Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
13 Temmuz 2017 14:39

Paramedik mi Tıbbi Görüntüleme mı
Arkadaşlar 2017 tıbbi görüntüleme mezunuyum kpss 79 aldm.Bu sene ygs puanıma göre paramedik geliyor.Şu an paramedik atamaları oldukça iyi ama 2018 kpssde nasıl olur sizce paramedik okumak mı radyolojiden kpss hazırlanmakmı?

Bu ankete 5 günde, 6 kişi oy kullandı ve 18/07/2017 14:39 tarihinde sona erdi.

13 Temmuz 2017 22:52

tıbbi görüntüleme mezunu birisi olarak diyorum ki ben çok çalışırım kpss de 90 alırım diyorsan tıbbi görüntülemeyi tercih et yok ben o puanı alamam diyorsan att

cılgınradyolog
Genel Müdür
21 Temmuz 2017 23:39

Kardeşim bence meslek önemli sevebileceğin mesleği seçmelisin atanma konusuna gelince paramedik çok alım oluyor belki sevemeyeceğin işi yapacaksın bunu iyi düşün karar ver istersen özelde iş bak bul çalış KPSS sınavına 5-6 ay kala sıkı bir çalışma ile istediğin puanı yapabilirsin diye düşünüyorum iyi düşün kararını ona göre vermelisin.

aericon
Şef
22 Temmuz 2017 09:38

olm siz şunu anlamıyorsunuz att bitti

paramedik bitmez üzere sen daha mezun olamadan puanla 90 ı görecek iyi atamaları var diyorsun iyi atama dediğin rekor olarak 1607 sen diyorsunki oo 1607 ama demiyorsun 70 bin mezunu var her yıl 20 bin daha geliyor son yıllarda abandılar bölüme nolacak 2 seneye aklın varsa bu 2 bölümdende uzak dur tıbbı görüntülemede atanman çok zor paramedikde umut arıyorsun ama dikkatet son yıllarda herkes bölümü yazıyor fakat eskibi gibi değil mezun sayısı 3 haneli binli rakamlara geldi nerdeyse

onurprm271
Kapalı
22 Temmuz 2017 10:25

70 binmi 30 bin mezunu var paramediğin yıllıkta 10 bin mezun veriyor sallama ne 90 85 ve üstü olsa atanır röntgende 90+

aericon, 7 yıl önce

olm siz şunu anlamıyorsunuz att bitti

paramedik bitmez üzere sen daha mezun olamadan puanla 90 ı görecek iyi atamaları var diyorsun iyi atama dediğin rekor olarak 1607 sen diyorsunki oo 1607 ama demiyorsun 70 bin mezunu var her yıl 20 bin daha geliyor son yıllarda abandılar bölüme nolacak 2 seneye aklın varsa bu 2 bölümdende uzak dur tıbbı görüntülemede atanman çok zor paramedikde umut arıyorsun ama dikkatet son yıllarda herkes bölümü yazıyor fakat eskibi gibi değil mezun sayısı 3 haneli binli rakamlara geldi nerdeyse

aericon
Şef
22 Temmuz 2017 10:44

Sen öyle diyorsun öyle olsun anam :D okusun mezun olsun atama zamanları burada konu açar artık :D

aciltıptek5
Memur
22 Temmuz 2017 11:06

Katılıyorum sana aericon. Meslek bence de son yıllarinda attye doncek. Geçen yıl da bu kadar alim olduğunda puan 69 a dustu. Simdi 77 de . Neredeyse alim sayilari ayni şuana kadar . Yüksek puan alirim yapabilecegim bölüm diyosan oku.

onurprm271
Kapalı
22 Temmuz 2017 11:42

Kardeş haklısın yığılma var. Eskisi gibi 70 le atanma yok ama yine diğer sağlık bölümlerine nazaran iyi konumda.

aericon, 7 yıl önce

Sen öyle diyorsun öyle olsun anam :D okusun mezun olsun atama zamanları burada konu açar artık :D

aysegk
Kapalı
24 Temmuz 2017 12:33

Mesleği yapamamak gibi bir tereddütüm yok sağlıkta istediğim bir bölüm severekte yaparım o yönden korkum yok sağlığın her alanında ama boşa okumuş hissetmek istemiyorum.

cılgınradyolog, 7 yıl önce

Kardeşim bence meslek önemli sevebileceğin mesleği seçmelisin atanma konusuna gelince paramedik çok alım oluyor belki sevemeyeceğin işi yapacaksın bunu iyi düşün karar ver istersen özelde iş bak bul çalış KPSS sınavına 5-6 ay kala sıkı bir çalışma ile istediğin puanı yapabilirsin diye düşünüyorum iyi düşün kararını ona göre vermelisin.

cılgınradyolog
Genel Müdür
24 Temmuz 2017 23:43

Yani ne yalan söyleyeyim bende Radyoloji okudum KPSS'den 85 aldım ama 1 sene oldu daha atanamadık ve ne zaman atanırız o konuda da net bir şey yok.

Şuan sanki boşa okuduk gibi geliyor bilmiyorum gelecek açısından sıkıntıda yeni açılan hastaneler taşeron usulu alıma devam ederse sağlıkta bitmiş demektir. Bana göre hükumet bu özelleştirme politikasında bence abartıya kaçıyor o zaman taşeronla alım yapacağı bölümleri de kapatsın kimse atanacağım umuduyla okumasın.

Taşeron mantığı özel şirket para alır, hükumet parayı alır ama sürünen işçi olur en ağır şartlarda hak ve hukuk talep edemez yani bu konuda neler yapabiliriz bilmiyorum ki bunlar büyük büyük projeler şimdi gelen herkes ne kadar cebimi doldururum nereden ne kadar kopartırım hesabı yapıyor sözde milliyetçiyiz hepimiz ama sadece sözde, şu ülkede çıkarsız torpilsiz bir yerlere gelmek mucize olacak artık hakkımızla da bir yerlere gelemiyoruz buraya daha çok yazılacak şey var ama diyeceğim tek şey her kim hakkımıza giriyorsa ben hakkımız helal etmiyorum. Allah sonumuzu hayırlı eylesin inşallah.

aysegk, 7 yıl önce

Mesleği yapamamak gibi bir tereddütüm yok sağlıkta istediğim bir bölüm severekte yaparım o yönden korkum yok sağlığın her alanında ama boşa okumuş hissetmek istemiyorum.

onurprm271
Kapalı
24 Temmuz 2017 23:55

paramedik okunurmu sizce ?

cılgınradyolog, 7 yıl önce

Yani ne yalan söyleyeyim bende Radyoloji okudum KPSS'den 85 aldım ama 1 sene oldu daha atanamadık ve ne zaman atanırız o konuda da net bir şey yok.

Şuan sanki boşa okuduk gibi geliyor bilmiyorum gelecek açısından sıkıntıda yeni açılan hastaneler taşeron usulu alıma devam ederse sağlıkta bitmiş demektir. Bana göre hükumet bu özelleştirme politikasında bence abartıya kaçıyor o zaman taşeronla alım yapacağı bölümleri de kapatsın kimse atanacağım umuduyla okumasın.

Taşeron mantığı özel şirket para alır, hükumet parayı alır ama sürünen işçi olur en ağır şartlarda hak ve hukuk talep edemez yani bu konuda neler yapabiliriz bilmiyorum ki bunlar büyük büyük projeler şimdi gelen herkes ne kadar cebimi doldururum nereden ne kadar kopartırım hesabı yapıyor sözde milliyetçiyiz hepimiz ama sadece sözde, şu ülkede çıkarsız torpilsiz bir yerlere gelmek mucize olacak artık hakkımızla da bir yerlere gelemiyoruz buraya daha çok yazılacak şey var ama diyeceğim tek şey her kim hakkımıza giriyorsa ben hakkımız helal etmiyorum. Allah sonumuzu hayırlı eylesin inşallah.

cılgınradyolog
Genel Müdür
25 Temmuz 2017 00:19

Yani şimdiye göre değerlendirirsek okunur alımı çok ama yığılma olursa sıkıntıya girer, fikrim geçerliliğini koruyacak bir meslektir.

Bölüm meslek seçimi konusunda bana göre kriterlerden birisi de o mesleği sevebilmek yapabilmektir atanma konusuna gelince; atıyorum Radyoloji okursun KPSS'den 90 ve üzeri rahat atanırsın Paramedikte ise 85 alır rahat atanırsın. Bütün olay KPSS sınavında biter düşük puan iki bölümde de işe yaramaz iyi bir KPSS puanı seni rahata erdirir.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi