Editörler : Lanet
26 Şubat 2007 19:07

- Sosyal Bilgiler
Sosyal Bilgiler Öğretmenleri için bilgi alışveriş başlığı

atmaca_34ist
Aday Memur
20 Mart 2007 21:10

arkadaşlar acılen sosyal bılgıler bep planlarına ihtiyacım var elınde olanlar varsa bana ulastırabılrmı cok acıl lazım cok acıl

atmaca_34ist
Aday Memur
20 Mart 2007 21:11

acıl arkadaslar lutfen lutfen

gkana
Daire Başkanı
21 Mart 2007 20:55

bende yazmıştım çok acil lazım diye hiç cevap gelmedi.

Yine lazım bep planları olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. teşekkürler

atmaca_34ist
Aday Memur
22 Mart 2007 23:02

yokmu bu işten anlayan bırılerı arkadaşlar.

adris
Aday Memur
23 Mart 2007 13:53

6. sınıf sosyal bilgiler dersi test soruları

bildiğiniz internet adresi varsa memnun olurum.

gkana
Daire Başkanı
25 Mart 2007 22:41

http://dosyam.net/?id=nebr58

mehmetssss
Aday Memur
01 Nisan 2007 11:33

değerli öğretmen arkadaşlarım ben forum sitesine yeni katıldım.ben hala 31 mart tarihi itibariyle üçüncü üniteyi bitiremedim.üstelik öğrencilerle ders saatleri dışında ek çalışmaları yapmama rağmen konuları bi türlü ilerletemiyorum.çünkü kitap çok yüzeysel bilgiler vermemi istemiş salt o bilgilerle öğrencilerim sınavlara girdiklerinde karşılarına çıkan hiç bi soruyu yapamıyorlar bende mecburen klavuz kitabın dışına çıkıp konuları genişletiyorum.ama 37 kişilik sınıfımda sadece verilen etkinlikleri kontrol etmem en az 15 dakikamı alıyor.lütfen bu konuda beni aydınlatırmısınız.aslında cevabı kısmen biliyorum kitaptaki bilgileri verip hızla geçmeliyim ama yapamıyorum.kaldıkı verdiğimiz performans ödevlerine klavuz kitap süre ayırmamış.yani ders saati içerisinde yapamıyoruz.ya ne yapacağımı şaşırdım...

Berhil
Aday Memur
26 Nisan 2007 21:15

Arkadaşlar www.bizeğitimciyiz.com adresinde çok güzel bilgi ve belgeler var.

Ben ve zümre arkadaşım kitaptaki sıraya göre gidiyoruz.Biraz geç kaldım, etkinlikleri evde yaptırıyorum. Derste yaparsam çok gecikeceğim.

Berhil
Aday Memur
26 Nisan 2007 21:37

tbilgi arkadaş verdiğiniz adrese ulaştım( sharepilot) fakat dili İngilizce. Nasıl Türkçe yapacağız? Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

atmaca_34ist
Aday Memur
06 Mayıs 2007 22:49

okul gecesı için sosyal bilgiler öğretmeni için etkinlik arıyorum

_sosyaliM_
Aday Memur
04 Ağustos 2007 02:27

sayın sosyal bilgiler öğretmenlerim.dpy soruları hakkın da konu açılıp açılmadığı hakkın da arama yaptım fakat ulaşamadım.açılmışsa eğer özür dilerim.malum yeni sisteme uygun olarak ilk defa resmi bir sınavda soru hazırlandı.sorular sizce nasıldı?müfredatla çelişen yönleri sizce var mı?düşüncelerinizi belirtirseniz paylaşım adına güzel olacağını düşünüyorum.saygılar

_sosyaliM_
Aday Memur
04 Ağustos 2007 20:55

daha önce de aynı konuda başlık açmıştım ama dökümanlar kısmına alınmış.halbu ki döküman ile bir alakası olduğunu dününmüyorum.Sosyal Bilgiler Öğretmeni arkadaşlarım malum bu sene yapılan dpy sınavında ilk defa yeni müfredata uygun olarak resmi sınav yapıldı.sizlerin sosyal bilgiler soruları hakkındaki görüşleriniz nedir acaba?müfredata uygun mu?sizi tatmin etti mi?

necatibeyli
Kapalı
12 Ağustos 2007 18:41

SLM ARKADAŞLAR BİZE AİT KONULARI BURADA YAZIŞALIM

faceof_
Aday Memur
12 Ağustos 2007 19:24

evet nerde yAPIYORRSUN arkadaşım

sosyalci0032
Kapalı
12 Ağustos 2007 20:30

neften misin hocam hangi yıl mezunusun ben de nef mezunuyum 2006

mahsukt
Memur
18 Ağustos 2007 20:32

akadaşlar

şimdi bizim 6,7,8 ded kaç saat dersimiz var bilen var mı

vat kalktımı acab

bizim ders niye azalıyor

valllaaa

zaten ekders yok

zozane
Aday Memur
25 Ağustos 2007 17:05

evet vatandaşlık dersi kalkmış ama eğer okul seçerse halk kültürü diye bi derse girebiliyoruz.

edicator
Kapalı
25 Ağustos 2007 18:16

yeni müfradata göre vatandaşlık dersleri kalktı.

6. sınıfta 3 saat sosyal

7. sınıfta 3 saat sosyal

8. sınıfta 3 saat inkilap

yani sizin anlayacağınız 10 saat olan ders sayımız 1 saat azaltılarak 9 saate düşerildi. ama vatandaşlık denilen saçma dersin kaldırıldığı çok iyi oldu.

edicator
Kapalı
25 Ağustos 2007 18:18

arkadaşlar yatın kalkın sözleşmelide olsa atandığımıza şükredin. bundan sonra mezun olanların işi gittikçe zorlaşıyor. hersene 3500 mezuna karşılık 350 kişi atanıyor. seneye mezun sayımız 20,000 i bulacak ve gene alacakları 300-500...

şair 19
Aday Memur
25 Ağustos 2007 19:33

315. kd askerim. 20 günüm kaldı. il içi ve özür grubuna bağlı atamalarda yerim dolu gözükürken ilk atamada yerime sözleşmeli öğretmen atanmış. müdürün haberi yok. arkadaşlar yerimizin boş veya dolu gösterilmesi müdüre mi bağlı. ben dilekçe ile ayrılmıştım 6 şubat2007 tarihli genelgeyi de eklemiştim hatta askere sevk belgemi de ilçe mem aracılığıyla il mem göndermiştim.bu süreçte kim kusurlu sizce? ayrıca mahkeme yoluna başvurursam nasıl bir süreç gerekir ? ilginiz için teşekkürler sosyalci

Toplam 119 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi