Editörler : F16 Gökçen
13 Temmuz 2009 15:15

Adalet bölümünden HUKUK'a geçiş için DGS sınavına girenler;

Arkdaşlar dün yapılan sınav nasıl geçti, lütfen birbirimizi bilgilendirelim. Netleriniz nasıldı, kaç net yeterli olur bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

cancagzim
Daire Başkanı
14 Temmuz 2009 10:32

sınav çok kolaydı..

80 türkçe tam dı, matematik ten 40 sorudan sonrasını göremedim:)

yine süre yetmedi

hayırlısı ....

katip884
Şube Müdürü
14 Temmuz 2009 17:04

Valla turkçe kolaydı ama matametike süre yetmedi. Saat 09:30' da başladım Türkçeye saat 11:30' da daha Türkçe bitmemişti. Yani matametği salladım. çok azını yaptım. imkansız zaten kazanmamda yinde bir umut bekliyoruz.

çayeli
Şube Müdürü
15 Temmuz 2009 09:33

DEVLTE ÜNV. VE ÖZEL ÜNV. KAZANMAK İÇİN KAÇ NET GEREK..? ORTA ÖĞRETİM 2,60

The Guardian
Memur
21 Temmuz 2009 15:43

açıkögretim adalet mezunlarıda hukuk fakültesine geçiş icin baş vura biliyormu.dikey geçiş için diploma not ortalaması kaç olması gerekiyor.

02_f_eriha
Aday Memur
21 Temmuz 2009 17:13

"açıkögretim adalet mezunlarıda hukuk fakültesine geçiş icin baş vura biliyormu.dikey geçiş için diploma not ortalaması kaç olması gerekiyor."

Arkadaşlar bu soru önemli.bu yıl aöf te adalet okumayı ardından dgs ile hukuk fakültesine girmeyi istiyorum.ama AÖF,adalet myo olmadığı için teraddütlerim vardı.AÖF bürosunu aradım.ilk aramamda görüştüğüm bayan bu duruma sonra karar verilcek dedi.garip ben tercih yaptıktan sonra hayır geçiş olmaz denirse nolcak.!

2. aramamda görüştüğüm bayan ise dgsde fakültenin değil bölümün önemli olduğunu dolayısıyla dgs kitapçığında adaletin olmasının hukuk için yeterli olduğunu söyledi. benim kafam çok karıştı. şimdi sizce hangisi doğrudur?

bilen birileri cevaplarsa çok memnun oluruz.

callange
Şef
22 Temmuz 2009 10:57

feriha, için; öncelikle bir konuda tereddütünüz varsa telefon açıp, telefonun karşısındakinin söylediklerine itibar etmeniz doğru bir yöntem değil, bu şekilde geçmişte bir sürü kişi mağdur oldu, yanlış bilgilendirmeden ötürü. Bir tereddütünüz varsa mevzuata bakmanız gerekli, 2008 DGS klavuzlarında AÖF ADALET'in ve tüm adalet programlarının geçiş yapabileceği bölüm hukuk olarak belirlenmiştir. Bu konuda tereddüt yok, ben bu yıl aöf yi bitirdim ve dgs ye girdim, puanların açıklanmasını bekliyorum. aynı zamanda yök tarafından aöf adaletin diğer adalet mezunları ile denkliği yönünde karar çıkmışır.

Bu arada, sizlerden önemli bir ricam var, Bu yıl aöf adalet 2009 mezunu olup DGS 2009'a giren tanıdıklarınız var mı, bana acil bu yönde bir bilgi lazım

bulbul307
Aday Memur
22 Temmuz 2009 13:53

Herhalde kimse girmedi. cevap yazan olmadığına göre.evet arkadaşlar kim ne yaptı, kaç soru yetreli olur. benim ki 75 e 15.

azererhan
Aday Memur
22 Temmuz 2009 18:31

Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarına tanınan dikey geçiş haklarının Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programı mezunlarına da tanınması konusu 14/02/2008 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında incelenmiş ve konuyla ilgili olarak Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü?nün olumlu görüşü dikkate alınarak, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans Programı ile Adalet Meslek Yüksekokulları ile Meslek Yüksekokulları bünyesinde yer alan Adalet Programlarının eşdeğer olduğuna ve bu nedenle söz konusu program mezunlarının Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarına tanınan dikey geçiş haklarından yararlanmasına karar verilmiştir.

normatif
Kapalı
23 Temmuz 2009 09:02

Açıköğretim Adalet mezunları da diğer AYO'larla aynı haklara tamamıyla sahiptir. İcra Müdürlüğü, DGS ile Hukuk'a geçiş, görevde yükselme vs.

Bülbül307 arkadaşım, DGS ile Hukak'a geçmek için toplamda en az 140 ve üzeri net yapmak gerekiyor; ve ayrıca diploma notunun da yüksek olması lazım. 75 Türkçe 75 Matematik neti yapan bir kişi Ankara ve istanbul haricindeki Hukuk fakültelerine girme şansı yüksektir. 75 Türkçe ve 15 Matematik'le malesef hukuk'a geçmek imkansız özel üniversitelere dahi giremezsiniz.

callange
Şef
23 Temmuz 2009 13:34

normatif , peki, 65 söz, 77 say. ile bir yere geçilir mi

The Guardian
Memur
23 Temmuz 2009 13:36

dgs sınavına en fazla kaç kez girebiliyoruz. baş vuru için not ortalaması gerekiyormu

The Guardian
Memur
23 Temmuz 2009 13:48

sınavda kaç soru soruluyor

normatif
Kapalı
23 Temmuz 2009 14:34

65 sözel 77 sayısal ile kazanma şansınız var. Erzincan, Dicle, konya 2. öğretim olma ihtimali var. Bu sene kontenjanların da artacağı düşünülürse eğer uzaklara gitmeyi göze alıyorsanız bu netlerle %70 ihtimal kazanırsınız.

Dgs'ye istediğiniz kadar girebilirsiniz. Geçen sene yapılan değişiklikle sınırlama kaldırıldı. Sınavda 80 türkçe 80 matematik çıkmakta. Sorular genel olarak ALES mantığıyla aynı ama ALES'ten biraz daha kolay. Ancak sınava girenlerin büyük bi kısmı zamanı yetmediğini söylüyorlar. Hız ve pratiklik bu sınavda önemli...

The Guardian
Memur
23 Temmuz 2009 15:21

diploma notu en az kaç olası gerekiyor. sınavla diploma notunun ortalaması nasıl hesaplanıyor.hukuk fakülteleri ne kadar dikey geçiş kontenjanı ayılıyor. bilen varsa yazarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler

callange
Şef
23 Temmuz 2009 15:22

normatif, teşekkür ederim, ben ilk defa sınava giriyorum, bakalım, sonucunu bekliyoruz.

ümrann
Aday Memur
29 Temmuz 2009 14:00

ben geçen yıl dgs ile dicle hukuka yerleştim. bu sene dgs'ye tekrar girdim 69 sayısal 73.75 sözel netim var. tercihlerle ilgili sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım.

The Guardian diploma notu için baraj niteliğinde bi taban puan yok ancak diplaoma notu düşük olnların kazanma şansı daha az oluyor. AÖBP 0,6 ile çarpılarak sınav puanına ekleniyor ve son olarak kontenjan saysısı devlet üniversitelerinde 50 civarında.

bulbul307
Aday Memur
29 Temmuz 2009 15:58

dicleye kaç netle yerleştin?

ümrann
Aday Memur
30 Temmuz 2009 08:39

72.25 sözel, 70 saysısal, 74 AÖBP

normatif
Kapalı
30 Temmuz 2009 08:47

ümrann arkadaşım bir sorum olacak. Dicle Hukuk öğrenim açısından nasıl, devam mecburiyeti var mı? Bu sene tekrardan dgs'ye girme sebebin dicle üniversitesinden mi kaynaklanıyor. Bilgilendirebilisen sevinirim.

ümrann
Aday Memur
30 Temmuz 2009 09:04

sonuçlar ne zaman açıklanır acaba

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi