Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Haziran 2009 19:15

maaş hesabına bloke konurmu

merhaba arkadaşlar. sözleşmeli öğretmenim. maaşımın dörte biri icradan dolayı kesiliyor. geçenlerde maaşımın yattığı hesaba bloke yazısı göndermiş vergi dairesi 800 tl lik. bir kaç yere sordum haciz varsa bloke koyamazlar diyor. bir fikri olan varmı.

kyturan
Şef
12 Haziran 2009 19:52

normalde bloke konulamaz ama size özelden mesaj atıyorum okuyun

-SuİgeneriS-
Şube Müdürü
12 Haziran 2009 19:52

Kefilliğiniz varsa ve ödenmemişse maaşa bloke koyuyorlar.

Akrep79
Şef
12 Haziran 2009 20:02

Aynı şey başıma geldi. Birincisi bu konuyla ilgili internette arama yapın bu durumda olan kişilerin olduğunu ve mahkeme kananıyla blokelerini kaldırdıklarını göreceksiniz. Aynı şey başıma geldi. Böyle bir şey kesinlikle yok hocam. Bloke konuyor diyen arkadaşlar hiçbir şey bilmiyor. En az 4 avukata sordum ve mahkemeye verdim ben. Hocam hiç uğraşma. Bloke nerden gelmiş onu bi öğren bankana git. Sonra bloke koyan icra hakimliğin mercisine giderek şikayet dilekçesiyle dava ac. Nöbetçi mahkemeye verirsen dilekçeni işlerin hızlanır. Bu arada sana bu blokeyi koyan kurum,avukat vs hepsine karşı daha açmanı tavsiye ederim. Burada banka da suçlu. Gelen kararı uygulamak zorundalar tamam ama aslında maasınızda haciz oldugunu bildikleri halde bunu yapmamaları gerektiğini onlar da biliyor. Dediğimi yapın hocam. Bu arada bilgisi olmayan arkadaşlar boş konusmasınlar ,çünkü bilirim o durma düşmüş insanın o an nasıl bir sıkıntı içinde oldugunu. Burdan bosu bosuna kimsenin moralini bozmayın. Bilmiyorsanız ağzınızı kapayın geçin !

ndipi
Aday Memur
15 Aralık 2009 21:51

Şu anda aynı durum benim içinde var. Ama benim durum biraz farklı.Öncelikle şimdi maaş aldım bankaya borçlarımdan dolayı hacizlik oldum. Ve sonra kurum bu banka ile anlaşma içine girdi. Ve maaşımı bu hacizli oldum bankadan almaya başladım. Ve banka alacağı sırada beklemekte. Bugün hacizden kalan paramı çekmek istedim ve 923TL olan paramdan sadece 488 Çektim ve kalan 435TL alamadım bankayı aradım bloke koyduk dediler. Sebep bize borcunuz var. Bende dedim borcum var yasal süreç gerçekleşti ve sırada beklemekte dedim. Verdikleri cevap ise ee ne zaman bize sıra gelecek biz paraya el koyduk oldu. Ya anlaşacaksınız yada hesabınızdaki blokeyi kaldırmayacağız dediler. Arkadaşlar gerçekten zor durumda kaldım. Ne yapmam gerek inanın bilmez duruma geldim. Zaten kıt kanat yetiyordu şimdi tamamen ortada kaldım. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

gariba
Aday Memur
12 Ekim 2016 14:10

MERHABA LÜTFEN ACİL OLARAK CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM. BENİM MAAŞIMA BİR BANKA TARAFINDAN İCRA KONDU VE 1/4 ORANINDA KESİNTİ YAPIYOR.SIRADA OLAN BİR BAŞKA BANKA KREDİ KARTI BORCU YÜZÜNDEN KESİNTİDEN SONRA KALAN KISMININ TÜMÜNE BLOKE KOYDU.ŞİMDİ KİRAMI DAHİ ÖDEYEMİYORUM.NE YAPABİLİRİM.SAYGILAR

Akrep79, 15 yıl önce

Aynı şey başıma geldi. Birincisi bu konuyla ilgili internette arama yapın bu durumda olan kişilerin olduğunu ve mahkeme kananıyla blokelerini kaldırdıklarını göreceksiniz. Aynı şey başıma geldi. Böyle bir şey kesinlikle yok hocam. Bloke konuyor diyen arkadaşlar hiçbir şey bilmiyor. En az 4 avukata sordum ve mahkemeye verdim ben. Hocam hiç uğraşma. Bloke nerden gelmiş onu bi öğren bankana git. Sonra bloke koyan icra hakimliğin mercisine giderek şikayet dilekçesiyle dava ac. Nöbetçi mahkemeye verirsen dilekçeni işlerin hızlanır. Bu arada sana bu blokeyi koyan kurum,avukat vs hepsine karşı daha açmanı tavsiye ederim. Burada banka da suçlu. Gelen kararı uygulamak zorundalar tamam ama aslında maasınızda haciz oldugunu bildikleri halde bunu yapmamaları gerektiğini onlar da biliyor. Dediğimi yapın hocam. Bu arada bilgisi olmayan arkadaşlar boş konusmasınlar ,çünkü bilirim o durma düşmüş insanın o an nasıl bir sıkıntı içinde oldugunu. Burdan bosu bosuna kimsenin moralini bozmayın. Bilmiyorsanız ağzınızı kapayın geçin !

hopali
Başbakan Müsteşarı
12 Ekim 2016 21:25

Borcu Ödemeden Açmazlar. Benim Haberim Olmayan Bir Trafik Cezasından Bloke Konulmuştu. Borcun Nereden Geldiğini Bile Zor Öğrenmiştim. Dediğim Olay Birkaç Yıl Oldu. Belki Sistem Değişmiştir...

gariba, 8 yıl önce

MERHABA LÜTFEN ACİL OLARAK CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM. BENİM MAAŞIMA BİR BANKA TARAFINDAN İCRA KONDU VE 1/4 ORANINDA KESİNTİ YAPIYOR.SIRADA OLAN BİR BAŞKA BANKA KREDİ KARTI BORCU YÜZÜNDEN KESİNTİDEN SONRA KALAN KISMININ TÜMÜNE BLOKE KOYDU.ŞİMDİ KİRAMI DAHİ ÖDEYEMİYORUM.NE YAPABİLİRİM.SAYGILAR

aZaZeL240
Memur
13 Ekim 2016 13:38

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Yasal olarak bloke koyamaz, bir google aramasıyla konuyla ilgili yargıtay kararlarına ulaşabilirsiniz.

Peki ne yapabilirsiniz.? Büyük ihtimalle hiç bir şey. Şubenize dilekçe verin bloke ile ilgili fakat %90 red cevabı alacaksınız. Sonrasında yargı yolu dışında bir seçeneğiniz yok. Zaten mahkeme karar verene kadar borcunuz çoktan bitmiş, blokeniz kalkmış olacaktır.

Siz yine de dilekçenizi verin.

Allah bu tefecilerin bin belasını versin.

gariba, 8 yıl önce

xrainmannnx
Yasaklı
07 Haziran 2020 04:36

iinsanlara yanlış bilgiler vererek onları kandırmayın.

aZaZeL240, 8 yıl önce

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Yasal olarak bloke koyamaz, bir google aramasıyla konuyla ilgili yargıtay kararlarına ulaşabilirsiniz.

Peki ne yapabilirsiniz.? Büyük ihtimalle hiç bir şey. Şubenize dilekçe verin bloke ile ilgili fakat %90 red cevabı alacaksınız. Sonrasında yargı yolu dışında bir seçeneğiniz yok. Zaten mahkeme karar verene kadar borcunuz çoktan bitmiş, blokeniz kalkmış olacaktır.

Siz yine de dilekçenizi verin.

Allah bu tefecilerin bin belasını versin.

xrainmannnx
Yasaklı
09 Haziran 2020 02:04

maaş hesabına sadece 1/4 haciz konur kalan hacizler sıraya girer. Blokeyi babası bile koyamaz her türlü mahkemden döner faiizyle geri alırsınız. Bu esasen bir suçtur. Bir banka bana ''nereye başvrursan vur biz bloke koyduk'' diyecek ben o lafı diyen bankanın da o lafı eden avukatın da ağ... sç....ım. hem faizi ile.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi