Editörler : crops35
19 Ekim 2016 15:41

Sahte engelli raporu alanların tespit edilmesi için başvuru yapıyoruz ! 2010-2012-2014-2016 EKPSS k

Merhaba sayın memurlar.net ve değerli gerçek engelli arkadaşlar.

bilindiği üzere 2016 ekpss başvuru oranında ciddi bir artış var. burada hile hurda olasılığı yüksek.

basına yansıyan haberlerde de bir çok şahıs engelli olmadığı halde tanıdık doktordan

para veya hatır karşılığı engelli raporu alarak engellilerin yararlanabileceği tüm haklardan

yararlanmaya çalışmıştır.

Bu şahıslar kimi zaman basit bir hileci üçkağıtçı iken bazende terör örgütü fetö/paralel gibi yapılara

hizmet amacı ile bu raporu almaya çalışmıştır.

2010-2012-2014-2016 ekpss katılanların raporları ve raporu alan engelliler tekrar sağlık muayenesinden geçmeli incelenmelidir.

sebep ne olursa olsun sahte engelli raporu alan sağlıklı şahıslar rapor aldıkları hastane değilde

sağlık bakanlığının tarafsız diye niteleyebileceği bir hastanede

tekrar sağlık muayenesine çıkartılarak gerçekten özürü engeli bulunup bulunmadığı net olarak

anlaşılır. böylece garip çaresiz fakir fukara gerçek engelli vatandaşın hakkını bu sahteciler çeteler

üçkağıtçılar paralelci/fetöcüler yemesin. yedirmeyelim.

devletimiz hükümetimiz buna fırsat vermesin.

Sayın Cumhurbaşkanımız Başkan adayımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya lütfen engellilere sahip çıkınız

yeni haklar yeterli istihdam için kadrolar veriniz var olan haklarımızıda koruyunuz.

Başvurumu yaptım. Hayırlısı olsun umarım dikkate alınır.

Saygı ve Sevgilerimle.

bloddrain
Aday Memur
19 Ekim 2016 15:54

i̇yi̇ ni̇yetli̇ ve hakli olarak bi̇rşeyler i̇sti̇yosun anladiğim kadariyla ekpss den de düşük puan aldin sölermi̇si̇ni̇ sen rapora kendi̇n mi̇ gi̇tti̇n yada haplimiydim beni̇m raporu almam 1 yili aşkin sürdü o çi̇leyi̇ gerçek engelli̇ler nasil çeki̇cek kabus gi̇bi̇ hi̇ç düşündün mü .

19 Ekim 2016 16:53

Nekadar işgüzarlık nasıl bir çekememezlik bu. Eeeehadi raporu alamadı adam yada engeli fazla çıktı iş yapamaz raporu aldı bir şekilde işinden oldu.

Siz sanıyormusunuz ağlayanın malı sizi güldürür. Sizde bu kafa varken yine memur olamaz atanamazsınız. Ben 2 haftada rapor aldım. Yine gitsem yine alırım. Görme problemim var gözlük takıyorum ve cidden sırf sınava girmek için almıştım işimide gördü. Hatta ileride iptal ettirsemmi diye düşünüyordum ki pek çok engelli ayrıcalığı olduğunu görünce bundanda vazgeçtim.

Söylermisin sırf ekpss için rapor aldım aslında almasam özelde de çalışırdım. Normal kps dende 80 üzeri puan geldi sence vicdan yapmalımıyım tüh beee keşke rapor almasaydım mı demeliyim yada sana göre benimde raporum iptalmi edilmeli.

Boş Boş işlerle uğraşmayın devlet sağlam adama engelli raporu vermez geçmişte kaldı o günler. Hele şu dönemde kimse böyle bir riski göze almaz almamalıda.

okuyorum
Memur
21 Ekim 2016 09:57

Selçuk bey arkadaşın soyledıklerın bu kadar sinirlenmenizi gerektirecek şeyler değil. kaldı ki buna benzer bir öneriyi bende bikaç hafta önce 'EKPSS lisans başvuru sayısındaki anormal artış' başlığı altında yazmıştım. buna katılırsınız veya katılmazsınız ama böyle hakaret eder gibi azarlar gibi konuşmaya hakkınız yok bence. rakamlar ortada. lisanstan giren sayısı kaçmış kaç olmuş yüzde kaç artmış ..yüzde yüz bişey vardır denemez tabi ama ciddi bir şüphedir.. ben de özellikle 2014 ve sonrası sınavlarda böyle bir şüphemin oldugunu açıkça ifade edeyim. kaldı ki son yıllarda para karşılığı ya da başka amaçlarla sahte rapor veren çetelerin yakalanmasını içeren haberlerin linkleri o başlık altında var.. devlet sahte rapor vermiyor zaten devletin içindeki bazı odaklar veriyor. onlar da yakalanıyor ya da yakalanmak üzere. fakat bu kişilerin verdiği sahte rapor oranı ne kadar bunu henüz bilmiyoruz.. doğal yollarla rapor alanların bu konuda bir çekincesi olmamalı bence. hastalığı sürekli olan yıne aynı raporu aynı oranlarda alabilir pekala.. hani demiştiniz ya ayrıcalığı fazla olunca iptal ettirmekten vazgeçtim diye. hah bende tam işte bundan bahsetmiştim söz konusu başlıkta... varsa bir durum herşey ortaya çıkmalı.. bu yüzden ben 'uyeadinizz' rümuzlı arkadaşa katılıyorum...

21 Ekim 2016 11:12

Merhaba,

Ben rapor almamın bana yarattığı manevi olumsuzlukları düşünerek iptal ettirebilir miyim düşüncesi geçti kafamdan mesela.

Siz şüpheci yaklaşmaya devam edin 2018 de sınava giren aday sayısı dahada artacaktır. Ataması yapılanlarında büyük bir kısmı sınaava giriyor çünkü.

Azarladığım yada terslediğim yok ama sizin bu garip yersiz isteklerinizden dolayı çoğu kişinin ataması gecikiyor.

Sizin üzerine düştüğünüz konuların araştırılmasından dolayı ben eğer işe 2-3 ay geç başlayacaksam kışın ortasında ev taşımak zorunda kalacaksam geç başladığım için işe maddi açıdan zarara uiğrayacaksam bunu hanginizden isteyeyeim kaldi ki böyle bir durumda sizi muhattap alamam.

Yani davanızda isteğinizde haklıysanızda bunu sınav yapılmadan birkaç ay önce dile getirin benim gibi insanlarada ayak bağı olmayın anlaşıldı mı?

Ben sizin derdinizi biliyorum anlıyorum sizde anlayış gösterin hadi bakalım tamam?

okuyorum, 7 yıl önce

Selçuk bey arkadaşın soyledıklerın bu kadar sinirlenmenizi gerektirecek şeyler değil. kaldı ki buna benzer bir öneriyi bende bikaç hafta önce 'EKPSS lisans başvuru sayısındaki anormal artış' başlığı altında yazmıştım. buna katılırsınız veya katılmazsınız ama böyle hakaret eder gibi azarlar gibi konuşmaya hakkınız yok bence. rakamlar ortada. lisanstan giren sayısı kaçmış kaç olmuş yüzde kaç artmış ..yüzde yüz bişey vardır denemez tabi ama ciddi bir şüphedir.. ben de özellikle 2014 ve sonrası sınavlarda böyle bir şüphemin oldugunu açıkça ifade edeyim. kaldı ki son yıllarda para karşılığı ya da başka amaçlarla sahte rapor veren çetelerin yakalanmasını içeren haberlerin linkleri o başlık altında var.. devlet sahte rapor vermiyor zaten devletin içindeki bazı odaklar veriyor. onlar da yakalanıyor ya da yakalanmak üzere. fakat bu kişilerin verdiği sahte rapor oranı ne kadar bunu henüz bilmiyoruz.. doğal yollarla rapor alanların bu konuda bir çekincesi olmamalı bence. hastalığı sürekli olan yıne aynı raporu aynı oranlarda alabilir pekala.. hani demiştiniz ya ayrıcalığı fazla olunca iptal ettirmekten vazgeçtim diye. hah bende tam işte bundan bahsetmiştim söz konusu başlıkta... varsa bir durum herşey ortaya çıkmalı.. bu yüzden ben 'uyeadinizz' rümuzlı arkadaşa katılıyorum...

gencturk30
Daire Başkanı
21 Ekim 2016 15:59

ne boş işlerle uğraşıyorsunuz. Düşük puan alıyorsunuz sonra milleti suçluyorsunuz. Ben kekeliyorum. Karaciğerim rahatsız. 41 oranında raporum var şuan memurum. diyelim gittim hastaneye doktorda oranımı 35 e düşürdü e ne olcak işimden mi olcam. Böyle çekememezlik yapacağınıza oturun ders çalışın.

uyeadinizz
Aday Memur
22 Ekim 2016 16:57

arkadaşlar sahte engelli raporu almışların tespiti için bimer e cime e başvurularınızı yapın.

bu hepimizin iyiliği için.

bu arada arkadaşlar amacım asla bir başkasının yeniden muayeneye girdikten sonra engel oranı düştüğü için görevinden atılması veya sahte engelli muamelesi görmesi değil.

yani muayeneden sonra hiç engeli çıkmaz veya %5-10 çıkar. bu kişilerin sahteci olduğu ortada olur. veya raporlar incelenir. hani süreli verilenler için iyileşme olasılığı varsa ona göre muayene ve rapor incelenir.

yani bizim amacımız sadece sahteciyi üçkağıtçıyı tespit ettirmek .

alınan arkadaşlar boşuna mırın kırın etmesin.

22 Ekim 2016 19:55

Been mırın kırın ederim diğer kurumlar atananları işe başlattı bizim kurum zaten hala çağırmadı zaten canım burnumda birde sizin bu saçma sapan işleriniz yüzünden işe başlama sürem geciksin istemem.

Açıkçası senin maduriyetin vs şu saatten sonra umrumda değil ben önceki mesajlarımda diyeceğimi dedim.

uyeadinizz, 7 yıl önce

arkadaşlar sahte engelli raporu almışların tespiti için bimer e cime e başvurularınızı yapın.

bu hepimizin iyiliği için.

bu arada arkadaşlar amacım asla bir başkasının yeniden muayeneye girdikten sonra engel oranı düştüğü için görevinden atılması veya sahte engelli muamelesi görmesi değil.

yani muayeneden sonra hiç engeli çıkmaz veya %5-10 çıkar. bu kişilerin sahteci olduğu ortada olur. veya raporlar incelenir. hani süreli verilenler için iyileşme olasılığı varsa ona göre muayene ve rapor incelenir.

yani bizim amacımız sadece sahteciyi üçkağıtçıyı tespit ettirmek .

alınan arkadaşlar boşuna mırın kırın etmesin.

uyeadinizz
Aday Memur
23 Ekim 2016 16:05

günceldir tüm engellilerden destek bekliyoruz.

srec2
Aday Memur
24 Ekim 2016 09:38

sahtekarların ayıklanıp geriye dönük maaşların faiziyle alınmasını istiyoruz gerçek engelliler mütes

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
24 Ekim 2016 15:15

destekliyorum 3 kağıtçılara son. bimere yazdım gönderdim hadi bakalım.

uyeadinizz
Aday Memur
25 Ekim 2016 12:00

ne kadar haklı bir başvuruda bulunduğuma onlarca kanıttan bir kanıt daha

http://www.hurriyet.com.tr/sahte-ozurlu-raporu-duzenleyen-ceteye-operasyon-9-gozalti-37285533

uyeadinizz
Aday Memur
25 Ekim 2016 16:01

desteklerinizi beklerizz.

uyeadinizz
Aday Memur
25 Ekim 2016 20:10

sahteciler peşinizdeyiz..

korcan90
Kapalı
26 Ekim 2016 01:28

17 gün önce bimere sahte engelli raporlarını şikayet ettim ve bu hafta evime polis geldi beni karakola götürdüler hakkımda tutanak tutuldu. tüm kurum ve kuruluşları zan altında bırakmaktan inş

sicilime işlenmez memur olayım derken memurluktan olacağım. çünkü bu sene atananların rapor kayıtları herşeyleri ellerinde bunu gözümle gördüm devlet gerçekten çok büyük sahte rapor falan yalan olanlar hemen yakalanıyor. gel gelelim sonuca hakkımda tutanak tutuldu inşallah sicilime işlenmez arkdaşlar memur olmak isterken memurluktan olcam o halde olduğumuzdan dolayı attığımız her mesaj sizlerin adına kayıt edilip arşiv kaydınıza işleniyor bilginiz olsun.

korcan90
Kapalı
26 Ekim 2016 01:31

17 gün önce bimere sahte engelli raporlarını şikayet ettim ve bu hafta evime polis geldi beni karakola götürdüler hakkımda tutanak tutuldu. tüm kurum ve kuruluşları zan altında bırakmaktan inş

sicilime işlenmez memur olayım derken memurluktan olacağım. çünkü bu sene atananların rapor kayıtları herşeyleri ellerinde bunu gözümle gördüm devlet gerçekten çok büyük sahte rapor falan yalan olanlar hemen yakalanıyor. gel gelelim sonuca hakkımda tutanak tutuldu inşallah sicilime işlenmez arkdaşlar memur olmak isterken memurluktan olcam olağan üstü halde ( ohal ) olduğumuzdan dolayı attığımız her mesaj sizlerin adına kayıt edilip arşiv kaydınıza işleniyor bilginiz olsun.

uyeadinizz
Aday Memur
26 Ekim 2016 02:01

hayrola insanları korkutma sindirme politikası mı uyguluyorsun ? sahtecilerin peşindeyiz ;)

okuyorum
Memur
26 Ekim 2016 15:23

korcan seyhan bırakınız boyle sahte uydurma şeyleri .kimse bimere bir konu hakkında

istekte bulundunuz diye evinize gelip ifade falan almaz. sırf şu ifadeniz bile şüphelerin ne kadar haklı olduğu yeterince gösteriyor.. arşivlenirmişte sicile işlermiş bak sen .. yaptığınız ayıp çok ayıp. yazıklar olsun..

korcan90
Kapalı
26 Ekim 2016 15:52

inanmayan kişiler adli siciline değil arşiv kaydına baktırsın . bende sizler gibi düşünüyordum yalan sölüyorsam en adi insanım polis aldı götürdü arşiv kaydına işlendi ifadelerim. tutatanak tuttular. sicilime inşallah işlenmez. sicilime işlenirse 2018 de kazanırsam memurluğumda sıkıntıya gircek dua ediyorum artık tövbeliyim. bende düşük puan aldım ekpss den 60 puanım.

uyeadinizz
Aday Memur
27 Ekim 2016 00:08

konumu baltalama kendi sorununu kendi konunda anlat burada değil ;)

okuyorum
Memur
27 Ekim 2016 09:00

korcan hocam bu söyledikleriniz bana çok mantık dışı geliyor bimere şikayet ettiniz diye size kimse bişey yapamaz. ha yapmışsa ozaman o dilekçede kullandıgınız uslupla ilgili bir sorun olsa gerek. yani sonuçta bızim bimere yapacagımız başvuruda devlet kurumlarını suçlayamayız. nihayetınde biz devlet içine yerleşmiş bir şebekenin türlü yollarla halkı ve devletı kandırdıgını biliyoruz. sadece varsa bir durum lütfen araştırılsın şeklınde bir dil kullanılmalı. birde ,nasıl bir olay oldu tam bilemıyorum ama sicile işliycegını zannetmıyorum..neyse geçmiş olsun..

Toplam 143 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi