Editörler : crops35
12 Ağustos 2010 13:34

MEB'den Onaylı Bilgisayar Sertifikası Nasıl Alınıyor?

ARkadaşlar ben rus dılı ve edbıyatı mezunuym mebden onaylı bılgısayar sertfıkası ıstenıyo duz memeurluk ıcın o nerelerden alınıyo bıde kpsds m 80 kpss mde 74 atnma şansım nedır bıle varsa lutfen yardımlarınızı beklıyorum

esma-harun
Memur
12 Ağustos 2010 13:36

yok muu bı bılgısı olann

nettenparakazanmak
Aday Memur
12 Ağustos 2010 19:27

lise duzeyı 74-80 -85 atanma sansı cok az.

meb sertıfıkasını beledıyenın halk egıtım müdürlüğüdünün verdıgı bilgısayar kurslarından bedava alabılırsn.. smdıden bı arastır bulunfugun ılcede kurs acılıyomu. dıger turlu özel kurslara muracaat et, para verceksın ozaman ama kolayca alabılırsn. yazın beledıye ve halk egıtım kurs verır dıye dusunuyorum. sınav 26 sında.kaımda atamalar olsa ozamanakdr rahat alırsın.

seco_35
Kapalı
12 Ağustos 2010 21:28

nerden bedavaya alınıyo arkadaşım gidelim bizde alalım

nettenparakazanmak
Aday Memur
12 Ağustos 2010 21:46

DOSTUM YEREL BELEDİYELER HALK EGITIM MÜDÜRLÜĞÜYLE ORTAKLAŞA BILGISAYAR DİKİŞ NAKIŞ VSS BUI SÜRÜ KURS VERİYORLAR.KIŞIN İLKBAHAR VE YAZIN. BEN BÖYLE BİLİYORUM. BULUNDUNUZ İLÇEDE VEYA ŞEHIRDE BELEDIYEYE BI SORUNYADA WEB SAYFALARINDAN ARASTIRIN. YAZIN BİLG. KURSU VERILIYOMU VSS DIYE.VAKTI GECMISSE BILE YINE DE KAYIT ALABILIYOLAR.CUNKU KURSU BIRAKANLAR OLUYO.

esma-harun
Memur
12 Ağustos 2010 22:02

teşekkur ederımm arkadaşlar bışey duyarsanız lutfen yazarsanız sevınırm

realmendirek
Aday Memur
12 Ağustos 2010 22:11

Arkadaşlar halk eğitim merkezleri eylül ayında kurs açacaklar ayrıca belgeler de en erken kasım sonu-aralık başı gibi elinizde olur. Kurs süresi 2,5 ay, ben şahsen kendim de özel bir kursa gidiyorum eylül sonunda kısmetse alacağım sertifikayı. İlgilenenlere duyurulur. Ayrıca halk eğitim merkezi kurs ücreti (sadece kurs) 60 TL, özel kurslar 225 TL.

realmendirek
Aday Memur
12 Ağustos 2010 22:22

Demin yazdım ama gelmedi sanırım. Tekrar edeyim: Halk eğitim merkezleri eylül ayında kurs açacaklar ve kurs süresi 2,5 ay olmakla beraber belgeler en erken kasım sonu-aralık başı gibi elinizde olur ve fiyatı sadece kurs için 60 TL. Ben şu an özel bir kursa gidiyorum, tüm masraflar 225 TL ve eylül sonunda nasip olursa belgemi alacağım. İlgilenen arkadaşlara duyurulur. Ve de eğer ki özel bir kursa giderseniz mutlaka MEB onaylı olup olmadığını sorun arkadaşlar. Hepinizin yolu açık olsun...

esma-harun
Memur
13 Ağustos 2010 11:33

sız hangı ozel kursa gıdıyorsunuz halk egıtıtmınden alınan kabul edılmıyo dıye bırşey duyudum şu anda ozel kurs kabul edıyomu kaytılar var mı?

realmendirek
Aday Memur
13 Ağustos 2010 15:51

ben şuan orduda oturuyorum. orada özel bir kursa gidiyorum ve evet ben de halk eğitimden alınan belgenin daha sonra ek bi eğitimle MEB onaylı yapılabildiğini duydum...

nettenparakazanmak
Aday Memur
13 Ağustos 2010 19:06

bununla bırlıkte lise veya unıverstede bilgısayarderdı gorenler bu dersı basarıyla gectıklerıne dair bı yazı veya transkrıpt alırlarsa sertıfıkaya da gerek kalmıyor.

delioglan13
Yasaklı
13 Ağustos 2010 21:14

nettenparakazanan arkadaş arkasından uyduruyor arkadaşlar okula gördügün ders kabul edilmiyor bire bir yaşadık.Bu arada burası lise mezunlarının forumu dangalak adam her yere aynı şeyi yazmayı bırak.Salak degilsen ortaögretimdeki bilgisar dersinden bahsetmiyorsundur.Biliyorsan konuş ibret alsınlar BİLMİYORSAN SUSSSSS ADAM SANSINLAR bilmedigin şey hakkında yazıp insanları sonra madur etme.Arkadaşlar okuldan alınan dersler olmuyor meb onaylı 180 saatlik belge isteniyor....lavuklara dikkat

esma-harun
Memur
13 Ağustos 2010 21:49

işte o belgeyı atamalar olana kadar alalbılır mıyız ben onu soruyorum alan arkadaşlar varsa nerelerden alıyolrlar bu arada ben lısans mezunuuym lıse degıl anlamadım orayı da neyse

realmendirek
Aday Memur
13 Ağustos 2010 22:57

Bak esma-harun arkadaşım eğerki kasım atamalarına kadar alayım diyorsan mutlaka ama mutlaka özel bir kursa git başka bir yolu yok. Öyle okulda gördüm felan olmuyor. Benim de elimde türlü sertifikalarım var belki çoğu kişi almak için aylarca uğraşacak ama ulaştırma bakanlığı mühürlü olduğu için kullanamıyorum.

esma-harun
Memur
14 Ağustos 2010 11:13

cok sAGOL realmen dırek

Perfect Insanity
Şube Müdürü
14 Ağustos 2010 14:52

bilgisayar sertifikası için okulda bilgisayar dersi almak olmuyor diyenler için...

2010'un mayıs ayındaki tercih kılavuzunda yazanları aynen buraya yapıştırıyorum.

3.10. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, ?M.E.B.?dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, ?M.E.B.?dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak? niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.

bunun aksini söyleyen arkadaşlar neye dayanarak söylüyorlar bir kaynak gösterirlerse bizim için de faydası olur.

delioglan13
Yasaklı
15 Ağustos 2010 03:26

kaynak benim eleman...yaşadım... sıkıntın yada sorunun varsa özelden yaz.İnsanları yanlış yönlendirme.Olay kabul kurulunda kim sallar senin yazdıgını bende yazarım o zaman.

3.4-En az 180 saatlik Meb onaylı işletmenlik sertifikası geçerlidir.

Ok? Bu belge şarttır.halk eğitimden kısa sürede alınabilir alacaklar elini çabuk tutsun...

esma-harun
Memur
15 Ağustos 2010 17:38

ben ıstanbulda otruyorum arkadaşlar şu anda başvurular başladımı acaba halk egtıme bılgısı olan varmı bıde atama olana kadar alsak sorun cıkmaz demı kasımakadar alınabılır demı..

Perfect Insanity
Şube Müdürü
15 Ağustos 2010 23:33

arkadaşım istersen yazdığımı dikkatli bir oku ondan sonra klavyeye atla... o maddeyi herkes "salla"mak zorunda çünkü o "3.10" maddesi benim kendi kelimelerim DEĞİL... sana zahmet mayıs ayındaki tercih kılavuzunı aç ilgili maddeyi bul bir oku ondan sonra tartışacaksan tartış (ha kasımda çıkacak kılavuzda bu madde değişirse onu o zaman konuşuruz)...

bu forumda bilgisayar sertifikasıyla ilgili onlarca başlık var ve senin söylediğin şeyin benzerine ben henüz rastlamadım. rastlayan varsa söylesin biz de faydalanalım. forumda memurluk kazanmış atanmış arkadaşlar da mutlaka vardır. bırak onlar söylesin. senin başına gelen özel bir durumu genelleme istersen çünkü öyle yapınca insanları asıl yanlış yönlendiren sen oluyorsun.

esma-harun
Memur
16 Ağustos 2010 11:38

arkadaşlar şu anda halk egıtım merkezının bılgısayar sertıfıkasına yetışemedık şımdı başvurucak olanlar ıcın soyluyorum halk egıtım merkezını aradım ordan alınan oluyomu onuda tam bılmıyorum ben ozel bı kursu aradıım orası bız verıyoruz dedı şımdı kayıt yaptırıcam kasım ayında elımıde olcak bılgınıze...

xiir
Aday Memur
17 Ağustos 2010 13:34

ben sertifika almak istiyorum..kasım ayına yetişmek için..bildiğiniz kurs varmı ekimdeki sınava geç kaldınız diyip duruyolar..en erken aralıkmışş...adana iskenderun...bu çevrelerdeyim

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi