Editörler : Pangaea

Yasaklı
26 Nisan 2011 16:55

memur adaylarına müjde yaş sınırlaması kaldırıldı.!!!!!

hem a grubu 35 e yükseldi deniliyor hemde sınır kaldırıldı deniliyor biraz önce açıklama yapıldı anlayan var mı arkadaşlar..

DRAGON12345
Kapalı
26 Nisan 2011 16:56

B İÇİN ZATEN SINIR YOK

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 17:00

genel alımlarda yok ama açıktan alımlarda vardı o yüzzden tümden kaldırılması daha iyi olurdu..

asilkadavra
Yasaklı
26 Nisan 2011 17:10

B grubunda yaş sınırlaması zaten yok. A grubunda(Uzman yard.,müfettiş..vs) vardı onu da 30 dan 35 e yükseltmişler.Hayırlı olsun.

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 17:43

açıktan alımlarda yaş sınırlaması var.genel alımlarda yok.

susuzvadi
Şef
26 Nisan 2011 18:09

hepsi için geçerli oluyor cemil çiçeğin açıklamasının şu kısmını oku bence ne diyor :Kamuda çalışacaklarla ilgili, bir kısmı kanundan bir kısmı yönetmeliklerden kaynaklanan bir yaş sınırı var. Kamuda görev alacak memur adayları için bir çok ilanlarda '30 yaşından gün almamış olması' gibi bir kısım kısıtlamalar getiriliyor. Bunların bir kısmı yönetmelik meselesidir, bir kısmı da kendi özel kanunlarında var. Bugün yaptığımız toplantıda bu kısıtlamaları kaldırıyoruz. Yönetmeliklerden kaynaklananlar varsa yönetmelikler süratle değiştirilecek, diğer şartları taşıyanlar kamuda görev alabileceklerdir. Kanundan kaynaklanan sıkıntı varsa Meclis'in son günlerinde çıkardığımız yetki yasasına dayandırılarak bunu da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz

yani yönetmelikte varsa yönetmelikle kanunda böylebirşey varsa kanunla düzeltilecektir diyor yani sadece A grubu değil yaş sınırı 30 olan pomem olsun katiplik falan olsun hepsinde sınırı 35 e yükseltecekler sınır olmayanlar ise aynen devam edecektir ösym atamaları vb . atamalar gibi...tümden kaldırılacaktır inşallah

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 20:24

şimdi tv de tekrar cemil çiçeğin açıklmasını dinledim aslında 35 yaş sınırıda yokmuş memur adaylarında tamamen yaş sınırlaması kalkmış.40 yaşında bile kpss yele atanan memur olacakmış.sınırlma falan yokmuş yani.

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 20:32

susuzvadi

evet tümden kaldırılmış senin dediğin gibi yazını okudum evet aynen böle konuştu cemil çiçek..

benim dediğim tamam b grubunda zaten genel atamalarda yaş olayı yoktu ama açıktan alınan memur alımlarında kurumlar kendilerince bi yaş şartı veriyolardı özel şartlarda, demek ki onlarda da kaldırılmış ben onu anladım.ayrıca a grubuda 35 değil aslında 40 yaşında olan bile a grubundan atanacak dedii.yani olayı tümden halletmişler bu çok sevindirici bi haber..

amastrist74
Yasaklı
26 Nisan 2011 20:37

Polislik var mı içinde

hassreet
Aday Memur
26 Nisan 2011 20:56

peki polislik ve banka memurluklarında da geçerli olacak mı bu durum??

polisliğin 35 e yükseltilmesi için çok çalışma yapmıştı millet bi dönem maillerle falan ??

26 Nisan 2011 20:58

kamu kuruluşlarında diyorsa hangi bankalar işin içine girer

hassreet
Aday Memur
26 Nisan 2011 21:05

ziraat bankası, halk bankası bir de sanırım kısmen vakıf bankası

hardalferhan
Daire Başkanı
26 Nisan 2011 21:13

pmyoda başvurularda 24 yaşından gün almmaış olmak diyor bu da düzenlemeye tabi mi yani bu da mı kalktı acaba sıkca soruluyor...

amastrist74
Yasaklı
26 Nisan 2011 21:21

Ya yok mu bilen. Bence pomemi kapsamıyor arkadaşlar çok isterdim kapsasın ama resmen kpss A demiş yaaa

hardalferhan
Daire Başkanı
26 Nisan 2011 21:29

hocam direk memurlar diyor bence kapsıyor ama bence tabi.. kesinleştirmeli

uye1919542
Aday Memur
26 Nisan 2011 21:54

yuppiiiiiiiiiiii :D güzel bir haber duyduk değil mi? Yuppiii çok mutlu oldum. Emekli olma yaşının 65 olduğu bir ülkede mesleğe girme yaşının 30 olması iyi değildi. Bunun bankalarca örnek alınmasını isterdim. Keşke bankada çalışmaya başlama yaşını da yükseltseler, çok iyi olurdu...

annick
Aday Memur
26 Nisan 2011 22:34

Memurlar net anasayfasında yaş 35 yazıyor.Ben anlamıyorum bakan yaş sınırı yoktur diyor.Memurlar net anasayfasındada 35 yazıyor.Böyle mi yorumlamak lazım bu haberi ?? Çok enteresanlar gerçekten.Yaş sınırı yok ama 35 !

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 22:47

tamamen kaldırılacakmış hızlı bi şekilde tüm kurumlarda arkadaşlar ntv de gördüğüm yazı ve bakanın açıklması aynen bu şeklde idi..

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 22:49

gördüğüm yazı aynen şöle idi 40 yaşında dahi olsa kpss ye giren adaylar memur olcak altyazısı geçti o sırada da bakan 35 sınırı gibi görünsede tamamen sınır kaldırılacak dedi..

u_mutt
Yasaklı
26 Nisan 2011 22:55

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1382664&Date=26.04.2011&Kategori=siyaset&b=KPSS%20atamalarinda%20yas%20siniri%20buyudu

annick
Aday Memur
26 Nisan 2011 23:14

U_mutt bende NTV de açıklamayı dinledim.Tamamen kaldıralıcakmış gibi anladım.Ama memurlar net in ana sayfasındaki yazıyıda anlamadım doğrusu.Ne acele ?? Hemen belirlemişler 35 i ?? Sanki 35 olsun istiyorlar memurlar net.Herkes çalışma hak ve özgürlüğüne sahiptir.Şu yüzyılda yaşı tartışıyoruz ya anlamıyorum ben...

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi