Editörler : Pangaea
27 Ocak 2008 14:45

coğrafya nasıl çalışılır?

ilgili yerlere yazdım ama kimsenin cevap verdiği yok.yazarak çalışıyorum çok zaman kaybı oluyor.önemli yerleri not alarak yazayım diyorum bir bakmışım kitapta dergide ne varsa yazmışım bu da çok zaman kaybına yol açıyor(tablolar çizelgeler falan) ve konuları yetiştirmemede imkan yok bu şekilde.. sizce sürekli tekrarlamak ve not almadan okumak yeterli olurmu?coğrafyaya nasıl çalışıyorsunuz arkadaşlar?

_pandora_
Şef
27 Ocak 2008 15:02

coğrafyada herşeyi yazarak çalışmana gerek yok bence gerçekten zaman kaybına neden oluyor bu!ben yerşekilleri,iklim,madenlerde yazarak not alarak çalışıyorum..nüfus,yerleşme,sanayi vs bunları okuyarak!ayrıca sürekli soru çözerekte çok şey,ayrıntı öğreniliyor..hemde tekrar yapılmış oluyor..

yeniumut10
Daire Başkanı
27 Ocak 2008 15:30

tsk pandora iyi fikir çünkü dediğin gibi yerşekilleri iklim fln yazıp çizmeden çalışılmıyor..

cenkulus
Kapalı
27 Ocak 2008 16:39

Coğrafyada sürekli okuma ,yazarak çalışma çok az ,yazarak çalışma yerine sürekli okursan,bu bir tekrarlama(güncelleme)oluyor ve bellekte kalıcılık sağlıyorsun,coğrafya eğlenceli bir derstir.Bütün sorular coğrafyadan çıksa,ne iyi olurdu...

yeniumut10
Daire Başkanı
27 Ocak 2008 16:45

maalesef ben çok sıkılıyorum coğrafyadan.tarih falan ilgi uyandırıyor severek bakıyorum ama nedense coğrafya hiç ilgimi çekmiyor.zaten bu saatten sonra okuyup tekrar edebildiğimiz kadar edicez çok bişey kalmadı sınava..

cenkulus
Kapalı
27 Ocak 2008 16:56

Tarih te sürekli aynı konular var ama cografyada da bazen farklı konular ya da ayrıntılar değişebiliyor,Türkiye coğrafyasında çıkan sorulara bakarsanız,hep aynı tarzda yani aynı konulardan çıkıyor,bunu çözmek için okumaktan sıkıldığınızı söylüyorsunuz o zaman genel bir tekrar yapın ve soru çözün.Özellikle de bol bol soru çözün.

cenkulus
Kapalı
27 Ocak 2008 17:00

bence bir alternatif yolda cep kitapları ile çalışmak.

mit ajanı
Genel Müdür
27 Ocak 2008 17:15

bence kpss sınavından önceki son 2 hafta çok önemli.. sen 10 ay öncesinden çalış sıkı bir şekilde, son 2 hafta da ''tmm ben hallettim'' deyip çalışmazsan bilgilerin %25 i gider..

sözüm kimseye değil, ööle bi teori ürettim :)

cenkulus
Kapalı
27 Ocak 2008 17:33

Bir de: Bu forumda Kpssye hazırlık coğrafya konulu başlığa bir gözat derim.

esenrüzgar
Genel Müdür
27 Ocak 2008 19:29

arkadaşlar coğrafyada harita bilginiz eksikse size güzel bir oyun.şehir bulmaca oyunu oldukça zevkli.en azından bir defa oynayın derim

http://www.oyunum.net/Board/sehir_Bulmaca.html

mentet
Kapalı
27 Ocak 2008 22:37

coğrafya için kitap ne tavsiye dersiniz? datanın coğrafyasından çalışan varmı ?

yeniumut10
Daire Başkanı
28 Ocak 2008 13:39

gncl

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi