ünilere başvuruyu bireysel mi yapıyoruz? ve önce aöf merkeze dilekçe göndermem gerekiyormuş.dilekçeye ne yazacağım,nasıl yazacağım bilmiyorum :/

umt48
Memur
19 Eylül 2011 17:01

Ben bu yıl açıköğretim okul öncesini kaandım kaydımı da yaptırdm.1.sınıf olduk yani şuan.Merak ettiğim konu açıköğretimden örgün eğitime gegçebiliyor muyuz ? Şartları neler ? Üniversteler ne kadar kontenjan ayırıyor.. Teşekkürler.

umt48
Memur
20 Eylül 2011 12:22

Ben bu yıl açıköğretim okul öncesini kaandım kaydımı da yaptırdm.1.sınıf olduk yani şuan.Merak ettiğim konu açıköğretimden örgün eğitime gegçebiliyor muyuz ? Şartları neler ? Üniversteler ne kadar kontenjan ayırıyor.. Teşekkürler.

serbest-deli
Müsteşar Yardımcısı
22 Eylül 2011 14:34

açıköğretim işletme fakültesinden istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi işletmeye geçiş yapmak için başvuruda bulundum, not ortalamam 91,75 ti lakin işletmeye dikey geçiş ile(örgün myo dan)geldiğim için olmayacağını eğer 1.sınıftan başlasaydım geçişimin olacağını söyledi öğrenci işleri, çok istemiştim lakin olmadı sağlık olsun ne yapalım dedik ve devam ediyoruz, ha bu arada o yıl istanbul üniversitesi sbf işletmeye not ortalamam çok rahat tutuyordu ama kısmet değilmiş 1.sınıftan başlayan arkadaşlar bu şansı değerlendirsinler, inanın çok yardımcı oluyorlar ben gittiğimde oldukça ilgilendiler lakin intibak sınıfındayken geçiş mümkün değil dediler herkese başarılar.

vivican
Kapalı
26 Eylül 2011 14:18

arkadaşlar açık öğretim kamu yönetiminden bu haziranda mezun oldum 3 ve 4.sınıfta yüksek onur belgesi aldım onur öğrencisi olarak mezun oldum fakat mezuniyet törenine filan çağırmadılar hiç haberşm bile olmadı

tifanea
Aday Memur
11 Ekim 2011 11:31

@umut48-- evet yapabiliyorsun geçiş.benim arkadaşım da okul öncesi okuyo,bu sene geçiş yaptı kocaeli ye.ortalamanı 80 üstü tutman yeterli.geçiş yapmak zor değil.özellikle açıktan öğretmenlik bölümleri çok şanslı.Her üniversite genelde 3 öğrenci alıyor.1. ve 2. öğretim olarak 3 er kişi,yani toplam 6 kişi.genelde Temmuz sonu Ağustos aylarında yapılıyor yatay geçiş başvuruları.Yökün sitesinde temmuz ayında yayınlıyorlar zaten tüm ünilerin yatay geçiş tarihlerini,bölüm kontenjanlarını falan.not ortalamanı 80 üstü tutarsan %95 yatay geçişin kabul edilir.eğer yardım istersen hertürlü yardımcı olurum.ben de edebiyat okuyorum.bu sene olmadı yatay geçiş.seneye gene deneyeceğim.

anaksunamoon
Daire Başkanı
11 Ekim 2011 21:08

Arkadaşlar ben bu yıl 2.sınıfı okuyacam AÖFde bu 3.yıl yapmak istersem iki yılınmı ortalamasının 80 olması lazım yoksa sadece en son senenin mi?

sarıkıs
Memur
11 Ekim 2011 22:17

anaksunamoon

evet arkadaşım yatay geçiş 3.sınıfa başvuru yapabilmen için ilk iki yılının ortalamasının 80 ve üzeri olması gerekmektedir.ben kamu yönetimi 3.sınıf öğrencisiyim.bu yıl yatay geçiş başvurusu yaptım fakat kabul edilmedi.ilk iki yılki genel not ortalamam: 77,57 idi.

anaksunamoon
Daire Başkanı
12 Ekim 2011 21:32

Tamam o zaman bu yıl çok çalışacam.1.sınıf ortalamam 70 idi.Bu yıl biraz yüksek tutayım.Okul Öncesi Öğretmenliği okuyorum.Öğretmenlik okuyanlar daha avantajlı sanırım.İnşallah olur yaa.Hep istediğim şey 2 yılda olsa örgünde okumakdı.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi