Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
22 Eylül 2011 09:22

Kominizmin Kanlı Tarihi

LENIN'İN KASITLI KITLIK POLİTİKASI

20. yüzyıldaki komünist rejimlerin neredeyse ortak bir özelliği, halklarını büyük açlıklara mahkum etmeleridir. Lenin zamanında tüm Rusya'da 5 milyon insanın ölümüne neden olan bir kıtlık yaşanmıştır. Stalin zamanında, 1932-33 yılları arasında bu felaket daha geniş çapta tekrarlanmış ve sadece Ukrayna'da tam 6 milyon insan kıtlık sonucunda açlıktan can çekişerek ölmüştür. İlerleyen sayfalarda inceleyeceğimiz gibi, Mao'nun Kızıl Çini'nde ve Pol Pot'un Kamboçyası'nda da milyonlarca insan kıtlık sonucunda ölmüştür.

KÖYLÜLER KITLIKTAN ÖLÜRKEN...

1920'lerin başındaki kıtlık, Bolşeviklerin köylülerin mahsulüne zorla el koymasının bir sonucuydu. Yüzbinlerce çocuk ve milyonlarca insan kıtlıktan öldü. Lenin ise yoldaşlarına kıtlığın çok yararlı olduğunu söylüyor ve "ancak bu sayede insanların Tanrı'ya olan inancını yok edebiliriz" diyordu.

Peki bu açlık politikasının hedefi neydi? Elbette Lenin, köylülerin mahsullerini toplayarak Bolşevik rejimini ekonomik yönden güçlendirmek ve özel mülkiyeti kaldırarak komünist rüyayı gerçekleştirmek peşindeydi. Ama insanları bile bile kıtlığa sürüklemenin başka bir amacı daha vardı.

Türk-İslam
Yasaklı
22 Eylül 2011 12:47

Kahrolsun gomünisler. :Pp

other
Daire Başkanı
22 Eylül 2011 13:07

Şeriatın kanlı tarihinin karekökünün kosinüsüne eşittir.

J a m a l
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:12

Kahrolsun komunizim, faşizim, anarşizim.

Yaşasın halk egemenliği, demokrasi.

İnsanları hayvan gibi öldüren zihniyet ve onun peşinde koşanların modası çoktan geçmiştir.

Son sözü halk söylemektedir artık.

Nickless_Cage
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:13

Sen insanlarin zalimlikleri ile siyasi dusunceleri birbirine karistirmissin.

Baskasi da senin gibi carpik bakarak islamin kanli tarihi diye kalin kalin kitaplar yazabilir.

:-)

Isiniz gucunuz zirvalamak yav,dusun islamin yakasindan da islam nefes alsin...

Reha ve Zafer
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:19

"Son sözü halk söylemektedir artık."

Bir daha düşün derim:D:D

Nickless_Cage
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:23

jamal insanlari diri diri yakarken Allahu ekber diyen zihniyet icin ne diyeceksin?

:-)

Nickless_Cage
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:25

alevileri oldurmek caiztir, sevaptir diye fetva veren zihniyet icin ne diyeceksin?

yahudiler insanmidirlar senin gozunde? Bunun hakkinda ne diyeceksin peki?

Reha ve Zafer
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:26

:):)

Evet, bu araplar da bir garip canım:D

J a m a l
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:31

Açıkçası ben adanalıyım, arap fellahıyım. aslını inkar eden soysuzdur. ben inkar etmem.

hiç kimsenin kanı kimseye helal değildir. islamda böyle.

kominüzm denen illet on milyonlarca insanı azap vererek öldürmüştür. yoksa birkaç kişinin öldürüldüğü provakatif işlere benzemez.

oscarlık1
Yasaklı
22 Eylül 2011 13:34

bende koministim eskiden yapılanları şiddetle kınıyorum.Ayrıca müslümanların yaptıklarınıda kınıyorum

22 Eylül 2011 14:12

yine bilgi konusunda kıtlık yaşayan biri anarşizm demişz :))

anarşizmin neresinde insan öldürmek var???

anarşizmde silah,savaş yok!!!

askerlik bile yok!!!

hele bir insanın bir insanı öldürmesi diye birşey söz konusu değil???

bilmediğiniz kavramları kullanıp böyle komik duruma düşmekten ne zevk alıyorsunuz siz?

sen hayatında hiç anarşist gördün mü?

şu anarşist dediklerin kimler bir söylesene bana :))

cihad dediğiniz şey dünyanın en kanlı, en tehlikeli şeylerinden biri değil mi?

arapmışsın, senin sağcı arap liderlerinin döktüğü kanlardan bahsetsene biraz da, ne oldu işine mi gelmedi :)))))

necmiYAPAR
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:14

ardvi onlar anarşizmi eşkiyalık sanıyor. siyaset bilimi bilmiyorlar affet onları

J a m a l
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:21

Anarşizim terörizimdir. Örnek ararşistler pkkcılardır.

Dünyada son komunist che gueveraydı. Birde bizim buradaki orjinal teröristler kalmı. Müzede yer ayırsınlar. Tükenmiş bir neslin son abidelerisiniz.

Zaten kominizm anarşizim ve faşizim bir birinin ayrılmaz kardeşidir. Adam hemen araplığıma saldırmış. fırsatı kaçırmamış.

oscarlık1
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:25

bin ladin hangi gruptan.Mücahit mi?Anarşist mi

22 Eylül 2011 14:29

jamal;

:)))))

seni kaale alıp yazı yazan da suç,

bakar mısın terörizm=anarşizm diyor.

siz neden bu kadar eksiksiniz????

öyle böyle değil ama çoooookkkk eksiksiniz!!!

22 Eylül 2011 14:33

araplığının neyine saldırdım?

arapmışsın dedim, sağcı arap diktatörlerin döktüğü kanı görmemen işine mi gelmedi dedim.

sence böyle bir durumda asıl faşistliği kim yapıyor?

hem daha saldırmadım araplığına dur birazdan başlarım :))

ytürkmen.03
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:40

sağcı arap diktatörlerle solcu rus diktatörlerin kan dökücülükte yarışması -ki araplar pek stalinle boy ölçüşemez- daha az kan dökeni masum yapmaz veya haklı çıkarmaz anahita.

J a m a l
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:47

Çok değerli vede kıymetli komunistler! Siz zaten her zaman haklısınız. Allahtan 72 milyonluk ülkede aldığınız oy sayısı 100 ü geçmiyor. yani eşleriniz çocuklarınız bile size oy vermiyor :))))

yoksa milyonlarca kan dökeceğinizden en ufak bir şüpem yok.

Anti emperyalist
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:49

Komünizm mi kaldı ya bırakın bu güdümlü başlıklarla uğraşmayı..

oscarlık1
Yasaklı
22 Eylül 2011 14:51

sizde müslümanlar yiğin birbirinizi

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi