Editörler : Pangaea
«286287288289290291292293294295296297»

fencist
Aday Memur
07 Kasım 2012 17:05

Merhaba arkadaşlar, bir öğrenme sorum vardı. 2012 uzman kariyer tg 3

Annesinin yeni aldığı ve ilk kez kullandığı düdüklü tencereden gelen buharın çıktığı anda oluşan tiz sesi duyunca meraktan tencerenin o bölümüne elini uzatan Saffet'in eli buhar nedeniyle az da olsa yanmıştır. Saffet bu yaşantıdan sonra mutfaktaki düdüklü tencereye bir daha elini uzatmamış, öte yandan mutfaktan gelen tiz sesi her duyduğunda kaygılanmıştır.

Saffet'in düdüklü tencereye bir daha dokunmaması ve mutfaktaki düdüklü tencereden gelen tiz sesi duyunca kaygı tepkisi göstermesi, sırasıyla aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir?

A) itici uyarıcı kontrolü, edimsel koşullanma

B) tepkisel koşullanma, kaçma

C) sönme, tepkisel koşullanma

D) ceza, tepkisel koşullanma

E) sönme, edimsel koşullanma

Cevap: d diyor ben c yapmıştım.

Siz ne diyorsunuz?

fencist
Aday Memur
07 Kasım 2012 17:09

Bir başka soru

Arkadaşlarıyla birlikte gittiği bir kafede yoğun sigara dumanından rahatsız olan Melek'in bunun ardından bir daha oraya gitmemesi aşağıdakilerden hangisiyle açıklanabilir?

sönme

kaçma koşullanması

ceza

olumsuz pekiştirme

garcia etkisi

cevap: ceza ben kaçma koşullanması yaptım.

yavuz884
Kapalı
07 Kasım 2012 17:16

hedef ve flsf-hs hocalarım dediğiniz gibi yapıyorum hatta kutu var soruları yazıp oraya atıyorum daha sonra çekip yeniden çözmeye çalışıyorum zaten soru bankalarım hep çözümlü ama dün akşam 2012 kpss de çıkan soruları yapamadım mesela değer verip çözen veya mantığımla yapıyorum diyen arkadaşlarıma imreniyorum kendimi aptal gibi hissetmeye başladım.acaba kafam mı almıyor diye düşünüyorum

unuttumm
Aday Memur
07 Kasım 2012 17:24

Fenciist hocam sönme olması için devam eden bi davranış olması gerekiyo orada merak etmiş gelen sesi elini uzatmış yani ilk defa o yüzden sönme olmaz. Bir şeyin sonu olumlu olursa pekiştirme olur ve davranışın devamlılığı sağlanır sonu olumsuz olursa ceza olur ve davranışı azaltr.

Dance of Death
Müsteşar Yardımcısı
07 Kasım 2012 17:28

fencist ilk soruya sönme davranışı diyebilmen için Saffet'in düdüklü tencereden artık korkmaması gerekirdi;ama soruda bir daha dokunamaması demiş bu onun için bir cezadır.

Kaçma koşullanması durum ortaya çıktıktan sonra ondan kurtulma çabasıdır.

Kaçınma koş. Durum ortaya çıkmasın diye alınan tedbirdir.

Melek'in bir daha aynı kafeye gidememesi onun için cezadır.

yavuz884 hocam problemlerin bir kısmına değer vererek yapabilirsiniz;ama soruların mantığını oturtabilirseniz sizin için daha faydalı olur.Soruları çözme yöntemini öğrenmekten çok,verilen sayıları harflendirip(bunu minumun düzeyde yaparak) öyle çözmeye çalışın.

fencist
Aday Memur
07 Kasım 2012 17:43

teşekkür ederim hocalarım yanıtlar için. Allah yardımcınız olsun.

MustaaC
Kapalı
07 Kasım 2012 19:52

Hocam İhtiyaç 2013 Konuşa Konuşa Eğitim Bilimleri Setini aldım, beğendim. Ben 2011 de girmiştim KPSSye, yargı eğitim bilimlerinin 2 kitabını bitirmiş bunalmıştım.

İhtiyacın seti yargının yarısı kalınlığında, gereksiz detaylar yok, önemli noktaları bastıra bastıra tekrarlıyor... Küçük kavram haritaları ve görsel teknikleri hoş...

Program geliştirme ile başladım, gayet güzel gidiyor, internet üzerindeki videolarla birlikte ilerliyorum. Saygılar.

ogu_tarihci
Kapalı
07 Kasım 2012 20:49

merhabalar arkdaşlar iyi akşamlar..

rica ederim hedef hocam faydalı olduysam ne mutlu bana.. dil bilgisi kolay hocam inanın paragraftan daha kolay diretk bilgi konuyu bil soruyu çöz anayasa gibi bilmen gerek. yorum yok yani.

hedef96, 11 yıl önce

günaydınlar...

@ogu_tarihci türkçe için verdiğin öneriler için teşekkürler. bugün hemen çarşıya gidip kozmik oda türkçe kitabını inceleyeceğim. elimde bir sürü yaprak testler var. onları bitirip arkasından yargıyı alıp çözmeyi planlıyorum. benim paragraf cümle sözcük anlamda çok sıkıntım yok. ama öyle sorular oluyor ki verilen cevap bana göre yanlış onları biriktirip soru çözümlerinde soracağım. benim sorunum dilbilgisi hiç bişey bilmiyorum.

ogu_tarihci
Kapalı
07 Kasım 2012 21:05

evet arkdaşlar tekrar hayırlı akşamlar..

Nasılsınız iyisiniz inşaallah çalışmalarınız da iyi gidiyordur umarım.

ben bugün bayağı bir çalıştım inşaallah bakalım verimli olduğunu düşünüyorum. bir ara çok uykm geldi gerçi ama sıktım kendimi :)

pg çalıştım 3 saat kadar arkadaşlar. sonra soru çözdüm.

matematikten 50 soru kadar soru çözdüm..

birde 5 tane tarih denemesi çözdüm.

bugünlük yeter daha da çalışmam :)

MOZTURK365
Şef
07 Kasım 2012 21:20

herkese selam olsun.

görüyorum ki bazı arkadaşlarımız çalışma düzenini rayına koymanın huzurunu yaşıyor. tebrik ederim. darısı başıma. sayın arkadaşlar çözemediğimiz soruları burada tartışmaya açalım. ama cevabını hemen söylemeyin. aramızda seviyesi iyi yerde olan arkadaşların soruya yaklaşım tarzları ve konu tanımlamaları bizler için çok önemli(en azından benim için) lütfen paylaşımlarımızı çoğaltıp bilgisayar başında boş geçecek diye düşündüğümüz zamanıda verimli kullanıp lehimize çevirelim.

55050
Aday Memur
07 Kasım 2012 22:17

arkadaşlar forumda çok güzel şeyler paylaşıyorsunuz ve motivasyonunuz da çok hoş.ben 2 aydır başlayacağım hala başlayacağım:) ağustos atamasını atamadım üzerimden bir türlü.yarından itibaren başlıyorum Allah izin verirse.eğitim bilimlerinden 2012 ihtiyaç yay. gk gy teorem yay.var elimde.geçen yıl hamileliğim nedeniyle çalışamamıştım pek.bu yıl inşallah başlıcam Allahın izniyle.ogü tarihçi hocam özellikle size soruyorum sizi çok adapte olmuş gördüm.bu konu anlatımları çalışıp şimdilik paralelinde istikrar yay.çözümlü soru bankasından eğitim bil.çözsem konular bitince de deneme ve diğer yayınlara geçsem doğru olurmu acaba.dediğim gibi deneyimli sayılmam geçen yıl pek bakamadım diğer arkadaşlarımda fikirlerini söylerlerse sevinirim.ben bütün gün evdeyim bebeğim olduğu için.ama çalışma azmi yok işte.gelmiyor bir türlü

yavuz884
Kapalı
07 Kasım 2012 22:26

dance hocam harflendirerek derken? anlamadım.problemler konusunu halletmem lazım inat ettim

yavuz884
Kapalı
08 Kasım 2012 06:25

günaydın arkadaşlar iyi çalışmalar.icrar hocam umarım sağsalim varmışsındır evine.bıdıkları öp yerime.

perihelim, 11 yıl önce

..

EY HER ŞEYİ YARATAN VE HER ŞEYE GÜCÜ YETEN.EFENDİMİZ HZ MUHAMMED'E(S.A.V) VE BÜTÜN PEYGAMBERLERE SELAM OLSUN.ONLARIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE BİZLERİ BAĞIŞLA.EY BÜTÜN ZİHİNLERİ VE KALPLERİ ELİNDETUTAN ALLAHIM:KALPLERİMİZİ FERAHLAT, ZİHİNLERİMİZİ AÇ, BİLEMEDİĞİMİZİ BİLDİR,ÖĞRENEMEDİĞİMİZİ ÖĞRET ZORLAŞTIRMA KOLAYLAŞTIR YA RAB.HAYIRLI RIZIK VE HAYIRLI ÖLÜM NASİP EYLE.YA RABBE'L-ALEMİN YÜCE NEZDİNDEN GÖNDERECEĞİN BİR NURLA SİMALARIMIZI PIRIL PIRIL HALE GETİR.BİZİ SEVİP RAZI OLDUĞUN AMELLERİ İŞLEMEYE MUVAFFAK KIL.YA RAB SANA SIĞINIYOR,İSTEYECEĞİMİZİ SADECE SENDEN İSTİYOR VE YALNIZCA SANA TEVECCÜHTE BULUNUYORUZ.KALBİMİZDEKİNİ KARŞIMIZA ÇIKAR EMEKLERİMİZİ ZAYİ ETME.SEN BİZİ ÜMİT ETTİĞİMİZ HUSUSLARDA HAYBET VE HÜSRANA UĞRATMA.HAYIRLISIYLA ATANMAMIZI NASİP EYLE.AMİN

Günaydın arkadaşlar,hayırlı sabahlar.Yavuz Hocam geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

icrar
Şube Müdürü
08 Kasım 2012 07:07

hayırlı sabahlar arkadaşlar....

yavuz hocam çok şükür evimdeyim artık.sabah memurlar nete giremedim bir türlü.daha doğrusu sayfa açıldıktan kısa süre sonra bağlantı kopuyordu.sadece memurlar nette oldu nedense.duamıza amin diyorum.

herkese verimli çalışmalar...

icrar
Şube Müdürü
08 Kasım 2012 07:37

şuan sayı problemleri videosu izliyorum.izlemek isteyenler için.aynı siteden farklı konularada ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

http://www.matakademi.net/?Syf=15&cat_id=62&baslik_name=U2F5xLEgUHJvYmxlbWxlcmkgS29udSBBbmxhdMSxbcSx

perihelim
Memur
08 Kasım 2012 08:28

Günaydın,Allah kolaylık versin çalışan herkese.

08 Kasım 2012 08:39

Hayırlı sabahlar günaydın arkadaşlar.

Y1LD1R1M
Şef
08 Kasım 2012 09:01

günaydın hocalarım, iyi çalışmlar, Allah kolaylık versin hepimize...

faslı mavi
Aday Memur
08 Kasım 2012 09:04

arkadaşlar günaydın tavsiye edebileciginiz egitim bilimleri videoları linki var mı acaba¿

ogu_tarihci
Kapalı
08 Kasım 2012 11:22

günaydın arkadaşlar..

Hepinize iyi çalışmalar Allah kolaylık versin..

Toplam 23545 mesaj
«286287288289290291292293294295296297»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi