Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
19 Mayıs 2012 17:08

uzman çavuş ve orduevi

45 yaşıana gelen uzman çavuşları orduevinde ''al sana memurluk'' diye garson yapmışlar ziyeterçiler bu duruma ''hani giremiyordunuz'' diye tepki göstermiş

teröristlere eve dönüş kapsamında ordu evinin kapısı açılmış, ama uzman çavuşlara çaktırmayın denmiş

orduevlerinin kullanımı konusunda yapılacak değişiklikle artık orduevlerine giriş için UZMAN ÇAVUŞ olmama şartı konulacakmış, bu şekilde orduevi tüm halka açılacakmış

erlere ve ailelerinede orduevi açılacak fakat askerlik hizmetini erbaş olarak yerine getirenlere orduevi kullandırılmıcakmış, buna itiraz eden uzman çavuşlarada KARDEŞİM ERBAŞLAR GİREMİYOR İŞTE denmiş

kız arkadaşıyla bir kafede oturan uzman çavuş hava olsun diye arkadaşına GEÇEN GÜN ORDUEVİNDE ARKADAŞLARLA OTURUYORUZ diye başlayan bir cümleye girmiş, o sırada orduevine çorba içmeye giden (ki dışarda bi tas çorba içmeyi beceremeyen) bir subay uzman çavuşun yanına gelerek HADİ LEN diye tepki göstermiş,

ordu evinin kapısının önünde bulunan trafik ışıklarında kaza yapan uzman çavuşa yasal işlem başlatılacakmış, bu şekilde uzman çavuşların ordu evlerine girme teşebbüsleride engellenecekmiş,

ordu evininin dahili telefonunu kullanmak isteyen uzman çavuşa KARDEŞİM TELEFON ORDUNUN MALI DEĞİL ORDUEVİNİN MALI SEN KULLANAMAZSIN denmiş,

uzman çavuş arkadaşını misafir göstermek suretiyle orduevine yemeğe götürmeye çalışan astsubaylara SOSYAL TESİS yasağı getirilecekmiş

orduevine herhangi bir şekilde girmeyi başaran uzman çavuşların tespiti halinde SINIR İHLALİ YAPMIŞ sayılarak VUR EMRİ verilecekmiş

düğününü orduevinde yapan bir astsubay kardeşi olan uzman çavuşu davetli listesine yazdırmış, orduevine düğüne katılmak için gelen uzman çavuşa GENEMİ SİZ KARDEŞİM GİREMEZSİN İŞTE şeklinde tepki gösterilmiş

roketçi
Yasaklı
19 Mayıs 2012 18:59

sb.lar dışarda bi tas çorba içmeyi beceremez diye yazmış vatandaş,aynen doğrudur çünkü sb.lar çorbayı adam gibi tabakta içtikleri için subaydırlar,tasta çorbayı genelde görgüsüz ve cahiller içer içer,doğal olarakta,bunların tabakta çorba servis edilen orduevlerine girmelerine izin verilmez.bundada eleştirilecek bi şey yoktur.herkes layık olduğu yerde layık olduğu şekilde hizmet alır.

solof
Şef
19 Mayıs 2012 19:34

Roketçi,

Bu takma adı kullanmanızın ne derece manidar olduğu hususunda verilecek örnekler ruhunuzda onulmaz yaralar açabilir, şimdiden benim aklımdan iki elin parmağından fazlası geçiyor ama sizi kırmayayım.

Türkçeyi kullanma beceriniz itibarıyla subay olmanız mümkün olmadığı gibi, gerçekten subay ve Türkçeyi bu şekilde ancak kullanabiliyorsanız bu gerçekten dehşet verici...

Anladınız umarım, anlamadıysanız anlayanlara sorun, forumda onlardan çok...

astsb005
Aday Memur
19 Mayıs 2012 19:40

roketçi bey çoktandır yazılarını okuyorum nasıl bir adamsın çözemedim kardeşim subay subay subay ne bu böyle övüp övüp bitiremiyosun unutmaki subaydan önce insansın insan allah kimseyi kimseye üstün yaratmadı.Sözüm sana adam gibi adam olan subaylara degil kendini ne zanediyosun sen kardeşim.yok subay tas ta içmediği için subay falan kendini dev aynasında görmekten vazgeç insanları hor ve aşşalık görme eminim senin ne eşin ne dostun vardır bu kafa ile bütün sosyal ortamlardan soyutlanır.ayrıca bu yazıyıy sadece bu yorurmun için degil forum yazdıgın diğer yazılarıda dikkate alarak yazıyorum...

adalıada
Yasaklı
19 Mayıs 2012 20:17

arkadaşlar bence çok önemesemeyin bu sivriliği, bu zihniyetin önemli bir kısmı silivride bir tas çorbaya mahkum, kalanıda gün sayıyor, bu çırpınışlar çokta önemli değil,

seviye meselesi

adalıada
Yasaklı
19 Mayıs 2012 20:21

ha ayrıca çorba tabakta içilmez, tabakta yemek yenir, çorbanın sıcak tüketilmesi gereğinden ötürü tabakta çorba içilmez,

eğer siz orduevinde tabakta çiyorsanız sofra adabından haberiniz yok demektir,

şimdi anlıyoruz bizi niye almadığınızı

adap erkandan habersiz yeyip içtiğinizi ast personelin görmesinden çekiniyorusnuz siz,

e o zamn ordu evinde kadro açılsın 45 yaşına gelen uzman erbaşlar orda subaylara ADAB-I MUAŞERE yi öğretsin,

büyük türk subayıda rezil olmasın

green_earth
Şube Müdürü
19 Mayıs 2012 21:35

Sn adalıada;

Kardeşim ne ordueviymiş be.Girmeyin ya.İstenmediğiniz yere bu kadar ısrar etmenin ne mantığı var anlayamıyorum.Davanda haklı olabilirsin.Uzm.Çvş. larında ordu evinden faydalanmaları gerekli olabilir,ama bunu buradan basbas bağırarak duyuramassın be kardeşim.

Bir de sana ne el alemin içtiği çorbadan,tasdan,tabaktan.

Bir kere çorba ne tasta nede tabakta içilir.KÃSE(Cam, çini, toprak vb.'den yapılmış, sulu yiyeceklerin konulduğu derince çanak: çorba kâsesi. yoğurt kâsesi .) de içilir.

Bakma sen tabağa da,tasa da. Ettiğin isyan yılların isyanı ve yıllarca gerekli kademelere iletilmiştir zaten.Artık bizim insanımız mutlu olmasını öğrenmeli.

Bardağın dolu tarafından bakalım olaylara.Yoksa sadece üzülürüz, çevremizi-ailemizi üzeriz.

Slm lar..

roketçi
Yasaklı
19 Mayıs 2012 21:51

karakolda beslediğimiz itlere kemik sularını tasla,bizim içtiğimiz çorbalarıda yemek tabağı ortasına koyduğumuz kase ile içeriz.siz çorbayı taslamı içiyosunuz,aklım almadıda karıştırmayın kuduz olursunuz valla.salak efendi ben el parmaklarına ayak parmaklarınıda ekledim yetmedi.yırtık çorap gibi çıkmıssında parmaklarını kırarlar aman diyim.

adalıada
Yasaklı
19 Mayıs 2012 21:54

green_eart

haklısın haklı olmaya fakat benim ordu evine dair takıntım orduevine alınıp alınmamak değil, orduevinin ismi, orduevi, orduevi ise bende ordunun bir parçası isem orası benimde evim düşünsene kendi evine askeri yasaklar gereği giremediğini?

ismini subay-astsubay evi yapsınlar yada misafirhanesi zerre gözümde olmaz, ama şu haliyle ordu mensuplarının tamamının ismi kullanılıp evin kendisi kullandırılmamaktadır,

çorba meselesini pek uzatmayalım, adamın biri çıkmış 40 yıllık tasa sırf porselen diye tabak demeye kalkmış hepsi bu, bu çorba konusunu uzatırsak ordunun gerçek temsilcisi olan DEĞERLİ SUBAY ASTSUBAY UZMAN ÇAVUŞ lara seviyesiz kaçar, ama özellikle söylüyorum ''DEĞERLİ''

saygılarla

adalıada
Yasaklı
19 Mayıs 2012 22:02

noldu hani tabakta içiyordunuz?

tabak kasemi oldu?

biraz daha zorlasak kim bilir ne olur?

insan kendiyle çelişmeyegörsün birkere...

uzman nişancı
Aday Memur
19 Mayıs 2012 22:05

rokerci harp okulunun kapısına senin gibileri bağlamışlar rütbe alıp çıkmış senin roketi bir ateşlerim uzaya uçup gidersin ben uzmanım senin gibi çoğu subayı sadece sağ cebimden 10 larcasını çıkarrım sol cebime bakmam bile ordu evi babayın malımı milletim vergisi ile kurulan bir sosyal tesis

ustegmenkenan32
Kapalı
19 Mayıs 2012 22:35

yapar

murat788
Daire Başkanı
20 Mayıs 2012 17:10

Ayıp be abicim :) adama resmen köpek diyosunuz... yemişim böyle orduyuda evinide.

detail
Başbakan Müsteşarı
20 Mayıs 2012 17:18

Ben bu roketçiye inat...

Çorbamı yalaktan içecem...

Olmazsa yerden yalayıp içecem...

Ama o roketçidir ve onun zihniyetindekiler ki...

Gözümde zerre kadar adam yerine konulmayacak...

Üzgünüm...

Aslını insanlığını unutan rütbe ve makamın işle alakalı olduğunu ayıramayanlara gerekenden fazla önem veremeyeceğim...

casper2
Memur
20 Mayıs 2012 17:30

arkadaşlar bu roketçi tsk de bile çalışmıyor burda forumda çatoşma çıkması için dolanıyor .corbasına kemik atında ordu evinde kemiğini kemirsin.

roketçi
Yasaklı
20 Mayıs 2012 17:36

biz zamanlar bi siyasetçi vardı,rakip parti ne verse ben 2 kat veriyorum derdi.sonra ekonomi battı.detailinde onun gibiolmuş bu işler inatla olmaz, 8 sene adabı muaşeret kurallarını teorik ve uygulamalı almışsınız,teğmen olmuşsunuzkız arkadaşınızla orduevine gidiyosunuz,bir bakıyorsunuz karşıdaki vatandaş çorba kasesini başına geçirmiş,başkası kafayı bulmuş yalpalıyo,yanlarında 3 er beşer çocuk,işte o an karizma,eğitim,kızın gözünde sen bittin.kız aynen şöyle der ya ben sizi gözümde başka bişey sanmıştım.örneğin,bugün otobüse binmenin bile bir eğitimi,yolda tükürmemen,in eğitimi var.ha gerekli eğitim verilir,elbette uzmanlarda 5-10 sene sonra orduevine girer.arkadaş söylemeyim diyorum birliklerde rütbeli helaları aynı olsun dendi,utanarak söylüyorum 5 gün sonra helaya girilmedi pislikten,başka bi şey söylemeyeceğim.onun için bilmeden tribünlere oynamayın

roketçi
Yasaklı
20 Mayıs 2012 17:39

salağa malum olurmuş,hayalet anlamış,hayalet gibi dolaşacağına insan ol ortaya çık.ama nerde insan olmak erdem gerektirir.çöplükte beslene beslene kemik uzmanı olmuş kelle.

detail
Başbakan Müsteşarı
20 Mayıs 2012 18:17

Bana adabı muhareşeretçilik oynayacak adam değil asker lazım...

Edebi terbiyeyi herkes evinde sosyal yaşamında gösterir...

Benim gözümde inşaatta kasa üzerinde domatez peynir yiyen adam dahi insandır...

Kuru fasulye nimet modunda aşağılamaya kalkarsa kafasına indirir adamın...

kimseyi sorgulamak kimseye düşmez...

Sosyal tesisler bir zümreye bahşedilmiş ayrıcalık değildir...

Bilmiyorsanız okuyun başbakanlık genelgesini...

İstisna durum her zamanki gibi TSK dır...

Cylon-Erz
Aday Memur
20 Mayıs 2012 18:54

Ben bir uzman erbaş olarak akraba eş dost fark etmez kesinlik ile girmek istemeyen birisiyim.nedenine gelecek olursak.ordu evinde yada sosyal tesislerde insanları rütbeye göre sınıflandırırlar,unutmayınız bu sadece hindistandaki kast sisteminde halen vardır.ama sivilde bu yoktur kaldıki bu orta çağ zihniyetidir.dışarıda insana değer fazladır,çünkü paran ile içer paran ile eglenirsin.sosyal tesislerdeki görevli askerler sabah 6 gece 12 ayaktadır,bir şey istersin uykusuz olduğu için sana söver,ama bu onun değil,50 senelik orta çağ zihniyetini taşıyan ve bugüne dek devam etmesini sağlayan kişilerden kaynaklanmaktadır,dışarıda bir kadeh bir şey istersin sana birde yanında ikram verirler,bu sosyal tesislerde yoktur sadece dışarıda vardır.dışarda eglenirsin dans edersin zıplarsin,ama sosyal tesislerde bunu yapamazsın,çünkü sosyal tesislerde eglenmenin bile talimatı vardir:) sosyal tesislerde paket yemek sipariş edersin,senden paket parası ve içine koyduğu ekmeğin parasını ayrıca tahsil eder,dışarda kebabciya gidersin sana masayı donatir (

casper2
Memur
20 Mayıs 2012 19:22

roketçi ben hayalet gibi dolaşmıyorum çöplükte ancak ve ancak seningibi alçak namussuz kendisini bir değil bin bk sananlarbesleniyor .insanolmaktan sen nasibini almamışın ki havlıyorsun sahibin sana kuduz aşını yaptırdımı?salağa malum olur senin leşini toplarlar sokaktan allah korusun .sen nesin biliyonmu yoldan geçen arabalaraın arkasından havlayan sonrada arabanın altında ezilen hala havlayan birisin . sahibin kimdir bilinmez .senin gibi hayvanadamolacağımdiye derdimyok ben insanımcünkü erdeminide ananıda al git....

casper2
Memur
20 Mayıs 2012 19:28

kemik uzmanı olmuşderken kendi işini belirtmiş roketçi lvgu kimin havhavısın sen insan kılığında dolaşıyon

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi