Editörler : "eskiyara"Pangaea

s.kadas
Aday Memur
23 Kasım 2012 09:34

3 te çıkıyorum tenefüsüm yine yok zaten olsada kullanamam.çocuklar ne olcak,yalnız bırakamam,zaten yaş gruplarımız düştü,ne ler oabileceğini düşünemiyorum bile,lavaboya gideceğim zaman okulun hizmetlisini yada öğretmen arkadalarımı çağırıyorum öyle gidiyorum.ben ümidi kestm artık,11.yılım,yıprandım,ama çocukları çok seviyorum,yalnız 50 yaşında hala bu mesleği nasıl yaparım bilmiyorum,merkeze en yakın köydeyiz,stajerler merkezlerde dolu,hatta ile gönderiyorlar,bizde tık yok,belki biraz nefes alırdık onlar sayesinde,oda olmuyor,böyle glmiş böyle gider.şuda var okulöncesi öğretmeniyim dediğimde duyduğum hep şu:oohhhhh ne rahatsınız.gelin görün,bir saat durabilecekmisiz bakalım,yazıcak daha çok şey var,ama yetmez burası

dinasyus
Memur
23 Kasım 2012 11:11

öğretmen değilim, hatta tam gün ek ders yazıldığı için okul öncesi öğretmnelere zimmet çıkaran biriyim (7 yıl önce). ama olayın bildiğimiz gibi olmadığını oğlum anaokuluna başlayınca öğrendim.

ve burda ilgili öğretmen sonuna kadar haklı. kendi öğretmenimizden biliyorum, yardımcı abla olmasına rağmen saat 3 te dayak yemiş gibi duruyor.

görev gereği teneffüs belki çok mümkün olmayabilir ama ücretlerinin artması şart. olaya ben alamıyorsam sende alamazsın mantığı ile bakılamaz.bu öğretmene düz memur mamaşı haksızlıktır.

öğretmenlere bir şey söyleyim. ek ders talep etmek bana göre çok yanlış. bu konuda ekstra ek ders verseler bu kezde başka konular çıkar.

bu yüzden ücret artışını maaş olarak talep edilmeli. ek ders fazla mesai gibi cüzi ve az olmalı.yada ek derse göre özel hizmet tazminatı belirlenmeli.

özetle; işin hakkını veren anaokulu öğretmenlerinin aldığı para alınlarının teridir, ve maaşlarının mühendis düeyine çekilmesi gereklidir, vesselam

selsel34
Aday Memur
24 Kasım 2012 18:01

Ben tenefüsde istemiyorum sadece mesai saatleri dışında okulda kalmayım yeter.Anaokulunda tam gün 7 saat sınıftan hiç çıkmadan çalışıyorum.Üzerine haftada 2 defa gelen nöbet görevim var.Yönetmelikte mesaiden yarım saat öncesi yarım saat sonrası derken müdür mesaiden 1 saat sonra çıkacaksın diyor.Fedakarlık yapacakmışım.Üzerine normal saatimde zaten çıkamıyorum,zamanında gitmiyor çocuklar.Ben sınıfı toparlayım çocukları göndereyim derken bir saat geçiyor zaten.Geç çıkmama rağmen neden çıkıyorsun gibi söylemler,neden daha fazla iş yapmıyorsun gibi laflar.....

inanın vazgeçtim tenefüsten,giriş çıkış saatlerime dokunmasınlar yeter.

ninaaa
Şube Müdürü
28 Kasım 2012 21:59

okul ortamınızı göz önüne getirim dersten sonra tenefüslerdebi kaç melektaşınızla sohbet etmekten okuldaki olup bitenler hakkında konuşmaktan keyif almıyormusunuz.. bir de bizi düşünün makine gibi çalışıp asosyal şekilde yaşıyoruz okulumdaki diğer öğretmenleri tanımıyorum fotokopi için öğretmenler odasına gittiğimde kendimi yabancı bir ortama girmiş gibi hissediyorum hakları olmayan ikinci sınıf öğretmenleriz biz.. tuvalet veya bi şişe su için nöbetçi öğrencinin gönlünü razı etmeye çaalışıyoruz..

mesleğime iyi yönden bakmaya çalışıyorum diyorum nöbetimiz falan yok.. eşim öğretmen ona soruyorum nöbet vermeseler sana ama deselerki tenefüze çıkmayacaksın hayır istemem tabiki de diyo.. bir bardak çay içebilmek izim için lüks..

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
09 Aralık 2012 20:07

bir bardak çayı geçtim hocam tuvaletim gelince çıkamıyorum sınıftan birini bulup çocukların başına koyana kadar zor tutuyorum kendimi.

ve gerçekten fazladan çalışıyoruz.bakın bir sınıf öğretmeni günde 6 derse giriyor yani 6 ders saati 6x40=240 okul öncesi öğretmenleri aralıksız 300 dakika ders yapıyor.

aklınız alabiliyor mu bir insanın 5 saat boyunca tuvaletinin gelmemesini,susamamasını,acıkmamasını ya da herhangi bir işinin olmamasını..

teneffüsümüz olmalı ve bizler zaten hergün 60 dk fazladan çalışıyoruz.bu 60 dakika bize teneffüs olarak verilmeli ya da 60 dk erken çıkmalıyız okuldan

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
10 Aralık 2012 19:17

g

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
13 Aralık 2012 16:32

ne olacak halimiz?

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
22 Aralık 2012 19:33

herkes halinden memnun mu?

pınarco1980
Aday Memur
31 Aralık 2012 10:42

okul öncesi öğretmenleri diğer öğretmenlerle karıştırmasınlar lütfen.full derse girmek hiç nefes almadan aynı sınıfta durmak ve sürekli aktif olmak bunu okul öncesi öğretmeninden başkası anlayamaz... evet özlük hakları düzeltilmeli... her anasınıfı öğretmeninin yardımcısı yok .......

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
02 Ocak 2013 20:04

hem aralıksız derse giriyoruz hem çocuğu veliden teslim alıp veliye teslim ediyoruz o çocuğun montunu ayakkabısını giydiriyoruz.ayrıca diğer öğretmenler okulda haftada bir nöbet tutarken biz anaokullarında neredeyse hergün nöbetçiyiz.ve bizim nöbetçiliğimiz onların ki gibi değil kapıda durup çocukları içeri alıyoruz sonra eve giderlerken velisinin gelip almadığı öğrencinin velisini arıyoruz gelip almasını bekliyoruz gelene kadar o çocuğa vekalet ediyoruz ve başına en ufak birşey gelse sorumlu oluyoruz.gerçekten çok yıpratıcı bir meslek 3 yıldan sonra yapabilmek neredeyse imkansızlaşıyor.

no pain
Kapalı
02 Ocak 2013 20:25

Sonuna kadar haklısınız.Ama sanki okulöncesi öğrt. birlik yok gibi.

Bu durumu her platformda dile getirip sıcak tutmalısınız.Millieğitim müd.

müfettiş, ve il zümrelerinde sürekli dile getirmelisiniz.Allah yardımcınız olsun.

kpssileogretmenolmaz, 11 yıl önce

hem aralıksız derse giriyoruz hem çocuğu veliden teslim alıp veliye teslim ediyoruz o çocuğun montunu ayakkabısını giydiriyoruz.ayrıca diğer öğretmenler okulda haftada bir nöbet tutarken biz anaokullarında neredeyse hergün nöbetçiyiz.ve bizim nöbetçiliğimiz onların ki gibi değil kapıda durup çocukları içeri alıyoruz sonra eve giderlerken velisinin gelip almadığı öğrencinin velisini arıyoruz gelip almasını bekliyoruz gelene kadar o çocuğa vekalet ediyoruz ve başına en ufak birşey gelse sorumlu oluyoruz.gerçekten çok yıpratıcı bir meslek 3 yıldan sonra yapabilmek neredeyse imkansızlaşıyor.

Türkçeci_7
Müsteşar
02 Ocak 2013 20:39

Yardımcınız yoksa Allah kolaylık versin yardımcınız olsaydı düşüncelerim daha farklı olurdu...

nefes almadan çalışıyoruz resmen doldurmadğımız evrak kalmadı 23 öğrencim var yardımcım yok çocuklarım türkçeyi doğru düzgün anlamıyor,tuvalet alışkanlığı kazandırana kadar canım çıktı yeter artık ya bizlerde teneffüs yapmak istiyoruz..

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
02 Ocak 2013 20:54

hocam yardımcısı olan okullar sadece ailelerinin zengin olduğu kendi paraları ile yardımcı tuttukları okullar ki bu okulların sayısı çok az,ayrıca o okullarda çalışan öğretmenleriminde ayrı zorlukları olduğunu düşünüyorum daha öyle bir okulda çalışmadım köy en kötü ilçe derken resmen mesleğimdeki adaletsizliklerle uğraşmaktan soğudum.

anaokullarında idarecelik yapanlar çok rahatlar,keşke biraz iş yüklerimiz paylaştırılsa.

Türkçeci_7
Müsteşar
02 Ocak 2013 21:00

hocam sürekli sınıfta mı kalıyosunuz aklı başında birkaç tane kız öğrenci( özellikle kardeşi anasınıfında olanlardan) bayağı rahatlatır sizi yemek yerken çay vs. durumlar için. Size işinizi öğretmek haddime değil tabiki ama bu şekilde rahatlayabilirsiniz bir nebze...

hocam yardımcısı olan okullar sadece ailelerinin zengin olduğu kendi paraları ile yardımcı tuttukları okullar ki bu okulların sayısı çok az,ayrıca o okullarda çalışan öğretmenleriminde ayrı zorlukları olduğunu düşünüyorum daha öyle bir okulda çalışmadım köy en kötü ilçe derken resmen mesleğimdeki adaletsizliklerle uğraşmaktan soğudum.

anaokullarında idarecelik yapanlar çok rahatlar,keşke biraz iş yüklerimiz paylaştırılsa.

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
02 Ocak 2013 21:02

hocam anaokulunda nereden bulacağız ablayı:)

i.öztürk
Kapalı
02 Ocak 2013 21:36

okul öncesi öyle bi bölüm ki 10 sene sonra yapılmaz. kafa kalmaz çünkü. o yüzden idareci olun, akademisyen olun bişeyler planlayın, sıyrılın

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
02 Ocak 2013 22:01

hocam ne 10 senesi:) en fazla 3 sene sonrasında psikolojik olarak çöküntü yaşıyorsun.

düşünsenize her sene en baştan çocukları okula alıştırıp her sene yeni velilerle uğraşıyorsun,bir de dediğim gibi anaokulunda çalışmanın sıkıntıları çok fazla.

i.öztürk
Kapalı
02 Ocak 2013 22:19

çok iyi anlıyorum hocam. çocuk bunlar bir de , laf söz işlemez her zaman. algılayamıyorlar çünkü. yanlış bişey yapsa ve seni dinlemese bi yaptırım da uygulayamıyorsun çocuk olduğu için. bir de şimdi 4-5 yaşa düştü anaokulu, hepten fena

hocam ne 10 senesi:) en fazla 3 sene sonrasında psikolojik olarak çöküntü yaşıyorsun.

düşünsenize her sene en baştan çocukları okula alıştırıp her sene yeni velilerle uğraşıyorsun,bir de dediğim gibi anaokulunda çalışmanın sıkıntıları çok fazla.

kpssileogretmenolmaz
Genel Müdür
02 Ocak 2013 22:44

bide hocam okulda sürekli eziliyorsun düşünsenize veli geliyor cocuğum tuvaletini yaparken neden pantolonunu siz açmadınız neden ayakkabısını giydirmediniz diyenleri mi ararsın beslenmede koyduğu yumurtayı neden ben soymuyormuşum dilimlemiyormuşum öğretmen değil miyim yapmak zorundaymışım..

hergün yarım saat erken gidip yarım saat geç çıkıyorum sizce bu adalet mi hangi öğretmen nöbetine yarım saat erken gidip yarım saat erken çıkıyor?

no pain
Kapalı
02 Ocak 2013 22:49

Kendinizi ezdirmeyin.Veliler sizi bakıcı gözüyle görür.Bu duruma

düşmemek için veli toplantılarında velilere öğrfetmen olduğunuzu

sözlerinizle belli etmelisiniz ve üste çıkmalısınız.

bide hocam okulda sürekli eziliyorsun düşünsenize veli geliyor cocuğum tuvaletini yaparken neden pantolonunu siz açmadınız neden ayakkabısını giydirmediniz diyenleri mi ararsın beslenmede koyduğu yumurtayı neden ben soymuyormuşum dilimlemiyormuşum öğretmen değil miyim yapmak zorundaymışım..

hergün yarım saat erken gidip yarım saat geç çıkıyorum sizce bu adalet mi hangi öğretmen nöbetine yarım saat erken gidip yarım saat erken çıkıyor?

Toplam 204 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi