Editörler : cihan27E.Kayı Han
19 Eylül 2012 08:50

Aktif Eğitim Sen Kapatılıyor...!

Arkadaşlar ciddi söylentiler var....

Hem cemaat mensubu hem de EğitimBir Sen üyesi olan hatta yönetiminde olan öğretmenler Aktif eğitim sen kurulunca zor durumda kaldı...

Hem cemaatten hem de eğitim-bir-sen den vazgeçemeyen öğretmenler cemaat içinde rahatsızlık yarattı.

Eğitim birsen tarafındaki öğretmenler cemaate mesafe koydu ve desteklerini azalttılar... AKP ve EBS ile de ilşkileri soğuyan cemaat güç ve taban kaybetmeye başladı...

Ayrıca cemaat dersanelerin kapatılması gibi sıkıntılı süreçte Eğitim-Bir-Sen desteğini kullanmak istiyor deniliyor...

F.Gülen'in sendika işini askıya alın dediği söyleniyor...

Bu durumda gereksiz bir gerilim yaratılmış oldu. Aktif eğitim sen tarafına geçen öğretmenler de sendikalarından boş yere koparılmış oldu...

CEMAATTTE BİR AKIL TUTUTULMASI VE KONTROLSÜZ YÜKSEK GÜÇ SARHOŞLUĞU VAR. ALLAH SONLARINI HAYIR ETSİN.

aras.dağlı
Genel Müdür
19 Eylül 2012 16:53

o zaman çok sürmez dükkanı kapatırlar...

kimse yarı yolda kalacak sendikaya üye olmaz...

abd20
Aday Memur
20 Eylül 2012 12:39

kapanma falan yok.Daha dün ilde sendika toplantısı yapıldı. Çalışmaya devam. herkes yoluna devam ediyor.

Böyle yalan yanlış haberler çıkacaktır. Adamların işi o zaten.

Herkesi Aktif eğitim sene bekliyoruz.

ogrt2000
Genel Müdür
21 Eylül 2012 22:17

Daha ilk cümlede söylenti diyorsunuz, arkasından kafanızdaki düşünceleri sanki gerçekmiş gibi söylüyorsunuz. Millet de buna inansın diye bekliyorsunuz.

Ne kapanması? Daha yeni başlıyoruz!

KuzeyEge2012
Yasaklı
21 Eylül 2012 22:41

anlaşılan EBS liler tutuştu baksanıza. aktif sen kapatalıyor diye bi uydurma habe rortaya atıyorlar sonra kendileride bu yalana inanıyorlar :=)

74alp
Şef
23 Eylül 2012 20:41

hizmeti bilenler hiç bir alanda geri adım atmamıştır çünkü yapılan her işi istişare ile yaparlar. o nedenle aklınızın ucundan bile böyle bir şeyi geçirmeyin daha dün ilk şubelerini urfada açtılar önümüzdeki haftalarda da diğer illerde açacaklar çünkü yasal sınır olan 400 ü iller çoktan geçti

KuzeyEge2012
Yasaklı
23 Eylül 2012 22:55

desene EBS ağır bi darbe alacak.

everekli38
Aday Memur
24 Eylül 2012 09:56

arkadaşlar bu sendika henüz yola yeni çıktı.söylemleriyle icraatlarıyla yarın ben buradayım diyecek farkını fark ettirecek bu zamana kadar illerdeki eğitimci dernekleri farklarını ortaya koydular.hiç kimseye alternatif değil genel başkanın yazısını okursanız her şey çok net

http://www.aktifsen.org/web/sayfa.php?sayfa=4&id=360&yazar_tur=6001

ben arkadaşların başarılı olacaklarını inanıyorum

kavvas33
Şef
24 Eylül 2012 10:34

arkadaşımın eşi cemaatin il mütevellisinde.... karar mekanizmasında...

Kendisi de EBS il yönetim k. üyesi... Teşkilat sekreteri.

eşini Aktif sen üyesi yapmak istiyor cemaat. eşi EBS yönetiminde, kabul etmiyor..

----

ebs üyeleri pek çok alanda cemaate kısıtlama yaptırım uygulama hazırlığında...

---

Cemaat üst yönetiminin büyük bölümü sendika işinden vazgeçip dernek bünyesinde çalışılmasını benimsemiş.

yakında karar çıkar.

Aktif sen e geçenler ortada kalacak gibi.

eymirli
Aday Memur
24 Eylül 2012 20:20

kim çıkarıyor bu uydurma haberleri duymuş ta, korkmuşta hükümet ezecekte. geçin bunları bir kalem.

omerhoca09
Kapalı
25 Eylül 2012 12:15

cemaat ebs den önce de vardı, akp den önce de vardı.. merak etmeyin hiçbir menfaat gözetmeden allahın davsına gönül vermişler ise bundan sonra da var olmaya devam edecektir.

ama diğerleri devam eder mi etmez mi bilmem.onu da kendileri düşünsün.

omerhoca09
Kapalı
25 Eylül 2012 12:23

ayrıca hiç kimsenin öyle dediğiniz gibi bir sendikaya müptela olacağını düşünmüyorum.sendikalardan ne gördük ki bu kadar peşinde koşalım.

hele hele bir dava adamı kendi davasına sırtını dönüp sendikanın peşinden gidecek.

tamamen uydurma haber.

imder
Aday Memur
25 Eylül 2012 15:21

Sendikacılık farklı bi alandır düz mantıkla çok önemli değil dir ancak şu açıdan önemlidir bu bir cemaat sınavıdır. Cemaat eğir sendikayı böler yetkiyi kaybettirirse islami söyleme taleplere de engel olmuş olacak yani diğer insanları cemaatleri kısaca islami söylemleri engellemiş olacak ancak o zaman bu büyük bir vebal olacak yani ilgili sendikanın başörtü dini eğitim taleplerinin geçersiz olmasına neden olacaktır bu konuyu on kere düşünmeli eger camiayı yalnız bırakırsanız bilin ki sizde yalnız kalacaksınız bu inanılmaz bir hata olacak zira 40 50 bin üye ile hiç bir anlam ifade etmez siniz sadece ortak söylemi yarı yolda bırakırsınız bilinki sizde yarı yolda kalırsınız benden dsöylemesi

abd20
Aday Memur
25 Eylül 2012 16:28

Sanki cemaate yakın öğretmenlerin hepsi eğitim bir senliymiş gibi yorumlar yapılıyor.

Türk eğitim senden ayrılıp aktif eğitim sene katılan birçok arkadaş tanıyorum kendim gibi.

Sanki aktif eğitim sendeki her arkadaş önceden eğitim bir senliymiş havası oluşturuluyor.

Yok şöyleymişte.Yok böyleymişte geçin eğitim bir senliler bu ayakları. Fitne çıkarmayın.

Allah herkesin yolunu açık etsin.

25 Eylül 2012 20:13

imder hocam ''Cemaat eğir sendikayı böler yetkiyi kaybettirirse islami söyleme taleplere de engel olmuş olacak yani diğer insanları cemaatleri kısaca islami söylemleri engellemiş olacak ancak o zaman bu büyük bir vebal olacak yani ilgili sendikanın başörtü dini eğitim taleplerinin geçersiz olmasına neden olacaktır '' demiş.

baya bir güldüm ama içim kan ağladı. bu din sizin savunmanıza mı kaldı yoksa. islamı bu kadar küçümseme. bu ülkede dindar, dine saygılı, değişik cemaat ve tarikatler güzel bir şekilde pek çoğu allah rızası için çalışmaktadırlar. oh sendika kur müslümanların temsilcisi ol ne ala.

abd 20 hocam ben tes li biri olarak onlar kadar höşgörüsüz olmuyorum hayırlı olsun sendikanız ve üyeliğiniz. lütfen kendinizi öğretmen camiasına çok iyi anlatınız. ebs nin saldırıları da tehditleride boşa değil yetkiyi kaybetme korkusu. yıllardır sırtını sıvazladıklarının sırtından vuruyorlar. acizane görüşüm

imder
Aday Memur
25 Eylül 2012 21:14

Yusuf hocam

baya bir güldüm ama içim kan ağladı. bu din sizin savunmanıza mı kaldı yoksa. islamı bu kadar küçümseme. bu ülkede dindar, dine saygılı, değişik cemaat ve tarikatler güzel bir şekilde pek çoğu allah rızası için çalışmaktadırlar. oh sendika kur müslümanların temsilcisi ol ne ala demişsin Öncelikle Din Allahındır hiç kimsenin savunmasına ihtiyacı yoktur .Biz kendi taleplerimizi kendi düşünceleremizi ve Rabbimize olan sorumluluğun gereğini yerine getiririz

Binlerce kız öğrenci üniversite önlerinde saçından sürüklenirken ,Baş örtülüler didik didik kovalanırken şu meşhur aktörler nerede idi elbette bir sendika temsilci değildir ama böyle bir iddası bile varsa desteği hak eder Bazıları gibi

Demokratik Güç Birliği adı altında toplantılar yaparak bu ülkenin inançlı insanına tuzak kuranlar şimdilerde tesliyip tıslıyorlar ,

herkes kendi sendikasını kurabilir ve ifade eder ama gerçekten alt yapısı varsa yukardan emir geldi diye değil.

Unutma yusuf hocam Zuhruf 44 ü hatırla

26 Eylül 2012 00:14

''Ve muhakkak ki o, hem senin için, hem kavmin için bir şereftir ve ileride ondan mes'ul olacaksınız'' zuhruf 44

bende okumanı isterim ''Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, imanınızdan sonra sizi döndürüp kâfir yaparlar.'' al-i imran 100

ve de maun suresi ''1. Gördün mü, o hesap ve ceza gününü yalanlayanı!

2, 3. İşte o, yetimi itip kakan, yoksula yedirmeyi özendirmeyen kimsedir.

4. Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki,

5. Onlar namazlarını ciddiye almazlar.

6. Onlar (namazlarıyla) gösteriş yaparlar.

7. Ufacık bir yardıma bile engel olurlar. ''

ah yakın yerlerde olsakta oturup tartışsak klavye ile olmuyor. bugün toplumun nasıl kamplaştığını göremiyor musun. eskiden sağcı solcu derdik şimdi. akp liler ve diğerleri oldu. öç alma duygusu yeni öç almaları doğurur bizim gibi ülkelerde bu da sıkıntı yaratır. ben de diyorum ki bu basit söylemler kimseye bir yarar sağlamıyor. ben demokrat benden olmayan darbeci. geçelim bunları kimindarbe sevdalısı olduğunu kimin darbe mağduru olduğunu tarih yazdı ve yazacak. 60 ihtilalinde menderes-80 ihtilalinde ülkücüler ve komünistler 28 şubatta temiz duygularla müslümanlığı yaşayanlar. ezilmeyen ezilmedikçe palazlanan kim?

abd20
Aday Memur
26 Eylül 2012 11:30

İLK ŞUBE ŞANLIURFA?YA (AKTİF EĞİTİM SEN) 20.09.2012

Sendikamız teşkilatlanma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kısa sürede 1000 üyeye ulaşan Şanlıurfa ilimizde ilk şubemizin açılması kararı Sendika Merkez Yönetim Kurulu tarafında alınmıştır.

Sendikamız çatısı altında hizmet vermek üzere sendikamıza üye olarak çalışmalarımıza destek veren tüm üyelerimize teşekkür ediyor ve tüm eğitim çalışanlarını sendikamıza davet ediyoruz.

NOT: Şanlıurfa şubemizin açılış töreni sitemizden duyurulacaktır.

imder
Aday Memur
26 Eylül 2012 13:46

Toplumsal kamplaşma falan yok ön yargılardan ve ideolojik şartlanmalaradan kaynaklanan bazı durumlar var .Birileri rant devşiriyor altakiler eziliyor .özgür düşün ce özgür birey evrensel hakikatlar bağlamından ziyade dar yerel düz mantığa dayalı düşünceden kaynaklanıyor .Pragmatizmi yaşam felsefesi edinmişiz ,bana yarıyorsa ,benim çevreme yarıyorsa olsun yoksa yok olsun toplumsal fayda paylaşım gibi kavramların adı bile yok

zihinlerin temizlenmesi gerekmekte ön yargısız evrensel hakikatlere doğru

Bu arada

''Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, imanınızdan sonra sizi döndürüp kâfir yaparlar.'' al-i imran 100

okudum sürekli okurum

kitaba uymak yerine kitabına uydurmaktan bahsediyor

Yunus 100 bir bakalım

26 Eylül 2012 19:02

harikasın imder hocam ben söylesem kızardın

imder
Aday Memur
28 Eylül 2012 10:16

Yusuf hocam keyfin yerinde Allah daim eylesin bak arkadaşlaramızda mutlular şube olmuşlar görende büyük şehir olmuşlar gibi ???

sazın sözün yoksa ısmarlama işlerde paket olarak kullanılıyorsan neye sevindiğinin farkında bile değilsen neye sevinirisinx

100 tane şube olsan ne olur özgün bir sesin bir sözün varmı

sanma herkesi sen terkedersin terkketmemesi gereken seni terkederse

çıkmaz yollarda kalırsında yol bulamazsın

dünya senden ibaret değildir,senin eksenin etrafında tesbi etmiyor

evrensel tesbihe????? katılmazsan

agresif agresif kalırsın

kilolarında para etmez

gözünü aç ufka bak

Toplam 237 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler