Editörler : Lanet
18 Kasım 2013 13:52

içişleri bakanlık maaşı

merhaba arkadaşlar,

kasım atamalarında tercih yapmayı düşünüyorum,Kadro İçişeri bakanlığı merkez diye belirtilmiş,bakanlıkta çalışan mühendis maaşı ne kadardır acaba?Çalışma Şartları hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa bilgilerinden yararlanabiliriz.Teşekkürler.

simurx
Aday Memur
18 Kasım 2013 21:04

merhabalar arkadaşım bakanlık merkez olarak nerde çalışacağına göre iş yeri şartları değişir maaşta bekar bir mühendis için sanırım 2850-2900 civarı bişey olmalı. öğrenmek istediğin başka bişey varsa elimden geldiğince cevaplarım.

uygun-09
Aday Memur
18 Kasım 2013 22:25

Merhaba simurx çalışma şartları rahat mı? hangi programlama dillerini kullanıyorsunuz?ben izmirden yazmayı düşünüyorum atama durumları nasıl yazılım mühendisliği için?

iyi çalışmalar

simurx, 10 yıl önce

merhabalar arkadaşım bakanlık merkez olarak nerde çalışacağına göre iş yeri şartları değişir maaşta bekar bir mühendis için sanırım 2850-2900 civarı bişey olmalı. öğrenmek istediğin başka bişey varsa elimden geldiğince cevaplarım.

simurx
Aday Memur
18 Kasım 2013 23:02

çalışma şartları nereye vereceklerine göre değişir. örneğin bir bakanlığın kendi bilgi işlem daire başkanlığı var bide nüfus ve vatandaşlık işleri genel müd. bilgi işlemi var hangisi daha rahaat dersen nüfusun bilgi işlemi daha rahat ( bu arada bilgi işlemde çalışmıyorum malesef ) ve sık sık eğtime giderler nüfustakiler. tavsiyem personel genel müdürlüğünü arayıp kadronun bakanlığın hangi birimine tahsis edildiğini öğrenemnizdir. ve genelikle C,Sql'i kullanıyorlar.

melihkhan
Memur
19 Kasım 2013 01:36

suan içişleri bakanlıgın vhki alımlarında kadrolar hep tüm ilçeler olarak belirtilmiş. bunların hangi ilçelere oldugunu öğrenme şansımız var mı? varsa nereden nasıl?

simurx, 10 yıl önce

çalışma şartları nereye vereceklerine göre değişir. örneğin bir bakanlığın kendi bilgi işlem daire başkanlığı var bide nüfus ve vatandaşlık işleri genel müd. bilgi işlemi var hangisi daha rahaat dersen nüfusun bilgi işlemi daha rahat ( bu arada bilgi işlemde çalışmıyorum malesef ) ve sık sık eğtime giderler nüfustakiler. tavsiyem personel genel müdürlüğünü arayıp kadronun bakanlığın hangi birimine tahsis edildiğini öğrenemnizdir. ve genelikle C,Sql'i kullanıyorlar.

simurx
Aday Memur
19 Kasım 2013 09:29

nereyi tercih edeckeseniz oranın valiliğini arıyarak bilgi isteyebilirsiniz. malesef genelde yeni alımlarda en uzak ilçelere veriliyorlar

melihkhan, 10 yıl önce

suan içişleri bakanlıgın vhki alımlarında kadrolar hep tüm ilçeler olarak belirtilmiş. bunların hangi ilçelere oldugunu öğrenme şansımız var mı? varsa nereden nasıl?

menbanu
Aday Memur
19 Kasım 2013 10:02

teşekkürler,merkez yazılım mühendisliği olarak geçiyor,neresi olduğunu artık atamalardan sonra arayıp sormak lazım herhalde,ama yazılım mühendisini nüfusa neden alsınlar diye düşünüyorum.

Uygur-09 arkadaş seninle aynı yeri yazacagız herhalde puanınız kaç acaba?

simurx, 10 yıl önce

simurx
Aday Memur
19 Kasım 2013 11:20

burda 30 yakın bilgisayar müh. çalışıyor ( IT, ORACLE, bilgi güvenliği, sistem, sanalaştırma... gibi bir çok depatman mevcut ) nüfus sizin sandığınız gibi sadece cüzdan vermekle ibaret değil arkadaşım :) mernis veri tabanını mühendisler kontrol etmeli değil mi :) ayrıca o kadroyu kimin talep ettiği bellidir personel genel müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

menbanu, 10 yıl önce

teşekkürler,merkez yazılım mühendisliği olarak geçiyor,neresi olduğunu artık atamalardan sonra arayıp sormak lazım herhalde,ama yazılım mühendisini nüfusa neden alsınlar diye düşünüyorum.

keops piramidi
Aday Memur
19 Kasım 2013 12:36

simurx kardeşim peki düz memur maaşı ne kadar kurumda

Gbayram
Aday Memur
19 Kasım 2013 16:30

Arkadaşlar benim bölüm Metal öğretmenliği. Hangi alanlarda tercih yapabilirim? Sadece 4001 den mi yoksa başka bölümlerde var mı? yardımcı olursanız sevinirim.

uygun-09
Aday Memur
19 Kasım 2013 21:16

menbanu ben 71 aldım

menbanu, 10 yıl önce

uygun-09
Aday Memur
19 Kasım 2013 22:00

menbanu senin puan kaç ve bu atamada yazacak arkadasların puanları kaç

menbanu
Aday Memur
20 Kasım 2013 10:56

benim Puanım 83 ama benden yüksek atanmayan sadece bir kişi kaldı,eğer o kişi bu atamalarda tercih yaparsa bana içişleri bakanlığı gelmez.sizde hesaplayabilirsiniz şuana kadar kaç kişi atanmış sizden yüksek.Yazılımcılar arasında kaçıncı sıradasınız öyle bir sonuç elde edebilirsiniz.Ama geçen 5 tane yazılım mühendisliği kadrosu açık kaldı ve en son 52 ile atandılar.Orman Genel müdürlüğü yazarsanız kesin atanırsınız.

uygun-09
Aday Memur
20 Kasım 2013 11:40

içişleri zaten zor gelir bana.ben 21.sıradaydım.ama bu atamadan önce dediğiniz gibi 5 kadro açık kaldı ve 56 puanla bir kişi atandığını gördüm.Siz sanırım 3.sıradaydınız. Yazılım mühendisliği sadece ankara alıyor sanırım bir de bir kaç üniversite ve istanbul var diğer illerde kadro açılmıyor. Siz sadece iç işlerini mi yazacaksınız

menbanu, 10 yıl önce

benim Puanım 83 ama benden yüksek atanmayan sadece bir kişi kaldı,eğer o kişi bu atamalarda tercih yaparsa bana içişleri bakanlığı gelmez.sizde hesaplayabilirsiniz şuana kadar kaç kişi atanmış sizden yüksek.Yazılımcılar arasında kaçıncı sıradasınız öyle bir sonuç elde edebilirsiniz.Ama geçen 5 tane yazılım mühendisliği kadrosu açık kaldı ve en son 52 ile atandılar.Orman Genel müdürlüğü yazarsanız kesin atanırsınız.

uygun-09
Aday Memur
20 Kasım 2013 11:47

bir de bu orman bakanlığına girmek isteyen yok heralde bir nedeni varmıki

uygun-09
Aday Memur
20 Kasım 2013 21:26

orman bakanlığı mı eüaş mı siz olsanız hangisini üste yazardınız

StFk
Aday Memur
21 Kasım 2013 14:07

eüaş nin maaşı daha yüksektir kit olduğu için ben olsam orayı yazardım.Yüksek puanlar genelde kit yazar zaten :).

uygun-09, 10 yıl önce

orman bakanlığı mı eüaş mı siz olsanız hangisini üste yazardınız

uygun-09
Aday Memur
21 Kasım 2013 22:37

ancak eüaş da atanma ihtimali yok istifa etmeden yanlış bilmiyorsam kit olduğu için belki ileride orman bakanlığında atanma isteyebilirim düşüncesiyle orayı yazmayı düşünüyorum

StFk, 10 yıl önce

eüaş nin maaşı daha yüksektir kit olduğu için ben olsam orayı yazardım.Yüksek puanlar genelde kit yazar zaten :).

StFk
Aday Memur
22 Kasım 2013 08:31

atanma derken başka şehirleremi diye düşünüyosun ? Yazılım mühendisliğinin başka illere atanma ihtimalini sen gerçekten düşüünüyomusun ankara dışında başka yerlere görevlendirilmeleri atanmaları imkansızdır.Genel Merkeze alınan mühendisler genelde böyledir araştır istersen orman genel müdürlüğündede aynı şekilde işleyeceğine eminim

uygun-09, 10 yıl önce

ancak eüaş da atanma ihtimali yok istifa etmeden yanlış bilmiyorsam kit olduğu için belki ileride orman bakanlığında atanma isteyebilirim düşüncesiyle orayı yazmayı düşünüyorum

RaiMon
Daire Başkanı
22 Kasım 2013 10:46

hocam peki kurumda çalışan 4-B'li sözleşmeli mühendis maaşları ne kadar o konudabir bilginiz var mı?

simurx, 10 yıl önce

burda 30 yakın bilgisayar müh. çalışıyor ( IT, ORACLE, bilgi güvenliği, sistem, sanalaştırma... gibi bir çok depatman mevcut ) nüfus sizin sandığınız gibi sadece cüzdan vermekle ibaret değil arkadaşım :) mernis veri tabanını mühendisler kontrol etmeli değil mi :) ayrıca o kadroyu kimin talep ettiği bellidir personel genel müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

uygun-09
Aday Memur
22 Kasım 2013 20:29

Yani yazılım mühendisliği olup kurumlar arası geçiş yapılablir ancak eüaş da bunlar olmaz. Zaten ben arayıp görüştüm merkezle bilgi almak için. Çok yardımcı oldular sağolsunlar.aklımdaki soruları sordum.

StFk, 10 yıl önce

atanma derken başka şehirleremi diye düşünüyosun ? Yazılım mühendisliğinin başka illere atanma ihtimalini sen gerçekten düşüünüyomusun ankara dışında başka yerlere görevlendirilmeleri atanmaları imkansızdır.Genel Merkeze alınan mühendisler genelde böyledir araştır istersen orman genel müdürlüğündede aynı şekilde işleyeceğine eminim

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi