Editörler : Pangaea

07 Kasım 2012 16:41

Siyasi Parti Üyelik İptali

Konusunda bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

gop köksal
Kapalı
07 Kasım 2012 18:29

bundan 2 ayönce bende bir partinin aktif üyesiydim parti şubesine gittim istifa dilekçesi verdim 15 gün sonrada yargıtayın sayfasına sorgu yaptığımda gördümki silinmiş üyeliğim

na-nick
Kapalı
08 Kasım 2012 17:47

bende 2 yıl önce bir partiye üye olmuştum.dün içime bi kurt düştü yargıtayın sayfaından sorgulattım ve üyeliğimin devam ettiğini gördüm.bu gün parti merkezine gidip istifa dilekçesini imzaadım ama dileçe diye imzalattıkları şey kaşesiz imzasız bi kağıt parçası.bilgisayardan herkes çıkarabilir.olduda benim dileçemi kaybettiler ben o alalede kağıtla hiç birşey ispat edemem.pazartesi günü noterden onaylı istifa dilekçesini yargıtayın siyasi partiler sicil bürosuna fakslayacağım.

by_efendy34
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 18:43

Ben ağustosun son haftası dilekçe verdim yargıtay in sitesinden 5 hafta sonra silindi kaydim.

falancı
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 21:14

üyeliğinizin devam edip etmediğini nerreden öğrendiniz acaba?

falancı
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 21:19

http://www.yargitaycb.gov.tr/index2.php?pgid=38

Tmm arkadaslar buldum..bu önemli bir konu... kimlik bilgilerimiz birinin eline geçse üye yapabiliyorlar... böyle bir kuşkum vardı giderdim şükür.

kelebek3589
Kapalı
08 Kasım 2012 22:26

benim üyeliğim yok ama arkadasın dediği gibi merak ettim ama o sayfada tıklayınca cıkmıyor üyelik kısmı.nasıl baktınız?

by_efendy34
Daire Başkanı
08 Kasım 2012 23:59

http://vatandassipar.yargitaycb.gov.tr/proxyYargitay/portal_baslangic.uyap

jamesdean1888
Kapalı
09 Kasım 2012 00:02

Noterde hazırlattığınız dilekçeyi yargıtay cumhuriyet başsavcılığına mı faxladınız?

kelebek3589
Kapalı
09 Kasım 2012 01:17

teşekkür ederim

by_efendy34, 11 yıl önce

na-nick
Kapalı
09 Kasım 2012 18:28

by efendy

yargıtaya mı yoksa parti merkezinden mi istifa dilekçesi verdin.ayrıca diyelim ki memur olarak atandım atandıktan sonraki gün dilekçe versem bi problem olur mu

jamesdean1888
Kapalı
10 Kasım 2012 16:03

cevap yok mu?

jamesdean1888, 11 yıl önce

Noterde hazırlattığınız dilekçeyi yargıtay cumhuriyet başsavcılığına mı faxladınız?

by_efendy34
Daire Başkanı
10 Kasım 2012 16:15

parti ilçe teşkilatından istifa dilekçesi verdim

na-nick, 11 yıl önce

by efendy

yargıtaya mı yoksa parti merkezinden mi istifa dilekçesi verdin.ayrıca diyelim ki memur olarak atandım atandıktan sonraki gün dilekçe versem bi problem olur mu

na-nick
Kapalı
10 Kasım 2012 16:19

ben parti merkezinden dilekçe verdim ama garanti olması için noterden istifa dilekçesi vermen gerekir.o yüzden fakslayacağım nuradan emin olduktan sonra fakslayacağım.emin değilim ama yargıtay siyasi partiler sicil bürosuymuş galiba

jamesdean1888, 11 yıl önce

cevap yok mu?

redfalcon
Genel Müdür
10 Kasım 2012 16:33

Arkadaşlar bu konu çok önemli. Özellikle küçük siyasi partilerde ilçe sayısını tamamlamak için istifa dilekçenizi işleme almıyorlar. Aman ha çok önemli bir konu.Bence memurlar.net bu konuyu ana sayfaya taşımalı. Siz üye olmasanız bile kimlik bilgilerinizşle sizi çok rahat üye yapabilirler.

redfalcon
Genel Müdür
10 Kasım 2012 16:36

Linki bu arkadaşlar üye olan veya olmayan herkes kontrol etsin. Burası Türkiye herşey olur.

657 sayılı devlet memurları kanununun 7. maddesine göre siyasi partiye üyeliğiniz olmaması gerekiyor.

Bir sorunla karşılaşırsanız direk il seçim bürosuna gidiniz.

kukuletas
Aday Memur
12 Kasım 2012 15:59

Kontrol etmeye calısıyorum ama olmuyor kimlik bilgilerini doğrulamada sorun cıkıyor. anne kızlık soyadının 1. harfini ve 0. harfini soruyor. 0. harf ne ya... ne yapmam gerekiyo acilen öğrenmem gerekiyor bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

redfalcon, 11 yıl önce

Linki bu arkadaşlar üye olan veya olmayan herkes kontrol etsin. Burası Türkiye herşey olur.

657 sayılı devlet memurları kanununun 7. maddesine göre siyasi partiye üyeliğiniz olmaması gerekiyor.

Bir sorunla karşılaşırsanız direk il seçim bürosuna gidiniz.

redfalcon
Genel Müdür
12 Kasım 2012 16:07

Genelde 1 veya 2. harfini soruyor. Tekrar tekrar denediğinde belki düzelir arkadaşım

redfalcon
Genel Müdür
12 Kasım 2012 16:08

Bence memurlar.net bunu haber yapmalı. Herkes kontrol etmeli. Üye olmayaıp üye gözüken arkadaşlar var.

masterwindu
Yasaklı
12 Kasım 2012 16:19

Peki yargıtayın kayıtlarında resmi bir üyeliği bulunmayan ama sadece ilgili partide bir üyeliği olan biri varsa bu sorun oluşturur mu ? illa Yargıtay'da mı kaydının olması lazım memuriyete engel oluşturması için

KırmızıKravatlıBebe
Daire Başkanı
12 Kasım 2012 21:27

iktidar partisine yalakalık olsun diye uye olanlar var ise aranızda sildirmesinler , neden sildiriyorlar hele bir de 2002-2007 arası uye oldular ise her kapıyı açmak mümkün olur onlar adına

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi