Editörler : Pangaea
«201202203204205206207208209210211212»

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 11:04

aynen kardeş sende benim gibi düşünüyorsun.diğer arkadaşlar nedense aleyhine olan sınava seviniyorlar nasıl mantık anlamadım....

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 11:27

benim bildiğim en çok atama yapacakları branşlarda sınava bile gerek olmzaz kaldırmaları gerek niye 2 sınavı 3 yapıyorlar durup düşünmek lazım.işte böyle atama yapılacak branşlar deyip iyi gösteriyorlar.o zaman rehberlik,sınıfçı,okul öncesi,arapça,müzik gibi.branşlarda atama yapmıcaklar artık bu mantık çıkıyor ortaya.iş öyle değil en çok atanacaklar 2 sınava girsin en çok mezun veren branşlarda alan sınavına tabi olsun çalışssın atansın yoksa kendine iş bulsun demek isteniyor aslında....

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 11:33

atanacaklar 2 sınav mezun verip atanamayan yığılma olan bölümler alan sınavına .çalışın ağzınızla kuş tutup atanın yoksa öğretmen olmayın kendinize iş bulun.mantığıdır alan sınavının özeti sevinmeye devam aslında hak ediyor bizim insanımız çalışın bakalım.diğerleri yatarak atansın......

09 Aralık 2012 13:42

Ben ıngılızce acıgının kapandıgını dusunmuyorum ablam ıngılızce ogretmenı ve seneye ılkokul 2.sınıftan ıtıbaren ıngılızce zorunlu olacak bu sartlarda acıgın kapanması mumkun degıl encok acık olan 3.ders

09 Aralık 2012 17:11

slm arkadaşlar...YA ISKARMOZ hala aynısın..hiç değişme yok kardeş sende yaaa....ALAN SINAVI ÇOK İYİ OLDU...enazından 1,2 kontenjan vermez bakanlık utanır herhalde.....VE alan sınavı muhasebetiyle fransızca göz önünde gündemde olcak....YANİ BENCE ESKİSİNDEN ÇOK DAHA İYİ OLCAK BİZİM İÇİN....bu arada sınıfçı,rehberlik,anaokulu felan..evet onlar yine çok sayıda atancak....AMA ingilizce türkçe sosyal vs..ALANSINAVI OLAN BÖLÜMLERDEN AZ ATAMA OLCAK DİYE BİR KANI KESİNLİKLE YANLIŞTIR.....alan sınavına sadece ben fransızca açısından bakıyor ve GEÇMİŞE NAZARAN ÇOK DAHA İYİ OLCAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.......bence atanmak isteyen ciddi şekilde ALANA ÇALIŞSIN....

09 Aralık 2012 17:15

ve bence HİÇBİR ARKADAŞIMIZ ALANSINAVINDAN KORKMASIN..zira ben mezun olalı 9 yıl oldu..filoloji mezunuyum..ÜZERİNE 6 YIL İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ YAPTIM...unuttum sanıyordum fransızcayı AMA İNANIN 1 aydır fransızca çalışıyordum..HİÇBİRŞEYİ UNUTMAMIŞIM...grammaire hiç unutulmamışş....SADECE BİRAZ ÇEVİRİ VE kelime bilgisi çalışarak VE LİSE MÜFREDAT KİTABINI İNCELEYEREK ALAN SINAVINI ÇOK RAHAT YAPARIZ DİYORUM..bence kimse endişelenmesin....

09 Aralık 2012 17:19

BİRDE ŞUNU KİMSE UNUTMASIN...biz fransızcacılar kendi içimizde yarışıyoruz..VE HEMEN HEMEN HEPİMİZİN FRANSIZCASI AŞAĞI YUKARI AYNI.....bunedenledirki kimse kimseden farklı değil.ÖNEMLİ OLAN ŞU ÖNÜMÜZDEKİ 7 AYI İYİ DEĞERLENDİRENLER DEĞERLENDİRMEYENLERDEN DAHA İYİ PUAN ALCAK....mesele budur...VE KONTENJANIN BUYIL 1 OLMAYACAĞI GARANTİ....bu bile yarının dünden iyi olduğunu ıspat eder...

09 Aralık 2012 17:22

VE LÜTFEN ÇOKDEĞERLİ ARKADAŞLARIM...olumsuz düşünen,,olaya negative bakan,,karamsar olan arkadaşlar FORMUMUZA BU FİKİRLERİNİ YAZMASINLAR ve İÇİNDE UMUT OLAN ÇALIŞMA İSTEĞİ OLAN AZMİ OLAN,FRANSIZCAYI SEVEN,VE KPSS ALANA ÇALIŞACAK OLAN ARKADAŞLARIDA ETKİLEYİP ÜZMESİNLER,,KIRMASINLAR....

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 18:10

asıl aynı olan sensin sen çok 9 yıl daha beklersin atanammak senin ufkunu daraltmış kendini kandırıyorsun.neyse siz alan sınavı değil ağlama sınavıda olsa gülersiniz .devlet alan sınavı yapmakta haklı diğer branşlar 2 sınavla atansın sende gir dur 3 sınava 10 kişi atama için çalış dur.neyse burda bulunmak hicaptır benim için siz atanamamayı hak ediyorsunuz.....

09 Aralık 2012 18:20

Ama bu tarz hıc hos degıl sonucta 5 sene okuduk atanmak hepımızın hakkı tamam sartlar zor hatta bende bıraz karamsar oldum acıkcası ama 10kısı de atasalar o 10kısının ıcınde olmak ıcın calısacagım

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 18:33

çalışırsınız siz alışkınsınız çalışmaya.önce bir sorun kendinize niye çalışıyorum diye.alan sınavının mantığı ne.2 sınav niçin 3 çıktı bu sor kendine ondan sonra çalış.siz daha çok çalışırsınız neyse.bildiğinizden aman şaşmayın.......

09 Aralık 2012 18:41

Bence herkes kendı ısıne baksın bız calısalım sen de konus,bıseylerı sorgula neyapmak ıstıyorsan yap ıste

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 18:49

neyse benim yerim burası değil daha kendisi için neyin iyi neyin kötü olduğunu bile bilmeyen insanlara gerçekleri anlatmak donkişotluk olur.ben bunu çoktan anladım ama siz bazı şeyleri hala anlamadınız...bir gün anlamanız dileğiyle...kolay gelsin sıkı çalışın..alan sınavı yetmez size yoksa bi sınav daha yaparlar nasıl olsa hak ediyorsunuz....

09 Aralık 2012 18:52

Yanı bı daha bıseyler yazmayacaksın oyle mı:)

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 18:59

evet.bu sizin için alan sınavından dah sevindirici artık doğruları söyleyen olmuycam kandıran kişiler hep sevilir bu böyle..seneye dediklerimin haklı olduğunu göreceksiniz ama umutlarınızı öbür yıllara atacak gene aynı şeyleri söylüceksiniz bu böyle devam edip gidecek malesef bunun sonu yook .....

09 Aralık 2012 19:05

Sen fransızca ogretmenımısın pekı cok merak edıyorum

iskarmoz
Şef
09 Aralık 2012 19:26

evet sude 1998 öss ve ösys ile girdim o zaman sınıfçı olursunuz dediler en son tercihimdi atarak kazandım.2002 den sonra kaldırdılar sınıf öğretmenliğini.ingilizce kısmı öğretici 40 kredi ile 4c çalıştım sonra 4b oldu 20006 sonra oda zorlaştı..ama fransızca ataması olmasını isterdim olmadı olmaz çünkü alt yapı yok.ilköğretime zorunlu konsa okadar mezun bulamazlar anadolulara koydular seçen az.seçmeli koydular seçen yok yani fransızcanın geleceği karşık çözende yok.10 -20 kişi devam edip gidecekler işte yapcak bişey yok..neyse kolay gelsin benden bu kadar..

09 Aralık 2012 20:00

ıskarmoz kardeş SENİNLE BENİM ARAMDAKİ FARK NE BİLİYOMUSUN????..sen sallayarak atarak gelmişsin fransızca bölümüne..BEN İSE YAPARAK BİLEREK GELDİM FRANSIZCA BÖLÜMÜNE..sen sevmeyerek istemeyerek son çare olarak seçmişsin fransızcayı..BEN SEVEREK İSTEYEREK SEÇTİM FRANSIZCAYI...sen korkuyosun alandan da kpss den de...ben korkmuyorum alandan da kpss den de..çünkü aramızdaki fark ben fransızcayı biliyor ve seviyorum..sen bilmiyor ve sevmiyorsun...VE BEN FRANSIZCA ÖĞRETMENLİĞİNİ HAKETTİM ZİRA 6 YIL FRANSIZCA ÖZEL DERSTE VERDİM...sen atarak kazandığın için ne fransızcaya ve sevenlerine bir antipati besliyorsun..BEN BİLEREK VE SEVEREK YAZDIĞIM İÇİN herkese sevgiyle sempatiyle yaklaşıyorum

09 Aralık 2012 20:02

Nekadar guzel bır ısın var bızım gıbı bız sadece fransızcaya kadro versınlerde bızde calısalım demıyoruzkı sadece gercek meslegımıze donmek ıstıyoruz haklı olarak bunun ıcın calsıyoruz cunku fransızcaya atama yapmaları ıcın bırcok neden var

09 Aralık 2012 20:04

bitmedi bekle....İSTERSEN ARTIK BU FORMA GİRME..ama girersen de sadece oku yazma..ÇÜNKÜ SEN MALESEF ARTIK BENİM MESLEKTAŞIM DEĞİLSİN BENİM GÖZÜMDE.......İNSAN OKUDUĞU BİR BÖLÜME BUKADARDA VERYANSIN ETMEZ..YAZIK YANİ..madem ki öyle okumasaydın....madem öyle yırt diplamanı....BİZİM SUÇUMUZ NE KARDEŞ......biz seviyoruz fransızcayı...ENAZINDAN BEN SEVİYORUM,,,DEĞER VERİYORUM......

Toplam 8322 mesaj
«201202203204205206207208209210211212»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi