Editörler : Pangaea
«8990919293949596979899100»

madenci_disi_kartal
Daire Başkanı
26 Nisan 2013 22:59

katılıyorum her güne matematik konulmalı...

gy-gk, 11 yıl önce

evet 1 yıldan fazla var, bakalım başlamayacaz artık :) her güne matematik koymak lazım çalışma programına faydası olur.

esra0658
Şube Müdürü
26 Nisan 2013 23:02

matematik artı tarih :)) ben ömrümde böyle bela ders görmedim ya sanki herşeyi çok iyi biliyormuşuz gibi bide yeni konular eklediler tarihe

madenci_disi_kartal, 11 yıl önce

katılıyorum her güne matematik konulmalı...

madenci_disi_kartal
Daire Başkanı
26 Nisan 2013 23:06

:) o yeni konular hiç iyi olmadı, haklısın. bu yüzden 2013 kpss yi görmek için sabırsızlanıyorum. tabi gireceklere de allah yardım etsin

esra0658, 11 yıl önce

matematik artı tarih :)) ben ömrümde böyle bela ders görmedim ya sanki herşeyi çok iyi biliyormuşuz gibi bide yeni konular eklediler tarihe

m.t.d.
Aday Memur
26 Nisan 2013 23:19

tarih dışında başka derslere de yeni konular eklendi mi bilginiz var mı ve tarihe eklenen konular belli mi acaba neye çalışcaz of kafam iyice karıştı yeni kaynak almak lazım şimdi

esra0658, 11 yıl önce

madenci_disi_kartal
Daire Başkanı
26 Nisan 2013 23:22

görünüşe bakılırsa sadece tarihten yeni konular eklendi, çağdaş türk ve dünya tarihi diye... başka yok

m.t.d., 11 yıl önce

tarih dışında başka derslere de yeni konular eklendi mi bilginiz var mı ve tarihe eklenen konular belli mi acaba neye çalışcaz of kafam iyice karıştı yeni kaynak almak lazım şimdi

m.t.d.
Aday Memur
26 Nisan 2013 23:35

teşekkür ederim

görünüşe bakılırsa sadece tarihten yeni konular eklendi, çağdaş türk ve dünya tarihi diye... başka yok

mugesner
Aday Memur
27 Nisan 2013 09:00

Sadece tarihe konular eklendi ama coğrafyada da fiziki coğrafya kısmının soruları artırıldı. Dağ, çağıy, ova ezberlemiyordum önceden.. Bu da demek oluyor ki bunlar ezberlenecek :(

tuğçeözcan
Aday Memur
27 Nisan 2013 10:35

arkadaşlar kpssden toplam kaç soru çıkıyor genel kültür ve genel yetenek

selimxxx
Kapalı
27 Nisan 2013 10:59

30 mat, 30 turkce genel yetenek

27 tarih,18 cografya,9 vatandaslık bilgisi, 6 guncel konular. bunlarda genel kultur

tuğçeözcan, 11 yıl önce

arkadaşlar kpssden toplam kaç soru çıkıyor genel kültür ve genel yetenek

musty1111
Şef
27 Nisan 2013 11:09

Geçmiş yılların çıkmış sorularını alsam ve başlasam diyorum ama konular değişmiş dershanenin başlamasınada 5 ay var nasıl bir program izlemeliyim arkadaşlar?

Ggurler
Memur
27 Nisan 2013 11:24

herkese merhaba..arkadaşlar ben haziranda başlıyacağım..çünkü aöf sınavlarım var çünkü..konu dağılımları dğişti ya,sanırım herkes eski kitaplarına çalışıyor..bende cd almıştım onlara başlıyacağım..benim ders çalışma proğramımda..öncelikle türkçe ve mat bitirmek.ağustos ayında da sözel derslere geçmek..2014 ocak ayında da full soru çözmek.. sizce nasıl olur..Rabbim hepimizin yardımcısı olsun..:)

musty1111
Şef
27 Nisan 2013 11:30

Aöf ye çalışıyorsan zor olabilir yada programını çok iyi yapmalısın.Bende aöf mezunuyum 2 sınav stresi zorlayabilir.

Sınav sistemi değişti bende çıkmış sorulardan çalışmaya başlasam diyorum acaba artısı eksisi olurmu?

Ggurler, 11 yıl önce

herkese merhaba..arkadaşlar ben haziranda başlıyacağım..çünkü aöf sınavlarım var çünkü..konu dağılımları dğişti ya,sanırım herkes eski kitaplarına çalışıyor..bende cd almıştım onlara başlıyacağım..benim ders çalışma proğramımda..öncelikle türkçe ve mat bitirmek.ağustos ayında da sözel derslere geçmek..2014 ocak ayında da full soru çözmek.. sizce nasıl olur..Rabbim hepimizin yardımcısı olsun..:)

Ggurler
Memur
27 Nisan 2013 11:35

4.sınıfım aöf..zaten haziranda bitiyo sınavlar..hazirandan sonra başllıyacağım kpss ye..off off bilmiyorum ya..ben ilk defa lisans olarak gireceğim..sözel özürlüyüm zaten..en mantıklıısı 2013 kpss sorularını görmek..yeni kaynakların çıkmasını beklemek..Allah yardımcımız olsun..çıkmış ales sorularını çözmekte fayda vardır eminim..

Ozan85
Memur
27 Nisan 2013 12:33

Arkadaşlar, şu anda matematik için nasıl çalışmalıyız? yani Matematik ALES'teki gibi mi olacak acaba yoksa klasik KPSS mi? Tahmininiz nedir? ALES Matematik mi çalışalım yoksa KPSS kitaplarından mı? Siz nasıl çalışıyorsunuz şu an?

kelebekkpss
Aday Memur
27 Nisan 2013 13:38

selam

arkadaşlar elimde eski tarihli ihtiyaç set var güncel konuları daha sonra bu seti bitirince tedarik etsem olur mu dersiniz yoksa hiç bu sete başlamasam mı?

musty1111
Şef
27 Nisan 2013 14:02

konular değiştiği söyleniyor tamamımı değişti eski kaynakların faydası olmazmı yada yeni kaynaklarımı bekleyelim bilgili arkadaşlar yardım ederse iyi olur.

kelebekkpss, 11 yıl önce

selam

arkadaşlar elimde eski tarihli ihtiyaç set var güncel konuları daha sonra bu seti bitirince tedarik etsem olur mu dersiniz yoksa hiç bu sete başlamasam mı?

t0mm
Yasaklı
27 Nisan 2013 17:28

ÖSYM, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) testlerindeki konu ve dağılımlarını güncelledi. Yeni düzenlemeye göre tüm alanlarda yeni eğitim programları doğrultusunda, üniversitelerde okutulan dersler düzenlemeyle kapsam içine alındı.

Genel Yetenek Testi?nde sözel ve sayısal bölümlerin ağırlığı yüzde 50-50 olacak. Genel Kültür?de de tarih bölümünün ağırlığı yüzde 45, Türkiye coğrafyasının yüzde 30, temel yurttaşlık bilgisinin yüzde 15, Türkiye ve dünyayla ilgili genel kültürel ve güncel sosyo-ekonomik konuların ağırlığı yüzde 10 olacak. Eğitim Bilimleri?nde ise öğrenme psikolojisiyle öğretim ilke ve yöntemlerinde yüzde 20?şer, gelişim psikolojisi, ölçme ve değerlendirmeyle rehberlik ve özel eğitim alanlarında yüzde 15?er, program geliştirme, sınıf yönetimiyle öğretim teknolojileri ve materyal tasarımında ise yüzde 5?er ağırlığında soru bulunacak. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi?nde ise alan bilgisinin ağırlığı yüzde 80, alan eğitimin ağırlığı yüzde 20 olacak.
Sınava 80 gün kala yapılan değişiklikler sonrasında adayların kafaları çok karışık. BaşarıAkademi Yayıncılık Eğitim Koordinatörü Can Köni?den, adaylardan gelen sorular doğrultusundaKPSS?deki son değişiklikleri aldık.
-KPSS 2013 yılında soru dağılımları nasıl olacak?
Türkçe 30, matematik 30, tarih 27, coğrafya 18, vatandaşlık 9, güncel bilgiler 6, gelişim psikolojisi 12, ölçme ve değerlendirme 12, rehberlik ve özel eğitim 12, öğrenme psikolojisi 16, program geliştirme 4, sınıf yönetimi 4, öğretim teknolojileri materyal geliştirme 4, öğretim yöntem ve teknikleri testinde de 16 soru yer alacak.
-Genel Yetenek alanında ne gibi değişiklikler yapıldı?
ÖSYM sınavın ilk bölümünde Türkçe ve matematik alanında ciddi değişikliklere gitmiş. Sınava yakın zamanda gerçekleşen bu değişiklik, adaylarda ciddi bir sıkıntı yaratmakta. Türkçe alanında dilbilgisi, yazım kuralları ve sözel mantık alanında sorular yöneltilecek. Matematik alanında ise verilen soru dağılımında sayısal mantık (muhakeme ve akıl yürütmeye) dayalı sorular adaylara yöneltilecek. Bu durum ÖSYM?nin sınav kapsamına ALES ve DGS?nin sayısal ve sözel mantık alanlarını eklediği anlamına geliyor. Adayların özellikle bu alanlara dönük çalışmalara bir an önce başlaması gerekiyor.
-Genel Kültür?de değişiklik var mı?
ÖSYM bu bölümde özellikle tarih alanında ciddi değişiklikler yaptı. Sınavın kapsamında tarih soru sayısı 27 soruya düşürüldü. Bu alandaki 3 soru ise vatandaşlık alanında Türkiye ve dünyada güncel, siyasal ve sosyo-ekonomik olaylara kaydırıldı. Tarih kapsamına yüzde 5 oranında Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi konusu eklendi. Ayrıca Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi?nin konu alanı yüzde 20 ağırlığa düşürüldü; Osmanlı Tarihi konu alanı ise yüzde 15 ağırlığa çıkartıldı. Bu durum adayların tarihte yükünü artırdı. Coğrafya alanında ise fiziki coğrafya ile ilgili soru sayısı artırılacaktır. Adayların özellikle Osmanlı Tarihi ve Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi konularına ağırlık vermeleri gerekmekte.

http://gundem.milliyet.com.tr/5-soruda-yeni-kpss/gundem/gundemdetay/25.04.2013/1698009/default.htm

bagwell34
Şef
27 Nisan 2013 19:41

Tesekkurler. Misaki milli osmanli mebusan meclisinden gectigi icin egemenlik yok ;)

makrur, 11 yıl önce

Misak ı milli İstanbulda Osmanlı mebusan meclisi tarafından kabul edildi.İstanbul o dönemler itilaf devletleri ve saltanat yanlılarının baskısı altındaydı.Hatta Mustafa Kemal meclisin Ankara da toplanmasını ve müdafa i hukuk grubunun kurulmasını istemişti.Fakat bu gerçekleşmedi meclis İstanbul da kuruldu müdafai hukuk grubu yerine ise felah ı vatan kuruldu.Padişah baskısı altında ki bu grubun ulusal egemenlikten söz etmesi beklenemezdi.Umarım açıklayıcı olmuştur.

sumıs
Memur
27 Nisan 2013 21:52

Çok haklısın nasıl ezberlicez biz onları umarımçok detaylı sorular gelmez yoksa işimiz iş :(

mugesner, 11 yıl önce

Sadece tarihe konular eklendi ama coğrafyada da fiziki coğrafya kısmının soruları artırıldı. Dağ, çağıy, ova ezberlemiyordum önceden.. Bu da demek oluyor ki bunlar ezberlenecek :(

Ozan85
Memur
27 Nisan 2013 22:59

http://gundem.milliyet.com.tr/5-soruda-yeni-kpss/gundem/gundemdetay/25.04.2013/1698009/default.htm

Buradakilerden çıkan sonuç: KPSS, ALES gibi olacak. Üzerinde 8-10 dakika harcanması gereken sözel mantık soruları da olacak. :(

Toplam 8214 mesaj
«8990919293949596979899100»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi