Editörler : "eskiyara"Pangaea
13 Şubat 2011 00:02

süt izninin toplu kullanımı

süt izninin toplu kullanımı ile ilgili bir uygulama hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar benimle paylaşr mısınız

13 Şubat 2011 00:07

hocam bu konu dün de açıldı öğretmenlerin süt izni şu şekildedir...

ben süt iznimi kullanmak istiyorum diye idareye belirtirsiniz,idare ancak ona göre uygun şekilde ders programınızı uyarlar...

ama dersiniz varsa günde 6 saat diyelim,o 6 saat derse girmek zorundasınız yani süt iznimi kullanmak istiyorum diye dersi bırakıp gidemezsiniz,bu genelgeyle belirtildi,şimdi torba yasa dolayısıyla yeniden bir genelge yayınlanacak,çünkü genelge mecburi yeniden

merbaa
Aday Memur
13 Şubat 2011 09:41

günlük bir buçuk saat olan süt iznini toplu olarak izine çevirenler varmış bilgisi olan var mı

mesyav
Daire Başkanı
14 Şubat 2011 00:18

merbaa ya hocam allah aşkına beyninize oksijen gidiyor mu sizin süt izni çocuğun süt ihtiyacına binayen veriliyor eee toplu kullandın bir ay izin çıktı diyelim ne yani diğer ay artık emzirmeyecen mi bebeği ya ayıptır be biraz akıl mantık beyin sahibi insanlar olun sizlerle aynı camiada çalışmak ne utanç verici bir şey

shenkuzey
Aday Memur
14 Şubat 2011 15:39

beynine oksijen gittiğini zannedenler var sanırım. bunu yazan kesinlikle erkek, yoksa bu denli saçmalayamaz... 2li eğitimdeyken 6 saat boyunca süt iznin yok ee çocuk 6 saat aç aç durabildiğinemi inanıyorsunuz...yorumunuza çok güldüm. kısaca bilgi vereyim, derin nefesalın:) süt sağılır, buzlukta 6 ay saklanabiliyor, sağma araçlarıyla depoluyorsun, ihtiyaç duyuldukça veriyorsun, toplu halde süt izni alan da var, bebeği 2 aylıkken bırakmaktansa 1 aydaha yanında olabilmek çok mantıklı...

mesyav
Daire Başkanı
14 Şubat 2011 17:40

sağılır diyorsun 6 ay kalır diyosun sonra da 6 saat aç kalmaktan bahsediyosunuz ne yazdığndan haberin var mı senin hocam. çocuğunun yanında bir ay fazlamı kalmak istiyorsun git heyet raporu al olmadı aylarca ücretsiz izin hakkın var git onu al ha oksijene gelince yaranız var galiba bununla ilgili olarak:) takılmışsınız

merbaa
Aday Memur
16 Şubat 2011 09:29

ben bu başlığı alan bir arkadaşıma dayanarak açtım. birbirinize girmenize gerek yok arkadaşlar. arkadaşım toplu olarak almış. ncak neye okul idaresinin dayanarak verdiği hakkında bir bilgisi yokmuşç sadece dilekçe vermiş sonnuç olumlu olmuş ben dayanak yasal bir dayanak arıyorum.

merbaa
Aday Memur
16 Şubat 2011 09:34

sayın mesyav. lütfen sözlerinize dikkat edin. benim beynime oksijen de gidior aklımda başımda çok şükür. lütfen bu sayfayı yorumlarınızla meşgul etmeyin

therionsr
Şef
16 Şubat 2011 12:42

mesyav denen kişi sen ne anlarsın bebekten,sütten,izinden heyet raporu bilmem ne git fikirlerini kendine sakla.Halden anlamayan neyine fikir veriyorki?Bu şartlarda o kadar kolay değil herkesin ücretsiz izin alması,bebeğim yok ancak olunca bu sıkıntıları yaşıcağımı bildiğim için en azından daha mantıklı yorum yapabiliyorum.Bu arada bu kadar halden anlamaz,kaba saba konuşan adamlarla aynı camia da çalıştığım için önce ben utanıyorum!

Densiz diz boyu forum değil sanki başka bişi!

alikaya32
Aday Memur
16 Şubat 2011 15:12

merhaba arkadaşlar. bu devlet işleri hep böyle çetrefillimi olur hep bi türlü anlamadım .geçen ay doğum yaptım bebeğim 1 ay dan sonra sütten kesildi bende eşime söyledim 2 tane inek aldı.aksilik ya ineklerden bir tanesi doğum yaptı. bende dün idareye dilekçe verdim kendi durumumu ve aldığımız ineğin durumunu yazdım.cocugumun ve ineğimin yavrusu için süt iznimin 2 katına cıkarılmasına diye.buraya kadar hersey normal bugun dilekçeme cevap geldi vay efendim böyle bir şey olamazmış felan fıstık detaya girmeyeyim.simdi siz düşünün artık ben ineğimin yarusunamı bakayım yoksa kendi yavrumamı ikisininde benim süt iznime ihtiyacı var. yarın eşimde verecek iki cocuga bakamıyoruz ben süt izni istiyorum diye hayırlısı bakalım insallah eşime verirler süt izni. saygılar.

therionsr
Şef
17 Şubat 2011 09:14

çok şeyler söyleyip andım sizi burdan, ineğinde sende ineğinin yavrusuda rahat etsn!

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi