Editörler : Pangaea
«543454355436543754385439544054415442544354445445»
23 Ekim 2014 16:00

http://www.memurlar.net/haber/487478/ bu da haberi... 140 zir.müh. için.

mehlan
Aday Memur
23 Ekim 2014 16:40

bu kurumda çalışanların maaşları, çalışma şartları hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirmi bide 657 tabi değiller diye biliyorum peki neye tabiler yardımcı olursanız sevinirim

23 Ekim 2014 16:55

ilk 6 ay sözleşmeli oluyorsun ve maaşın düşük oluyor daha sonra karoya geçiyorsun ve mmaaşın artıyor artı yıllık ikramiye ve imkanlardan yararlanıyorsun maaş konusu il ilçelere göre değişbiliyor ama asgari aynı düzeyde oluyor bildiğim kadarıyla... bir arkadaş antalyada yıl başında 10.bin lira ikramiye aldı bu gibi artıları var dezavantajı ise arazi koşullarındasın zaten devlettede arazide çalışacan yani pek bi fark yok gibi... 657 olayı yok ama zaten birliğin elemana ihtiyacı olduğundan seni işten çıkarmıyor zaten girerken sözleşme imzalıyosun ve birlik seni işten çıkarırsa tazminat ödüyor...

mehlan, 9 yıl önce

bu kurumda çalışanların maaşları, çalışma şartları hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirmi bide 657 tabi değiller diye biliyorum peki neye tabiler yardımcı olursanız sevinirim

hrnvs
Aday Memur
23 Ekim 2014 17:00

aylık maaş ortalaması nedir ikramiye harici

elopecimcim07
Aday Memur
23 Ekim 2014 18:41

ya iş bulduk da maaşını konuşmak kaldı.valla ben özel haricinde kamuya girersem elhamdülillah dicem.o derece sıkıldım beklemekten...

kara19823
Aday Memur
23 Ekim 2014 21:19

arkadaslar sızden bı konuda fıkır almak ıstıyorum umarım cevaplarsınız.. benım puanım 69 . su anda tarım ekonomısı kod olarak gorunuyo ama dılekce verıp tarım teknolojısı bolumune cevırebılırım .sız yerımde olsanız ne yapardınız.. tarım ekonomısınde 430 . tarım teknolojısınde de kendı ıcınde 48 . ıncıyım . fıkır verırsenız sevınırım .sımdıden teskkurler.

Ede25
Şef
23 Ekim 2014 21:40

Bir site vardı, şuan adresi hatırlayamıyorum, oradan iki bölümede hangi koddan kaç kişi alınmış bakıp karşılaştır, hangisi daha çok alım gerçekleştiriyorsa, yada nerde daha çok şansın olduğuna inanıyorsan orayı tercih et. Aynı işlemi faklı bölümler arasında bende yaptım ve bu şekilde bir karşılatırma sonucu kodumu değişme kararı aldım.

Hayırlısı neyse o olsun...

kara19823, 9 yıl önce

arkadaslar sızden bı konuda fıkır almak ıstıyorum umarım cevaplarsınız.. benım puanım 69 . su anda tarım ekonomısı kod olarak gorunuyo ama dılekce verıp tarım teknolojısı bolumune cevırebılırım .sız yerımde olsanız ne yapardınız.. tarım ekonomısınde 430 . tarım teknolojısınde de kendı ıcınde 48 . ıncıyım . fıkır verırsenız sevınırım .sımdıden teskkurler.

kara19823
Aday Memur
23 Ekim 2014 21:53

ede . sen ne yaptın .. . hangı sıteden karsılastırılıyo. tarım teknolojısı tek kod ıle alım yapmıyo ,5-6 bolumlen bır arada alım oluyo. tarım ekonomısı tek ekonomı olarak alıyo .bende bılmıyorum ne yapsam ya .

Ede25
Şef
23 Ekim 2014 22:34

Ben su ürünlerinden, hayvansal üretime geçiş yaptım, eski alımları incelersen maksimum su ürünleri alımı 50 sayısını bir kere gördü. Şimdi ortak kod olsa bile sayıyı hesaplar koda bölersin diğerinde de tek alımda ne kadar onla kıyaslarsın. Fikir vermek açısından, Ekonomicilerin sanırım Tedaş şanslarıda vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Karar senin tabi ben ne dersem yanlış olur siteyi buldum ama malesef yapıştıramıyorum" tabanpuanlarkpssrobotum " diye arayınca çıkıyor ilk sıra ordan bölümünü seç yada geçmek istediğin bölümü, kodu yanlarında hangi kodlar olduğuda yazılı hesap kitap işleri bundan sonrası...

kara19823
Aday Memur
23 Ekim 2014 23:12

bende bu ıslerden fazla anlamıom ama bakım .. cok tesekkur ederım . kadrolu da zaten gıtme sansım yok sozlesmelı de gıderım ıns .. sen de ınsallah atanırsın kardesım. ALLAH yardımcımız olsun

Ede25, 9 yıl önce

Ben su ürünlerinden, hayvansal üretime geçiş yaptım, eski alımları incelersen maksimum su ürünleri alımı 50 sayısını bir kere gördü. Şimdi ortak kod olsa bile sayıyı hesaplar koda bölersin diğerinde de tek alımda ne kadar onla kıyaslarsın. Fikir vermek açısından, Ekonomicilerin sanırım Tedaş şanslarıda vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Karar senin tabi ben ne dersem yanlış olur siteyi buldum ama malesef yapıştıramıyorum" tabanpuanlarkpssrobotum " diye arayınca çıkıyor ilk sıra ordan bölümünü seç yada geçmek istediğin bölümü, kodu yanlarında hangi kodlar olduğuda yazılı hesap kitap işleri bundan sonrası...

biyurugit
Aday Memur
23 Ekim 2014 23:54

tarım kredi tvhb dan iyi mi iş ve maaş olarak. hiç bilmediğimden soruyorum

kara19823
Aday Memur
24 Ekim 2014 00:23

4853 ıcınde kı bolumler arasında (tarım teknolojısı . tarımsal yapılar sulama ,tarımsal mekanızasyon,kulturteknık,tarım makınaları ) 672 . sıradayım ..tarım ekonomısınde 430 .. sen olsan ne yapardın kardesım ... tarım teknolojısı olarak mı tarım ekonomısı olarak mı kalmasını ısterdın ..

Ede25, 9 yıl önce

Ede25
Şef
24 Ekim 2014 02:44

Siteye bakılırsa ekonomiden 275, 4853 kodundansa 377 kişilik görünüyor içerikteki adetlere bakmadan.

4853 diğer kodlarla ortak alımlar ve ekonomi koduyla ortak alımlar denk gibi görünüyor, puanlara bakılınca da bu yılki sınavın zorluğu düşünülünce geçen sınavdaki puana eşitleme olayları düşünülünce +3 +5 arası eklenmeli diye söylenenleri de hesaba katman gerekiyor yani puanın 72 ile 74 arasında diye düşünürsek Ekonomi daha şanslı olabilir gibi görünüyor. Puanına göre önceki dönem alımlarına bakılarak Ekonomi gibi görünüyor.

Şimdi seçeceğin bölümden hangisi bu atama dönemi daha şanslı olur bunu şimdilik kimse bilmiyor, ama puanını düşünerek ilk atamayı bekleyip görmeni tavsiye edebilirim anca ama tabiki yine de senin kararın en doğrusu olacaktır, zor bir karar eşiğindesin, hangi bölümden ne kadarlık bir alım sayısı garantisi yok şu durumda.

Bence sen o siteye bak ikisi arasında daha mantıklı karşılaştırmayı sen yapabilirsin. Alınan kişi sayısı, atanan en düşük puan, en son olarak da toplamda kaç kişi alındığı, bunları karşılaştırıp en doğru kararı kendin verebilirsin anca ben şimdi ezberden söylemişim gibi olur.

Hayati bir meselede seni veya senin durumunda olan birini etkilemek istemem açıkcası. Uzun oldu okuma zahmetinde bulunanlar kusura bakmasın...

kara19823, 9 yıl önce

4853 ıcınde kı bolumler arasında (tarım teknolojısı . tarımsal yapılar sulama ,tarımsal mekanızasyon,kulturteknık,tarım makınaları ) 672 . sıradayım ..tarım ekonomısınde 430 .. sen olsan ne yapardın kardesım ... tarım teknolojısı olarak mı tarım ekonomısı olarak mı kalmasını ısterdın ..

Ede25
Şef
24 Ekim 2014 03:14

En son nokta; ortak kodlarla alım karşılaştırması olacak :)

dariodorse
Aday Memur
24 Ekim 2014 12:40

arkadaşlar tarım kredi alımlarında yaş sınırı olduğunu yazmışlar,doğru mudur?

Ede25
Şef
24 Ekim 2014 13:17

Geçen dönem alımlarda 30 yaş sınırı vardı...

Tempestspor
Aday Memur
24 Ekim 2014 13:44

30 yaş sınırı var hala...

dariodorse, 9 yıl önce

arkadaşlar tarım kredi alımlarında yaş sınırı olduğunu yazmışlar,doğru mudur?

24 Ekim 2014 14:35

eşimin sıralaması toprak bölümünü işaretlediğim zaman 1300lerde acemiyiz bu konuda puanı kötü ama yınede 2. yılın sonuna doğru şansı olur mu? cevap verirseniz sevinirim.

ziraatçı38
Kapalı
24 Ekim 2014 14:43

tarım kredi de torpil çok oluyor diyorlar doğru mu

snrttk
Aday Memur
24 Ekim 2014 15:15

arkadaşlar bikaç sorum olacak

1. tarım kredinin şartları neler?

2. tarım kredide koop. çalışmaya başladıktan sonra atamalarda tercih verebiliyor muyuz?

tarım ekonomisi 21. sıradayım. 18 bölümün tamamında 380. sıradayım

bu sıralamayı tarım kredide hiç etmek istemiyorum. ama özel sektördende kurtulmak istiyorum.

Toplam 193811 mesaj
«543454355436543754385439544054415442544354445445»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi