Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
19 Şubat 2012 11:05

Eğitim seviyesi düştükçe AKP ye oy verenlerin sayısı neden artıyor?

Arkadaşlar,Akp nin yaptığı tüm anketlerde ortaya çıkan realite eğitim seviyesi düştükçe Akp ye oy verenlerin oranlarının artışıdır.

--------

yani oransal olarak baktığımızda,okuma yazma bilmeyenlerin tamamına yakını, ilkokul mezunlarının %70 e yakını, lise mezunlarının %45 e yakını ve üniversite mezunlarının %20 ye yakını gibi bir rakam çıkmıştı geçen anketlerde.

--------

Peki sizce bunun sebebi nedir? samimi ve seviyeli düşüncelerinizi merak ediyorum.

ben marjinal
Yasaklı
19 Şubat 2012 11:15

bu oyların içindeki en büyük katkıyı

sözleşmeli personeldan

banka kredi borcu olanlar

TOKİ den ev alanların

vesaire gibi sebeplerden akp ıktıdardan düştüğünde içinde içinde yasadıkları durumun alt üst olacagını

yanı

iş sözleşmesının uzatılmayacağını

ekonomık krız olacagının bılıncınde olmasından dolayı borçlanmasını ödeyemeyeceğini

yıne aynı sebepten TOKİ gibi yerlerden aldıgı ev taksıtlerının çok çok artacagını

ama akp nin ıktıdarda kaldıgı sürece bu durumun bozulmayacağını düşündüklerınden dolayı tüm yanlıslarına rağmen ısrarla oy luyorlar

oylamak durumunda kalıyorlar

mindwalls
Yasaklı
19 Şubat 2012 11:29

tokiden ev alan 18 milyon kişi var mı?

ben 500 bin diye biliyorum

ben marjinal
Yasaklı
19 Şubat 2012 11:33

sadece tokı olayı değil

çesıtlı sekıllerde alınmıs banka borçluları var

devlet te sözleşmeli olarak veya cemaat şirketlerınde çalısanlar var

bi haber olanlar var -teneke tangırtısının peşinde kosanlarkı en büyük oran bu

mindwalls
Yasaklı
19 Şubat 2012 11:40

Olabilir evet

II ZERO II
Şef
19 Şubat 2012 11:56

Halkın iradesi.

Gazete manşetlerini delil gösterip parti kapatmalar olursa inadına akp.

Artık bürokraside chp'nin adamları yok, akp'nin adamları var.

Düne kadar vergi iadesi saçmalığıyla insanları yıllarca YALANCI VE DÜZENBAZ olmayı teşfik ettiler. Çalışanlar ve emekliler sahte fişlerle yada harcama yapmadığı halde başkasından aldığı fişleri toplayıp, DEVLETİ KANDIRDILAR. ve vergi iadesi parası aldılar.

Çağdışı zihhiyet yok oldu artık. Akp'nin yaptığı en basit devrim VERGİ İADESİ saçmalığı kaldırması.

Diğer yatırımlarını ve yaptıklarını sayamıyorum bile...

mehmett.28
Yasaklı
19 Şubat 2012 12:08

tokiden ev alanların sayısı sadece 500 kişi ama onun uzantısında het bir kişiyi 4 kişi olarak dişünürseniz bu aran 2000 olur. Bu sadece toki için geçerli.

İkinci olayda beyinlerin uyuşması. Eğitim sistemi ile veliye ve öğrenciye inanılmaz haklar verildi şımardı halk. Biz nereye gidiyoruz demeden verilen hakkın şımarıklığı ile aferin diyebildi. Burada derine inselerdi aslında beyinlerin sindire sindire uyuştuğunun farkına varabilirlerdi fakat uyuşmakta olan beyni toparlamak biraz zor.

Sonra bir ekmeğe muhtaç insanlar paket makarnaları ve bir ton kömürü görünce neye uğradığını şaşırdı. Malum açlık çok kötü birşey. Allah hiç kimseyi açlıkla terbiye etmesin.

bacadan
Genel Müdür
19 Şubat 2012 13:07

Bu bir sayısal aldatmacadır.. Ak partiye yüzde 50 oy çıktığını düşünün bu kaç milyon insan eder.. Sayı olarak bakılsa ak partiye oy veren eğitimli insanları tüm partilere oy veren eğitimli insandan fazladır...Bu zamanında eğitimsiz aşağılanan anadolu insanının eğitimli çocuğunun başarısıdır. Atyiip Erdoğanın annesi babasıda eğitimsiz ama Tayyip Erdoğan görünen en iyi lider ötesi var mı?

Kendinizi kandırmayınn..Üniversitelere gidin üniversiteye giden öğrenciler arasında anket yapılsın oran şimdikinden daha yüksek çıkar . Bazı zevat hala kendilerin 1970lerde görüyor..

Zaten sağ oy yüzde 70 dir .. Sol da yüzde otuz alırsa kendini başarılı görebilir..Bu hiçbir zaman değişmez..

yeniden_geldim
Yasaklı
19 Şubat 2012 13:09

çünkü akp fakirin dostu

muddapha
Daire Başkanı
19 Şubat 2012 13:20

Nerede yayınlandı o anket göremedim.

ben marjinal
Yasaklı
19 Şubat 2012 13:23

anket sonuçları için link

http://forum.memurlar.net/konu/1477299/

muddapha
Daire Başkanı
19 Şubat 2012 13:25

İksaranın akşam gazetesine yaptığı bir anket var (Haziran 2011 de)

İlkokul mezunlarının %52 si AKP ye, %19 u CHP ye

Üniversite mezunlarının %33,6 CHP ye, %32,2 si AKP ye oy veriyor.

Son seçime göre

AKP 21 milyon oy aldı; üniversite mezunu 7 milyon oy

CHP 11 milyon oy aldı; üniversite mezunu 4 milyon oy;)

Franz Kafka
Yasaklı
19 Şubat 2012 16:53

mindswall..

sen akıllı tahta mısın ???

göker 35
Yasaklı
19 Şubat 2012 17:05

bakın

işin özü şu

genellikle eğitim ve para çıktığın yumurtayı beğenmemeye yol açıyor toplumumuzda.

ülkede gariptirki işçi anadolu köylü veya standartların altında kalanlar çoğunlukla muhafazakar partilerden yana oluyıor.

yoksa eğitimsiz cahil diye nitelemek tamamen yersiz.

şöyle bir örnek vereyim.

mesela zengin veya eğitimli bayanlar ve ailelerin bir kısmı kurbanı vahşet olarak görürken.

anadolu insanı için bu böyle deildir.

mesela yeni yılda istanbulda izmirde ankarada zenginler çam süslerken anadoluda ağaca çaput bağlayan insanı küçük görürler çünki onlar sınıf atlamıştır.

haaaaaa bu tamamen tabiki böyle değil ama genel olarak böyle.

haaaa şimdi ben akp'nin muhafazakarlığıda halkın değerlerine saygılı gibi durmayıda oy için yaptığına inanıyor onların samimiyetine inanmıyorum lakin halk inanıyor.

mesela şöyle örnek vereyim Türkan saylan büyük bir doktordur cüzzamla savşmıştır.Allah günahlarını affetsin.

lakin camiye kuran kursuna gidleceğine baleye gidilsin demiştir.

anladınız mı?

halkın değerlerine saygı ve önemseme çok önemli.

yaptıklarıyla burslarıyla Türkiye'ye emekler veren bu kadın ne yazıkki bu saygısızlığı ile tüm yaptıklarını istemedende olsa nasıl çöpe atıyorsa.

akp muhafazakarlıktan geçinerek halka yakın durarak tüm hırsızlıklarına rağmen şirin gözükmeyi başarıyor

mindwalls
Yasaklı
19 Şubat 2012 21:45

evet

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi