Editörler : Pangaea
04 Ekim 2011 16:10

beden eğitimi öğretmenliğinden başka bir alana geçiş

yıllarca beden eğt öğretmeni olmak için kendini parçalayanlardanım ama şimdi başka bi kuruma geçiş olsa arkama dönüp bakmam bile

beden eğt.öğretmenliği çok yıpratıcı saçımı başımı yolasım geliyor.(tabi topu verip bırakırsam bi de sağa dön sola dön atm ye dön yaparsam en kebap meslek onuda bi kaç kez denememe rağmen başarılı olamadım illaki hakkını vericem)

kış günlerinde nöbetçi öğretmen bile 5 dk dışarda durunca dayanamıyor isyan ediyor.biz 6 saat dışarda

buna can mı dayanır.bi de hadi bi sınfta fiziksel enerjini kullandın ısınma hareketlerini falan yaptırdın uygulamalı hareketleri gösterdin sonraki derslerde dökülüyosun resmen millet sınıfta sıcakta bağırmadan bütün sınıfa sözünü geçirirken dışarda bağır anam bağır.

eğer yağmur falan yağmışta içerde teorik ders işlemişsem o gün en rahat günüm zati.keşke her gün yağmur kar yağsada içerde olsak dua ediyorum.

ben dayanamıyorum bıktım şu an tek kurtuluş müdür yrd snavı gibi duruyor.

oysaki atanamadan önce nasıl hevesliydim.

milagras
Aday Memur
04 Ekim 2011 16:12

hele bi de bebeğin varsa emziriyorsan.kimse seni anlamaz.

emzirene nöbet bile verilmezken sen saatlerce dışarda koştur dur.ne anlarsın bu işten.

besyolu68
Şef
04 Ekim 2011 21:56

milagras hocam,içimden geçenleri adeta bir bir sıralamışsın.bende atanayımda her şeye razıyım.diyordum ama öyle değilmiş.sıcak soğuk havada anam ağlıyor.cilt kanseri olacam hele birde o şimarık çocuklar dışarı çıkınca ipten boşanmış gibiler.sesim soluğum kısılıyor bağırmaktan.azıcık üstlerine gitsen şuursuz ana babaları hemen karşına geçip hesap soruyor.6 saat boyunca ayakta durmaktan bedenimi taşıyamaz oluyorum.eve gel 2 tane çocuk eş derdi yemek aş derdi derken geberecem nerdeyse.gece gündüz çalışıp çalışıp kazanacağım müd.yardımcılığını yoksa bitmez çekilmez bu meslek.bu arada nerede çalışıyorsun hocam.

nil82
Aday Memur
04 Ekim 2011 22:01

pes doğrusu gerçekten pes doğrusu millet atanabilmek için yıllarını veriyor sınavlara hazırlanıyor ona rağmen haketmediği halde hüsrana uğruyor sizin gibilerde elindekini kıymetini bilmeyip sapır saçma nedenlerle işni beğenmiyor.sözde öğretmen kardeşim beğenmiyorsan istifa et kurtar öğrencilerden kendini ha ne dersin?

besyolu68
Şef
04 Ekim 2011 22:11

nil82 inşallah sende atanırsın da sen o zaman beni anlarsın.millet sınıflarda otururken karda kışta soğukta sıcakta sabah:8 den akşam 3 e kadar hep ayakta kalmayı o zaman anlarsın.

nil82
Aday Memur
04 Ekim 2011 22:14

ben zaten öğretmen olarak görev yapıyorum.ayrıca yaptığım görevle gurur duyuyorum benim amacım bizden daha kötü durumda olan meslektaşlarımız varken nankörlük yapmamız

gokturkuaz
Aday Memur
05 Ekim 2011 01:26

yazık size valla cok zor bi durum.insan nasıl dayanır soğuğa sıcağa.spor salonu lazım ısıtmalı doğalgazlı olsun hatta ozaman bi yeriniz üşümez.ahali millet atanamamaktan perişan şükredin halinize

sigmund freud
Genel Müdür
05 Ekim 2011 12:12

ağır konuşacağım, velakin terbiyem musade etmiyor !

empati denen kavramdan yoksun ,şu şikayettvari yazılarından ne menem anlam cıktıgı belirsiz, bilmem kaçbin beden eğitimi öğretmeni boştayken birçoğu karın tokluğuna zor koşullarda çalışmaya gayret gösterip hayatını idame ettiyorsa sizin bu şikatlerinizi birkez daha gözden geçirmenizi salık vereceğim amma velakin bu da kar etmez gibi bir hisse kapıldım

okumasaydın diyeceğimde ; suçu sana yüklemeyede gönlüm razı değil asıl suç seni üniversitede yetiştiren öğretim üyelerinde balık baştan kokarmış sana bu ulvi mesleğin ne anlama geldiğini anlatamamışlar

sene 1997 üniversitenin birinci sınıfı kürsüde Prof.Dr.Hatice ÇAMLIYER arkadaşlar şunu hiçbir zaman unutmayınız ''Öğretmenlik bir meslek değil bir yaşam biçimdir'' hala dün gibi kulaklarımda

özümseniyiniz , idrak ediniz ,idealist olunuz !

bu da benim size son lafımdır. !!!

ferhathan
Aday Memur
05 Ekim 2011 17:19

sigmund freud;

nickindende belli insan psikolojisinden anlamadığın,senin anlayabileceğin şeyler değil arkadaşlarımın yazdığı,haklısın biraz kapasitenin üzerinde, samimi duygularını paylaşmışlar.Kendilerince haklılar da.Söylenenlerin idailistlikle yakından uzaktan alakası yok;

Bahsettikleri şey 6 saat boyunca dışarıda, soğukta,ayazda ders işlemek zorunda kaldıkları.Diğer öğretmenlerin sınıfta sıcak ortamda ders işledikleri.Arasında ki farkı görün diye yazmışlar.Burada sıkıntı fiziki yetersizlik ha keşke salon olsada bütün beden eğitimi öğretmenleri derslerini salonda işlese.

Sana tavsiyem freud kim onu önce bi öğren,sonra terbiyeden dem vurursun...

sigmund freud
Genel Müdür
05 Ekim 2011 20:45

ferhathan;

muhattabım değilsin !

başlık sahibine yazdım diyeceği varsa buyursun gelsin o cevap versin bana

nil82
Aday Memur
05 Ekim 2011 23:03

bu başlığı açıp yazı yazanlar kadar ona destek çıkanları görünce bu mesleği yapmaktan utanıyorum yaa kardeşim keyfinize o kadar düşkünseniz bu işi bırakın rahat rahat sıcacık kaloriferli bir odanız olan bal kaymaklı bir iş bulun heryer böyle iş kaynıyor!!!!biziim gibe zoru sevenlerde bu işi yapsın haaaa ne dersiniz

çınar23
Kapalı
06 Ekim 2011 13:24

hemen istifa edin ve mesleğimizi kirletmeyin lütfen..Beden Eğitimi öğretmeni cefakardır, çalışkandır.

Müdür yardımcısı olacaklarmış da, çekilmezmiş de..sizin yapacağınız müdür yardımcılığından ne olur söyleyin bana..

sizin gibi sürekli ağlayan doğru dürüst ders işlemeyip ver topu oynasın mantığında ki öğretmenler yüzünden işini severek yapan öğrencilerine bir şeyler öğretebilmek için her yolu deneyen öğretmenler de aynı kefeye konuyor.

Benim beden eğitimi öğretmeni arkadaşlarım atanmayı hayal ederken onlara yazacağımız her kelime artı bir moral motivasyon olurken sizin yazdığınıza bakar mısınız? gerçekten ayıp utanmalısın..

ha bu arada yağmurlu ve soğuk havada dışarıda ders yapmak veya sınıfta teorik işlemek zorunda değilsin. Okulunda bir masa tenisi masasını koyacak yer illa ki vardır ya da bir cimnastik minderi koyarsın öğrencilerine soğuk ve yağışlı havalarda bu iki branşı öğretirsin.Bunu da yapamıyorsan bırak sen bu işi daha faydalı olursun vatana millete..

nurgulsah
Aday Memur
06 Ekim 2011 14:59

gerçekten şu psikolojide yazılacak şeyler değil hocam bunlar..insan okurken bile üzülüyor..ne olmuş yani 8 saat dışarda kalıyosanız emeğinizin hakkını zaten alıyosunuz..her sabah 8 de kalkıp gidecek biyerinizin olmadığınızı düşünüp tekrar uykuya geçmek nedir biliyormusunuz yada okulların önünden geçerkenki burukluğunuz.yazık hocam gerçekten yazık...

milagras
Aday Memur
07 Ekim 2011 14:42

besyolu 68 hocam galiba arkadaşlar haklı biz yanlış yerde başlık açmışız burda bu kadar atanamayan aç insan varken ne bulsa yiyeyecek derdinde olanlara bunu anlatamayız.nil arkadaşda tam bir eğitim neferi..soguktan donmuş halinin anıtı okul bahçesine dikilecek insan.

kaç okul değiştirdin neler gördün acabada bu kararı verdin.

25kişilik sınıflarda ben de çok mutluydum sınıfta bile uygulama yapıyoduk.merkez okul 55kişilik sınıflarda okul bahçesi bile yetmiyor.

bazı arkadaşlar da atanamadıkları için at gibi kişniyorlar atanınca eşek gibi angıracaklar.

şimdi koşturuyorsun kişne bakalım

üstüne yükler bi binsin de o zaman nasıl angıracan gör bakalım.

amacımız müdür yrd.sabah 8 akşam 5 olsun temiz olsun.

besyolu68
Şef
07 Ekim 2011 20:22

bencede çok haklısın hocam.söylediklerine harfi harfiyyen katılıyorum.ben zaten halden anlamaz bu insancıklara cevap verme tenezzülünde bile bulunmadım.Artık insan bu sitede dört dengesiz yüzünden derdini bile söyleyemiyor.Neymişte atanamamış banane ya ben gecemi gündüz ettim iki çocuğumun karnını doyurum uyuttktan sonra sabahlara kadar ders çalıştım da kazandım.hemde yüksek puanla.sonra oturup dediğiniz gibi anırırlar böyle.neyse milagras hocam sen canını sıkma böyle ufak mevzularla. biz inşallah bu sınavı kazanacağız.gerisi teferruat.

gokturkuaz
Aday Memur
08 Ekim 2011 11:57

milagras atanamadan önce çok aç kalıp çok şey yemişssin ki buradakileride kendin gibi addediriyosun. atanamayan(sana göre aç olan) bu öğretmenlere tepeden bakan sen ve senin gibiler bu mesleği yapıyor ya aslında söylenecek cokta bişey yok.önümüz kış üşüme sakın

milagras
Aday Memur
08 Ekim 2011 21:12

atanamayanların topiğine yazdığımı bilseydim hiç yazmazdım zaten.kesinlikle yanlış yere yazmışım zombilerin içine düşmüş gibi hissettim vallaaaa

neyse atanamayan arkadaşlara soğukta donacağı günleri görmeleri için dua edicem.

artemis410
Memur
09 Ekim 2011 14:17

sizi çok iyi anlıyorum rabbim ataması olan olmayan tüm öğretmenlerin yardımcısı olsun... birde doğuda olan bizler için terör belası var her an ölüm ve kaçırılma korkusu ve sitresi yetiyor...

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi