Editörler : swat3410

Yasaklı
16 Nisan 2010 12:50

Doğuda görev yapan arkadaşlar, kaçak elektirik kullananları tespit edelim

bazıları batıda da kaçak elektirik kullanımı var diyebilir, ama doğuda görev yapanlar bilir elinizi sallasanız kaçak elektirik kullananlara çarpar.

Ayrıca bazı insanların zorbalıkla pislikle Türk milletinin sırtında asalak gibi yaşamasından bir vatandaş olarak son derece rahatsız olmaktayım.

UNUTMAYIN SUÇU BİLDİRMEMEKTE SUÇTUR.

yukmerman
Şef
16 Nisan 2010 13:13

bildirmeye gerek yok devrem herkes biliyor....devlet dahil...

sarkcı
Şube Müdürü
16 Nisan 2010 13:32

serkan4245 sanırım doğuda değilsin buralarda asker,polis ve az sayıda kamu görevlisi hariç neredeyse herkes kaçak elektrik kullanmakta bunu bir hak olarak görmekteler eski yıkılmaya yüz tutmuş evlerde bile klimaların en iyisinden var,bazı camilerde imamların elektrik ve suyu kaçak kullanmanın sakıncasının olmadığını söylediğini bildiriyorlar.devlet yanlış politikalar sonucu beleşe alıştırmış şimdide önüne geçemiyor.

serkan4245
Yasaklı
16 Nisan 2010 14:08

sn sarçı, 4 yıldır doğudayız. bilmiyorum kaçak kullanan memur var mı hiç rast gelmedim ama burada itilmişlikten bahseden, eşit haklara sahip değiliz diyen çoğu kişi kaçak kullanıyor. biliyorsundur altlarında son model arabalar jipler, mesela 5-6 aktlı apartmanlar sadece 1 kişiye ait kaçak elektirik kullanıyor, kapısına kışın tırla yardım kömürü yıkılıyor.

Bunu siyasiler görmezden gelebilir ama biz vatandaş olarak bunları ısrarla şikayet ederek gözlerine sokmalıyız.

madem bu pkk çanakçıları eşit haklardan bahsediyorlar, bu konuda da eşit olmak zorunda kalsınlar.

ayrıca Türk Milletinin vergileriyle kimse kimsenin parasını kömür elektirik şeklinde oy için peşkeş çekemez.

yukmerman
Şef
16 Nisan 2010 14:17

gönülden katılıyorum kardeşim yazdıklarına da aynen katılıyorum...

sarachakan
Aday Memur
16 Nisan 2010 18:42

Bende şarkta görev yapan bir memur olarak buradaki insanların zihniyetini acıklayacak bir örnek vereyim. Adamın birinin ahırı, ahırı ısıtması için kaçak elektrikle tuğlalara bağladığı kablolar nedeniyle yangın çıkması sonucu içindeki hayvanlarla beraber kül oldu. Adamdaki yüzsüzlüğe bakınki Kaymakam beye çıkıp telef olan hayvanlarının parasını devletten istedi. Çünkü devleti bu şekilde kendilerine bakmakla yükümlü görüyorlar. Ekmek fırınına yaptığı 600 ekmeklik borcun parasını Kaymakam beyden istemeye utanmıyorlar. Ben devletin çalışanı olarak çocuk parası yardımı adı altında komik bi rakam alırken. O dağlara çıkan itlerin p.çlerine devlet her ay 500- 600 tl para veriyor. Elektriği kaçak kullanırlar, su parası vermezler, her ay gelip kaymakamdan para dilenirler. Kömür yardımı alırlar ama kaçak elektrikle ısındıkları için o kömürü yakmayıp satarlar. it sürüsü gibi çoğalırlar sonrada devlet bize baksın iş bulsun derler, herşeyi kendilerinde hak görürler, bi laf ettiğinizdede ne yapalım dağamı çıkalım derler, 35000 nüfuslu ilçede 33000 kayıtlı yeşilkartlı var. Devlet adamların ayağına kadar ambulans-helikopter gönderiyor. Kaçınız bi helikopteri yakından gördü ? Devletin kaynakamlara dağıt diye kaç milyon TL ödenek ayırdığını duysanız ağzınız açık kalır. Adam çarşıda dükkan sahibi, ruhsatını soruyorum, kalkıp bana ben 20 senedir burada esnafım, ruhsat almam gerektiğini bilmiyordum diyor. anlatacak çok şey var buralar hakkında ama bukadarı yeter herhalde.

Arfmin
Kapalı
16 Nisan 2010 22:08

Açılım yıllar önce başlamış...

Bazı illerde kaçak elektrik kullananlar görmezden gelinmekte, bazı illerde ise kaçak elektrik kullananlar mahkemelerde sürünüp ceza almaktadırlar.

Bunu 70 milyon kişi biliyor. Bilmeyene gülerler.

BEDBAHT80
Yasaklı
16 Nisan 2010 22:30

kul hakkı yiye yiye zaten yüzlerinde meymenet kalmamış...işe bide olumlu yönden bakmak lazım..günahımızı yükleniyorlar...:)

ağrı_polisi04
Yasaklı
16 Nisan 2010 22:33

tespit edilecek bir durum sözkonusu değil

çünkü buralarda herkes bunu yapıyor ve oldukça da sıradan bir olay

hem kimi kime şikayet edeceğiz?

doğuda devletten söz etmek zaten mümkün değil

herkeste yeşil kart var.kaymakamlıktan yardım almayan yok

politikayı değiştirmeden bunların hiçbirinin önüne geçemeyiz

serkan4245
Yasaklı
16 Nisan 2010 23:49

Biz çocuğumuzun boğazından haram lokma geçirmemek için memleketimizden ailelerimizden binlerce km öteye çalışmaya gelmiyormuyuz, haramı sevsek benimsesek biz de biliriz kolay yoldan para kazanmayı, hile hurda ile devleti dolandırmayı,

Ama biz çocuklarımızın gözünün içine bakıyoruz, onlar okusun vatana millete hayırlı evlat olsun diye helalinden para kazanmaya çalışıyoruz,

BENİM ÇOCUĞUM HELALİNDEN YER VATANA MİLLETE HAYIRLI EVLAT OLUR,

---------------------------------------------------------------

ONLARIN SIPALARI HARAM YER DAĞA ÇIKAR TERÖRİST OLUR, BAYIRA İNER MASUM İNSANLARI YAKAR, ASKERİ POLİSİ TAŞLAR

------------------------------------------------------

Ama madur edebiyatını iyi yapıyorlar sevdiğim bir büyüğüm var o hep şunu söyler bu pkk çanakçılarından bahsederken -- bunlar da o*** ağıdı varken, kedi gibi eniklerken, siz 1 çocuğunuza bakıp 'Allahım 1 çocuğum olsun hakkıyla yetiştireyim'' derseniz onlar gün gelir sizin tepenize s*****, -----

hakikaten böyle 1 tane çocuğum var, kardeş istiyorum dediğinde elimize defter alıp hesap kitap yapıyoruz acaba 2. çocuk olursa bakabilirmiyiz bütçemiz bunu kaldırır mı, ilerde biri üniversiteye giderken diğeri dersaneye gidecek 2sinin masrafını harçlığını karşılayabilirmiyiz diye.

Ama bunlar kadın erkek azmetmişler, T.C. herşekilde soyarız, kullanırız, köpek gibi doğururuz ilerde oylarımızla bu ülkenin en tepesine tek başına otururuz diye.

Ben bu kaçak elektirik konusunda bulunduğumuz şehrin tedaşına değilde genel müdürlüğüne şikayette bulunacağım. Çünkü bir şikayetimde tedaşta çalışan meurlar dan biri dürüstçe!!!!!! söyledi, --kardeşim bizim elimizden birşey gelmiyor, uyarıyoruz anlamıyorlar, mühür vuruyoruz bu sefer direkten çekiyorlar, diyor.

Ben hayatımda bunlar kadar arsız insan görmedim.

ozgur15
Memur
18 Nisan 2010 00:24

2010 yılında böyle.

2020 de nasıl olur veya 2025 de.

ben dahil(belki) çocuğum bu ülkede nasıl yaşar bilmiyorum.

hiçbirşeye faydaları olmayan.beleşe alışan.hırsızlık soysuzluk yapan vatan hainleri inanılmaz hızla çoğaldıkça yaşanmaz olacak güzel ülkem.

vallahi bazen düşünüyorum.bütün padişahlar ile atatürk kalkıp gelecek birgün bizim .ğzımıza sıçmaya.bizim ama

saca26
Memur
20 Nisan 2010 02:20

hepinize katılıyorum lanet olsun doğuda çalıştığıma bunları tanıdığıma. Bir kaçak elektrik tespitine çıktık ahırda klima var, evin her odasında elektrikli ısıtıcı var, tuvalette bile termosifon var sıçarken bile sıcak suyla yıkamak için, elektrik faturasına bakıyorsun 20 milyon gelmiş. tedaşa soruyorsun abi normaldir diyo salak yerine koyuyo şerefsiz. eee oda buranın kanından kansız. bizde ankaraya mobil ekibi ihbarında bulunduk ve geldiler gerçekten 15 gün boyunca heryeri didik didik ettiler. sonuçmu 5 kişi tutuklandı. şimdi birde şu yönü var: kaçımız kaçak elektrik bağlamayı bilir valla bana göstererk anlattı mobil ekibi ama gene yapamam yani şu anlam çıkıyorki zaten onu bağlayan yine buranın tedaşçıları nede olsa buranın soyundan. avanta vermeden yaptıranları ihbar ediyorlar kendileri yada hemen bizden takviye isteyerek(çünkü biliyor dayak yicek) baskına gidiyor adi itler.siz siz olun ihbar edin arkadaşım ankaraya ihbar edin mail yoluyla. nasıl bizim hakkımızda mail yoluyla ihbar olsa bil hemen soruşturma açılıyorsa onlarada gereken yapılsın yapılıyorda zaten. kaçak elektrik için bu kadar laf ettik ya demek herkez dolmuş bu konuda. daha neler var neler ya.

serkan4245
Yasaklı
20 Nisan 2010 22:48

saca kardeşim benim artık bazı şeyler daha da kanıma dokunmaya başladı. şöyle 1-2 hafta daha tespitlerde bulunayım, ihbarlarımı gerekli yerlere yapacağım.

Bu itlere ses çıkarmadıkça bunlar itliklerini yapmaya devam ediyorlar.

07 Ağustos 2011 17:26

haram yiye hiye hiç iki yakalarıda bir araya gelmiyor hepsi dağlarda telef oluyor onların yaşadığı hayatı köpekde yaşamaz onlar kaçakçılık yapsın isterlerse her türlü pisliği yapsın allah onların iki yakasını bir araya getirmez it gibi doğuruyorlar ama hani devlet mi kurabildiler?onlar tek başına bir hiç 10 kişi bir araya gelince kendilerini bi halt zannederler ben bir örnek vereceğim arkadaşlar biraz ağır örnek olacak ama doğru bir örnek:

Şimdi koyunlarla köpekleri düşünelim köpekler bi doğurmada 3-4-5 neyse o kadar enikler ama koyunlar yavruladı mı 1 tane doğururlar düz mantıkla gidersek köpeklerin bu doğurma hızıyla dünyaya hakim olmaları gerekirdi ama köpekler dünyaya hakim mi?değil olamazlarda...koyunlarında bu doğurma hızına göre bir soylarının tükenmesi gerekirdi tükendi mi?hayır tükenmezde tükenmeyecekte ;) ağır bir örnek oldu ama bence tam oturdu saygılar ;)

yukmerman
Şef
07 Ağustos 2011 17:40

ben de doğudan geçen sene geldim yukarda yazanların eksiği çoook var fazlası hiç yok...

VECiHi-HÜRKUŞ
Genel Müdür
07 Ağustos 2011 17:52

haklısın da alacağın yok kardeşim

devlet yardım olarak kömür verir kışın yaksınlar diye.

kömürün közüyle uğraşmak kolay mı? o yüzden kaçak elektirige devam. peki kömürü ne yapacağız toplumsal olaylarda barikat kurup yakarız. bu zihniyeti kolay kolay değişmeyecek gibi

kaçak elektirigi kime şikayet edeceğiz ki tedaş çalışanları bu kişilerin zaten akrabası ortada danışıklı bir dövüş var...

Sermon Valley
Genel Müdür
11 Ağustos 2011 19:26

Bu konu POLİS'i mi ilgilendiriyor yoksa Elektrik Kurumunu mu herkurum lütfen kendi işine baksın görevini savsaklamasın her yükü de teşkilata yüklemeyin...

Aha da size örnek geçen telefon geldi Haber Merkezi arıyordu başımızdaki büyükler öyle emretmiş avanaklar topluluğu büyük şehir de yaşadıklarının farkında olmayan asalaklar,

market arka kısmında at kesiyorlarmış be kardeşim önce sen Zabıtanı çağır İlsağlık Müdürlüğü Tarım Marım kim varsa çağır gelsinler eşşeklik yapmadan kamu görevlerini öncelikle ifa etsinler sonsa da polis gelir çevre koruma ve emniyet tedbirlerini alır...

HER KURUM KENDİ İŞİNE BAKSIN ÖNCE ONLAR ASLİ GÖREVLERİNİ YAPSINLAR HELE SONRA BİZ GİDER ELEKTİRİK KAÇAKLARINA DA BAKARIZ...

king_of
Aday Memur
11 Ağustos 2011 19:30

Kaçak kullananları tespit etmekle ne uğraşıyorsun ki ? Kullanmayanları tespit etmek daha kolay

Çevvik.
Şef
11 Ağustos 2011 23:08

serkan4245 sen doğuda diyorsun istanbulda bile k/k bedeli kaçak kullanım 10/15 tl hemde merkezi biyerde kullananların hepsinin amqq koycaksın bak daha kullanabiliyormı

police98
Şube Müdürü
13 Ağustos 2011 16:53

söylediklerinizin hemen hemen hepsinde haklısınız,ama konuşmalarınızda tüm doğu olarak belirtirseniz orada yaşayan en az sizin kadar vatanını milletini seven insanları,doğulu olan meslektaşlarımızı incitirsiniz,bizim çocuklarımız vatansever onların çocukları hain oluyor diyorsunuz,evet haklısınız hain çok ama bir kişi bile hain değilse onu ayırt etmeniz gerekir,ben doğulu bir polis olarak bir çoğunuzun yazdığı konularda vatanını seven milliyetçi doğuluları kast etmediğinizi düşünüyorum ama bunu pkk destekçisi olan doğulu aileler derseniz daha iyi olurdu,ayrıca yardım konusunda da haklısınız ama 10 kişden biri gerçekten mağdur olduğu için alıyorsa o insanıda ayırt etmeniz gerekir

gave
Memur
14 Ağustos 2011 00:23

doğuda görev yapan arkadaşlar siz sağ salim gelmeye bakın.boşverin kaçak elektriği.artık hayatta kalmak daha önemli.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi