Editörler : Pangaea
«180718081809181018111812181318141815181618171818»

azlazl
Memur
21 Haziran 2016 08:00

Özel sektörde doğru düzgün iş yok kamuda alım yok, her yıl binlerce mezun ve verilen emekler.. 4 yıldır atanmayı bekliyoprum, benim gibi bir sürü insan var. Lütfen karvga etmeden birlik olup ne yapılması gerekiyorsa yapalım arkadaşlar.

akinci08
Şube Müdürü
21 Haziran 2016 08:26

gıda mühendisleri 2014 alımlarında da başta birlik beraberlik çağrısı yaptı ama alım olacağı duyurulduktan sonra özellikle ziraat mühendislerine yüklenerek çok sayıda kadro talep ettiler. 2016 arkadaşlarını bilmiyorum ama ziraat müh. arkadaşlar sizin sayınız kadro çalışmaları için fazla fazla yeterli. sizin olmadığınız yerdeki çalışmalar yetersiz olacaktır. ziraat müh. ve veteriner hekimler ortak çalışma yapmanızı öneriyorum. bizim gibi hem gıdacılardan hem de su ürünleri müh. tarafından sonra arkadan bıçaklanmamak için.

c.koybasi
Aday Memur
21 Haziran 2016 08:26

''Veteriner hekim hayvanla, ziraat mühendisi tarımla ugraşmak ister'' demişsiniz ama ben bunu göremedim, gıda ve yem şube onlara daha rahat geliyor ve çoğu buraya geçmek için uğraşıyor.

Kirmizipolar, 8 yıl önce

Herkese kendi okudugu bolum en zoru gelir. Kontrol belgesini bakanlik kendisi kurs duzenleyip veriyor. Veteriner hekimler veya ziraat muhendisleri kendileri talep etmiyorlar. Kahvehaneye denetime girip sicak su temin edin sofben taktirin falan demek kimsenin mesleki ideali degildi. Bir tepkiniz var evet ama yine yonlendirdiginiz yer yanlis. Veteriner hekim hayvanla, ziraat muhendisi tarimla ugrasmak ister. Gida denetimine is geregi giderler ve bundan memnun olani da daha goremedim. Ne yapsinlar bakanlik gida denetimine verdi diye istifa mi etsinler?Atandigi yerde goreve baslamayan gida muhendisleri de ayri konu. Zaten az sayida kadro veriliyor adam bir de kazaniyor goreve baslamayip kadroyu yakiyor. Yaktigi yer de istanbul. Gida muhendisine en cok ihtiyac duyulan yerlerden biri yani. 3 meslekte de bu tekrar tercihler kazanip da gitmemeler devam ettikce daha az kisinin yuzu gulmeye devam edecek. Birbirimizi yemeye bayiliyoruz. Yok onun puani azmis digerinin kadrosu cokmus oburunun yaptigi iste ne varmis herkes yaparmis, biri zootekni gordu diye kendisini hekim zanneder digeri gida dersi gordu diye gida muhendisi neymis ki der gecin bu cocuk kavgalarini.. herkesin meslegi kutsal. Baska meslege camur atmadan da kutsal. Hepimiz emek verdik. ayni geminin yolculariyiz bunu anlamadigimiz surece birbirimize destek olmadikca nereye varabiliriz?

Cizgili
Şef
21 Haziran 2016 12:39

Kime ne zor gelir diye belirtmedim. Üniversite girişte gıda benim dönemimde diğer mühendisliklerden yüksekti baytarlık ve ziraat ise en dipte ve çoğunlukla askerliği kısa yapmak için okunan bir bölümdü. Şimdi kalkıp utanmadan bir gıda mühendisliğiyle diğer bölümleri kıyaslanmamalı. Kpssde bile gıdacı 80 üstünü rahat alabiliyorken aynı puan zir ve baytlarda çok çoook yüksek bir puan. Sakın gıdacılarla kıyaslamayın kendinizi. Ziraat çok kolay okunan bir bölüm ve herkes bunu bilmekte

yilmaz_1287
Memur
23 Haziran 2016 11:48

Burada saçma sapan mesleki kıyaslamalar yaparak vakit öldüreceğinize ağlamayı bırakıp kamuda veya özel sektörde nasıl daha iyi yerlere gelebilirim hesabını yapın derim !

atalayyazıcı23
Aday Memur
23 Haziran 2016 12:33

mesleki kıymet olarak bakarsan ziraat şuan daha üstün hem 78 ile atanılıyor hem desteklerle birlikte ziraat mühendisleri 2500 civarı maaşa rahat rahat iş buluyor.

Cizgili, 8 yıl önce

Kime ne zor gelir diye belirtmedim. Üniversite girişte gıda benim dönemimde diğer mühendisliklerden yüksekti baytarlık ve ziraat ise en dipte ve çoğunlukla askerliği kısa yapmak için okunan bir bölümdü. Şimdi kalkıp utanmadan bir gıda mühendisliğiyle diğer bölümleri kıyaslanmamalı. Kpssde bile gıdacı 80 üstünü rahat alabiliyorken aynı puan zir ve baytlarda çok çoook yüksek bir puan. Sakın gıdacılarla kıyaslamayın kendinizi. Ziraat çok kolay okunan bir bölüm ve herkes bunu bilmekte

denizode
Aday Memur
23 Haziran 2016 13:02

Arkadan bıçaklamak diye bir şey yok. Sadece artık herkes gözünü açtı kendini ezdirmedi ve son ana kadar mesleği için mücadele etti. Benim de gıda mühendislerine, meslektaş arkadaşlarıma tavsiyem kesinlikle ziraat mühendisi, veteriner hekim, su ürünleri mühendisi ve hatta tekniker arkadaşlarla ortak mücadele etmeleri ancak kimseye kendilerini ezdirmeden ve kimseyi ezmeden.

akinci08, 8 yıl önce

gıda mühendisleri 2014 alımlarında da başta birlik beraberlik çağrısı yaptı ama alım olacağı duyurulduktan sonra özellikle ziraat mühendislerine yüklenerek çok sayıda kadro talep ettiler. 2016 arkadaşlarını bilmiyorum ama ziraat müh. arkadaşlar sizin sayınız kadro çalışmaları için fazla fazla yeterli. sizin olmadığınız yerdeki çalışmalar yetersiz olacaktır. ziraat müh. ve veteriner hekimler ortak çalışma yapmanızı öneriyorum. bizim gibi hem gıdacılardan hem de su ürünleri müh. tarafından sonra arkadan bıçaklanmamak için.

dogoa
Aday Memur
24 Haziran 2016 10:51

Arkadaşlar 2016/4 atamasında GTHB'ye atandım. 2016/1 için tercih vereceğim fakat KİT'leri tercih edebiliyor muyum bilmiyorum. Bir bilgisi olan var mı? Normalde tercih verebiliyorum ama daha önce bu puanla atandığım için olmayabilir. Tam emin olamadım.

TatlıMatçı
Aday Memur
24 Haziran 2016 10:56

merkezi atama ile atananlar aynı yılın puanı ile tekrar merkezi atamaya başvuramaz.

dogoa, 8 yıl önce

Arkadaşlar 2016/4 atamasında GTHB'ye atandım. 2016/1 için tercih vereceğim fakat KİT'leri tercih edebiliyor muyum bilmiyorum. Bir bilgisi olan var mı? Normalde tercih verebiliyorum ama daha önce bu puanla atandığım için olmayabilir. Tam emin olamadım.

dogoa
Aday Memur
24 Haziran 2016 11:18

Kadrolu pozisyonlara başvurabiliyorum fakat 399 denilen Kitler için emin değilim.

TatlıMatçı, 8 yıl önce

merkezi atama ile atananlar aynı yılın puanı ile tekrar merkezi atamaya başvuramaz.

TatlıMatçı
Aday Memur
24 Haziran 2016 11:28

başvura bileceğini kim söyledi sön ÖSYM ataması ile atandın o puanı nasıl tekrar kullanacaksın sistem tercihe açık olabilir ama DPB atamanı yapar mı yakacaksın kadroları önce araştır

dogoa, 8 yıl önce

Kadrolu pozisyonlara başvurabiliyorum fakat 399 denilen Kitler için emin değilim.

dogoa
Aday Memur
24 Haziran 2016 11:40

Kadrolu için başvurabiliyorum. Bu daha önceden de yapılmış bir şey. Hatta tam tersi bile oldu, yani 2015/2 ile kadrolu atananlar 2016/4'e başvurdu ve göreve de başladı. Zaten KİT'e gidip gidemeyeceğimi kadro yakmamak için soruyorum. Neyse sen de bunu öğrenmiş oldun böylece.

TatlıMatçı, 8 yıl önce

başvura bileceğini kim söyledi sön ÖSYM ataması ile atandın o puanı nasıl tekrar kullanacaksın sistem tercihe açık olabilir ama DPB atamanı yapar mı yakacaksın kadroları önce araştır

ayazonur
Aday Memur
24 Haziran 2016 11:46

Daha once 4001 e tekrar tercih hakki verdiler o sebepten atanamadim, atanan kisilerden 10 tanesi atandigi kuruma baslamamis. 2016/4 te birsuru kadro yaktilar. Simdi tutmus tekrar tercih yapabilirmiyim diyorsunuz. Ya insaf allah askina artik bir durun biz atanalim işsiziz işsizz...86 puanla atama bekliyoruz artik yapmayin. Madem daha onceki atamada terxih yapmasaydiniz ve yerinize ihtiyaci olan birisi atansaydi. Birde burdan yapabilirmiyim diye soruyorsunuz ne cavap vermemizi bekliyorsunuZ ki...

egb16
Aday Memur
24 Haziran 2016 12:18

Ya burda atanamadigi icin ne sorunlar yasayan insanlar var bu konuda birbirine dert yanan meslektaşların var bi de cikmis eee ben atanmistim da hem de muhendis olarak ama bunu pek begenmedim simdi sizin girebileceginiz kadrolara goz diktim onun hesaplarindayim diyosun. Bir gun o elindekine de muhtac olursun o zaman... amaan nyse yaa

akinci08
Şube Müdürü
24 Haziran 2016 13:13

tercih verebilir ve ataman da yapılır. hiçbir sorun yok. merkezi alım bu daha önce merkezide biryere yerleşmediysen 2014 puanıyla yapabilirsiniz. sen 2016/4 kurumsal alımda yerleşmişsin. yani bir sorun yok. buradaki kişilere bakma sen tercih yapma diye sallıyorlar.

dogoa, 8 yıl önce

dogoa
Aday Memur
24 Haziran 2016 14:14

Teşekkür ederim. Zaten bölümüm Gıda Müh değil. Sadece sormak istedim. Bölümüm GTHB ile çok alakalı olmadığı için ve bana problem çıkardıkları için tekrar tercih vermek istiyorum. Güzel bir ilde çalışmama rağmen doğu illerini de tercih ettim. Ciddi manada çalıştığım yerde huzursuzum ve geleceğim belli değil. İnşallah sizler de atanırsınız.

akinci08, 8 yıl önce

tercih verebilir ve ataman da yapılır. hiçbir sorun yok. merkezi alım bu daha önce merkezide biryere yerleşmediysen 2014 puanıyla yapabilirsiniz. sen 2016/4 kurumsal alımda yerleşmişsin. yani bir sorun yok. buradaki kişilere bakma sen tercih yapma diye sallıyorlar.

Cizgili
Şef
25 Haziran 2016 11:42

yazık olmuş size 2500 le . Benim arkadaşlarım 5000 ile başladı. Bikaç sene içinde 10bin alanlar da var.

atalayyazıcı23, 8 yıl önce

mesleki kıymet olarak bakarsan ziraat şuan daha üstün hem 78 ile atanılıyor hem desteklerle birlikte ziraat mühendisleri 2500 civarı maaşa rahat rahat iş buluyor.

Azizecays
Şef
26 Haziran 2016 12:49

vee... 18 gün kaldı. neti, puanı boşverelim de. 14 temmza kadar kafayı sıyırmayan atanır.

Azizecays
Şef
29 Haziran 2016 14:02

son 15..

Kadir9
Aday Memur
30 Haziran 2016 19:52

TPE Sonuçlar açıklanmış, basvuru.tpe.gov.tr sonucunu görebilen var mı?

Toplam 39314 mesaj
«180718081809181018111812181318141815181618171818»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi