Editörler : crops35
03 Ocak 2011 19:11

arkadaşlar acil yardım edermisiniz. katiplik sınavında F klavyemi Q klavyemi...

biri bana cevap verebilirmi?

kadirelli
Aday Memur
03 Ocak 2011 19:15

F klavye tabi ki...

piyare
Şube Müdürü
03 Ocak 2011 19:16

zaman az hangi kalvye alıştıysan onda devam et derim.

baran_yel
Şube Müdürü
03 Ocak 2011 19:17

arkadaşım ilanı oku farketmez hangi klavye olursa olsun önemli olan 90 kelime şartı

fencizede
Kapalı
03 Ocak 2011 19:18

hangi klavyede iyi isen o klavye sadece f klavye Turkce kelimelere daha yatkın oldgu ıcın daha hızı yazabılirsin ama Q ya alışmıssan bu saaten sonra onu geliştir ...her iki klavyede kullanılıyor..

eb01
Daire Başkanı
03 Ocak 2011 19:23

sevincgünhan

bir zabıt katibi olarak sana cevap yazıyorum.

sınava hangi klavyeden gireceğini başvuru sırasında sen belirliyorsun

yani başvuru formunda klavyeni belirtiyorsun.

istersen F klavyeden, istersen Q klavyeden girersin.

önemli olan yanlışsız ve çok yazmandır.

tabi çok yazmak sana avantaj getirsede, mülakat kısmı da var.

mülakat da komisyondan komisyona farklılık gösterebilir.

şimdiden kolay gelsin, hakkınızda hayırlısı olsun

sevincgunhan
Aday Memur
03 Ocak 2011 19:31

arkadaşlar şimdi aldığım bir bilgiyi paylaşıyorum. çok pis torpil dönüyormuş . bilgisi olan varsa...

kadirelli
Aday Memur
03 Ocak 2011 19:41

Kusura bakmayın bende f klavye biliyordum... Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim...

Ayrıca zabıt katipliği ile ilgili herşey memurlar.net giriş kısmında düzenlenmiş... Okumanız sizin açınızdan yararlı olacaktır.

dreamlines
Genel Müdür
03 Ocak 2011 19:46

sevinçgurhan kaptannn

dogru kardeş aman benden duymuş olama :) ben biliyorum bi akrabam girmişti torpille ikmye..

f ve q'ya gelince... burda okumuştum yazan arkadaşa saygılar.. aklıma gelmiyor kimin yazdığı..

klavyede hızlı yazma yarısması varmış bizim turklerde girmiş işte.. sınavda türkiye birinci olmuş fransa ikinci herhal. fransa itiraz etmiş. efendim demiş bunların klavyesi farklı bunlar kendilerine klavye yapmışlar. jüri heyeti de demişki. ne kadar güzel yapabiliyorsanız sizde yapın :9 demiş...

bunu için f klavye türkçe için daha uygun. ancak eger sıfırdan f baslayacaksınız baslamayın derim bu noktadan ben sahsen 2 parmak q da baya hızlı yazıyorum. ancak yazdıgımdanda goruyosrsunuz ki yazdıklarımda ç,ğ,i,ş,ü gibi türkçe karakterler yok :)))

aybalam00
Daire Başkanı
03 Ocak 2011 23:05

sevincgunhan

Memurlar netın ılan sayfasından gırıp Adalet Bakanlığının yenı alım ılanına bakarsan orada her şey yazıyor.. Tabı kalvye de F veya Q secıyorsun hangısını ıstersen..

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
04 Ocak 2011 00:06

dreamlines

müdürüm dedigin şeyi ben yazmıştım :)

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi