Editörler : crops35

şırnakmimar
Aday Memur
19 Eylül 2012 10:30

muhendis 78

2006 da devlete girip memur olmussun.ama sunun farkında değilsin senin memur olduğun zamanlar devlete 50-60 puanla giriliyo idi. burda memur olan arkadaşlar 80-90 la zor la devletin arka kapısı dediğin yerlere girebiliyo.evet ben devletin en arka kapısındayım.buraya gelmemin farklı nedenleri vardı ikincisi 5 ay öncekı yonetmeliğe göre 1 yıl dolunca tayın ıstenebılıyor du.senın anlamadıgın şu verilen bir hak ankarada kafasına göre yonetmelik hazırlayan ınsanların devletın arka kapısında çalısan ınsanların çalısma kosullarını göz ardı ederek değişiklik yapılmasıdır.şimdi soruyorum sana devletin ön kapısında kı arkadas sen hiç göreve helikopterle gidip yolda teror orgutu tarafından kımlık kontrolune uğradın mı?????

acad06
Yasaklı
19 Eylül 2012 10:48

mühendis78

sen hiç etrafına bakıyormusun ?

"otur oturduğun yere zorlamı tercih ettirdiler" diyecek kadar bol işin olduğu bir ülkede yaşamıyoruz..

20-25 bin inşaatcının makinacının kpss ye girdiği dönemdeyiz..

eşinle ayrı yerlerde yaşamanın zorluğu nedir, insanların nekadar sıkıntıları var bilirmisiniz.. herkesi kendinizle bir tutmayın. ve gereksiz yorumlarlada insanları germeyin lütfen..

cenku
Şef
19 Eylül 2012 10:52

2006-2007'de puanlar hiçte düşük değildi. eğri oturalım doğru konuşalım. 2010'da 45-50'lerle doğuya mimarlar gitti. lütfen puan olayı yapıyorsanız doğru yapın.

acad06
Yasaklı
19 Eylül 2012 10:57

aldığım yaklaşık 88 puan

2006 KPSS de 78.sıra

2008 KPSS de 120.sıra

2010 KPSS de 311.sıra

2012 KPSS ile 500-550 arası sıraya tekabül ediyor..

puan konusunda başka yorum yapmaya gerek varmı sizce ??

şırnakmimar
Aday Memur
19 Eylül 2012 11:06

86 puanla jeolojı muhendısı 87 puanla makına muhendısı sırnaga geldı e bu arkadasların devletın on kapısına gıtmesı ıcın kac alması gerekıyor ikincisi ben sadece kendı adıma konusmadım devletın arka kapısındakı butun muhendısler ıcın konusmustum ayrıca ben buraya 72 puanla yerlestım.2006 da yerlesen arkadas kac puanla on kapıya yerlesmış merak ettim.şunu da ekleyım 2010 dan once 40-60 puan arasında batıya yerlesebılıyo ıdı..

şırnakmimar
Aday Memur
19 Eylül 2012 11:15

40-60 la mımarlar batıya yerleşebılıyo ıdı..

ugam1601
Aday Memur
19 Eylül 2012 13:52

konumuz tayin böyle yorumlara cevap vermemiz bile yersiz çünkü amacı farklı o kişilerin. sonuç olarak derdimiz bir hepimiz ailemize kavuşma derdindeyiz. inşallah herkes yeni yıla ailesiyle beraber girer.

şırnakmimar
Aday Memur
19 Eylül 2012 15:37

haklısın ugam1601 kardeş.bizim derdimiz on aydır ayrı olduğumuz ailemize kavuşmak.bakalım asaleti alalım ondan sonra işleyiş hakkında neler yapacağımızı burda paylaşırız..

d_damlaa
Kapalı
19 Eylül 2012 20:10

ön kapı arka kapı muhabbeti boş sonuçta ön kapıdan arka kapıya gitmek isteyeni yönetmelik etkilemiyormu nerden nereye gitmek istediğinizi bilmeden nasıl yorum yapıyorlar tabi kendileri aileleriyle...eşimi sürekli ağlayarak göndermenin ne demek olduğunu biliyorm.üç aylık evliyiz evlilik birliğini kuramamayı biliyorum...çoluğundan çocuğundan ayrı olan insanlar var onlar çocuklarını bir yıl daha aç bırakmamak için bir yıl ayrı kalmayı tercih ettiler...nerde aile bütünlüğü kavramı önümüze ancak taş koysunlar torpillilerde 6-7 ayda gitsin ön kapılara...

muhendis78m
Memur
19 Eylül 2012 23:57

2006 da 50-60 la atanılmıyordu ben 87 puanla girdim... ha sen 88 puan alıp sırnağa girdiysen o da senin yanlışın soruları çözmedeki başarıyı tercih yaparken gösterememişsin... ben size tayin olmayın demiyorum yönetmelik açık hizmet bölgelerinin zorunlu hizmet süresi belli bu süreyi verimli bir şekilde çalışıp değerlendireceğinize daha atanır atanmaz adaylığınız kalkmadan tayin yaptırmaya çalışıyorsunuz yanlış olan bu

eternityy
Şef
20 Eylül 2012 00:45

mühendis78 kardeş 4 senelik hizmet sürem var ve zorunlu hızmet sürem doldugu halde tayinim çıkmadı peki buna ne diyorsun, senin de haklı olduğun yönler var ama bilmediklerin de var, ben senin dediğin gibi hizmetin gereği 4 senedir gorevdeyim, ve hangi şartlarda oldugumuzu anlatmak istemiyorum, 125 muhendısın tayını ankaradaki yenı yapılanma sonucu personelden sorumlu olan yonetıcımız tarafından donduruldu bılıyor musunuz personel bıze aynen şunu soyledı olumsuz sonuclanmasının nedenı mustesar beyin taktiri, bir insan taktir hakkı kullanarak bunca insanı nasıl magdur edebılır, hangı bakanlıkta 3 senede 5 kez atama yonetmeliği değişiyor, ust bolgelerın hızmet sureleri dusurulurken alt bolgelerın hızmet surelerı artırıldı nerde anayasanın eşitlik ilkesi... neden 5 ve 6. bolge personelı magdur edılıyor, bunun mantıklı acıklaması nedır soyler mısın burayı arka kapı olarak degerlendırıyorsun ama bılmyorsun nasıl bır yogunluk ıcınde oldugumuzu, goreve gıderken araba mayına carpar mı dıe ya da poşulular yolu keser mı dıe dusunmek de war anlayamazsın bunu, ancak yasayan bılır gorev aracının tarandıgı oldu mu senın kardeş ? lutfen bır daha düşün bu bakanlıkta birseyler yanlıs gıdıyor adaylıgı dolmadan gorev suresı dolmadan tayın olanları nasıl acıklayabılır persOnel, ben açıklayayım bunun adı "TORPIL" bu yonetmelık hukumlerı hep magdurlar içindir torpılı olmayanlar ıcındır, ankarada yonetmelık yazıp duzeltmekle olmuyor bu işler, bunca insanın vebali çıkar inşaallah bu da benım son sozum(nokta)

şırnakmimar
Aday Memur
20 Eylül 2012 09:24

mühendis78

biz üzerimize düşeni layıkı ile yerine getirmeye çalısıyoruz.yalan yanlıs hiç bir işimiz yok.buralardan gitme çabamızın işlerimize en ufak bir etkisi yok.tamam sizde haklısınız daha gelmeden gitme düşünülmez ama ortada bir sıkıntı var ben işe başladıgımda yönetmelikde eş durumundan tayın 1 yıldı şimdi iki yıla çıkarıldı haksızlıgın oldugu yer burası.en baştan 2 yıl olsa ıdı kımse bu kadarsıkıntı çekmezdi ve sorun da etmezdi.bakanlık derdı;kardeşim sen ıkı yılı kabul etmıs gelmıssın ıkı yıl hıc bıryere gıdemezsın ve hıç bır hak ıdda edemezsın.

ve hak da ıdda edemezdık.eğer oldugun ılden memnun san tayın gıbı bır problemın de yoksa lütfen bu sayfada yorum yapıp ınsanların sıkıntıları ıle dalga gecme ...

d_damlaa
Kapalı
20 Eylül 2012 14:59

mühendis78m

88-89 puanlarla arkadaşların istedikleri illerde kadro vardı yada o kadrolara puanları yetiyorduda 88-89 alan arkadaşlar yazmadımı zannediyorsunuz.benim eşim 89 puanla afyona atandı çünkü en batıdaki il oydu ilk tercihlerde bir kaç il vardı yazabileceği olmadı gerisi haritada ankaranın ilerisiydi.2.tercihlerde de aynı şekildeydi en yakın afyondu ve orası oldu.3 ve 4. tercihlerde daha iyi bir il olup olamayacağını kimse bilemezdi olur diye beklemekte saçma idi.bekleyip ev geçindirme derdi olmayanlar 3-4 te batıya daha düşük pualarla girmiştir mutlaka ama kurumu farkı vardır diye düşünüyorm...

bizim durumumuzda olmayanlar bizi anlayamazlar o yüzden gereksiz tepkili yorum yapmaya gerek yok...biz eşlerimizden ayrı yaşıyorz...

Ferhat65
Aday Memur
21 Eylül 2012 21:48

Eğer istediğiniz ilde görev yapmak istiyorsanız tercih yaparken oraları tercih edin başkalarının atanacağı kadroya hem müracat edip yerleşin hemde tayinimiz niye çıkmıyor demeyin bakanlığın yerinde olsam en az 8 yıl görev yapmadan tayin çıkartmayacağım......

şırnakmimar
Aday Memur
22 Eylül 2012 16:48

ferhat 65

gereksız yorumlar yapmayın lütfen.eğer beni buraya alırken sekız yıl kalacaksın deselerdı bızde tercıhımızı ona göre yapardık.konuları bılıp bılmeden lutfen yorum yapmayın....

oflusefa
Memur
22 Eylül 2012 16:53

benim derdim birza farklı ama bilgi verirseniz sevinirim

istanbul büyükşehir belediyesinde inşaat teknikeriyim asaletimi yeni aldım çevre ve şehircilik sivas il müdürlüğüne nakil talep edeceğim nakil istekleri genelde olumlu karşılanıyor mu acaba?

acad06
Yasaklı
24 Eylül 2012 10:44

ferhat65 ve türevlerine cevap bile vermeyin.

değmezler bile !!!

şırnakmimar
Aday Memur
04 Ekim 2012 09:04

herkes umudunu kestı herhalde tayın ışinden ...

conivolkir
Aday Memur
30 Ekim 2012 01:27

güncel

31 Ekim 2012 11:01

Merhaba arkadaşlar bende eş durumu tayini için bekleyenlerdenim.Stres her geçen gün artıyor.Jeoloji Mühendislerinden eş tayini isteyecek arkadaşlar varmı acaba ?

Toplam 87 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi