Editörler : Pangaea

Kapalı
27 Şubat 2010 10:41

Halkla ilişkiler ve tanıtım 4 yıllık mezunları hangi alanlara atanabiliyor...

arkadaşlar ben de kocaeli üniv halkla ilişkiler mevzunu olucam inşallah bu yıl ve kpss ye hazırlanıyorum...acaba hangi alanlara ne memuru olarak atanabiliyoruz...bilenlerden bir cevap rica ediyorum lütfennnnnn

karsaklar
Aday Memur
27 Şubat 2010 18:26

kpss ye iyi hazırlan mehlika çünkü bizi hiçbir yere almıyorlar.ya 4 yıllık mezunların başvurabildiği 4001 kodlu memurluklara girersin o da yüksek puanla ya da benim gibi tsk da sivil memur olursun...çok çalış çok.

cbüdilan
Memur
01 Mart 2010 00:51

kpss merkezi atamalarda yurkur sizden alıyor. işkur onlarda alması lazım yalnız alımlarınız fazla olmuyor. allah kolaylık versin size

parsifall
Aday Memur
01 Mart 2010 08:25

Arkadaşım lisans mı önlisans mı olduğunu yazmamışsın. Sadece halkla ilişkilersen önlisanssındır belki.ama lisanssan 80 üstü almaya çalış ilkinde olmazsa 3. 4. atamada bi yerlere garanti yerleşirsin. canını sıkma hiç ama çok ders çalış. bizim bölümden üniversiteler belediyeler işkur falan alıyo. kasım atamasını da belediyeler 73 ile kapattı mesela. Gönül daha adam gibi kadroların açılmasından yana. Ama gönül isteyince olmuyo. Heryere işletmecileri dolduruyolar ne yazık ki. umarım bizim değerimizi anlarlar birgün.

123arda
Aday Memur
01 Mart 2010 13:06

slm ben de bu sene ilk defa kpss lisans mezunu olarak giricem

sadece lisans mezunu olmanın yeterli olduğu yerler dışında bizim mezunları ayrı bir puan türünden alıyorlar mı 4 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarını?

mahkum657
Şef
01 Mart 2010 14:11

RTÜK, TRT, gibi yerler dayı ister, diğer yerlerde de paran az olur beni dinlersen devleti düşünme

alaturcha
Kapalı
01 Mart 2010 19:41

Halkla ilişkiler bölümü, iletişim fakülteleri içerisinde, devlet kadroları açısından en çok istihdam edilen bölümdür. Bu yüzden, öncelikle şansınızın diğer bölüm mezunlarına göre daha yüksek olduğunu idrak etmelisiniz. Çok sık olmasa da, bölümünüzden istihdam sağlanıyor. Birçok kurum "halkla ilişkiler ve tanıtım görevlisi" veya türevlerinde memur alabiliyor, özellikle "şu kurum sizi daha çok istihdam ediyor" diye bir cümle sarfetmek de tutarsız olacaktır. Sizden beklenen şey, KPSS puanınızı 80 ve üzerinde tutmanız. Ek olarak da KPDS sınavına girip 70 üzerinde puanlar almanız işinizi daha da kolay kılar.

Tekrarlıyorum, en şanslı bölümsünüz, iyi değerlendirmenizi salık veririm.

Sevgiler, saygılar...

feedback06
Aday Memur
02 Mart 2010 14:51

merhaba bende halkla ilişkiler ve tanıtım bolumu mezunuyum belediyeler iş kur vs atanma şansın var arkadaşım bende kpss ile memur olarak atandım 80 üzeri almakkaydıyla sende atanırsın birincide olmazsa da ikinci üçüncüde atanma şansın var mümkün olduğunca yüksek puan almaya bak kolay gelsin

parsifall
Aday Memur
02 Mart 2010 15:32

Hiçkimsenin umurunda değil memur olmaya çalışmak, bizim bölüm genelde özel sektöre yönelio. O yüzden bu başlığı ana sayfaya boşuna taşımızsınız. Nereler bizim bölümden alıyo diye sormak için başlık açıyosa mümkünse memur olmasın ya. ösym nin sitesini inceleyerek amacına rahatlıkla ulaşabilir. Farklı kadrolara da bizi alsınlar diye falan açın da bi iş yarasın.

xeleffff
Daire Başkanı
04 Mart 2010 10:01

sokrates35m;

arkadaşım "sosyolojiyi bile" demek küçümseme kokan bir yaklaşım ve ben bu söylemden hiç hoşlanmadım. üniversite okuyan ve sosyolojiyi bilmeyen bir şahıs ancak bu kadar kibir dolu konuşur. bu yaklaşımı sadece kınıyorum. yazık bizi bu şekilde birbirimize küstürenlere , küçümsetenlere çok yazık.

msonmez01
Aday Memur
04 Mart 2010 15:31

öncelikle herkese selamlar.ben lisans turizm ve otel işlermeciliği mezunuyum.ancak tercihlerde birtek yurtkur'u seçebliyoruz tabi herhanği bir lisans mezunlarının başvurdukları yer hariç.neden bu kadar sınırlama getirilmiş anlayamadım.turizm bakanlığı bile bizden personel almıyor.farkedemedikleri şey bizlerde işletme okuyoruz.nekadar otelcilik alanında olsa da.ancak işletme ve iktisadi ve idari bilimler fakültesinden sayılmıyoruz ve birçok yere başvuru yapma hakkımız elimizden alınıyor.bu konuda bir adaletsizlik olduğunu düşünüyorum.editör arkadaştan ricam başvurabileceğimiz başka yerler varmı?yada bu durum hakkında bilğisi olan arkadaşlara? teşekkürler.

doğrucu_davud
Yasaklı
04 Mart 2010 15:45

--İnsan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne atanıyorsunuz devlet dairelerinde.

personel bölümüne çalışıyorsunuz.

personelin özluk hakları, izin, ssk gibi işlemler...

mehlika24
Kapalı
05 Mart 2010 00:19

soruma yanıt veren arkadaşlar çok sağolun... bilgi sahibi oldum az çok sayenizde...maalesef iş yerinde önümüzü kapatan malum bölümle (işletme)okulda da kıyaslanmaktayız... bir de bu kıyas yetmezmiş gibi derslerini de zorla ders planına almış okulumuz bu yüzden de ayrı bir minnettarlık duyuyoruz(!)... daha geçen yıllara kadar dekanımız iktisadi idari bilimler fakültesinden bir hocamızdı... artık gerisini siz düşünün....ha bu arada halkla ilişkilercilik ve halkla ilişkiler uzmanlığı da toplumumuzda ayırt edilemeyen bir sorun bence... hala iş yerleri dışardan halkla ilişkiler bitirenleri de uzman diye ekibine katabiliyorsa ben de bu mesleği yapmaktan vazgeçip pomem sayesinde polisliğe sıcak bakar oldum :)

visal_16
Aday Memur
05 Mart 2010 23:18

Arkadaşlar bende halkla ilişkilerden mezun oldum. Yanlız benim matematikle aram çok iyi değil, bir çok sözelci gibi. Anlamadığım birşey var bizim bölümden nasıl 80 ve üzerine cıkabiliyorlar ben denemelerde hiç o rakamı yakalayamadım ve ümidimi yitirdim diyebilirim. Ayrıca bir arkadaş değinmiş uzman maaşı bende geçen gün devlette halkla iişkiler mezunu birini tanıdım ve kendisi bu konuyu dile getirdi. Tam olarak anlayamadım. Bu konuda bilgisi olan varmı uzman olarak devlette çalışssak maaşımız çok daha fazla olucak bunun için nerelerden talepte bulunmamız gerekiyor.

karsaklar
Aday Memur
07 Mart 2010 14:58

arkadaşlar kpss den 80 almak o kadar zor değil yeter ki doğru düzgün çalışın.

1.sözelden hiç soru kaçırmayacaksın.1-2 tane yanlış hakkınız var.

2.en az 10 matematik yapacaksın.

3.bilmediğin soruları sallamayacaksın.

4.sözeli evde kendi başına çalışacaksın.matematik için de kpss kursuna gideceksin.bol bol test çözeceksin.bahar geldi kanım kaynadı gezeyim dolaşayım demeyeceksin temmuza kadar çalışacaksın.vicdanın rahat gireceksin sınava elimden geleni yaptım diyebileceksin.sonrası allah kerim.

son olarak halkla ilişkiler mezunuyum ve devlette halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışıyorum.maaşı yüksek değil yani uzman oldum yüksek maaş alırım diye hayal kurmayın.

123arda
Aday Memur
08 Mart 2010 17:12

halkla ilişkiler mezunu alan yerler mutlaka kpds puanı istiyor mu? mesela belediyelerde, trt'de... bu şart var mıydı? ilkbahar kpds ye başvurmalımıyım???

demetyt
Şef
09 Mart 2010 09:38

istanbul büüykşehir bel. kpds ve üds için 50 istemişti.ben 52 ile girdim çnükü.

cigo2382
Aday Memur
09 Mart 2010 10:51

arkadaşlar kalkınma ajansları da halkla ilişkiler uzmanı alıyo fakat onlar kpds puanı da istiyo. bununla birlikte askeri ilanları da iyi inceleyingeçen bir arkadaşım bir ilin jandarma komutalığına halkla ilişkiler müdürü olarak girdi.

Kadelay KADELAY
Yasaklı
10 Mart 2010 14:49

Merhaba Değerli Mehlika24,

4 Yıllık Halkla İlşkiler Mezunu olanlar Özel Güvenlik Eğitim Şirketlerinde ''Etkin İletişim'' dersi verebiliyorlar. Bir gruba 12 saat ders veriliyor. Ortalama bir sınıftan 250TL alınıyor. Hakkında hayırlısı olsun inşaallah...

alaturcha
Kapalı
12 Mart 2010 04:49

Sayın karsaklar, hesapta hatanız var sanırım.

Sözel kısımdan "hiç" soru kaçırmazsanız, matematiğe elinizi bile sürmediğiniz halde "en az" 80 puan alırsınız.

karsaklar
Aday Memur
12 Mart 2010 22:03

hesabı açmayın sayın editör çocukları tembelliğe alıştırmayın:)saygılar

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi