Editörler : Lanet

zothop
Aday Memur
07 Ocak 2013 11:24

selam arkadaslar burda dıkkatınızı cekmek ıstedıgım bır nokta var musadenızle herkez su arıtma ıle ılgılı bazı yorumlar yapmıslar öncelıkle arkadaslarım sıze sorarım ne denlı bılgıye sahıpsınız bızımle once bunları paylasın sonra suyu fırmayı yada kısılerı yargılayıp ıdam edelım

bu yazılanlar ınsanları ve yaptıkları işi karalamak kul hakkıdır

ben size desem ki su arıtma makınesı sıze nasıl ve ne derecede içilebilir bir su saglıyor aldıgınız damacana hangı sartlarda muhafaza edılıp sıze sunuluyor devletımız evlerımıze ne turlu bır su gonderıyor ıcınde neler var bılıyormusunuz desem bılıyorumkı yıne ortalık karısacak kulaktan dolma yada herseyı bılen bazı cok bılmıs kısıler sacma sapan yazılar yazacak ve kafa karıstırıcak

burada yazılmıs bır suru su arıtma cıhazı var ısım patenti dahi olmayan simdi soruyorum sıze sızlere adamın sattıgı makınenın mı garantısı lazım yoksa sızın saglıgınızı rıske atmaması ve neredeyse bır aıle ferdının bır aylık maasını verıp aldıgı makınenın sıze ıcılebılecek enguzel sevıyedekı suyu sunup bunun arkasında her daim durmasımı önemlı

turkıyede ılk dunyada en buyuk su arıtma fabrıkası waterbox ankara gol basında acmıs oldugu 10 000 metre karelık su arıtma fabrıkası hakkında ne derecede bılgınız var bılmıyorum ama elımızın altında artık klavyelerımız var oturdugunuz yerden yorum yapıp yalan yanlıs yazısmaları okuyup kafanızı karıstırmak yerıne acın waterbox sıtesını ınceleyın uzak dogu cin malı kore malı tayvan malı malıyetı ıkıyuz ucyuz lırayı gecmeyıp ama pazarlamasında bın besyuzlu rakamlara kadar cıkan arıtmaların sıze ne denlı su arıttıgını bılmeden verdıgınız uzak doguyu zengın ettıgınız paraları ben derımkı bırakın dısa bagımlılık yerıne kendı ulkemıze ve bu ulkenın evlatlarına gelecegıne yatırım yapalım bu bır memleket meselesı oldu artık bız gelecegın cocuklarına evlatlarımızın yasayacagı ulkeye yatırımlar yapalım kı ulkemız kalkınsın derım

sımdı sızler ıcınızden bazıları dıyeceksınız kı sen hangı fırmaya calısıyorsun kımın adamısın sız yazmadan ben cevaplıyayım ben mustafa murat sevimli waterbox su arıtma makınesı teknık servıs ve urun uzmanıyım

şimdi sizlere waterbox nedır kısaca acıklayayım waterbox yani su kutusu turkıyede ılk ve tek uretıme sahıp su arıtma makınesıdır yerı ankara ostım ve gol başı olmak uzere ıkı fabrıkaya ve 17 000 metre karede hızmet verıp turkıye genelınde 3000 den fazla calısan işcisiyle turkıyenın ortalama 45 ilinde hızmet veren 2000 lı yıllardan berı ulkesıne gelır kazandırıp yurt dısına ıhracat yapan bır turk su arıtma makınesının adıdır 6 10 2012 de actıgı 10000 metre karelık fabrıkasıyla dunyada enbuyuk su arıtma makınesı fabrıkasına sahıp olup turk malı turk patentlı bır fırmadır aıl ısmı su kutusu dur kı yurt dısına ıhracat yapabılmesı ıcın ısmı waterbox olmustur

elınızı vıcdanınıza koyun ve dusunun yatırımınızı bu ulkenın evlatlarına yarının gelecegı olan cocuklarımıza yapmak ıstersınız yoksa yarın yada yıllar sonra turkıyeyı gerek maddı baskıyla gerek savaslarla ulkemıze saldırmayı fırsat kollayan yabancı devletleremı yatırım yapmak onları kalkındırmakmı ıstersınız sımdı sızlerden tek rıcam sayın ulkemın memur kardeslerı emeklılerı ve işçileri yanı kısaca ailesını dusunup hak yoldan helal yoldan kazanc elde etmek ısteyen evlerıne ailelerıne en guzelını goturmek isteyen bıreylerı kulaktan dolma hiç bir seye aldırıs etmeyın gercekler evınızde aldıgınız arıtma cıhazı damacanalar yada ıctıgınız sular evınızde ınternet sayfasında degıl ben istanbulun heryerıne varım ben bu işi vatan mıllet davası olarak gorup yollara cıkıyorum ve ınsanlara dogruyu gorup elını vıcdanına koyan her kezın ayagına kadar gıdıp hızmet verıyorum ve yaptıgım ısle gurur duyuyorum cunku hem ulkeme hızmet edıyor hem ınsan saglıgına katkıda bulunuyor hayırlı seyler yapıyor mutlu olup onur duyuyorum dılersenız sızde tutun ıpın ucundan ve evlatlarımıza gelecekte guzel bır ulke bırakmak için el ele verelım bır saat benı mısafırınız edın amacım urun satmak degıl sadece urunu sızlere gozlerınız önunde sunmak ve waterbox su arıtma makınesını sunup göstermektır bır saatı nelere ayırmıyoruzkı saglıgınız ve kazandıgınız maddıyatınız sızler ıcın ne kadar önemliyse bır kısı fazlasını cıkarsızca ve gercekce bılgılendırmekde benım gorevım arayın bır cay ıcımlık mısafır edın ve gerceklerı gorun sımdılık bana musade hakkınızı helal edın vakıt ayırıp okudugunuz ıcın saygı ve sevgilerimle gelecegın cocukları için geleceği aydınlık ve gelısmıs bır ulke ıcın daha temız bır doga ıcın elınızı vıcdanınıza koyun

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
08 Ocak 2013 22:22

yogun istek uzerine yazıyorum su arıtma cihazı sitesinin adı www.toptansuaritma.com dur özel mesajlara her gun bakamıyorum arkadaslar malum bu yıl 1. sınıflara bakıyorum bazen accayip yoruluyorum o yuzden soran arkadaslara pesinen yazıyorum anında girip goz atmak isteyenler için site türksu firmasına ait site üzerinden online alabiliyorsunuz 12 ay taksit yapıyorlar v.s detayları pek bilmiyorum suyun tadı guzel servisleri var 81 ilde bide Türk malı olunca :)

a.b.c.x.y.z., 11 yıl önce

arkadaslar Türksu arıtma cihazının sitesinde yazmıyor ama siteden su arıtma cihazı satın alırken müşteri hizmetlerine ogretmen oldugunuzu soylerseniz ucretsiz filtre hediye ediyorlar öğretmen olduğumuzu nerden bilcekler diye sormayın zira bunu sadece buraya yazıyorum e bu foruma girende ya öğretmendir yada öğretmen adayı ve yahut memur :) ha bu arada bulunduğunuz bölgeye göre model seçin mesela marmara ege ve civarı için istanbul delüx modeli iç Anadolu ve civarı için Ankara VİP modeli var ben istanbul delüx modelini deneyip kullandım tadı harika Ankara vip i görmedim ama sanırım sadece pompa farkı var istanbulda şebeke basıncı yüksek olduğu için pompasız kullanılıyor doğu tarafında düşük basınçtan dolayı pompalı modellerden almak durumundasınız şimdilik deneyimlerim bu yönde damacana eziyetinden kurtulduk hanım yorumu "kedi olalı bi fare yakaladın" :) aslında burda demek istediği evet damacanayla artık yürümez ama nettede binlerce model var insanın kafası karışıyo doğru tercihi yapmak hakkaten zordu

zothop
Aday Memur
10 Ocak 2013 10:16

turksu arıtma cıhazının kapagını acın ve uretım yerıne bır bakın cın malı makınelere para vermeyın

zothop
Aday Memur
10 Ocak 2013 10:21

eger bu makıne turk malıysa bılınclı tuketıcılıgınız adına tesekkur ederım

fktrs
Aday Memur
14 Ocak 2013 13:52

su arıtma cihazı almayı düşünüp internette araştırma yapınca anladım ki bu cihazlar sağlık açısından pekte güvenilir değil. arıtma cihazları ile donanımhaber memurlarnet vs bir çok sitede müsteri yorumu gibi yapılan yorumların aslında cihaz satan kişilerin yorumları olduğunu çok rahat anlayabilirsiniz.(buruda konu başlığını açan kişi gibi) yorumlarda bile alıcıyı kandırma yöntemi ile cihaz satmaya çalışanların cihazların insan sağlığına daha iyi geldiği konusunda ki sözlerine güvenmeyi size bırakıyorum.

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
20 Ocak 2013 14:47

bazı arkadaslar benim reklam amaclı konu actıgımı yada satıcı oldugum yonunde mesajlar atmıs dogrusu cok uzuldum bir dilenciye 1 tl verdim adam yuzume attı bende bi daha dilenciye para vermeye tovbe ettim bu forumdada aynı sey yapılıyor gerci muhtemelen bu karalama yapanlar asıl satıcılardır amacları konunun amacını saptırmak satıcı oldugumu iddaa edenler konuyu actıgım mesaja bi bakın bakalım herhangi adres ve yahut site adresi vermismiyim ? aradan aylar gecti belkide yıl oldu ust uste gelen mesajlardan sonra yazmak durumunda kaldım cunku foruma surekli giremiyorum bazen bir mesaj geliyor aradan 1 ay gectikten sonra haberdar oluyorum ama aynı gun bilgi sahibi olmak isteyenler oluyo yazdım. neyse ben kendi deneyimimi paylastım isteyen dikkate alır isteyen almaz herkez ozgurdur :) yok şu malıymıs yok bu malıymıs adamlar urunlerine 3 yıl lux olanlara 10 yıl garanti veriyor internette arastırdım tek bir sikayet bulamadım kim bu zamanda cin malına o kadar garanti verir ve musteri memnuniyetini korur ..bende almadan once baska arkadasların gorusunu aldım oyle karar verdim memnun kalınca bende paylastım toka degilki memnun kaldıgında geri veresin ciddi bir konu ve az buz bi para degil herkesin hata yapma kredisi yok .. herkese saglıklı gunler dilerim simdilik kıyafet ozgurlugu konusuna gidecem insallah kıyafetlerimizden kurtuluruz :)

reyhanlıgümrük
Aday Memur
31 Ocak 2013 14:18

arkadaslar slmlar olsun. size kendi sınıfında gerçekten 1 numara, sertifikaları olan su arıtma cihazı tavsiye etmek istiyorum. istediğiniz gibi araştırabilirsiniz tamamen şeffaf bir su artıma cihazıdır. cihazla ilgili sorularınıza hertürlü yardım etmeye gönülden hazırım... mail adresim: [email protected]. burdan telimide verebilirim... su arıtma cihaz adı : espring...

zothop
Aday Memur
01 Şubat 2013 17:12

arkadasım reyhanlıgumruk o senin arıtma dediğin aleti ben akvaryumda kullanıyorum

zothop
Aday Memur
01 Şubat 2013 17:13

arıtmayla alakası bile yok membran yoksa anlamıda yoktur milleti kandırmayın

zothop
Aday Memur
01 Şubat 2013 17:15

ben bu işin teknikeriyim arkadaslar arıtma nedir ne yapar gözum kapalı üretirim yalanlara aldanmayın

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
19 Şubat 2013 21:46

tesekkur ederim ben baska bir noktaya deginecem;

sanalpazar diye bir site var urunun ismiyle arastırırken turksuaritma dukkanına rastladım istanbul Delüx ve ankara VİP diye 2 tane 11 asamalı modelleri vardı 70 adet satılmıs orda puanlarına baktım 70 te 70 musteri 100 tam puan vermis dogrusu sevindim cunku tavsiyede bulunurken acaba bi benmi memnunum yada burdan bazı arkadaslar camur atıyor yok soyle de yok böylede ama orda 100 tam puan aldıklarını gorunce bi ben degilmisim memnun olan :) tabi almadan once donanımhaber diye bi forum sitesi var Turkiyenin en buyuk forum sitesi ordada baya bi kisi Turksunun modellerinden almıslar tek bir sikayet gormedigim icin bende aldım neyse bundan sonraki arkadaslarda almadan once arastırıp almalarında fayda var

ferrarisiz-bilge, 12 yıl önce

hangi su arıtma cihazı ? su arıtma cihazı tavsiyesi ? arıtma cihazı filtresi ? arıtma cihazı ? tüm bu soruların yanıtını bu forumdanda bulabilirsiniz kullanıp geri donus yapanların yorumları mevcut.

http://forum.donanimhaber.com/m_52956547/mpage_1/key_/tm.htm

Serikli_M
Kapalı
24 Şubat 2013 09:51

Konuyu açan a.b.c.x.y.z. isimli kişi Türksu firmasındandır. Birçok forumda aynı şeyleri yazmaktadır. Her söylediğine inanmayın.

Gidin gerçek anlamda NSF onayı olan ve QWA uyesi olan firmaların su arıtma cihazlarını alın. Paranıza ve sağlığınıza yazık etmeyin.!

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
27 Şubat 2013 22:46

demişim hala birileri girip aynı seyi yazmaya devam ediyor yahu arkadasım bikez ve son kez daha yazcam "ben arıtma cihazı alınırken nelere dikkat edilmesi gerektigini yazmısım konuyu acarken ve marka mmodel ismi vermemisim sen neye gore su satıcı bu alıcı diye ithamlarda bulunuyorsun? neyse bundan sonra bu tur konu dısı mesajları kaale almıyacam ama arıtma cihazıyla ilgili fikir sikayet gorus veya kullanımdan sonra yasayacagınız sorunlara cevap verebilirim. marka farketmez her turlu sorununuzu burdan paylasabilirsiniz aldıgınız cihaz A markası B markası yada hangi markayı almaya karar verirseniz verin hic onemi yok alırken yada aldıktan sonra birbirimizle fikir alısverisi yapabilir dogacak yada varolan sorunlarınıza teorik veya teknik cozumler bulmak icin fikir goruslerimizi paylasabiliriz bu baslık altından." lutfen baska amac icin kullanmayın bu baslıgı lutfenn..

bazı arkadaslar benim reklam amaclı konu actıgımı yada satıcı oldugum yonunde mesajlar atmıs dogrusu cok uzuldum bir dilenciye 1 tl verdim adam yuzume attı bende bi daha dilenciye para vermeye tovbe ettim bu forumdada aynı sey yapılıyor gerci muhtemelen bu karalama yapanlar asıl satıcılardır amacları konunun amacını saptırmak satıcı oldugumu iddaa edenler konuyu actıgım mesaja bi bakın bakalım herhangi adres ve yahut site adresi vermismiyim ? aradan aylar gecti belkide yıl oldu ust uste gelen mesajlardan sonra yazmak durumunda kaldım cunku foruma surekli giremiyorum bazen bir mesaj geliyor aradan 1 ay gectikten sonra haberdar oluyorum ama aynı gun bilgi sahibi olmak isteyenler oluyo yazdım. neyse ben kendi deneyimimi paylastım isteyen dikkate alır isteyen almaz herkez ozgurdur :) yok şu malıymıs yok bu malıymıs adamlar urunlerine 3 yıl lux olanlara 10 yıl garanti veriyor internette arastırdım tek bir sikayet bulamadım kim bu zamanda cin malına o kadar garanti verir ve musteri memnuniyetini korur ..bende almadan once baska arkadasların gorusunu aldım oyle karar verdim memnun kalınca bende paylastım toka degilki memnun kaldıgında geri veresin ciddi bir konu ve az buz bi para degil herkesin hata yapma kredisi yok .. herkese saglıklı gunler dilerim simdilik kıyafet ozgurlugu konusuna gidecem insallah kıyafetlerimizden kurtuluruz :)

Serikli_M
Kapalı
04 Mart 2013 21:33

Donanımhaber forumlarında buradaki yazdığın mesajları aynen yazmışsın, hatta orada kendi mesajının altına farklı bir üye adıyla yorum da yazmışsın. Sonra da ben satıcı veya firma elemanı değilim diyorsun. Biz de inanalım mı?

Bu arkadaşın kullandığı nicklerden bazıları: "abc.xyz, teacher47, a.b.c.x.y.z."

demişim hala birileri girip aynı seyi yazmaya devam ediyor yahu arkadasım bikez ve son kez daha yazcam "ben arıtma cihazı alınırken nelere dikkat edilmesi gerektigini yazmısım konuyu acarken ve marka mmodel ismi vermemisim sen neye gore su satıcı bu alıcı diye ithamlarda bulunuyorsun? neyse bundan sonra bu tur konu dısı mesajları kaale almıyacam ama arıtma cihazıyla ilgili fikir sikayet gorus veya kullanımdan sonra yasayacagınız sorunlara cevap verebilirim. marka farketmez her turlu sorununuzu burdan paylasabilirsiniz aldıgınız cihaz A markası B markası yada hangi markayı almaya karar verirseniz verin hic onemi yok alırken yada aldıktan sonra birbirimizle fikir alısverisi yapabilir dogacak yada varolan sorunlarınıza teorik veya teknik cozumler bulmak icin fikir goruslerimizi paylasabiliriz bu baslık altından." lutfen baska amac icin kullanmayın bu baslıgı lutfenn..

Serikli_M
Kapalı
04 Mart 2013 21:43

Donanımhaber forumunda "teacher47" nickiyle inceleme yayınlamışsın, sonra oradaki inceleme mesajının altına "abc.xyz" nickiyle yorumlar yazmışsın. Aynı şeyleri burada "a.b.c.x.y.z." nickinle yazıyorsun. Orada senin maskeni düşürmüşler:

http://forum.donanimhaber.com/m_52956547/mpage_3/f_/key_abc%2Cxyz//tm.htm#63744261

Serikli_M
Kapalı
05 Mart 2013 10:08

Türksu firmasıyla ilgili gerçekler:

http://forum.donanimhaber.com/m_64007592/mpage_5/f_/key_//tm.htm#72412127

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
10 Mart 2013 10:41

Evime Su arıtma cihazı almak icin uzun sure yaptıgım arastırmalar sonucu edindigim bilgiler ışıgında sizlere rehberlik etmesi amacıyla böyle bir yazı yazmayı dusundum umarım size bi nebze olsun ışık tutar. forumda birkac su arıtma ile ilgili baslıklara yaptıgım yorumlar sonucu cok sayıda ozel mesaj alıyodum ve vardıgım kanı cogu kisi su arıtma cihazına ihtiyacı var ama kimse objektif ve tecrubeyle sabit olan bir bilgiye ulasamıyor yada ulasmakta zorluk cekiyor.

herkesin bir baslık altında toplanması ve tam da ihtiyacına gore bir arıtma cihazı seçebilmesi amacıyla hazırlanmıştır. su arıtma cihazı alırken Ürününüzü resimlere bakarak (daha somut bilgi edinmeniz amacıyla nerdeyse her ürünün ve filtrenin resmini konuya ekledim) ve aşağıdaki 4 ana başlığa dikkat ederek belirleyebilirsiniz.

1.Pompalı mı yoksa pompasız mı olacağına

2.Urunun kaç aşamalı olacağına

3.Tezgah altı mı tezgah üstümü olacağına

4.Acık kasamı kapalı kasa mı olacağına

1 pompalı (motorlu) su arıtma cihazı:

5 aşamalı pompalı arıtma cihazı: Sebeke basıncınız yetersiz ve muslugunuzdan akan su tazikli degilse (3 bar ve altı olan Marmara bölgesi dışındaki illerin yüzde 80 i)

Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız

Arıtmanızı 5 aşamalı olarak alabilirsiniz

6 aşamalı (mineral filtreli) arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompalı arıtma cihazı:

Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

2- Pompasız (motorsuz) su arıtma cihazı: (en az 3 bar ve ustu örnek :İstanbul içi)

Şebeke basıncı dusukse ve suyunuz tazikli gelmiyorsa evde çoçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

5 aşamalı pompasız arıtma:

Evde coçuk yaslı veya hamile kimse yoksa

Ucuz olsun işimi gorsun yeter diyorsanız 5 aşamalı pompasız olarak alıp kullanabilirsiniz.

6 aşamalı (mineral filtreli) pompasız arıtma cihazı: Evinizde 0-12 yas grubu cocuk,yaşlı veya hamile varsa urunuzu en az 6 aşamalı olarak almanızı tavsiye ederiz zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suya gerekli olan mineralleri katar

İçeriğinde ; kalsiyum: özellikle kemik gelisimi ve diş saglıgınız için S

Sodyum:vucudun elektrolit dengesini kurar su kaybını onler

Magnezyum: Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek böbrek ve kanser ile ilgili hastalıkları önler

7-aşamalı (mineral + alkalin filtreli sistem)pompasız arıtma cihazı :

Cihaz çıkışındaki suyun PH'ını yükselterek, suyu doğal alkali kalsiyum iyonize su haline getirir. PH değeri 8.0'in üzerine çıkar.Yiyip içtiklerimiz ile günlük stresten kaynaklanan asit artıkları, ve bunların detoksifikasyon için yoğun bir şekilde karaciğer ve böbreklere taşınması alkali dengeyi arayan vücudumuzun hastalıklarla mücadelesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden vücudumuzca kolayca emilebilen kalsiyum, magnezyum gibi mineralleri suya katan alkali filtreli cihazınızdan sağlığınız için ideal suyu elde edersiniz.

Kapalı kasa su arıtma sistemi:İçeceğiniz suyun kalitesi acık kasanın 5 aşamalı sistemiyle aynı kalitede olmakla beraber kapalı kasa su arıtma sisteminin acık kasa su arıtma cihazına nazaran one cıkan genel ozellikleri sunlardır;

1.Dış görüntüsünün açık kasa su arıtma cihazına nazaran daha şık ve daha derli topludur.

2.Deposu icinde oldugu icin tezgah altında daha az yer kaplar.

Direk akışlı su arıtma cihazı:

5 aşamalı su arıtma sistemine sahip olup depo ihtiyacı yoktur. Gunluk su arıtma kapasitesi 1 ton?dur.Deposuz oldugu icin tezgahın altına yada ustune monte edebilirsiniz. Kapalı kasa sitemine sahip oldugu icin oldukça şık bir goruntuye sahiptir.2011 model direk akışlı su arıtma cihazları yeni nesil ve en son teknolojik tasarıma sahip olup ekonomik sorunu olmayanların büyük rağbet gösterdiği çok şık ve kullanıslı bir cihaz olma özellligine sahiptir.(şahsen biraz daha param olsa bunu alırdım)

Tezgah ustu arıtma cihazı: tezgah altında yer sıkıntısı olanlar hem kolay tasınabilir hem deposuz hemde kendinden musluklu olan bu sistemi tercih edebilirler.Ürün 5 aşamalı olup şeffaf bir gorunume sahiptir

tavsiye edebilecegim sistem kombinasyonları: şebeke basıncınız dusuk yada çok iyi değilse: tezgah altımda yerim olduğu için açık kasa 6 hatta sizi sarsmayacaksa 7 aşamalı pompalı su arıtma cihazı sistemini kullanın (ben 6 aşamalı aldım ama 7. aşamayıda ekletmeye karar verdim)

şebeke basıncınız çok iyi ise tezgah altı 6 yada 7 aşamalı pompasız su arıtma cihazı alıp kullanabilirsiniz.

Filtreler ve Değişim süreleri:

Alttaki 3 filtre: ön filtrasyondur çamuru tortuyu,kokuyu v.b kabaları tutar

3 ü birden periyodik olarak 6 ay da değiştirilir.ortalama fiyatları 3 ü set halinde 50 tl dir. nerdeys her arıtma cihazının filtreleri birbirine uyar fakat kalite farkı da yok değil.

4. aşama membran:en önemli aşamadır! suyun arıtıldığı ve ayrıstığı aşamadır. 2-4 yıl arası değişir ortalama fiyatı (en kaliteli membran markası DOW firmasına ait filmtec markadır) 70-80 tl arasıdır. daha ucuz membranlar da mevcuttur fakat su kalitesini ciddi seviyede düşürür.

5. aşama post karbon( tatlandırıcı filtre):suya tat veren kısımdır. 1-2 yıl da bir değişir. ortalama fiyatı 25 tl civarıdır.

6. ve 7. aşamalar mineral ve alkalin filtre: suya ilaveten mineral ve alkali katar suyun mineral seviyesini yukselterek hem suyu daha kaliteli yapar hemde tadı biraz daha guzellestirir. kullanım omru 1-2 yıldır ortalama fiyatları 50 tl dir.

Ekonomik durumunuz iyi fakat mutfakta yeriniz o kadar musait degilse kapalı kasa yada direk akışlı olan yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Onlar daha az yer kaplar .tabi arstırdıgım kadarıyla fiyat olarak da biraz daha pahalı.

Kendim uzun sure arastırdım yerinde baktım tecrube ettim suyu analiz ettirdim

sonuçlar: 5 aşamalı olunca su biraz acı oluyor

6 aşama ve ustu olunca suyunmineral seviyesi daha da artıyor dolaylı olarak da suyun tadı daha tatlıoluyor.

Hafiflik: normal musluk suyundan ve damacana suyundan bile kat kat hafif daha çok su tükettiğimi fark ettim.

Koku ve tat: normal çeşme suyunu koklarsanız çamaşır suyu gibi kokan klorun kokusunu hissedebilirsiniz ama arıtmadan çıkan suda en ufak bi koku hissi algılayamadım. Rengi berrak ve tadı güzel.

Not: Ben arıtma cihazı satmıyorum sadece deneyimlerimi aktarmaya çalıştım umarım yardımcı olmuşumdur.

5-6 ay önce arıtma cihazının rahatlığı ve tadıyl tanıştım şuan kullanıyorum (2. Resim şu an kullandığım cihaza aittir lakin reklam olmasın diye markasını gizledim) çok memnunum öyleki bi ev ziyaretine yada iş yerine gittiğimde mümkün mertebe başka su tüketmek istemiyorum çünkü damağımda ağır bir su hissiyatı bırakıyor tadı da ağır geliyor artık arıtma suyu olmayan suların tad. Umarım sizlerd benim gibi doğru tercihi verip rahatınıza kavuşursunuz.

Eklemek istediğiniz hususları özelden yazabilirsiniz extra bir katkınız olursa konuya eklerim beraber iştişare yapabiliriz. Kalın sağlıcakla

ferrarisiz-bilge
Aday Memur
10 Mart 2013 10:56

valla bende turksu firmasından aldım ama kredi kartı bilgilerimi paylasmama eşim izin vermeyince bizde sanalpazar diye bi site uzerinden aldık onlardan bize ordan urun ilanı verdiler adımıza ozel satın aldık urun evimize ulastı servisleri geldi kurdu 1-2 gunde kullandık servisleri 3. gun geldi olcumler yaptı suyundan bayada ictik eşim benden daha hassas malum 1 yasında bebegimizde olunca herseye dikkat etmek zorunda kalıyoruz tadı guzel koku felanda yok olcum sonuclarıda umdugumuz gibi cıkınca onay verdik sanırım onay vermedigimiz takdirde para hesaplarına yatmıyormus iade edebiliyorduk bide sanalpazardan profillerine baktım yaptıkları tum satıslardan 5 uzerinden 5 almıslardı bende 5 verdim sagolsunlar gecende tezgahın altını duzenlerken arıtmanın vanasını kırdım :) servis geldi degistirdi herhangi bi ucret almadı 10 yıl garantiliymiş valla super dedim ama her modelde 10 yıl garanti yokmuş ben istanbul delüx 2013 modelini aldım sanırım sadece 2 modelde 10 yıl garanti gecerliymiş istanbul delüx 2013 ve Ankara VİP 2013 modellerinde baya oldu alalı bi 3 tane daha aldırdım bu tür şeyleri insan alırken güvenerek almak ister bu arada aldığım urunden sanalpazarda baya bi satın alıp yorum ve puan verenler olmuş şu linkten kontrol edebilirsiniz

http://www.sanalpazar.com/user_reputation.php?user_id=585188

70 işlemden 100 tam puan almıslar valla Allah bozmasın insallah hizmet kaliteleri hep boyle kalır cok ilgililer satıs oncesi satıs sonrası urunun kalitesiyle olsun.

Serikli_M
Kapalı
10 Mart 2013 12:02

BU KONUYU AÇAN, MASUMANE BİR ŞEKİLDE SU ARITMA CİHAZI HAKKINDA FORUMDAKİLERE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAN a.b.c.x.y.z. NİCKLİ KİŞİ, Türksu firmasından olup www.toptansuaritma.com un sahibidir. Forumlarda a.b.c.x.y.z. , abc.xyz , teacher47 nickleriyle su arıtma tavsiyesi yapmakta, ancak tavsiye ettiği firma Türksu ile ilgisinin olmadığını ifade etmektedir. Oysa donanımhaber forumlarında bu kişinin kimliği ortaya çıkarılmıştır. Ayrıntılı bilgi için:

http://forum.donanimhaber.com/m_64007592/mpage_6/key_/tm.htm

a.b.c.x.y.z.
Yasaklı
11 Mart 2013 23:50

deneme mesajı--

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi