Editörler : F16 Gökçen
«343536373839404142434445»

LimpBiskivit
Aday Memur
30 Eylül 2013 23:14

Policeli bi soru vardı o ona o ona ciroluyodu falan hatirlayan varmı

keatip
Aday Memur
30 Eylül 2013 23:25

hepsi alansa evet :)

drdre
Memur
01 Ekim 2013 00:35

2 yıldır banka sınavlarına giriyorum.şu kadar yaptım şu puanla girermiyim diye sormayın. size kısaca tecrübeli biri olarak şunu söyleyebilirim. en son ziraat uzman yardımcılığına girmiştim sınavı anadolu yapmıştı.sistem farklıydı ancak puanlama olarak 70 puanın altında bekliyorsanız hiçbir yere ümitlenmeyin. bu sınav genel anlamıyla o sınavdanda kolay olduğu için ankara için 78 79 puan istanbul 74 izmir 76 77 nin altında puan alanlar pek fazla heveslenmesinler hatta bu iyimser bir beklenti.daha gerçekçi konuşursam bu puanlara +3 ekleyin. inşallah ben yanılırım.çalıştığım için sınav çok kolay gelmiştir. inşallah hak eden kazanır. umut güzeldir ama kesin kazanırım gözüyle bakmayın. umudun kırılmasından daha beter birşey yok.sağlıcakla kalın.

cute_owl
Aday Memur
01 Ekim 2013 00:36

2009 da girmiştim. Yanlış sorulara itiraz süresi bittikten sonra sanırım bir hafta içinde açıklanmıştı. sonuç bilginizi kaç puan aldığınızı anadolu edu tr sayfasından öğreniyorsunuz. Halk bankası sayfasında ise il ve alınacak bölüm bazında alınan kişilerin listesi puan puan açıklanıyordu. en düşük bir kaç il dışında istanbul avrupa kapatmıştı. İstanbul anadolu 4 puan filan daha yüksek kapatmıştı. doğu illeri alım azdı ve çok yüksek kapattı diye hatırlıyorum uzman yardmcılığı için :( en yüksek 88 ile alındı en düşük 62.5 idi.

bankacı1909, 11 yıl önce

bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan var mı ? yani kaç kişi alınacağı belli mi ik tarafından. ayrıca sınav sonuçlarının açıklanması nasıl olacak. sadece kazandınız yada kazanamadınız şeklinde mi yoksa puan açıklanarak mı ?

cute_owl
Aday Memur
01 Ekim 2013 00:46

2009 da 4 farklı alandan alım gerçekleşmişti. Banko görevlisi, servis görevlisi, uzman yardımcılığı idari bilimler ve uzman yardımcılığı mühendis şeklinde. O nedenle hepsi içerisinde en yüksek 88 ve en düşük 62,5 idi. tercih ettiğiniz il çok önemli. bazı illerde çok yüksek puan ile açıkta kalan olmuştu. herkese kolay gelsin.

saaanelaa
Aday Memur
01 Ekim 2013 00:57

peki şunu sorsam; ben bt'den girdim onda da aşağı yukarı benzer mi olur bu puanlamalar? 85 civarı bir puanla mülakata çağrılır mıyım acaba?

cute_owl, 11 yıl önce

2009 da girmiştim. Yanlış sorulara itiraz süresi bittikten sonra sanırım bir hafta içinde açıklanmıştı. sonuç bilginizi kaç puan aldığınızı anadolu edu tr sayfasından öğreniyorsunuz. Halk bankası sayfasında ise il ve alınacak bölüm bazında alınan kişilerin listesi puan puan açıklanıyordu. en düşük bir kaç il dışında istanbul avrupa kapatmıştı. İstanbul anadolu 4 puan filan daha yüksek kapatmıştı. doğu illeri alım azdı ve çok yüksek kapattı diye hatırlıyorum uzman yardmcılığı için :( en yüksek 88 ile alındı en düşük 62.5 idi.

eternity87
Memur
01 Ekim 2013 01:04

Arkadaşlar 60 65 arası kapatır diye tahmin ediyoru genelde çünkü ben ziraat uzmana girmiş kişi olarak çok kolay sınavda ve çok kişi girdi orada bile 70 e yakın kapadı bunda daha az giren kişi sayısı ve sorular bir kpss olmamakla beraber daha zordu. Olursa şasırırım

drdre
Memur
01 Ekim 2013 01:10

ohoo 85 puanla müfettişlik için bile çağırırlar :)

şaka bi yana bt sınavının içeriğini bilmiyorum ancak bt alım sayısı, varsa il tercihi çok önemli.

saaanelaa, 11 yıl önce

peki şunu sorsam; ben bt'den girdim onda da aşağı yukarı benzer mi olur bu puanlamalar? 85 civarı bir puanla mülakata çağrılır mıyım acaba?

keatip
Aday Memur
01 Ekim 2013 01:26

drdre arkadaş. halkın teftişinn 70 kapattığını biliyor muydun? çok bilmiş arkadaş

keatip
Aday Memur
01 Ekim 2013 01:37

101 le kapatır diyen çıkar burda. buna inanan da olur. saygılar :D

eternity87
Memur
01 Ekim 2013 01:44

Arkadaşlar halkbankası sınavı ziraatten daha zordu ve giren sayısı daha azdı ayrıca genel yetenek genel kültür bu kadar zor değil ayrıca bu kadar çok soru değil puanlar 65*60 arası olucak sınavdan sonrada burdayım sonra ziraatte geçen sene ankara ya 75 ya da 78 ile kapadı ama istanbul bursa 71 ile kapadı çokta eminim bu baraj puanlardan. Barajı geçenin şansı vardır.

ekremcomtr
Memur
01 Ekim 2013 01:46

anadolu üniversitesi standart puan uygulamadığı için standart sapma olmayacak.

alan 80 soru ve 60 puan.yani her soru 0.75 puan değerinde

gkgy 30 soru ve 20 puan her soru 0,66 puan değerinde

ingilizce 40 soru ve 20 puan ve her soru 0,5 puan değerindedir.

belirleyici olan görüldüğü üzere alan

ben beklentimin altında alan yaptım,sınav zordu çünkü

aylardır hazırlanan birisi olarak zordu diyorum

beklentim

alan 55 doğru 41,25 puan

ingilizce 35 doğru 17,5 puan

gkgy 16 doğru 10,66 puan

toplam 69,41 puan alırım gibi geliyor.+5 daha alsam kafam rahat olacak ama :) belki sınav zordu sıra gelir

balıkesir/içkontrolör

keatip
Aday Memur
01 Ekim 2013 01:50

ekremcomtr bana soracak olursan bu netlerle mülaakata kalırsın. ama netleri nerden çıkardın?

saaanelaa
Aday Memur
01 Ekim 2013 01:52

sorun şu ki bt'de sadece genel müdürlük tercih edilebiliyordu. orada sıkıntı var :) bt'den giren sayısı çok daha az olur tabi ama ona da güvenmemek lazım. neyse bekleyip göreceğiz artık :) teşekkürler cevap için.

drdre, 11 yıl önce

ohoo 85 puanla müfettişlik için bile çağırırlar :)

şaka bi yana bt sınavının içeriğini bilmiyorum ancak bt alım sayısı, varsa il tercihi çok önemli.

ekremcomtr
Memur
01 Ekim 2013 01:53

evdede deneme yapıyordum,normalde 80de 60 65 yapardım ama sınav zordu

özellikle kişi hukuk ve finansal analizden soru kaçtı o yüzden

50 55 net anca gelir.

bence o da yetmez..

inşallah mülakata kalırım,ağzından bal damlıyor,yemek sözüm olsun dostum sana :)

keatip, 11 yıl önce

ekremcomtr bana soracak olursan bu netlerle mülaakata kalırsın. ama netleri nerden çıkardın?

drdre
Memur
01 Ekim 2013 02:04

bu nasıl mantık arkadaşım teftiş 70le kapamışsa uzman 60la mı kapatacak yani? geçen yıl servis görevlisi sınavında 83le kapatan iller oldu. bi kere aynı sorularımı sordular? geç o işi çok bilmiş değilim ama senin birşey bilmediğin belli.

sınava az kişi girdi diyenlere.. sınava 5 milyon kişi girmişse daha mı yüksek kapatacak? bu nasıl mantık giren başına puan mı artıyor? bana bir izah etsene. çok iyi bilenler her sınavı çatır çatır kazananlar bu sınava girmedi mi yani.milletin akıllısı biz miydik? o zekiler neden girmesin bu sınava?

eternity87 arkadaşa

geçen yıl istanbul 72.5 ankara 77.5 izmir 75le bursa 61.66 ile kapattı. bu sınav ziraatinkinden çok daha basitti.

keatip, 11 yıl önce

drdre arkadaş. halkın teftişinn 70 kapattığını biliyor muydun? çok bilmiş arkadaş

drdre
Memur
01 Ekim 2013 02:06

bursa 71,66 olacak editleyemedim mesajı.

döjanges
Aday Memur
01 Ekim 2013 02:13

Hocam police sorusunda policeyi düzenleyen kadın ciro edilemez kaydı koymstu. Bu da benden sonrakiler ciro etsede beni ilgilendirmez anlamına geliyo.ben a grbydm yanlış olmasın sık da a skkyı

LimpBiskivit, 11 yıl önce

Policeli bi soru vardı o ona o ona ciroluyodu falan hatirlayan varmı

eternity87
Memur
01 Ekim 2013 02:35

Ben uzmandan bahsediyorum teftişten değil.

no eyes
Aday Memur
01 Ekim 2013 08:13

Ekremcomtr bu puanlamayı nerdn ögrendinz acaba?

Toplam 1395 mesaj
«343536373839404142434445»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi