Editörler : oto-danisman-expert
02 Ağustos 2011 02:36

11-12 bin TLye polo classic 1.6 98-99 modeller var alırsam memnun kalırmıyım bu araçlar nasıldır ?

arkdaslar bilen kullanan arkdas varsa yardmcı olabilirmi polo klasikler 2000 yılından sonra direksiyonu falan iç kısmı farklı biraz gösterge falan işte.

bu araçla hoşuma gitti alırsak yakıt yedek parçası çekişi falan nasıldır ? bide bunlarda en çok tutulan modeli hangsi benm hosuma klasik modellerin tipi gitti ? yorumlarnızı beklyrm.

commenter
Şef
02 Ağustos 2011 09:02

Hatchback olanları tercih etmeni öneririm, diğerleri pek tutulmuyor...Mümkünse dizel tabii ki...

hüseyin_deniz
Genel Müdür
02 Ağustos 2011 14:02

hatcback dedigin nasl olyor kardeş. bnm dedgm polo classic iyi deilmi. 1.6 eski gögüslü olandan alacaz paramız ona yetıo gönül ister 2000-2001 alak yeni yüzlü ama onla 14 falan.

commenter
Şef
02 Ağustos 2011 16:31

Hatchback dediğim arkası kısa olanlar birader, senin polo classic dediklerin sedan versiyonu oluyor polonun.Onlar pek tutulmadı piyasada.Benim dediğim modele şu linkten gözatabilirsin...

http://www.araba.com/4063549/Volkswagen%20Polo%201.6%20HB

hüseyin_deniz
Genel Müdür
02 Ağustos 2011 17:02

tamam kardeş sonradan baktm. classic olanlar hosuma gttı benm. onlar nasl araba. 99 eski yüz ile 2000 yeni yüz arasnda cok fark var ya. fiyat olarak. bu arabalarn yakıtı çekişi yedek parça durumu nedr ?

oozcan42
Memur
03 Ağustos 2011 23:49

Merhabalar Hüseyin bey, 2000 model polo classic 1.6 100 bg'lik versiyonuna 2.5 yıl bindim ve 60.000 km(işimden dolayı) yol yaptım.Otomobillerle ilgili olduğumdan dolayı herşeyini araştırırım.Kısaca tanıtayım aracı;

Kronik Problemler

-Ben ve benden önceki sahibi önlem aldığından dolayı yaşamadım ama boğaz kelebeği arızası yaygındır.Arıza yapmaması için çözüm ise belirli periyotlarla (örneğin her yağ değişimi) boğaz kelebeğinin kapsamlıca temizlenmesidir.

-Cam krikolarının arızalanması.Bende bir defa yaşadım.

-Bunların dışında kronik bir rahatsızlığını duymadım görmedim.

Yedek Parça

-Yaptığım bir kaç ufak kaza ve periyodik bakımlarda gördüm ki parça problemi kesinlikle yok ve yan sanayi bol(Konya için söylüyorum).

Yakıt

-6 lt şehir dışı benzin ve 8 lt şehir dışı lpg tüketimi vardı benimkinin 2.2'den hesap edersek 17.6 krş ediyor lpg'de. Ama bu motor seçeneğine göre değişebilir benim aracın motoru AKL motor tipi 1.6 ve 100 bg olanıydı.

Hangi Model Tutulur?

Piyasada polo classicler tutulmaz diye bir şey yok VW amblemi yeterli oluyor emin olun.

Yalnız polo classicler arasında bir ayrım mevcut.

Yeni gögüs,100 bg AKL motor(bu motor golf ve boralarda da kullanılıyor) gri renk en çok tutulanı.

Performans?

100 bg benzinli ve dizel versiyonları performans açısından gerçekten tatmin ediyor.75 bg olanları ise kasasını pek taşıyor diyemeyeceğim.(1150 kg).

Bunların dışında kocaman bir bagajı var ve sonuç olarak alınıp binilebilecek bir araç ve aynı zamanda elden kolayca çıkarılabilecek bir araç tabi temiz ise.Ben satıyorum dedim o gün gitti.

hüseyin_deniz
Genel Müdür
04 Ağustos 2011 21:51

saol kardeş araştrdm biraz yeni yüzlü olanlar 2000 yılının 6. aydan sonra cıkmıs onlardan olsun diyoruz ama bütçeyi aşıyor 14 milyar diyorla internette 2000-2001 modeller için. trendle var bide onlarda aynı görnüşte ama farkı ne anlayamadım.

özet olarak 2000 model yeni yüzlü olandan almayı düşünüyormda fiyatlar çok pahalı ya internettemi abartı acaba ? 14 milyara reno hundai dha yüksek model araç alınıyor misal albea 2005 alınıyor o paraya veya clio. pololarda güzelde fiyatı çok gibi geldi?

2000model yeni yüzü 12-12bucuk alsak iyi olacak.

hüseyin_deniz
Genel Müdür
04 Ağustos 2011 21:56

özcan bey saolun bilgiler için. bu bogaz kelebegi arızası ne kadar tutuyor tahminen çok masraf açmasın yeter bize. zaten arabayı kredi ile alacagız cepte 0 var :)

oozcan42
Memur
05 Ağustos 2011 01:32

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.Sırayla yanıtlamaya çalışayım.

-Eğer 2000 model 1.6 100 bg comfortline veya highline +lpg var ise ve temiz ise 13.5-14.5 arası temizliğine göre normal sayılır bu araç için.

-3 farklı donanım seçeneği mevcut trendline(basicline) comfortline ve highline. comfortline seçeneğinde ABS,çift hava yastığı klima ve ön camlar otomatik.Highline'da ise bunlara ek olarak sunroof,arka disk frenler ve arka cam otomatiği bulunuyor. Hatta ek paket olarak satın alındıysa koltuk ısıtması da olabilir.basicline hiç görmedim.

-Bahsettiğiniz albea ya da clio gibi araçlarla lütfen kıyaslamayınız o araçları kötülediğimden değil amaca ve bütçeye göre her araca binilebilir.Ben şuan 206 dizele biniyorum. Yakıt olarak polo dan iyi ama diğer bütün yönleriyle daha modelli olmasına rağmen kötü örneğin polodan indikten sonra 206 da yol gürültüsünden yanımdakiyle zor konuşabiliyordum şimdi alıştım:).

-Boğaz kelebeğini başıma gelebilir diye sormuştum eğer tamamen değişmesi gerekiyorsa 350 TL.

-Boğaz kelebeği arızalıysa araç rölanti tutmaz(bu yüzden rölantisini iyice yükseltirler) şehir içinde hareket halindeyken sık sık stop edebilir buradan kendinizde alacağınız aracı kontrol edebilirsiniz.

hüseyin_deniz
Genel Müdür
05 Ağustos 2011 01:43

saolasın abicim. 99 model classic adam 11.750 yazmıs tüplü. nasıl fiyatı arba görntü itibari ile temz.

shnysn
Memur
05 Ağustos 2011 10:13

aracın temizine bakın bence boya kaza önemli ayrıntılar. ayrıca motor ve baskı balatasıda sağlam olmalı gerisi ufak ayrıntılar. biz klimalı 1.6 classic aldık 11000 e biraz pahalı oldu ama idare ediyoz. bide kışın çok soğuklarda kapılarda açma kapama problemleri oluyor bunların. aklınızda bulunsun...

argem
Memur
05 Ağustos 2011 11:10

benzin,lpg yi boşverin 1.9 tdı en iyisidir.2000 modeller 7-11 yaş vergi diliminden çıktığından vergi de düşük.ben hiç uğraşmayın derim.benzinliyle 1.6 ile.

heleki fiat ,hundai , reno ile kesinlikle kıyaslamayın gönül rahatlığıyla kullanın.performansını karşılaştıracaksanız 2,0 diesel focus veya vectra ile karşılaştırın.

iyi günler

hüseyin_deniz
Genel Müdür
06 Ağustos 2011 01:24

arabaya baktık debrej falan bitmiş içide çok eski sankim taksi çıkması gibiymiş babam öle dedi :) 99 11bin alacaktık classic.

arkdaslar internetteki fiyatlar adamı yanıltıyo biz tempra sattık geçen sene 5 milyara o zamanda internette 8-9 yazıyodu.

sxak yani full olanı 94 model beyaz. 5 mlyara verk tüplü.

şmdi bu 2000 6.aydan sona cıkanla yeni göstergeli falan oluyor 2000-2001 kaç para eder temiz bi tane beyaz renk.

2000den sonra çıkanlar on numara gerçekten içide dışıda. ALLAHIM inşallah nasip eder bizede.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi