Editörler : F16 Gökçen
22 Ağustos 2009 07:13

açık öğretim=uzaktan eğitim midir?

merhabaa arkadaşlar sorum başlıktaki gibi...

diğer üniversitelerin uzaktan eğitim programları açıköğretim olarak mı geçiyor yoksa açık öğretim sadece anadolu üniversitesine özel bir durum mu? sonuçta her ikisinin de diplomasında böyle bi ayrım da yapılmıyor...

karamanlıyım
Kapalı
22 Ağustos 2009 14:31

GNCLLL

***ÇİÇEK***
Genel Müdür
22 Ağustos 2009 14:51

sadece anadolu üni. ait bir şey sanırım

22 Ağustos 2009 17:29

Açıköğretim uzaktan eğitim değildir arkadaşım; uzaktan eğitim daha farklıdır mesela Türkiyede 6 tane uzaktan eğitim veren devlet üniversitesi vardır ve buralarda okuyan öğrenciler tıpkı AÖF öğrencileri gibi sınavdan sınava okula giderler ancak uzaktan eğitim okuyan öğrencilerin staj yapma zorunluluğu vardır ve ortalama her yıl okula 1700 Lira ücret verirler

karamanlıyım
Kapalı
22 Ağustos 2009 18:01

TÜM BUNLARI BEN DE BİLİYORUM ARKADAŞIM AÖF NİN YENİ PROGRAMLARINDA

"Bu program, sosyolojiye ilgi duyan ve örgün öğretime devam etme olanağı bulamayan öğrencilere sosyoloji eğitimini alma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu program uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır"

DENMEKTEDİR SOSYOLOJİ İÇİN BU NOKTA KAFAMI KARIŞTIRIYOR...

UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA SOSYOLOJİ EĞİTİMİ LMAK AÇIK ÖĞRETİMİN TANIMIYSA

UZAKTAN =AÇIK SONUCUNU ÇIKARIYORUM...

BU YÜZDEN SORDUM...

nerdennereye
Daire Başkanı
22 Ağustos 2009 21:00

benim bildiğim kadarıyla (hangi fakülte olduğu konusunda tam bir araştırma yapmadım) açık öğretimde de staj zorunluluğu var. yani bende arkadaşa tarafında sayılırım. yani aöf=uzaktan eğitim olabilir.

karamanlıyım
Kapalı
23 Ağustos 2009 12:53

sayın editör senin de mi bilgin yok :(

karamanlıyım
Kapalı
25 Ağustos 2009 04:51

gncl

25 Ağustos 2009 10:14

uzaktan eğitimde mezun olunca diplomanda örgün eğitim yazıyor

nerdennereye
Daire Başkanı
25 Ağustos 2009 11:53

bugüne kadar gördüğüm hiçbir aöf diplomasında AÖF MEZUNUDUR diye bir ibare görmedim. Anadolu Üniversitesi ......... Fakültesi yazıyor..

karamanlıyım
Kapalı
25 Ağustos 2009 13:28

evet açıköğretim yazmıyor zaten hiç bir diplomada da...

25 Ağustos 2009 14:38

İki yıllık diplomaların hepsinde "Açık Öğretim Fakültesi" Yazar ayrıca 4 yıllık diplomalar örgün öğretim diplomalarından farklıdır

linux30
Şube Müdürü
26 Ağustos 2009 14:07

Anadolu üniversitesi 4 yıllık porgramları uzaktan eğitim sistemine tabidir o sebeple aöf yazmaz.öğrencilik işlerini aöf yürütür, okadar. aslında 4 yıllıkların aöf le ilgisi yoktur. uzaktan eğitim sistemidir. anadolu üniversitesinin web sayfasında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

karamanlıyım
Kapalı
21 Eylül 2009 01:32

yöke sordum, uzaktan eğitim programlarında kontenjan sınırlaması olduğu için açık öğretim sayılmaz dediler...

muhtesem32
Müsteşar Yardımcısı
21 Eylül 2009 11:19

Uzaktan eğitim veren kurumlar okudugunuz bölümün derslerini internetten yayınlar ve bu dersler canlı olarak hocalarla karşı karşıya işlenir ve ayrıca internetteki derslere katılım zorunludur hani nasıl örgün öğretimde birderse 4 kereden fazla katılmasanız kalırsanız aynen uzaktan öğretimdede 4 hafta netteki derslere katılmadığınız taktirde sınıfta kalıyorsunuz ve ayrıca sınav günleri okulunuzdaki kampüste bulunmanız gerekiyor.

karamanlıyım
Kapalı
21 Eylül 2009 12:38

bu bildiğim kadarıyla yüksek lisans için böyle uzaktan eğitimde önlisans okurken böyle şeyler yoktu ders videoları var ve ders notları bunlardan çalışıyorsun herdersin sohbet saatleri var ve bunlara katılıp hocana soru sorabiliyorsun...

o da mümkün olduğunca cevaplamaya çalışıyor...

m.hayri
Aday Memur
28 Nisan 2013 22:20

herhangi bir üniversitede örgün okurken açık öğretimden herhangi bir bölümü okuyabilirsiniz fakat uzaktan eğitim okuyamazsınız. çünkü uzaktan eğitim statü olarak örgünle eş değerdir. birinci öğretim ikinci öğretim gibi düşünülebilir bir nevi.

yyildirayy
Şef
28 Nisan 2013 22:31

Kesinlikle değil, onlar eğitimle ilgili hiç bir şey yapmıyorlar. Kitap verip sınav yapıyorlar

02 Mayıs 2013 14:32

Uzaktan eğitim açıköğretim değildir açıköğretim de uzaktan eğitim değildir.

uzaktan eğitimde öğrenciler bazı dersler için okula gidiyorlar gene ama açıköğretimde böyle birşey yok.

istanbul .auzef atatürk ve anadolu üniversitesi aöf olarak varlar.

turk42
Daire Başkanı
02 Mayıs 2013 17:03

2 yıllık aöf bölümleri açık öğretim fakültesi olarak geçer

diğer 4 yıllık bölümler fakülte ismiyle anılır tabi ki örgün ile aöf diploması arasında fark vardır

benim düşünceme göre aöf kısmi uzaktan eğitime doğru gidiyor

e-seminer sistemine geçilmesiyle bunun ilk adımı atıldı, tüm derslere ilişkin programlar felan yapıldığı zaman uzaktan eğitimle tek farkı derslere devam zorunluluğu olacaktır

gelecekte aöfün statüsü yapılacak yasal değişikliklerle belki örgün eğitim kıvamına yaklaştırılabilir

http://e-ogrenme.anadolu.edu.tr/Sayfalar/default.aspx

03 Mayıs 2013 13:43

bütünleme sınavı yapmayınca kalan 60 milyonlirayı iade etmemek için nereye harcasak diye düşünmüşler e semineri bulmuşlar.

sadece işletme iktisat bölümünün dersleri sosyolojiden de birkaç ders var başka hiç bir bölüm yok. göz boyama yani.

turk42, 11 yıl önce

2 yıllık aöf bölümleri açık öğretim fakültesi olarak geçer

diğer 4 yıllık bölümler fakülte ismiyle anılır tabi ki örgün ile aöf diploması arasında fark vardır

benim düşünceme göre aöf kısmi uzaktan eğitime doğru gidiyor

e-seminer sistemine geçilmesiyle bunun ilk adımı atıldı, tüm derslere ilişkin programlar felan yapıldığı zaman uzaktan eğitimle tek farkı derslere devam zorunluluğu olacaktır

gelecekte aöfün statüsü yapılacak yasal değişikliklerle belki örgün eğitim kıvamına yaklaştırılabilir

http://e-ogrenme.anadolu.edu.tr/Sayfalar/default.aspx

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi