Editörler : E.Kayı Han
06 Mayıs 2010 12:30

İcra Katipliği Hakkında ( Ne iş Yapar - Ne kadar maaş alır )

Ewet arkadaşlar göreve başladık hatta yerlerimiz bile belli oldu şimdi gelelim asıl konumuza...

energiger
Şef
06 Mayıs 2010 12:32

Adliyede herkes icra katipliği zordur fakat kaymağı boldur diyor ne demek istediklerini anlamyorum, her kafadan bir ses çıkıyor bilgisi olan var mı???

06 Mayıs 2010 13:06

o kaymağın yağı fazla gelirse mideni bozar

energiger
Şef
06 Mayıs 2010 17:40

ne demek istiyorsun (insan) ben ne soruyorum sen neler diyorsun soruya bi bak ben anlamadığım için soruyorum,,, kaymak nerden geliyor, nasıl oluyor? legal mi? eğer öyle değilse benim zaten işim olmaz,,, İNSAN OLMAK ZOR ZANAAT tır, olsa daha iyi,,,

tatlı_melek67
Kapalı
06 Mayıs 2010 18:11

ya zabıt katibi nin icra da ya da mahkemede olması maaşını değiştirmiyor arkadaş. diğer soruna gelince icra dosyalarının işlerini yapar hacze gider icra müdürü ile bildiğin katip işte yalnız hesap kitap işi vardır alacak borç faiz vs. hee ek parayı en fazla alan yerdir kaymaklı yer derken de onu demek istemişler sana sanırım...

*Peter*
Yasaklı
06 Mayıs 2010 19:30

Diğer kalemlerde çalışan katiplerden ayda 545 TL fazla alırsın. Onun haricinde başka kaymak yoktur. Bir de bol bol hacze gidersin.

sriod
Şube Müdürü
06 Mayıs 2010 20:08

mahkemede 1000 dosya varsa sen icrada 20.000 Dosya ile çalışırsın, sürekli olarak haftada hacze çıkarsın normal katip aylık 1.300 TL alıyorsa sen 1.900 TL gibi bir maaş alırsın haczin getirmiş olduğu bir artıdır ve çalıştığın yoğunluğa değer :)

energiger
Şef
06 Mayıs 2010 20:48

teşekkürler arkadaşlar, tatlı melek hesap kitap işi derken onları biz mi hesaplıyoruz, hazır halde gelmiyorlarmı dosyada önmüze, muhasebecimiyiz biz yaa :)) ek para işi güzel ama, iş zor olmasa vermezler o parayı değilmi...

birumut82
Memur
06 Mayıs 2010 23:12

peki arkadaşlar diyelim ki başlangıçta farklı bir birimde başladık icra dışında yani ama sonradan icraya geçmemiz mümkün olabilir mi?mümkün olabilirse bunun yolu nasıldır bilenler varsa ve cevaplayabilirlerse sevinirim,teşekkürler

07 Mayıs 2010 13:34

energiger olaya bu tarz yaklaşımla yaklaşırsan seninde faiz hesabını yapabilirler

tatlı_melek67
Kapalı
07 Mayıs 2010 16:33

ya arkadaşım hesap hazır şekilde geldiktensonra ne diye memur alıyorlar ki icraya o kadar... tabi uğraşacaksın ama zor değil merak etme artık uyapta var ya verileri giriyorsun pat diye hesaplıyor.uyap olmadığı zaman kendin hesap ediyordun.neyse başla da görürsün zaten.ama iş bakımından gerçekten çok yoğun oluyorlar.hee duygusal isen haciz olaylarıda üzücü.gidiyorsun hacze bazı aileye kadının haberi olmuyor hacizlik olduğundan eşi saklayanlar falan üzücü sahneler de görüyorsun...

07 Mayıs 2010 16:56

adamlar armut piş ağzıma düş hesabı içerisindeler.Yok öyle bedavaya ekmek yeğenim çalışıp öğreneceksin en iyisi olmaya gayret edeceksin ki hak edesin...

birumut82
Memur
07 Mayıs 2010 19:28

Arkadaşlar bence hesap kitap işlerinin olması güzel ama gerçekten arkadaşımızın da dediği doğru bence icraya gitmek ve üstelik de evin hanım ve çocuklarının haberi yoksa çok zor gelebilir insan kendini kötü hissedebilir yani ... :( ama sonuçta bu da bizim işimiz deyebilmek lazım sonuçta.. :( adliyede ilk başladığımız görev yerinde devam etmek zorundamıyız arkadaşlar veya sonradan değiştirme şansımız var mıdır?varsa nasıl bir yol izlememiz gerekir tüm tecrübeli arkadaşlara teşekkür ediyorum yardımcı olacakları için... :)

energiger
Şef
07 Mayıs 2010 22:30

yorumlardan anlaığım icradakiler kıskanılan tipler oluyor genelde,, arkadaşlar ben yanlış anlaşıldım ben HELAL KAZAN AZ KAZAN FELSEFESİYLE büyütülmüş bir insan olarak sordum o en baştaki soruyu ama bazıları işine geldiği gibi anlamışlar,,,

fb_28
Kapalı
27 Mayıs 2010 20:52

arkadaşlar sözleşmeli olan icra katibi de aynı icradan doğan 545 liralık farkı alabiliyor mu

thecanpolat
Aday Memur
08 Mart 2012 19:59

Arkadaşlar bu işi yaparsanız çok ah alırsınız, yaptığınız yanınıza kalmaz gibi söylentiler aldım çevremden.Siz bu konuda ne diyorsunuz.Düşündüğüm zaman ben icra memuru olmazsam kadro boş kalmayacak illaki benim yerime biri gidip işini yapacak.Bizde sonuçta işimizi yapıyoruz.Ama en azından bu işi yaparken insanları kırmadan gerekirse teselli verecek biçimdede yapabiliriz.Eğer 545 lira farkını almayıp haczede gitmeme gibi şansımız olsa, aman parası kalsın deyip gitmemek en doğrusu olur ama öyle bir şansımızda yok sanırım.Kurum içi birim değiştirmek zamanla en doğrusu olabilir tabi hiçbir şey göründüğü gibi kolay değil.Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında saygılar..

seremr
Genel Müdür
08 Mart 2012 21:28

ben de icra da çalışıyorum. eğer kotayı doldurursan, yani aylık 69 dosya tabi bu kişi başına..1.200 tl alırsın. tabi en az iki müdür ve iki katip bir kalem içinde oluyor. kotayı doldurmazsan biriken havuz parasını aranızda kaç kişiyseniz bölüşüyorsunuz. icra memurluğu risktir. soruşturma geçirirsin, hakkında şikyet çok olur, yeri gelir sen de şikayetçi olursun..en iyisi adalet bakanlığından başka kuruma geçmek.

3850
Kapalı
09 Mart 2012 08:16

thecanpolat,

Arkadaşım 545 tl farkını almayım hacizlere de çıkmayım diyosan niye icra katibi oluyosun zaten ne anladık biz bu icra katipliğinden. icra müdürlükleri bu memleketin karar merciidir, millet çok ah alırsın bilmem ne diye zırvalayıp duruyo niye bizim halkımız sever böyle fakir edebiyatını onların gözünde hep borçlu iyi niyetli mağdur olan kimsedir. Kardeşim alacaklıya parasını tahsil edip verdiğinizde borçlu beddua ediyosa alacaklı da dua edecek onu niye hiç hesaba katan yok anlamam. anlayacağın dua götürür bedduayı, sana yine en kötü ihtimal elde kalan mesleğin olur

energiger
Şef
09 Mart 2012 09:16

ne alakası var arkadaşlar ah almayla vah almayla sen işini yapıyorsun adam 100 tl için evine haciz gelmesine razı oluyorsa o onun öküzlüğüdür açık söylüyorum öküzlüğüdür. Bide olaya şu açıdan bakın borçlu hep mağdur olacak değil ya, alacaklı ne olacak onun çalıştırdığı işçiler falan filan ya da ailesi belki de adam o alacağını tahsil edemediği zaman batacak öbür tarafta borçlu da paranın üstüne yatıp gününü gün edecek ondan sonra yok avukata yok haciz memuruna beddua edecek ederse etsin çokta tın... Siz devletin size verdiği görevi yapıyorsunuz gerisi sizi ilgilendirmemeli... Aldığınız para da sonuna kadar helal dir.

zoltar
Yasaklı
09 Mart 2012 09:30

energiger doğru düzgün konuş, ne insanlar bilirim yokluktan 200 lirayı ödeyememiştir. Evine hacze gelinmiştir. Sen bu kişiye öküz diyemezsin. Azıcık insancıl ol! Herkes senin gibi ayda eline 3-4 bin lira geçmiyor. asgari ücretle hasta eşi ve 4 çocuğuna bakmaya çalışan var. Biz bunları görüyoruz sizin gibi at gözlüğü takip aman fakirmiş fukaramış banane, düşmüşse bi tekmede ben atarım, çoktaa tınn gibi terbiyesizce laflar etmiyoruz. İcracı olmuşsun ama adam olamamışsın adam! Veren Allah bir gün elinden o mesleği alır, sürünürsün, anlarsın ama iş işten geçer!

energiger
Şef
09 Mart 2012 09:52

sen benim dediklerimi işine geldiği gibi anlamışsın zoltar. Benim söylediğim kişiler senin yazdıkların gibi gerçekten ihtiyaç sahibi kişiler değil, elinde 1000 tl lik telefon taşıyıp da yada evine 2000 tl tv alıp da sonra da o 1000 tl lik telefonun 30-40 liralık borcunu ödemeyen öküzler yada asgari ücretle yaşayıp da 4000 tl ye yaşıyormuş gibi hava atanlar bilmem anlatabildin mi zoltar. Ne öküzler gördüm içtiği sigaranın bir karton parasıyla borcunu kapatabilecekken ödemeyen, ne öküzler gördüm kredi kartından iddaa oynayıp kredi kartı borcu yüzünden haciz yemiş ne öküzler. Ayrıca inan bana senin yazdığını gibi gerçekten ihtiyaç sahibi insanlar yukarda benim örneklemeye çalıştığım ÖKÜZLERDEN çok daha borcuna sadık insanlar... Adamlığımı sanal alemde kimseyle tartışacak da değilim....

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi