Editörler : F16 Gökçen
17 Kasım 2011 11:56

Öğretmenliğin zor tarafları...

Harika bir meslek; ama bu devirde yapılması en zor meslek diye düşünüyorum.

.müverrih.
Müsteşar
17 Kasım 2011 12:00

Öğretmekten çok, kemikleşmiş yanlış eğitimi değiştirmek zorluyor. Velilerin bazı tavırları insanın sabrını zorluyor..

*karaçalı*
Genel Müdür
17 Kasım 2011 12:11

meverrim kolay gelsin işiniz zor gerçekten zıpır öğrenciyle uğraşmak her dediğinin aksine gidenlerle uğraşmak zor.

bide çocuk gider eve yalan yanlış anlatır anası babası gelir ahkam keser :)

.müverrih.
Müsteşar
17 Kasım 2011 12:15

Dediğiniz doğru Karaçalı, çocuklar bazen sizin dediğinizi değil de kafalarında o an canlananı evde anlatmayı tercih edebiliyorlar..

En beteri, benim çocuğum hata yapmaz diyen velidir. Çocukları hakkında olumlu-olumsuz bir şeyler duymaya tahammülleri yok. Ben bilirim, sen bakıcısın havasında olanlar kendilerine de çocuklarına da en büyük kötülüğü yapıyorlar..

"Ceset Çiçeği
Yasaklı
17 Kasım 2011 12:21

ya bırak :) yab gelip yatıyosunuz :):):)

oooha-be
Kapalı
17 Kasım 2011 12:21

Cahil velilerle uğraşmak gerçekten çok zor!

.müverrih.
Müsteşar
17 Kasım 2011 12:23

Ceset Çiçeği evet, yan gelip yatıyoruz:)

Boğazımın acısından konuşamıyorum bile; ama gidip çocuklarımla ilgileneyim, pardon yan gelip yatayım:)

Cahil veliler.. ah onlar..

"Ceset Çiçeği
Yasaklı
17 Kasım 2011 12:27

öğretmene ilk taşı atan cennetliktir :) hem yat hem şikayet et :) ah ah ameleler napsın ? :)

.müverrih.
Müsteşar
18 Kasım 2011 00:20

Veli: Çocuğumun durumu nasıl?

Öğretmen: Dersle ilgilenmiyor ve kavgacı bir kişiliği var.

Veli: Aaaaa ne münasebet!

Öğretmen: Okuldaki durumu bu.

Veli: Sizin bu dediğiniz benim çocuum olamazz. Evde hiç böyle değildir.

Öğretmen: Evdeki hâli her yerde geçerli olmayabilir. Okul daha sosyal bir ortam.

Veli: Siz bize asosyal mi demek istediniz??

Öğretmen: !!???

Öğretmenlerin hepsi sütten çıkmış ak kaşık değil, doğru; ama uğraştıkları işler de sıradan işler değil.

Her mesleğin zor tarafları var. Hiçbiri diğerinden daha az zor değil..

.müverrih.
Müsteşar
18 Kasım 2011 11:23

Doldurulması için veliye gönderilen formun, en az 3 günde doldurulmamasına tahammül göstermektir......

nur9
Memur
18 Kasım 2011 11:25

canavarları susturmak ıcın süreklı bagırmak bagırmk onların bundan mutlu olması ve sonunda kısık bır ses ve rapor.

kısaca amaçlarına ulaşmış oluyolar:D

.müverrih.
Müsteşar
18 Kasım 2011 11:31

Geçmiş olsun Nur:)

Bazen hakikaten zıvanadan çıkıyorlar; ama öyle bir şey yapıyorlar ki işte şimdi sabrım bitti, bırakıyorum bu mesleği dediğiniz bir anda, samimi, sizin için yazıdıkları iki satırı okuyup, yeniden doğmuş gibi hissedebiliyorsunuz...

*karaçalı*
Genel Müdür
18 Kasım 2011 11:33

lise öğretmenlerinin işi daha da zor galiba

sigara içmeliri okuldışında öğretmeni takmamaları hoca diye öğretmenin arkasından bağırmaları daha neler neler.

.müverrih.
Müsteşar
18 Kasım 2011 11:48

Karaçalı, haklısınız. Lisede durum içler acısı maalesef.. Hoca para ver sigara alacağız, tiner alacağız diyen bile çıkıyormuş.

Okul dışında tehdit etmeler.. daha neler.. Toplum o kadar bozuldu ki, saygının esâmesi okunmuyor artık..

uye1330781
Genel Müdür
20 Kasım 2011 03:15

Türkiye de bir futbol takımına teknik direktörlük yapmak neyse Öğretmenlik yapmakta o'dur..

Öğretmen camiasının derdini anlatma hakkı elinden alınmıştır...Zor tarafı budur..

Öğretmen sorunlarından bahsettiği zaman 'ölümü gösterip sıtmaya razı edilmiştir'.

Öğretmenin tek sorunu maaşıymış gibi gösterilmiştir..Tatili ön plana çıkarılmıştır..

Türkiye de herkes öğretmendir.. Bu mesleği herkes yapabilirmiş gibi lanse edilmiştir..

Kimse; benim çocuğum niye 70 kişilik sınıfta okuyor sorusunu sormaya cesaret edemediğinden öğrenme eksikliklerini öğretmenin esikliğine bağlamıştır..

Öğretmen sahipsizdir ki bunu sosyal medyada ki tartışmalardan gözlemleyebilirsiniz..

DERYA-06-76
Başbakan Müsteşarı
20 Kasım 2011 11:16

Velilerin başa çıkamadığı bir nesili okulda evcilleştirme çabası sadece...

AĞRI PoLiSi
Yasaklı
20 Kasım 2011 11:17

yok denecek kadar azdır :))

d@d@d
Kapalı
20 Kasım 2011 11:23

öğretmenlik zor meslek bencede yorucu çok yorucu

...morlale...
Müsteşar Yardımcısı
20 Kasım 2011 11:31

dün gece başlık sahibi veli-öğretmen diyaloğundan bir kesit sunmuş. kendisi sanırım geç öğretmen :)) veliye çocuğunuz ilgisiz ve saldırgan denmez :))

-çok iyi bir çocuk ancak arkadaşlarıyla iletişimi başarılı değil. küçükken sokakta oynamadı mı, yaşıtlarıyla top koşturmamış sanırım. (genelde böyledir, bu tür tespitler yanılmaz, veli sizi doğrulayacaktır) hımm anlıyorum. bir de çocuk akıllı derslerine çalışsa sınıfta bir numara olur. ama çalışmıyor, elbirliğiyle bu durumu değiştirmeliyiz, ben xden çok umutluyum.

bunları işitip de teşekkür ederim hocam ilgileneceğim demeyecek veli tanımıyorum :D :))) üslup önemlidir.

sevdicek640
Yasaklı
20 Kasım 2011 11:37

dün veli toplantısında hızlı konuşma rekoru kırdım

başıma toplanmışlar oturun diyorum yok işimiz var hemen çocuğun durumunu söyle:)

.müverrih.
Müsteşar
20 Kasım 2011 18:13

Morlale genç öğretmen sayılmam. Sadece laf anlamayan velilere kestirmeden konuşmayı tercih ediyorum. Üslup önemli çok haklısınız, o sözler duyabilecekleri en usturuplu sözler, (bazı velileri kastediyorum). Toplantı yaparsınız, hocam benim çocuğum hakkında konuşmayın diye tehdit ederler, sanki çekiştireceğiz. Olur özel konuşalım dersiniz, niye benim çocuğum sorunlu mu derler. Peki siz nasıl isterseniz öyle olsun dersiniz tabi ki ben bilirim derler.

Çocukları fazla sosyal, küçükken top oynamama, arkadaşlarıyla oyun oynamama sıkıntıları yok. Dertleri şımarıklık.

Karşınıza bir gelişleri var, sanki........ ayaklarında terlik, ağızlarında sakız, ellerinde bir poşet ekmek.. Bu saygılı! halleri beni benden alıyor:)

Toplam 110 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi