Editörler : E.Kayı Han
06 Mart 2011 21:55

(Acil)Kayınpederim Vefat Etti 3 Günlük İzin Hakkım Varmı?

Selam arkadaşlar.

Bugun yani pazar günü itibariyle kayınpederimi kaybettik.

Bu sebepten dolayı 3 günlük izin hakkı verilecekmi tarafıma?

Acil cevaplarını bekliyorum. Teşekkür ederim.

fecisi
Müsteşar
06 Mart 2011 22:01

10 gün kullanabilirsin...25 şubat 2001 tarihli resmi gazete kanun numarası 6111 ordan bakabilirsin..

fecisi
Müsteşar
06 Mart 2011 22:09

25 şubat 2011 olacaktı..

Poyri
Aday Memur
06 Mart 2011 22:10

B) Memura, eşinin doğum yapması hâlinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hâllerinde isteği üzerine yedi gün izin verilir.

Bu maddeye göre 7 gün izin alabiliyorum. Ama alacağım bu izinler yıllık iznimden düşecek mi? Yoksa mazeret izni mi sayılacak?

fecisi
Müsteşar
06 Mart 2011 22:12

bu izinler yıllık ve mazeret izninden düşme..ölüm iznidir çünkü kanunda açıkça ve ayrıca düzenlenmiş..

Poyri
Aday Memur
06 Mart 2011 22:14

Dostum yardımların için çok sağol. O zaman yarın Adliye ile bağlantı kurup kendi işlerime bakabilirim değil mi? Ya da bu izni alabilmem için ne yapmam gerekiyor? Teşekkü ediyorum.

06 Mart 2011 22:15

ölen kişiye Allah rahmet eylesin.

bu kişide izin derdinde sanırım iyi yaşadın kayın pederin gider ayak sana bi iyilik etti ya 25 Şubattan önce vefat etseydi kesin şansa bak beee derdin tövbe tövbe kayınpeder bugün vefat etmiş git de birazcık ölü evinde dur sana yardım et biraz oradakilere ne güzel yaa pc ye girecek vakit bile bulmuş, neyse sen vefat eddincede gelinin, kaynanan ektiklerini sana biçerler.

amcam mekanın cennet olsun.

Poyri
Aday Memur
06 Mart 2011 22:22

kafayımı yedin? amacım zaten izin alıp , hep onların yanında durmak. aptal saptal konuşmuşsun.

06 Mart 2011 22:52

aynen beklediğin cevabı vermişsin ve kendi kendini ele veriyorsun amacın onların yanında durmaktı da o yüzden mi hala internette geziniyorsun bence sus ki seni bir şey sansınlar ama senin her şeye mutlaka verecek bir cevabın vardır neyse amca sayesinde iki gün fazla internettesin, yaşasınnn!!!

06 Mart 2011 22:56

hala şaşırıyorum vay bee internete bile girecek vakit bulmuşsunuz ya pesss

tıkır tıkır yazıyorsunuz eee ne de olsa kayınpeder giden boşa dememişler ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar.

bence şöyle bi çekilinde kendinize bakın baba dediğiniz insan gitmiş ve siz buralarda laf yetiştiriyor, izin sürenizi öğrenmeye çalışıyor daha bi de " amacım zaten izin alıp , hep onların yanında durmak " diyorsunuz cidden çok pişkinmişsiniz

neyse size harcadığım zamana yazık,

tekrardan amcam başın sağ olsun.

NOKTA!!!

namayida_1984
Kapalı
07 Mart 2011 00:04

Başın sağolsun kardeşim

sema1
Daire Başkanı
07 Mart 2011 09:55

Poyri arkadaş, mesajınızı ilk okuduğumda aynen KPSS2010 gibi düşünmüştüm. Sonra sana verilen mesajlara baktığımda benim gibi düşünen hiç yokmuş derken. KPSS2010'nun sana yazdığı mesajı gördüm. Özellikle şu cümlene taktım "Ama alacağım bu izinler yıllık iznimden düşecek mi? Yoksa mazeret izni mi sayılacak?". Ya neyden sayılacaksa sayılacak. Yıllık iznine sayılsaydı almayacaktın da yaz tatilini daha mı uzun geçirecektin. Neyin derdindesin....

Amcaya ALLAH RAHMET EYLESİN....

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi