Editörler : Pangaea
27 Temmuz 2011 21:49

ziraat fakültesi bölümleri hakkında

slm kardeşim ziraat fakültesi yazmayı düşünüyor ama bölümler ve hangi üni olacağı hakkınd apek bilgimiz yok yardımcı olabilirseniz çok sevinirim tavsiye edermisiniz üni ve bölüm olarak şimdiden tşkler

ekim4
Memur
27 Temmuz 2011 22:13

gncl

ABIGDREAM
Aday Memur
28 Temmuz 2011 14:47

Selam,

üzülerek söylemek isterim, Ziraat Fakültesi tercih ettiğiniz güne lanet edersiniz...Ben ettim...2000 lisans, 2003 yüksek lisans mezunuyum ve hala işsizim. Belki kişisel bir başarısızlıktı belki şanssızlıktı deyin ama lütfen Ziraat'ı tercih ederken bir kere daha düşünün...Çünkü bu ülkede Ziraat Mühendislerini kimse kaale almaz...Almıyor...Bir vakitler ne hayallerle girdiğim bu fakülte ne yazık ki onca emeğin ve çabanın sonu oldu...

...Keşke birileri vakti zamanında...

Sürç-i lisan ettimse affola...Saygılarımla...

bAhÇe05
Genel Müdür
29 Temmuz 2011 12:15

ziraat mühendisi istihdamı son 5 yıldır oldukça iyi düzeylerde.özellikle 2006 yılından bu yana tar-gel projesi adı altında oldukça fazla sayıda ziraat mühendisi istihdam edildi.tarım il ve ilçe müdürlükleri,tigem,tmo,dsi,özel idareler,belediyeler,tarım reformu,gap idaresi başkanlığı gibi kurumlar kpss aracılığıyla alım yapıyorlar.yalnız bundan sonra alımlar ne düzeyde olur bilinmez.çünki atamaların çok çok büyük payını oluşturan tar-gel projesi kapsamında alınan yaklaşık 7500 sözleşmeli personelin kadroya alınmasından sonra tarım il ve ilçe müdürlüklerinde azımsanmayacak düzeyde personel sayısına ulaşıldı.10.000 personele tamamlanacağı söylenen tar-gel projesinde, geriye kalan 2500 kişi istihdam edildikten sonra,devlet tarafından istihdam aynı hızda devam edermi,işte bu ''BENCE'' çok az bir ihtimal...

üniversite tercihi özel sektör için önemli olabilir.özel sektöründe durumu ortada.devlet memurlukları ve kpss ile yapılan istihdamda herhangi bir espirisi yok.burada önemli olan nokta hangi bölümlerin tercih edileceği.atamalarda aslan payını bitkisel üretim bölümleri kapsıyor bunu belirtmerk isterim (bahçe,tarla,bitki koruma,toprak bölümleri.

üniversite tercihi yapacak kardeşlerimize (ki benim kardeşimde bunların içerisinde), ziraat mühendisi olarak söyleyeceklerim şimdilik bu kadar.aklınıza takılan başka konular olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

kardeşinize başarılar....

ekim4
Memur
30 Temmuz 2011 23:35

tşkler verdiğiniz bilgiler için şanssızlığğınıza üzüldüm bende 4 yıl işsiz kaldım röntgen tek sağlık alnında atama oranı çok azdı mezun olduğum yıl şimdi dah aii ama tabi 4 yıl sonunda ne olur bilmiyoruz ama en azından bölümler konudsunda araştırıyoruz herkesin hakkında hayırlısı işsiz üniversite mezunlarına allah sabır versin göreve başladığımda herleyi untmuştum tarih anayasa coğrafya çalışmaktan hayırlısı artık tşkler ilginize hayırlı ramazanlar

31 Temmuz 2011 23:13

hayırlı ramazanlar,

bende ziraat mühendisi yeni mezunum,kpss ile bölümümüz çok iyi yerlere geldi,inşallah dahada iyi olucak,özel sektörde hangi bölüm dikiş tutturdu ki,

malesef mesleğimizi sadee kpss yoluyla yapacağız.

zey80
Aday Memur
08 Ağustos 2011 15:44

sevgili arkaaşlar bence işsizlik karşısında sizin de donanımınız artmalı. ziraat muhendıslerının en buyuk hatası kendılerını geliştirmemeleridir. gerçekten yabancı dil, yüksek lisans ve diğer kişisel gelişim programları ile şansınız artar. Ben 5 yıl özelde çalıştım hem de gayet iyi bir pozisyonda. şimdi amacım devlet. yuksek lısansım, iyi bir puanım ve kpdsem var. bekliyorum ve unumutluyum. Bence herşey kişinin kendisinde bitiyor. Yoksa diğer bütün bölümler için kendini yetiştirmeyene işsizlik büyük sorundur. Saygılar.

kadersiz92
Aday Memur
14 Ağustos 2011 15:44

mrb ben ziraat mühendisiyim sulama birliğine girişte mülakat yapılıyormuş. mülakatta ne soruluyor? bilen arkadaşlar varsa vana yardımcı olabilir mi? şimdiden teşekkür ederim

ESSEEN
Aday Memur
15 Mart 2012 09:42

peki hem memurluk yaparken bu bölümü okuyabilirmiyiz? bu konudaki düşünceleriniz neler?

akincanzf
Aday Memur
18 Mart 2012 17:59

arkadaşlar en son ziraat mühendisi kpss yerlerştirme puanlarına nereden ulaşabilirim...

tune
Aday Memur
05 Nisan 2012 15:45

yl yap dildende bi 50 al kpss 50 le istedğin yere atan arkadaşım bölüm olarak tarla bitkileri önde

4845.çirkinkral
Aday Memur
26 Temmuz 2012 21:24

selam arkadaşlar.. ben de 2009 mezunuyum 3 yıldır aylak aylak geziyorum.. iş yok ben de ziraatı tercih ettiğim güne lanet ediyorum.. tavsiyem şudur ki ziraatı tercih etmeyin..!!

Müdür Sen
Kapalı
23 Temmuz 2019 18:30

Ziraat Fakültesinden uzak durun. Tarım Ekonomisi bölümünüm önünden bile geçmeyin. Ben yandım siz yanmayın gençler. Nacizane tavsiyemdir.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi