Editörler : oto-danisman-expert
02 Mayıs 2011 13:02

kadro ve ünvan değişikliği nasıl oluyor ;? lütfen yardım edin:(

arkadaşlar sivil memurlukta kadro ve ünvan değişikliği nasıl oluyor? ben kkk na hademe olarak girsem 2 yıllık yüksek okul bitirdiğimde ünvanımda nasıl bi değişme olur bilen varsa lütfen yardımcı olabilirmi?

volki34
Aday Memur
02 Mayıs 2011 21:48

arkadaşım k.k.k.lığında kadro değiştirmek çok zor eğer veri hazırlama kontrol işletmeni kadrosuna geçeceksen kanunlara göre hademe kadrosu ile girersin 6 yıl çalışırsın sonra bilgisayar sertifikası alırsın sonra geçmek istediğin yerden boş kadro varmı yokmu ona bakarsın sonra her yıl şubat ayında çalıştığın kuruma müracaat edersin onra belgeleri ankara ya gönderir orası bu durumu değerlendirir (ancan iş bundan sonra başlıyor önüne ilk engeli çıkarırlar 4 yıllık üniversite bitireceksin derler halbuki kanun ve yönergelerde lise mezunu olmak yeterlidir tahsil şartını sağlasan bu sefer kadro destekleme oranlarını öne sürerler örnekleri çoğaltmak mümkün ) yani k.k.k. da kadro değiştirmek cumhurbaşkanı olmaktan daha zor anlayacağın

d_anık
Aday Memur
03 Mayıs 2011 21:25

evet veri hazırlama kontrol işletmenliğine geçmek istiyorum zaten bilgisayar teknisyeniyim. bu yılda okul bitecek ama 2yıllık sanırım üzerine devam etmem gerekiyo değilmi? 2yıl bitince bişey olmuyor ozaman bununla ilgili bilgilere ulaşabileceğim bir yer varmı? çünkü bilgisayar mezunu olarak birşey olacağı yok 6 yılldır bekliyorum kpsslere girip işçi olarakda başvuru yapamıyorum eşimin işi dolayısıyla yardımcı olursanız sevinirim:)

volki34
Aday Memur
06 Mayıs 2011 06:31

arkadaşım daha önce yazdığım gibi sen hele bir memurluğa gir sonra 4 yıllık okulu bitir bu arada bilgisayar sertifikanı al ondan sonra kadro değiştirmek için 6 yıl doldurman gerekiyor onu da doldurduktan sonra çalıştığın kurumun personel işlerine neresi bakıyorsa (merkez şube yada personel şube) oraya diploma, sertifika ve dilekçen ile müracaat yapacaksın müracaatlar her yıl şubat ayında yapılır bu belgeler Ankara'ya (Kuvvet) e gönderilir oradaki yetkililer Türkiye genelinden gelen bütün teklifleri değerlendirirler nihayi kararlarını verirler.K.K.K.lığında kadro böyle değiştiriliyor arkadaşım bütün şartları sağlasan da kadron değişir diye bir kural yok onuda unutma umarım yardımcı olmuşumdur. iyi günler

altındağ_06
Aday Memur
17 Mayıs 2011 20:43

volki34 arkadaşım ben de lise mezunu olarak göreve başladım ve aöf nin laborant ve veteriner saglık bölümünü bitirdim şimdi shs geçmeye ugraşıyorum. yazında bahsettigin 6 yıl konusu ile bende karşılaştım konuyu biraz araştırınca bu emirin aksi yönde bakanlar kurulu kararı oldugunu ögrendim karar da aynen şu ifade var mesleki ve teknik bir ögrenim bitiren kişi de kamuda mecburi çalışma süresi aranmaz ünvan degişikliği sınavına girmesi yeterlidir der. ben bu kararı dilekçeme iliştirip geçen ay msb ye yolaldım. şimdi cvp bekliyorum. hiçbir emir kanununa aykırı olamaz. olumsuz bir karar çıkması halinde yargı yoluna başvuracagım. burada resmen hak yeniyor..

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi