Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Temmuz 2012 13:49

Sınıf öğretmenleri karşılıklı yer değiştirme kılavuz

BÜTÜN İLER DOLU TELKEFONLA GÖRÜŞTÜM.AŞAĞIDAKİ DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ EĞİTİM BİRSEN BUNUN ÇOK SAYIDA MEVZUAT DAİREMİZE FAKSLANIRSA BAKANLIKLA İLETİŞİME GECECEK.

ACELE ve ÖNEMLİ

EĞİTİM BİRSEN MEVZUAT DAİRESİ BAŞKANLIĞI?NA

ANKARA

İlgi : (a) 2012 İler arası Öğretmen Atama ve Yer değiştirme Kılavuzu

(b) Yer değiştirme Mağduru olan Sınıf Öğretmenleri

(c) KARŞILILI YER DEĞİŞTİRME TALEBİ?nin kılavuza yansıtılması.

Sayın Nimet Çubukçu zamanında hazırlanan ama Sözleşmeli öğretmenlere uygulama aşamasında sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenliğe geçirilmesi sonucu uygulanmayan aşağıdaki Yer değiştirme Modelinin BUGÜN itibariyle yer değiştirme mağduru KADROLU Öğretmenler için aynen şu şekilde;

?? MEB, 2011 Öğretmenlerin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzunun ?3. Genel Açıklamalar? bölümü 3. maddesi 19. fıkrasındaki; ?Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu?nun 4/B maddesi kapsamında görev yapan sözleşmeli öğretmenlerden; 15 Eylül tarihi itibarıyla bulunduğu ilde 3 (üç) yıllık görev süresini tamamlayan/tamamlayacak olanlar, 5 il tercih etmek suretiyle hizmet puanı üstünlüğü esasına göre karşılıklı yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Elektronik Başvuru Formu?nda, ?Tercihlerimdeki illerde alanımda görev yapan ve hâlen görev yaptığım ile tercihte bulunan sözleşmeli öğretmenin görev yaptığı eğitim kurumuna Kılavuz hükümleri ve tercihlerime göre karşılıklı yer değiştirmeyi kabul ediyorum.? ifadesi yer alacaktır.

Ayrıca, 6. tercih olarak; ?İl, ilçe, il/ilçe merkezi ve il genelindeki tüm eğitim kurumları arasında karşılıklı yer değiştirmek istiyorum.? ifadelerinden birisi seçilerek başvurunun kaydedilmesi sağlanacaktır.?? Şeklinde olan YER DEĞİŞTİRME MODELİNİN Kadrolu öğretmenler için tasarlanması ilgili birimlere aktarılması hususunda;

Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim.

DuyqusaL
Yasaklı
25 Temmuz 2012 14:13

hocam yerdeğiştrmek isteyen öğretmenlerin çoğu doğuda

doğudaki öğretmenle de kim yer değiştrmek ister

libraatlantis
Genel Müdür
25 Temmuz 2012 14:35

EĞİTİM_BİR_SEN=Yüzsüz sendika mı olmak istiyor acaba?

4+4'ün kahramanlığını yapacaksın sonra sınıf öğretmenlerini mağdur edeceksin

ÇOK BİLMİŞLER YA YÖNETMELİĞE BECAİŞ EKLENMELİYMİŞ ÇOK SAĞOLSUNLAR

BAKANLIĞA YALAKALIK YAPACAKLARINA DÜŞÜNÜP ÖĞRETMEN LEHİNE İŞ YAPSINLAR

5+3 E NE OLMUŞTU DÜNYADA 48 ÜLKE 6+2 8 ÜLKE 4+4

SENDİKACILIK YAPAMIYORLARSA İSTİFA ETSİNLER İSTİFA ŞEREFİ OLAN BİR KURUMDUR KORKMAMAK GEREK...

ARSIZLIK AYRI ŞEY SENDİKACILIK AYRI...

SENDİKACILIK YAPIYORLARSA İL/İLÇE EMRİ İÇİN MÜCADELE VERSİNLER YOKSA KENDİ HALLERİNDE SENDİKACILIK OYNASINLAR FİKİRLERİDE KENDİLERİNİN OLSUN...

İL/İLÇE EMRİNDEN BAŞKA BİR SEÇENEĞİ KABUL ETMİYORUZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cngz71
Şube Müdürü
25 Temmuz 2012 14:45

ben bunu hep savundum her yerde söyledim.

ancak tercih yaptığın ilde puan üstünlüğüne göre yerleştirilmeli.ve

aynı iller arası olmak zorunda değil ankara'dan izmir'e isteyenin yerine bolu'dan ankara'yı isteyen de yerleşebilmeli

a kişisi gitmek istedği ili dolu görünce isteyemiyor,gitmek isteği yerdeki b kişisi de gitmek istedği başka bir ildeki yeri c kişisi doldurduğu için isteyemiyor ve tıkanıyor.

ön başvuru modeli bu işi çözer ama çözmek isteyene tabi.

birugradim
Aday Memur
25 Temmuz 2012 14:56

becayiş değil, adam gibi tayin ve il/ilçe emrini istiyoruz.

çok sayıda dilekçe kendilerine fakslanırsa bakanlıkla iletişime geçebilirlermiş... küstahlığa bak!

gelge etmeyin, başka ihsan istemez...

han-hancı
Kapalı
25 Temmuz 2012 15:52

Vay be çalışan sendikaya bak.

Öğretmenler mağdur olmasın diye neler düşünmüşler neler.

Bunlar ancak böyle bişey düşünebilirlerdi.Helal olsun.

ÖZER TUNA
Aday Memur
25 Temmuz 2012 15:59

hala sendikalardan yardım bekleyen arkadaşlar var ya hiç bir şey demiyorum onlara

gul_yaz
Memur
25 Temmuz 2012 16:11

hala sendikalardan medet uman arkadaşlara sadece üzülüyorum hele şu ismi malum sendikadan , yaptıkları yapacklarının garantisidir ,herşeyin hayırlısını dileyelim.

özür durumu kasım DÖ
Şube Müdürü
25 Temmuz 2012 17:55

İLGİLİ YERLERE FAXLAYIN YOKSA SINIFÇILAR FOSİL OLACAKLAR

ideal öğretmen
Şube Müdürü
25 Temmuz 2012 18:41

eğitim bir sen özellikle sınıfçıları çok mağdue ettiniz.becayişi getirin ,kendinizi binebzede olsa affettirin.çünkü becayişi kazanan arkadaşlar varkimseyi mahkemelik etmeyin.becayiş mutlaka geri gelmeli.

nilvirusu
Şube Müdürü
25 Temmuz 2012 18:49

Allahaşkına siz delirdiniz mi?

Yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin büyük çoğunluğu doğuda ve doğudan batıya gitmek istiyor batıdaki öğretmen doğulu bile olsa yer değiştirmek istemez ki benim öyle çok tanıdığım var rahatım iyi diyen.Asla buna onay vermem asla vermeyin yoksa elimizde olan yer değiştirme hakkı da gider.

aynazefe
Şef
25 Temmuz 2012 22:31

DuyqusaL hocam

yer değiştrmek isteyen öğretmenlerin çoğu doğuda

doğudaki öğretmenle de kim yer değiştrmek ister demişsiniz.

Ama yanılıyorsunuz.Batıda da çok kimse var.Adamlar yıllarca kota ve kontenjan uygulamasyla emekliliği gelmiş olanlar dışında kimseyi yerinden kıpırdatmıyorlar bile.Geçen yıl otuz il sıfır kontenjandı. Mesela Diyarbakır sıfır kontenjandı, istesende yazamıyodun. Kontenjanda gösterilen yerlerde bir kaç dağ başındaki okul.Oralarada emekliliği gelenler gidebiliyo.Yani yıllardır il dışı tayinler göstermelik yapılıyor.

aynazefe
Şef
25 Temmuz 2012 22:42

İstanbulda güzel bir semtte güzel bir okuldayım.Bu okulda olmak için can atan bir çok kimse var. Kontenjan ayrılmağı için memleketimi yazamadım.Yazdığım yere atanmış arkadaşın bilgisini paylaşayım artık siz fikir yürütün.:)))

BURSA/YILDIRIM/Yiğitler İlköğretim Okulu 679 puan

kenan_2787
Daire Başkanı
25 Temmuz 2012 23:10

beter olun öğretmenler sonunuz dahada vahim olacak bugünleriniz ii daha en işe yaramaz insanlar olduk önüne gelen aşagıladı önüne gelen sınıf öğretmenlerini küçük gördü alın bundan sonra görün nasıl daha küçük düştügümüzü hepiniz siyasi görüşlüsünüz ama bir gram beyin yok bizde hepimiz bitmişiz artık oturunda aglayın halinize sınıf öğretmenleri digerleri şehirde arabasına biner gezer siz köylerde rezilsiniz ondan sonra 15 saat çalışıyo olursunuz aklınızı yiyim ben karşılıklı yer degiştirmeymiş vah vah bir parmak bal sürüyolar bi taraflarınıza ne oldugunu bilmede yumuşuyonuz daha beter olun..

nilvirusu
Şube Müdürü
25 Temmuz 2012 23:26

Allahaşkına siz delirdiniz mi?

Yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin büyük çoğunluğu doğuda ve doğudan batıya gitmek istiyor batıdaki öğretmen doğulu bile olsa yer değiştirmek istemez ki benim öyle çok tanıdığım var rahatım iyi diyen.Asla buna onay vermem asla vermeyin yoksa elimizde olan yer değiştirme hakkı da gider

S-G i r L
Kapalı
25 Temmuz 2012 23:31

kenan hocaya katiliom

özür durumu kasım DÖ
Şube Müdürü
26 Temmuz 2012 16:30

GNCL

flashget
Genel Müdür
26 Temmuz 2012 16:44

ondan sonra hizmet puanı çok yüksek olan öğretmenler arasında gelir kaynağı olmasın bu becayiş işi. bir de ücretsiz izin dvavası da var. hiç maaş alamamaktansa üç-beş bin karşılığında gideceğin ilin en merkezi yerine tayinin olacak. nasılsa ildışından yine gelir bir yıl sonra o arkadaş. yanlış işler bunlar, yapılacak tek şey il emrini zorlamaktır.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi