Editörler : E.Kayı Han
22 Ekim 2008 16:43

4/b ve kadro

s.a arkadaşlar bizler galiba unutulduk gibi ama işallah 2009 yılı için umutluyum seçim nedeniyle bir umut belki kadroya geçebiliriz atanalı yaklaşık bir yılı geçti ne dersiniz?

babali_25
Şef
22 Ekim 2008 23:48

bırak hocam boşver her kafadan bir ses çıkıyor.kimi diyorki hükümet sözleşmelileri çok seviyor görevlerine bağlı oluyormuş diye,kimi diyorki bir bakan açıklama yaptı bütün memurlar aynı statüde olacak diye4/b ve 4/c kadro alacak biri haklı olarak bir başlık açmış(sendikalar 4/bliyi sattı)diye millet oraya toplanmış küfür hariç her türlü hakaret var.allah sonumuzu hayır etsin inşallah.

fayf
Memur
24 Ekim 2008 18:37

arkadaşlar 4/b ve kadro böyle başlıklar açmayın.4/b lilere kadro verilmeyecek.Boşuna insanlar umutlanıyor.Sadece bazı haklar verilecek o kadar.(eş durumu,askerlik dönüşü işe başlama,Vs.).

babali_25
Şef
24 Ekim 2008 20:02

al sana bitane daha bakan bütün memurlar aynı statüde olacak diyor sen kadro yok diyorsun hanginize inanalım

fayf
Memur
25 Ekim 2008 18:27

kime inanmak istiyorsan ona inan.

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
29 Ekim 2008 02:02

bakan herkes eşit statüde olacak diyor herkes kadrolu olacak demiyor..

tüm personeli sözleşmeli yapıp (sadece diyanette değil) hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyorlar..

sözleşmeli olunca tedirgin olsunlar işlerini daha özveriliyapsınlar diye düşünüyorlar ama yavaş yavaş böyle birşey olamayacağını görüyorlar ve dönüyorlar...

babali_25
Şef
29 Ekim 2008 22:51

yokya kadrolu adamın kadrosunu elinden alıp sözleşmemi yapacak sen bu kendi dediğine inanıyormusun omu kolay olur 4/b liye kadro verilmesimi?sence hangisi???

fayf
Memur
29 Ekim 2008 23:10

sayın ebu-fisar'a katılıyorum.son derece doğru yazmış.aslında şuan kadrolu olanları sözleşmeli yapıp var olan 4/b sözleşmelilerle eşitlemek böylece aradaki farklılığı gidermek istiyor hükümet.fakat kadroluları sözleşmeli yapmak zor çünkü kadrolu olarak kazanılmış hakları ellerinden alınacak tamamen hukuka uluslararası anlaşmalara ters bir uygulama olur.4/b lilere kadro verilmesi konusuna gelince zaten kadrolu istihtam istenilmiyor eğer istenilseydi baştan kadrolu alım yapılırdı.Neden 4/B çıkarıldı o zaman.Sözleşmelilere yapacakları haklarını kadrolulara yakın olacak iş güvencesi hariç.Ama kadro verilmesi biraz uzak.Genel seçimler yaklaşırsa belki seçim yatırımı olarak olabilir.Daha önce kamudaki geçici işçiler daimi oldular hatırlarsanız seçim öncesi.Kamuda sözleşmeli oranı giderek artıyor.Eğer kadrolu alım artık yapılmaz böyle giderse belli bir süre sonra tüm kamu tamamen sözleşmeli statüye dönecek.

fayf
Memur
31 Ekim 2008 22:24

sayın babali 25 ;Tüm sözleşmelilerin kadroya alınmasını sonuna kadar destekliyorum.

fora
Başbakan Müsteşarı
01 Kasım 2008 11:00

ümitle beklemekteyiz..

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
01 Kasım 2008 14:29

diyanet teşkilatında sözleşmeli alımın ortaya çıkması aslında eski bakan mehmet aydın'ın 15 bin imam hatip ihtiyacı var demesiyle oldu. şöyleki bu açıklamadan sonra herkes ayağa kalktı. ve bu alımda mümkün olmadı bu yapılamayınca bari sözleşmeli alım yapalım dediler. ve o günden bu güne 38 bin kişi alındı. bunun yaklaşık 10 bini kadrolu olsa diyanette 28 bin sözleşmeli personel var..

kendimde bir 4/B'li olarak 4/B'lilerin kadroya alınmasına tam destek veriyorum ancak yaklaşık28 bin kişinin kadroya alınması biraz hayal gibi geliyor bana..

herkes sözleşmeli olacak derken benim asıl kastettiğim şuydu;

dikkat edilirse artık bir çok kurum personelinin büyük kısmını sözleşmeli olarak alıyor. mevcut memurların 4/B'li olması en az 4/B'lilerin kadrolu olması kadar olanaksız.

ancak bu devamlı 4/B'li alım yapılarak bir süre sonra, uzun vadede, tüm personelin 4/B'li olması planlanıyordu. ancak sendikalarda bu duruma karşı çıkıyorlar.

mesela 4/B'li öğretmenlerle 4/B'li din görevlilerinin durumunun neden bu kadar farklı olduğunu neden 4/B'li din görevlilerinin öğretmenlerin elde ettiği hakları elde edemediğini diyanet-sen il şube başkanına sordum:

4/B'li öğretmen alımlarının 8 yıldr devam ettiğini din görevlileri alımına ise yeni başlandığını dolayısıyla onların daha çok mesafe katettiğini bu konu hakkında görüşme yaptıklarını sorunların en kısa zamanda giderilmesi gerektiğini ve bunu üzerinde çalıştıkları söylediler.

inşaallah iyi olur

inanın ben 4/B'li ye iyileştirilme yapılmasını hiç istemiyorum bunun yerine kadro verilmesini istiyorum ama....

öğrtetici35
Aday Memur
01 Kasım 2008 20:15

güncel

fayf
Memur
01 Kasım 2008 21:13

sözleşmeli personel alımında bir gerekçede; kamuda iş güvencesini sözleşmeli personelle verimliliğin artırılması olarak söyleniyor.Sözleşmeli arkadaşlar kızmasın ama ben buna katılmıyorum.Bir sene sonra aynı işte olup olmayacağını bilmeyen bir kişi ne kadar verimli olur.Bence kişilerin içinde yoksa çalışma azmi ha sözleşmeli olmuş ha kadrolu.Bir de kamuda sözleşmeli yada kadrolu olsun personeli verimli çalıştıran çalışanı ödüllendiren ve çalışanı daima motive eden bir anlayış,bir yönetici(sorumlu kişi,müdür,idareci)ne yazık ki yok.Böyle olduğu sürece sözleşmeli alsanda hiç bir zaman performans artmaz.Ben kadrolu alımdan yanayım.

babali_25
Şef
01 Kasım 2008 22:12

yazılanlara katılıyorum 4/b lilerin kadroya alınması zor olabilir ama düşüncem sadece imamlar için zor olur.benim istediğim kamudaki tüm 4/b lilerin öğretmen,sağlıkçı,düz memur vs.bunların alınması gündeme gelirse fazla gürültü olmaz diye düşünüyorum.bizde bu arada kaynarız.tabi bunlar hep temenni.....

fayf
Memur
02 Kasım 2008 10:35

Tüm 4/B lilere kadro verilmesi gerçekten adaletli olur.

Gökhan ÇAVDAR
Aday Memur
04 Kasım 2008 19:37

arkadaşlar bu 4/b'li arkadaşlar ne zaman kadro alacak, benim bir imam arkadaş var sorup duruyo?

Cevaplarını bekliyorum, şimdiden tşk.

BAKSOY
Şube Müdürü
05 Kasım 2008 22:20

SELAMUN ALEYKÜM,

ARKADAŞLAR, BANA BİR KUR'AN KURSU HOCAMIZ DİYANETİN KADRO İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIĞINI SÖYLEDİ

AMA HENÜZ BİR GELİŞME GÖREMEDİM, SANIRIM ARALIK SONU OLUR, YIL SONUNU BİR BEKLEYELİM

beyazatlıprenss
Şube Müdürü
07 Kasım 2008 00:48

ortada fazla görünmeyeceksin görevini yapıp etliye sütlüye karışmayacaksın. adamların elinde fesh silahı var

hakkus
Kapalı
07 Kasım 2008 12:51

nasıl yanı bu kadar basıtmı keyflerıne gore hemen fesh etme yetkılerımı var yanı ne buyuk sacmalık.

fora
Başbakan Müsteşarı
07 Kasım 2008 13:58

-arkadaşlar bu 4/b kadroları gelirse yerlerimiz değişebilirmi yoksa olduğumuz yerdemi kadroya gireceğiz..

-daha doğrusu 2008 kpss de 4 b'li olarak tercih yapmak ne kadar doğru olur..

bu konuda başlık açarsanız sevinirim ben şu an açamıyorum web hata veriyor..çünkü..

babali_25
Şef
07 Kasım 2008 15:35

fora hocam şuan görevde olan 4/b liler bu 2008 kpss sonucuyla 4/b ye tekrar başvurabiliyormu acaba??

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi