Editörler : E.Kayı Han
06 Mart 2010 22:24

Sözleşmeli İnfaz Koruma Memurları ***silah aldınız mi***????

arkadaşlar biliyorsunuz bizlerin taşima ruhsatlı silah alma hakkimiz var alan arkadaşlar olduysa nasil aldılar nerden aldılar ödme şartları ve fiyatları hakkin da bilgi paylaşirlarsa seviniriz.. saygılarımla....

Yüzbaşı Şerafettin
Daire Başkanı
07 Mart 2010 12:26

kardeş,ilk önce 4/b lilere verilmeyecek diye bir şey vardı,ama istanbulda çalışan bir 4/b li arkadaşımız almış ve sorun halledilmiş alabilirsiniz.

yasin_38_88
Aday Memur
07 Mart 2010 13:00

arkadaşlar infaz koruma memuru olarak silah hakkımızında geniiş tutulması gerek diye düşünüyorum bazı kişiler silahlanmaya karşiyiz diyorlar bende karşiyim ama görevimiz gereği tahdit altında olduğumuz için ikm larının silah alması gerektığını düşünüyorum çünkü dışardan kendini savunayacak bir kişi izlenimi vermesin artik bir polise nasil kafa tutamıyorlarsa bizede tutmasınlar namusumuzla çalışıyoruz...

BOZKIRIN OĞLU
Daire Başkanı
08 Mart 2010 11:32

Arkadaşlar kurumunuzdan infaz ve koruma memuru olarak çalışmaktadır ibareli bir görev belgesini aldıktan sonra silah ruhsatı dosyasındaki evrakları ve sağlık raporunu aldıktan sonra yerli ya da yabancı silah alım belgesi eline geçince istediğin silahı alırsın.yerlilierde taksit imkanı var 12 aya kadar yabancılarda peşin satış.Cipder üyeliği ile değişik markalı yerli Canik 55, Sarsılmaz,Yavuz 16 vb.silahları alabilirsin.

yasin_38_88
Aday Memur
08 Mart 2010 19:42

polis kadar özgür taşiyabilirmiyiz????

demir_bey
Memur
08 Mart 2010 19:55

Polis kadar özgür derken neyi kastettiğinizi anlamadım ancak,bazı yerler,örneğin askeri bölgeler,cezaevleri,hastanelerin bazı bölümleri,okullar vs(bu yerlere polisde görev haricinde silahla giremez)giremezsin.Bunun dışında 7 gün 24 saat silahını yanında bulundurabilirsin.Tabiki görgü kuralları çerçevesinde.Alışveriş merkezlerine girerkende taşıma ruhsatını göstermen yeterli.

kabus001
Aday Memur
11 Mart 2010 16:26

sözleşmeliler silah alamıyo olarak biliyorum varmi sozleşmeli olupta taşıma ruhsatlı silah alan

shekill55
Aday Memur
11 Mart 2010 17:01

arkadaşlar ben bafra t tipi ceza infaz kurumu bunda 4/b lik olarak çalışmaktayım ve taşıma ruhhsatlı olarak benim birçok arkadaşım aldı ve almaya devam ediyo kurumunuzdan 1. müdür imzalı kurumdda çalıştığınız adair kağıt alın sonra sağlık raporu silah için adli sicil kaydı ve ikamet belgesi ve 4 adet fotoğraflarla olduğunuz ilin emniyaet mnüdürlüğüne gidin orda size yardımcı olacaklardır daha sonra bir hafta içinde silah alabilir raporu çıkartıyor emniyet onunla beraber ankaraya mke'ye gidiyorsunuz silahı alıp gelip tekrar emniyete gidip silahın taşıma ruhsatını alıp çıkıyorsunuz bu kadar çok karmaşık gibi ama çık rahat ve kolay allah kötü yerde kullanmayı nasip etmesin arkadşalar aeo

keita30
Aday Memur
14 Mart 2010 17:19

arkadaşlar öncelikle meraba.ben de 4b infaz koruma memuruyum.geçen hafta ben de silah aldım.gerekli belgeler;silah istek formu(emniyetten alınacak),sağlık raporu devlet hastanesinden alınacak tam teşeküllü,adli sicil kaydı,4 adet resim,kimlik fotokopisi,sözleşme imzaladığınız komisyondan alınacak görev belgesi,2 adet yarım kapaklı dosya.hepsi bunlar arkadaşlar.ben sarsılmaz combat master aldım

46şahin
Aday Memur
14 Mart 2010 18:25

mrb keita 30 peki bu silahın herhangi bir vergisi falan varmı biliyomusun.. birde hangi marka aldın ne kadar

46şahin
Aday Memur
14 Mart 2010 18:39

birde her kafadan bir ses çıkıyo 4 blinin maaşı ne kadar söyleyebilirmisin.şu an çalıştıgın için senin dedigin en dogrusudur..

xxvatanseverxx
Aday Memur
15 Mart 2010 20:02

Bu silah almak isteyenlerden iyi anlayanlar varsa ne marka alacaklarını ve fiyatının ne kadar olduğunu yazarsalar sevinirim...Ayrıca silahta en mantıklı seçim nedir sizce ?

demir_bey
Memur
15 Mart 2010 20:35

http://www.silahforum.com/sf/

http://www.tabancatufek.com/forum2/

Silah almayı düşünen meslektaşlarım bu adreslerden bilgi edinebilirler.Şahin 2000 L tavsiye ederim,fiyatı uygun ve hafif.

mohikan52
Memur
16 Mart 2010 19:43

ne yapacaksanız silahı gerek varmıdır gerçekten silah ihtiyaçmıdır sizce

yasin_38_88
Aday Memur
16 Mart 2010 20:06

ben toplumun sivil silahlanmasına karşiyim ama dikkatınızı çekerim biz sivil değiliz bir üniformamız var ve işten çıktığımız zman çok tuhaf veya düşmanca bakanlar var şuan meslekte yeniyiz ama daha sonraları simamızı hatırlayacak o kadar suçlu olacak ki artik rahatsız olacaksınız allah silahı bizi silaha muhtaç etmesin ama siz ne kadar iyi niyetli olursan ol karşidaki kötü niyetli olabilir onun için imamla gitmektense polisle giderim diye düşünüyorum tabi kimseye düşmanlığımız yok bunuda belirtilem sadece can güvenlığımızı garantı altına alalım onun için ben meslektaşlarımın silah alması taraftarıym ucuzda olsa kötüde olsa belinizde dursun ama dikkatli kullanalım şakası olmaz...

kabus001
Aday Memur
16 Mart 2010 22:11

arkadaşlar taşıma ruhsatı almak için harç yatırıyomuşuz buda 1700tl falan yazıyo bu infaz koruma memurları içinde geçerlimi bilgniz varmı?

keita30
Aday Memur
17 Mart 2010 14:59

arkdaşlar tekrar meraba.seminerde olduğum için cevap verme iimkanım yeni old.özür dilerim.maşı sormuşsunuz,önlisans mezunuyum bekarım.aldığım net maaş 1135 bu kdar.başka bişe yok.herşeyi içinde.silahı sormuşsunuz.onu cevaplıyayım.herhangi bir vergi vrmiyoruz.çünkü kamu görevlisi statüsündeyiz.marka sormuşsunuz.inanın ki kime sorduysam sarsılmazdan vazgeçme diyor.ben de sarsılmaz combat master aldım.aynı iş yerind çalışan arkadaşdan hibe yoluyla aldım.1500 tl.aldığım silahın sıfırı 1900 arkadaşlar.çok araştırdım.bana önerdiler.ben de öneririm ama yine de iyive araştırın.kendinize i bakın arkadaşlar.tekrar görüşmek dileğiyle cuma gününden itibren nete girme imkanım olur.i günler arkadaşlar

keita30
Aday Memur
17 Mart 2010 15:02

şunu da belirteyim aldığım silah siyah beyaz.kısa namlu 15+1 ağırlığı 800 gr.

facetofaceblack
Aday Memur
19 Mart 2010 02:22

zigana sport görüntüsü harika ama 2400tl biraz tuzlu

dayakcıı_maho
Yasaklı
19 Mart 2010 08:01

bence daha 1 sene yi bile doldurmamıs infaz korumaya bırak silahı tırnak cakısı bile vermemek lazım

kabus001
Aday Memur
19 Mart 2010 09:50

kardeş bu devirde kimlerin elinde silah var sende biliyosundur infaz koruma memuru onları yanında özelharekat kalır:))

Toplam 76 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi