Editörler : E.Kayı Han
15 Mayıs 2008 16:54

Yanlış Bildikleriniz-------Komünist Kime Denir? Komünizm Nedir? Emperyalizm nedir?Kapitalizm nedir?

Sosyalist Devletler:

Sovyetler Birliği,Çin Halk Cumhuriyeti,Küba , Vietnam,Laos ,Kuzey Kore,Transnistria sosyalist devletlerdir.

Emperyalist ,Kapitalist devletler:

abd,ingiltere,fransa,italya

Komünist Kime Denir? Komünizm Nedir? Emperyalizm nedir?Kapitalizm nedir? tanımlayacak bilgi sahibi vatandaş var mı ?

sarper__
Genel Müdür
15 Mayıs 2008 16:58

uretim mallarrının kişilere ait olması kapitaliszm devlete ait olmadı komunizm gibi basitce bir girisi ben yapayım

tiredoflife
Kapalı
15 Mayıs 2008 17:10

sosyalist devletler;

yok, hiç olmadı da. belki doğu almanya.

çin, sovyetler, vietnam, laos, kore, küba, vesaire, bunlar geri tarı toplumları. ve sosyalizm ancak sanayi toplumlarında olur teoriye göre.

ha bence sittin sene sosylizm falan da olmaz orası ayrı.

kapitalizm insan doğasıyla ve gerçeklerle uyumlu bir sistem, sosyalizm romantik bir hayal dünyası.

emperyelizm sömürü sistemidir.

vs. vs.

sosyalizm romantik rüya, komünizm ütopyadır, birinin bilimsel adı altında yaptığı sığ tarih indirgemeciliği bu işi bilimsel kılmaz. kehanetin tarihe çok dar alandan bakılıp yapılmasıdır bilimsel sosyalizm ya da komünizm.

niyetinin, amacının iyi olması sistemi iyi yapmaz.

-Herkül-
Yasaklı
15 Mayıs 2008 17:11

tarihteki fikir babası Mazdek'tir.

hükümdar Kavat zamanında uygulanmıştır.

her şey ortaktır, kadın bile.

Kavat tabirinin de kökeni hakkında epey ipucu vermektedir hükümdar Kavat zamanında uygulanması.

ayrıca İran'da ortaya çıkmıştır.

komünistler İran'a diyorum :))

Eskişehirli 26
Genel Müdür
15 Mayıs 2008 17:12

kominist:sınıfçılığı kaldıran,işçi(üretici sınıfı) koruyan

burjuva(zengin) sınıfın ülkeyi ve halkı yönetmesine karşı çıkan fikir.

emperyalizm:yayılmacı,elegeçirme,sömürme,

kapitalizm:köle sınıfının sırtından geçinen zengin ve orta sınıfın bulunduğu sistem.

diyebiliyorum,başka yorum yazan ?

Eskişehirli 26
Genel Müdür
15 Mayıs 2008 17:27

komünist: eşitliği savunan,özgürlüğü savunan,halkın köle,işçi,ortasınıf,burjuva gibi sınıflara bölünmesine karşı çıkan.

yani ne kadar emek o kadar köfte......

komünist: burjuva sınıfının yani(iktidar,kral,zengin) işçi sınıfını ezmesine karşı çıkan kişi

-Herkül-
Yasaklı
15 Mayıs 2008 17:49

komünist; herşey ortak diyen...

iran'a naşşşş!!!!!

15 Mayıs 2008 18:09

Sosyalizm: İki ineğiniz varsa, ikisinide el koyar.Sadece bir tanesinin sütünden faydalanın der.

Komünizm: İki ineğiniz varsa,devlet ikisini de alır, size sadece inekleri otlatır. Acıkdığınızda inekle beraber otlayın der. İtiraz ederseniz mefta eder..

Emperyalizm: İki ineğiniz varsa,devlet ikisini de alır, size sütü paranızla bile satmaz.(Çünkü bir şekilde paranızada el koymuştur)

Kapitalizm: İki ineğiniz varsa, ikisinide satın alır bir tanesinin boğa olarak sizin üzerinize salar.

İnsanı hayvan olarak gören ve kan,vahşet,barbarlık temelleri üzerine inşa edilmiş, bu pislik ve sapık iedolojileri.

""KAHROLSIN emperyalizm,kapitalizm,sosyalizm ve kominizm.""

tufandadas
Genel Müdür
15 Mayıs 2008 18:19

islamın neferine baştan sona katılıyorum.

"1974"
Kapalı
15 Mayıs 2008 20:48

".........her şey ortaktır, kadın bile........"

kadın insandır, bireydir. mal değildir.

"1974"
Kapalı
15 Mayıs 2008 20:53

mülkiyet kutsaldır denir.

ya da adalet mülkün temelidir.

evet, insanın kendi yaptığı evi, sürdüğü toprak kendisinin emeğidir.

derler ya toprak ekenin, su kullananındır diye.

ama şunu hiç sorguladınız mı?

trilyonları, şirketleri, dünyanın her tarafında malı mülkü olan birinin bunları çocuğuna miras bırakabilmesi.

ve onun çocuğunun ya da çocuklarının o mirasa birden sahip olması.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi