Editörler : E.Kayı Han
17 Nisan 2013 11:09

yardımcı hizmetlerin kaldırılması

arkadaşlar sayın milletvekiliz mehmet ali ediboğlu yardımcı hizmetlerin kaldırılması bütün herkesin genel idare hizmetlere geçmesi için kanun teklifi vermiş [email protected] adresi bu desteklerinizi bekliyoruz saygılarımla

affetmez_s
Yasaklı
17 Nisan 2013 21:10

evet destek verin arkadaşlar. gelin yardımcı hizmetler forumuna ses verin..

commenter
Şef
18 Nisan 2013 22:31

Yardımcı hizmetlerin tamamının kaldırılması diye birşey olacağını zannetmiyorum...Örneğin hizmetli kadrosu niteliği gereği yardımcı hizmetlerdir, ama mübaşirin yaptığı iş çeşidi ve niteliği göze alındığında genel idari hizmetlere uygun bir kadrodur.Ama mübaşirler yıllardan beri kullanılmaya alışıldığı için sınıflarını değiştirmiyorlar bilerek, yoksa mübaşir sadece yasada yazılan görevlerini yapar gerisini ellemez.Bunu bildikleri için yardımcı hizmetlerde bırakıyorlar, her türlü işi yaptırabilmek için...

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
18 Nisan 2013 23:26

arkadaşlar, hatırlıyor iseniz mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesine ilişkin kanun tasarısı meclise sevk edilirken değişikliğe uğramış, mübaşirler GİH'e geçirilmemişti.

Bu kanun teklifinin yardımcı hizmetler sınıfının lehine olacağını zannetmiyorum, zira kanun teklifinin sahibi iktidar değil muhalefet partisi mensubu.

QQQ22
Yasaklı
19 Nisan 2013 00:01

yok canım? sen onu bunu boşver de senin sınıfın ne onu anlat bana...Senin sınıfın ile ilgili kanunda ne yazıyor onu anlat bana. başında hizmetli ünvanı varsa herşeyi yapar kalifiyesiz elamandır ama mübaşirse oooo öyle mi?

sen onu bunu boşverde torpil ile nasıl mübaşir olunur onu anlat kardeşim. hizmetlilerin çoğu kpss ile atanır..mübaşirler gibi kpss artı mülakat( torpil) değil hani...zaten çok kalifiyeli olsaydınız kpss ile bir yere ösym tarafından yerleştirilirdiniz..mülakat la değil...

commenter, 11 yıl önce

Yardımcı hizmetlerin tamamının kaldırılması diye birşey olacağını zannetmiyorum...Örneğin hizmetli kadrosu niteliği gereği yardımcı hizmetlerdir, ama mübaşirin yaptığı iş çeşidi ve niteliği göze alındığında genel idari hizmetlere uygun bir kadrodur.Ama mübaşirler yıllardan beri kullanılmaya alışıldığı için sınıflarını değiştirmiyorlar bilerek, yoksa mübaşir sadece yasada yazılan görevlerini yapar gerisini ellemez.Bunu bildikleri için yardımcı hizmetlerde bırakıyorlar, her türlü işi yaptırabilmek için...

QQQ22
Yasaklı
19 Nisan 2013 00:08

editörüm sen de böyle dedikten sonra.... unutma bedelli askerliği en çok isteyen chp idi ama ne oldu? akparti önce karşı durdu sonra sahiplendi ve meclisten geçirdi..

ha keza 4/B'lilere kadro yok onlar bilerek sözleşmeliyi seçti diyen başbakan erdoğan değilmiydi..peki 4/B'li için çırpınan kadro isteyen kimdi chp idi..ama ne oldu seçimden önce hepsi kadroya geçirildi..

yaz googla çıksın başbakanın seçimden önce 4/B'liler için söyledikleri..

ben chp yi zerre kadar sevmem ama kul hakkı da yemem.. sezar'ın hakkı sezar'a.. öyle değil mi editörüm?

umutları kırma.. akparti 170 bin kişilik yardımcı hizmetler camiasını karşısına almaz şu aşamadan sonra..kanımca ya sahiplenecek kendine mal edecek ve bişekil eksiltip kısıp bu kanun teklifini geçirecek.ama önce birlik olmamız şart.mübaşir hizmetli ayrımına girersek işimiz yaman...

ses vermeliyiz birlik olmalıyız..değil mi editörüm?

ÇOTANAK, 11 yıl önce

arkadaşlar, hatırlıyor iseniz mübaşirlerin GİH sınıfına geçirilmesine ilişkin kanun tasarısı meclise sevk edilirken değişikliğe uğramış, mübaşirler GİH'e geçirilmemişti.

Bu kanun teklifinin yardımcı hizmetler sınıfının lehine olacağını zannetmiyorum, zira kanun teklifinin sahibi iktidar değil muhalefet partisi mensubu.

commenter
Şef
19 Nisan 2013 10:44

Madem o kadar çok biliyorsun arkadaşım, senin dediğin gibi olsun, tüm yardımcı hizmetler genel idari hizmetler sınıfına geçsin, hatta hizmetlilerin ünvanı uzman olsun...Hatta torpil bulsun hizmetliler müdürlüğe bile atanabilsinler, o kadar kolay bu işler emin ol !!!

QQQ22, 11 yıl önce

yok canım? sen onu bunu boşver de senin sınıfın ne onu anlat bana...Senin sınıfın ile ilgili kanunda ne yazıyor onu anlat bana. başında hizmetli ünvanı varsa herşeyi yapar kalifiyesiz elamandır ama mübaşirse oooo öyle mi?

sen onu bunu boşverde torpil ile nasıl mübaşir olunur onu anlat kardeşim. hizmetlilerin çoğu kpss ile atanır..mübaşirler gibi kpss artı mülakat( torpil) değil hani...zaten çok kalifiyeli olsaydınız kpss ile bir yere ösym tarafından yerleştirilirdiniz..mülakat la değil...

aslanaliosman
Aday Memur
19 Nisan 2013 12:10

kardeşlerim hepimiz yardımcı hizmet sınıfındayız amacımız ortak kimse kimsenin üstünde değil onun için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor

commenter, 11 yıl önce

Madem o kadar çok biliyorsun arkadaşım, senin dediğin gibi olsun, tüm yardımcı hizmetler genel idari hizmetler sınıfına geçsin, hatta hizmetlilerin ünvanı uzman olsun...Hatta torpil bulsun hizmetliler müdürlüğe bile atanabilsinler, o kadar kolay bu işler emin ol !!!

19 Nisan 2013 15:07

arkadaşlar sizinle bir şey paylaşmak istiyorum bu gün adliye,ye büro memur sen .in temsilcileri geldi adliyenin çogu adalet büro senli idi ama şu anda koca adliyede bir tek ben kaldım adamlar bir yemek e satıldılar biz böyle bir zihniyetle hangi hakkı alabiliriz

Mustafaisik
Aday Memur
19 Nisan 2013 20:22

QQQ22 mübaşirler diyerek genelleme yapmayınız bu kurumda tüm mübaşirler torpille atanmıştır gibi bir yaklaşımda bulunmak mantık dışıdır..

commenter
Şef
19 Nisan 2013 23:50

Zaten arkadaşın yazdıklarında mantıklı birşey bulmak imkansız...

ravaha
Yasaklı
24 Nisan 2013 23:25

yardımcı hizmetler forum sayfasında niye yoksunuz arkadaşlar?

niye yoksun commenter,

niye yoksun mustafaişik

niye yoksun gölbaşılı02

arkadaşlar sizler yoksa yardımcı hizmetler sınıfına haiz personeller değimisiniz?

biz orda okadar mücadele ediyoruz.sizlerde aramızda olmanız gerekmez mi?

Birimizin çıkarına olan hepimizin çıkarına değil mi?

affetmez_s
Yasaklı
25 Nisan 2013 07:58

.http://www.kamuajans.com/egitimpersoneli/haber/sube-mudurlugunde-sozlu-sinava-dogru-412743.html.Demekki artık görevde yükselme bile torpille olacak..Şimdiye kadar görevde yükselme açılsın hakkımızla yükselelim diyorduk.Ama gel gör ki görevde yükselme + sözlü(torpil)= Yükselme

Bunun ve bunun benzeri rezillikler için Hatay milletvekilinin meclise verdiği kanun teklifine sahip çıkmalıyız.Aksi takdirde bizim için çok geç olacak.

inanın bana her sahip çıkarsak başarırız...

prot
Kapalı
25 Nisan 2013 13:22

hadi hayırlısı bakalım, inşallah gih e geçeriz. Bunu hakediyoruz

affetmez_s
Yasaklı
30 Nisan 2013 18:39

http://www.turksagliksen.org.tr/haberler/1291-manset-haberler/12041-hizmetliler-icin-alanlara-iniyoruz.html

paksoy002
Kapalı
23 Mayıs 2013 19:08

kardeşim biz torpille değil alın terimizle atandık ayrıca mübaşirliğe atananların kpss puanına bakarsan 85 puandan aşağı puan yok.

QQQ22, 11 yıl önce

QQQ22
Yasaklı
28 Mayıs 2013 23:47

o zaman sıkıntı yok..

kilişe bir söz olcak belki ama

yarası olan gocunur vesselam...

paksoy002, 11 yıl önce

kardeşim biz torpille değil alın terimizle atandık ayrıca mübaşirliğe atananların kpss puanına bakarsan 85 puandan aşağı puan yok.

commenter
Şef
22 Temmuz 2013 23:40

QQQ22, bol keseden sallayacağına, millete torpil iftirası atacağına, madem ki hizmetliler kpss puanıyla atanıyor diyorsun ki bu sana göre bu iftihar edilecek bir durum, tekrar gir kpss ye ve yüksek puan alıp kurtul hizmetli olmaktan, niye yırtınıyosun ki buralarda?? Hem senin mübaşirlerin forumunda işin ne, git kendi forumunda takıl, mübaşir kardeşlerime de laf etme, haddini bil, mübarek günlerde ağzımızı bozdurma bizim...

bilgen85
Kapalı
09 Aralık 2013 18:38

gncl

bilgen85
Kapalı
09 Aralık 2013 18:39

+++

min123
Aday Memur
13 Ocak 2014 22:03

güncel